Keresés

Részletes keresés

<Euro> Creative Commons License 2009.03.25 0 0 42
"Nem összetartó nemzetként viselkedünk."

Ezért sem véletlen, hogy a nemzet polgárai közül kikerült politikusaink évek, évtizedek óta nem tudnak kompromisszumra jutni az ország helyzetét előbbre vivő hosszútávú, fontos, reformértékű, alapvető irány és cselekvési tervek megegyezésében.

De ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki a megtakarításait félti és szeretné biztonságban tudni. Ha itthon nem biztonságos, akkor külföldön.

Szerinted azok az emberek is nemzetellenesen cselekednek, akik külföldi devizában vesznek fel hitelt?
Előzmény: Oldspieler_50 (41)
Oldspieler_50 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 41
Sajnálom, hogy nem érted.
Jusson eszedbe a Szózat refrénje!
"A nagyvilágon e kívül, nincsen számodra hely.
Itt élned, halnod kell .
Messze nem a bankok követe vagyok, sőt.
Nem összetartó nemzetként viselkedünk.
Sem politikai, sem gazdasági és pénzügyi szempontból.
Szegény Móricz Zsigmond ha feltámadna, minden művét újra írhatná napjainkra datálva. Nincs más bajom, csak annyi, hogy mindenki a maga orra elé néz. A közösség, a nemzet hatékony erejébe vetett bizalmat, kiirtották az elmúlt századok történelmi tragédiái.
Előzmény: karoly.ignac (37)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.25 0 0 40
Megtakarítások külföldön - bankkartya.hu

"A magyar megtakarítók számára alapvetően két fő földrajzi terület lehetőségeinek megismerése fontos: az egyik az EU-tagállamok köre, a másik pedig Svájc.
EU-tagország állampolgáraként viszonylag egyszerű eljárással helyezhetjük el megtakarításainkat Magyarországon kívül. Személyesen nyithatunk számlát valamely tagország bankjában, és igényelhetünk ugyanott bankkártyát. Egyes bankok lehetővé teszik az internetes kapcsolatfelvételt is."


"Ha valamely svájci banknak külföldön is van fiókja, leánybankja stb., nyitható bankszámla Svájcban. A svájci székhelyű bankra ugyanis a svájci törvények vonatkoznak a tőkemegfelelés, bankbiztonság, a titokvédelem stb. szempontjából is, míg a külföldi leánybankok a "helyi" jogszabályi előírásokat kötelesek betartani.
Több bank ajánlja bankszámlamegnyitási szolgáltatását levélbeli megkereséssel. Ebben az esetben a megnyitáshoz szükséges dokumentumok hiteles másolatát kell elküldeni."
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.25 0 0 39

Mindenképpen jó kompromisszumot kell kötni a HUF árának majdani EUR-hoz rögzítésekor. Egy erős EUR segítségével a jóléti kiadásokat egy csapásra le lehetne értékelni, az ipart rövid távon versenyképesebbé lehet tenni...

 

Oldspieler:

Az hogy hova viszem a pénzemet, az had legyen az én bajom, azt hiszem a hadisarcnak megfelelő munkaterhekkel és ÁFÁ-val én már eleget tettem jelenlegi államunk felé a hazafias kötelességeimnek...

 

KI

Előzmény: <Euro> (38)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.25 0 0 38
Nekem is csak annyi tiszta belőle, hogy azt szeretnéd, hogy a pénzemet hagyjam itthon.

"42 korona helyett, 30-al osztották az Eurót . Az árcédulán is ez történt. Így kb. 25 %- al több Eurót fizetnek mindenért"

Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy minél gyengébb árfolyamon vezetik be az €uro-t, az annál jobb?! Vedd figyelembe azt is, hogy a megtakarítások is 25%-al többet érnek így. Sőt, a hozzájuk érkező külföldiek is több €uro-t fizetnek nekik egy-egy termékért vagy szolgáltatásért.

"Magyarra fordítva: a külföldön lekötött Euró itthon nem tud segíteni."

Nem akarom külföldön lekötni. Ráadásul minden fillér vissza lesz ide utalva és itt lesz elköltve.

"Tömegével kimenekítve ezzel a pénzzel saját magunk alatt ássuk a gödröt. Hajrá!"

Amikor az emberek tömegével kezdik kivinni innen a pénzt, annak oka van. Az ok és az okozat nem összekeverendő!
Előzmény: Oldspieler_50 (36)
karoly.ignac Creative Commons License 2009.03.25 0 0 37

Oldspieler,

 

legszél szíves értelmesen kerek mondatokban leírni azt amit közölni szeretnél.

Láthatóan van mondanívalód, de én nem értem, sem azt amit átadni szeretnél, sem a logikai összefőggéseket.

 

üdv

KI

Előzmény: Oldspieler_50 (36)
Oldspieler_50 Creative Commons License 2009.03.24 0 0 36
Megkésve reflektálnék!
Két héttel ezelőtt , síelni voltam pedagógus ismerősökkel Szlovákiában.
Euró van ott, és nihil. Üres a hegy . Van hó. Csak vendég nincs. Nincs utálatos sor, nincs tülekedő ifjú tót atyafi. Hamarabb lesz ott éhség lázadás, mint nálunk. Akinek volt megtakarítása / jelentős kisebbség/ jól járt. 42 korona helyett, 30-al osztották az Eurót . Az árcédulán is ez történt. Így kb. 25 %- al több Eurót fizetnek mindenért, ha van jövedelme, munkája. Ha nincs ? Szigorú pénzügyi szabályok miatt, kicsi a szociális mozgástér. Magyarra fordítva: a külföldön lekötött Euró itthon nem tud segíteni. Senki sem fogja kényelmesebben érezni magát hazánkban, ha egyre több lesz a nyomoronc.
Azzal a kevés megtakarítással / legyen az akár 10-20millió Forint / kulturált nyugaton nem érsz semmit. Tömegével kimenekítve ezzel a pénzzel saját magunk alatt ássuk a gödröt. Hajrá!
Én lebeszélek mindenkit az ásásról. Felelős uraink nem hiszem, hogy saját vesztüket akarnák. Ha külső forrásokat kell a középréteg pénze helyett is igénybe venni, még nagyobb kaka lesz.
Előzmény: <Euro> (23)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.23 0 0 35
Rendben.
Előzmény: Laslow (34)
Laslow Creative Commons License 2009.03.23 0 0 34
A hozzászólásomban nincs hiba: soha életemben nem jártam az AXA Banknál, csak telefonon, neten és postán keresztül kommunikáltunk. A kitöltött pénzmosásos papírt a szerződéssel együtt küldtem be nekik - ha ez nem szabályszerű, a bank a hunyó.
Előzmény: <Euro> (33)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.23 0 0 33
Ez már hiteles információ.

Ezek szerint Laslow hozzászólásával valami nem stimmel.
Előzmény: Vajk (32)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 32
Nézd csak:
Axa bank honlapjáról való:

"Ahhoz, hogy Ön teljes körűen használhassa KamatHozó bankszámláját, az alábbi feltételek együttes teljesülése szükséges:
1.Személyes azonosítás megtörtént...."

MAjd pár sorral lejjebb:

"A pénzmosásról szóló törvény értelmében bankszámla nyitáshoz elengedhetetlenül szükséges, hogy a Bank a bankszámla felett rendelkezőket, így a számla tulajdonosát és a bankkártyabirtokosokat is, személyes találkozás során, a pénzmosási törvény elvárásaival megegyezően azonosítsa."
Előzmény: <Euro> (29)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 31
Lentebb ajánlottam egy topicot, kicsit érintőleges csupán, de ott is láthatod, az sem egyszerű , hogy külföldi cégeknek nyisson valaki bankszámlát, nem hogy úgy nyitni, hogy ott sincs. (bár az más miatt nehéz)
Előzmény: <Euro> (29)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 30
bocsi: hitel és pénzintézeti törvény.
Előzmény: <Euro> (29)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 29
Mi az a HPT?

Én sem állítom, hogy így van. Valójában még mindig nem néztem utána tüzetesen. De egyáltalán nem tartom kizártnak. Sőt, úgy gondolom, hogy ötven százaléknál nagyobb a valószínűsége, hogy több ilyen bank van Európa-szerte.
Előzmény: Vajk (28)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 28
ok, higy beírta Laslow ide, de én nemnagyon hiszem el, ugyanis a hpt-ben teljesen benne van, hogy azonosítani kell az ügyfelet. ha nincs ott, ezt nem lehet.
Persze ha a tesója vagy közeli ismerőse a bankos, akkor lehet, de akkor sem szabályos.
Előzmény: <Euro> (27)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 27
Gondolom itthon. De teljesen mindegy, mert példa arra, hogy EU-s tagállamban így is nyitható bankszámla.
Előzmény: Vajk (26)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 26
külföldön?
Előzmény: Laslow (25)
Laslow Creative Commons License 2009.03.22 0 0 25
"Amúgy bankszámlát nem tudsz nyitni úgy, hogy nem mész ki, hiszen egy aláíráésmintát mindenképpen kell leadnod, azt pedig csak személyesen fogadják el."

Ez nem igaz. Én pl. úgy nyitottam számlát az AXA Banknál, hogy soha be nem tettem a lábam a fiókjukba (mert egyébként nem is nagyon van neki olyan: direkt banki szolgáltató).
Az aláírásomat postán küldtem be nekik.
Előzmény: Vajk (16)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 24
Ja, szóval az tőkeszámla. Közelről ismerem.

"neked nem ez kell, hidd el:)"

Fogalmazzunk úgy, hogy most nem olyat keresek.
Előzmény: Vajk (22)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 23
"A tehetősebbek valamennyien itt hagynák szép hazánkat"

Nem ezt mondtam!

A privatizációt nem értem, hogy miért hozod fel. Különösen nem tudok párhuzamot vonnia a magánemberek megtakarításaival és az állami vagyonnal.

Kérlek tedd félre az előítéleteidet és maradjunk a tárgynál!

Magyarországon születtem. Innen származik a jövedelmem, megtakarításaim. Itt is költöm el. A jövőben is itt kívánom elkölteni. Mindössze csak bankot keresek neki külföldön. Ráadásul nem is akárhol, az Európai Unióban. A hazánkban.

Gondold azt, hogy én már most bevezetem az €uro-t. :) Érdekelnek is engem a Maastricht-i feltételek!
Előzmény: Oldspieler_50 (17)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 22
a tőkeszámla arra való, hogy ha tőzsdézel, forexeszel stb, erre teszed be a pénzed és ebből fedezik a megbízásaidat. Ez nem kamatozik, nincs hozzá bankkártya, ez arra való, hogy a 100 Forintodból mondjuk 20-at szánsz a tőzsdézésre, akkor ezta 20-at beteszed és ennyi pénzeddel "játszol", a többit lekötheted.
Innen vesznek le a megbízásaid után pénzt és ide utalnak, ha eladtál valamit, ezen a számlán realozálódik az ügyeskedésed.
De ez nem klasszikus bankszámla, neked nem ez kell, hidd el:)
Előzmény: <Euro> (20)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 21
Köszönöm a topik ajánlást!
Előzmény: Törölt nick (18)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 20
"Tőkeszámlát lehet nyitni online, de arról nem vehetsz fel pénzt, csak utalhatsz róla illetve rá."

Nekem ez éppen elég is lenne. De hogy érted azt, hogy nem vehetek fel róla pénzt? ATM-re vagy a helyi fiókokban történő készpénzfelvételre gondolsz?
Előzmény: Vajk (16)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 19
A végletes gondolkodás ........ :((((
Gondolom az számodra teljesen elképzelhetetlen, hogy valaki 10-20-30 év tudatos megtakarításával tett szert egy olyan összegre, amely biztonságáért jelen helyzetben joggal fosik. (s mondjuk a gyerekeinek a jövőjéért (is) teszi. ettől agyagedény, ja .....)
Előzmény: Oldspieler_50 (17)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.22 0 0 18
Előzmény: <Euro> (15)
Oldspieler_50 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 17
Kamionosként és nemzetközi buszosként dolgoztam , majd két évtizeden át.
Te írtad le a lényeget. A tehetősebbek valamennyien itt hagynák szép hazánkat, az lenne az igazi csőd. A privatizált vagyonból származtatott haszon elég nagy szelete úgy is elillant. Ha a maradék hazai megtakarítás is tovább állna , akkor aztán " game over". Nem lengetek zászlókat, de csak itthon szeretnék otthon lenni! Ehhez kellene a Te, az én, és még Demján félék pénze is.
Előzmény: <Euro> (9)
Vajk Creative Commons License 2009.03.22 0 0 16
Van ha nem is ilyen topic, de olyan, amiben erről van szó: offshore cégekkel kapcsolatos.

Amúgy bankszámlát nem tudsz nyitni úgy, hogy nem mész ki, hiszen egy aláíráésmintát mindenképpen kell leadnod, azt pedig csak személyesen fogadják el.
Tőkeszámlát lehet nyitni online, de arról nem vehetsz fel pénzt, csak utalhatsz róla illetve rá.
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 15
Ok. Ezt fogom tenni.

Konkrétan egyenlőre még nem kerestem rá a neten. Majd holnap vagy utána. Most még csak ezzel a témával foglalkozó fórumok/topikok után keresgéltem - nem sok eredménnyel.
Előzmény: swill (14)
swill Creative Commons License 2009.03.22 0 0 14
Nem.
Csak találgatni tudok. Szerintem országtól és banktól is függhet. El tudom képzelni, hogy van ahol lehet, máshol meg nem.
Szerintem keress rá a neten és svájci bankszámlákat néztem annak idején és mintha én is találtam volna olyat, hogy nem kell kiutazni, de nem emlékszem pontosan a részletekre.
Előzmény: <Euro> (11)
<Euro> Creative Commons License 2009.03.22 0 0 13
Köszönöm.
Előzmény: swill (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!