Keresés

Részletes keresés

Mexike74 Creative Commons License 2017.11.08 0 0 1448

Szia,

Eddig 2 hetekre mentünk, általában apartmanba. Igaz, nagy volt a dilemma, hogy "nagy" városban nézzünk házat/házrészt vagy inkább kisebb csendesebb részen (Arrieta,Punte Mujeres,Haria,Yaiza stb. voltak még az esélyesek). Végül rájöttünk, hogy nem tudunk dönteni, mindegyik verzió vonzó, így most Playa Blanca-ra esett a választás, de legközelebb ha sikerül még ide eljutnunk, falura megyünk :D

Egyébként a házak kapcsán nekem ez az oldal tűnt a legmegbízhatóbbnak (annak ellenére, hogy booking.com fun vagyok :D):

https://www.holidaylettings.co.uk/lanzarote/ A szűrőben be tudsz itt is mindenfélét állítani (ház/nyaraló típusa, felszereltsége stb.) Ezen keresztül foglaltam most, elég gördülékenyen ment.

Dilemmáztunk csak, hogy a februári 2 hetünket szétosszuk-e a 2 sziget között, de aztán Lanzarote győzött, megérdemli a teljes figyelmet...még :-) Aztán már tényleg Fuerteventura kell, hogy jöjjön :-)

Ti voltatok már ott?

Előzmény: gemike7 (1447)
gemike7 Creative Commons License 2017.11.08 -1 0 1447

szia Mexike!

 

huu de szuper , erre nagyon kíváncsi leszek. majd írj pár sort ha vissza jöttetek. ez olcsóbbra jön ki mint a szálloda ?? 

Mi a HL RiO Playa Blanca hotelban leszünk, ill. a HL Paradise Island hotelben , ott van a csúszda park, és olyan karszalagom lesz amivel mindkettő hotel szolgáltatásait

igénybe tudom venni.   A gyerkőc miatt fontos volt a all inkluziv. 

De jól lenne majd hosszabb időre is elmenne, érdekelne hogy mennyi lenne ha pl 2 hétre vagy 1 hónapra bérelni valamit. 

Fuertén is béreltek ?? 

 

üdv

gémi 

 

Előzmény: Mexike74 (1445)
Mexike74 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1446

Szia Misa25,

Örülök ha tudtam segíteni, biztosan nagyon jól fogjátok magatokat érezni a szigeten :-) A 3-4 nap autóbérlés szerintem is elegendő 1 hét esetén.

Majd közvetítek februárban :-) Nektek hajrá Galeon :-)

Előzmény: misa25 (1444)
Mexike74 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1445

Szia Gémi,

Házat bérlünk a Villa Fera komplexumban. Ilyen még nem volt, kíváncsi leszek :-)

Előzmény: gemike7 (1443)
misa25 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1444

Szia, Mexike! Hálás köszönet a kielégítő tájékoztatásért:) Autóbérlés is tervben van; láttam bőven akad látnivaló a szigeten. 7-8 helyet néztem ki, amit látni szeretnénk. 1 hétre megyünk és azt gondoltam 3-4 nap elég lesz az autó. Lefoglaltam a szállást a Galeonba, áprilisra:)  Majd a februári kiruccanásotokról is?

Előzmény: Mexike74 (1441)
gemike7 Creative Commons License 2017.11.07 0 0 1443

szia Mexike! 

 

Most hol lesz a szállásotok Playa Blancan ?? 

 

üdv

gémi

Előzmény: Mexike74 (1441)
birogabi81 Creative Commons License 2017.11.06 0 1 1442

A tegnap este felvetett kérdésemre a válasz: mindenkinek ajánlom a Caldera Blanca túrautat, egy kellemes, félnapos program, fantasztikus kilátással a partra, a környező vulkánokra,  Timanfayára, amivel össze is köthető a vulkántúra, hisz egy szakaszon azonos út vezet Mancha Blancától a nemzeti park felé. A falut elhagyva kb.500 méterre le kell térni jobbra, végig ki van táblázva, egy sportcipő tökéletesen megfelel, semmi extra felszerelést nem igényel. 

Mexike74 Creative Commons License 2017.11.06 0 1 1441

Szia Misa25,

Végül nem azt a szállodát választottuk év elején..www.booking.com-on ingyenes lemondási lehetőséggel élve..(igaz, kommunikálni a saját oldalukon keresztül tettem, mert gyorsabb volt úgy infókhoz jutni, nagyon segítőkészek voltak), szuperek voltak az értékelések,de árban találtunk kedvezőbbet Puerto del Carmenben, szintén fűtött medencéset...és ki akartuk próbálni azt a várost is :-) Habár Costa Teguise-t is imádtuk korábban :-) A Galeon-ra visszatérve stúdió és apartmanjaik vannak, tehát konyhás mindegyik...mi önellátósan szoktunk menni, főzöcskézünk helyben vagy vendéglő..szupermarketek (Spar,Hiperdino) és kis vendéglők bőven akadnak ebben a városban is...a buszról azt gondolnám, hogy megáll a hotel előtti nagy parkolóban..elég központi fekvésű..Gyönyörű parti sétány található mindkét irányban a hotel előtt...nem tudom mennyi időre mentek, de a sziget bejárásához (ha az is tervben van) ajánlanám az autóbérlést.

Mi februárban térünk vissza...már nagyon várjuk...egyszerűen még mindig találok helyeket, amiket meg kell néznünk újra vagy mert kimaradtak vagy mert azóta neten fedeztem fel :-) Most Playa Blanca-ban szállunk meg, így mind a 3 nagyobb déli üdülő városról lesz tapasztalat :-) Szuper kiinduló pontok a sziget bejárásához...busszal is sok helyre eljuthatsz, de az autó nagyobb szabadságot ad....talán C.T. és P.C. előnyösebbek ilyen téren,mert hasonló távolságra van a legnyugatibb és a legkeletibb vége :-)

Costa Teguise a kedvencünk, mert ott voltunk először a szigeten jó pár évvel ezelőtt :-)

 

Előzmény: misa25 (1440)
misa25 Creative Commons License 2017.11.06 -1 0 1440

SZia, mi is a Galeon-ba készülünk tavasszal. Félpanzióban gondolkodunk - milyen az étel? érdemes befizetni vagy inkább kint étkezzünk?  A reptérről könnyen el lehet jutni akár busszal is a szállodáig? mert nem láttam a szálloda közelében buszmegállót. A szobákban van hűtő is (ami nem apartman és önellátó)? Jók a tapasztalatok ezzel a szállodával? Hogyan foglaltátok a szállást? (Ha saját oldalán foglalunk, akkor is ki kell fizetni a teljes összeget már a foglaláskor vagy a helyszínen?) Van-e valamilyen észrevétel, jó tanács részedről?

Előzmény: Mexike74 (939)
birogabi81 Creative Commons License 2017.11.05 -2 0 1439

Sziasztok, egy gyors kérdés, hátha még holnap reggelig tudtok nekem segíteni: a Caldera Blanca megmászása kivitelezhető túrabot nélkül? Mennyire csúszós és meredek sportcipőben? Ha valakinek aktuális kérdése van, szívesen segítek, még 3 napig itt vagyok :)

Morti08 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1438

Igaz, mi egy éve voltunk az első közvetlen járattal, de üdítően kevesen voltak mindenhol.

Előzmény: dokeee (1437)
dokeee Creative Commons License 2017.11.02 0 1 1437

Amit olvastam róla az alapján biztosan, a tömegtől tartok kicsit, azt nem szeretem.

Előzmény: geodo1 (1436)
geodo1 Creative Commons License 2017.11.02 0 0 1436

Kiváncsi leszek, mit szólsz majd a szigethez. Szerintem neked tetszeni fog. :)

Előzmény: dokeee (1435)
dokeee Creative Commons License 2017.11.02 0 3 1435

Mi lenne, ha megnyitnád az autoreisen oldalát? Két perc alatt mindent tudsz, és még az autót is lefoglalod. :)

Előzmény: nebb (1434)
nebb Creative Commons License 2017.11.02 -3 0 1434

Szia! Autó bérlésről /Autoreisen/ írnál egy kicsit bővebben(sorban állás, ár, kaució )

Előzmény: kisnemoni (1429)
Morti08 Creative Commons License 2017.11.01 0 0 1433

Mi a Matagorda parton laktunk közvetlen a víz mellett a THE Las Gaviotas apartmanban, imádtuk! Több fűtött medencéje is van, a félpanzió kifogástalan. Strandolás decemberben necces, de északon Orzolánál vannak lagunás partok, ahol a nap felmelegíti a sekély vizet, ott lehet fürdeni. Autóval minden közel van. Szállásválasztásnál érdemes megnézni a Tripadvisoron az utazói véleményeket, sokkal többet mondanak, mint a hivatalos reklámszöveg.

Előzmény: zsocsaa (1431)
Flower2000 Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 1432
Előzmény: zsocsaa (1431)
zsocsaa Creative Commons License 2017.11.01 -2 0 1431

Sziasztok,

Hálás lennék ha ajánlanátok partot ahol december elején melegebb  a víz. 3 gyerekkel mennénk (első repülős tengeres/óceános nyaralásuk lesz)

Esetleg ha apartmant is javasoltok még szuperebb lenne. Szálloda sztem 5 főre drágább lenne

Autot mindenképpen bérelnénk, a kirándulásokról olvasgattam (tök jó a fórum:-)

Azért kiváncsi lennék mi az a program ami bejön egy 6-13 éves korosztálynak. Nem szeretném minden nap hajtani őket, szval strandolás és egy kis túra lenne a menü.

köszi a segítséget, addig olvasgatom.

dokeee Creative Commons License 2017.10.26 0 1 1430

Hirtelen felindulásból mi is ide készülünk november második felében, szerencsére ez nem túl hosszú topik, el is kezdtem olvasgatni. :)

kisnemoni Creative Commons License 2017.10.25 0 2 1429

Sziasztok! Gondoltam az itt szerzett sok hasznos infót megköszönöm egy rövidke kis beszámolóval. Múlthéten értünk haza. Mi is komplett utazást foglaltunk a Wizznél, teljesen rendben volt minden. Már a reptéren béreltünk autót /Autoreisen/ egy dombornyomott Erste Joker hitelkártyával. Szállásunk Puerto Del Carmenben volt. Mi minden nap használtuk az autót 650 km-t mentünk összesen, mivel nem vagyunk a városi strandok hívei sosem a szállás közelében fürödtünk. Voltunk a főbb látványosságoknál, ami igazából tetszett az a Papagayo és a közelében lévő egyéb beachek, valamint a Famara Beach ahol iszonyatos hullámok és rengeteg szörfös volt, El Golfo és a Los Hervideros. Ami kevésbé az a Timanfaya Nemzeti Park. Utolsó nap nagyon jól jött az autó, mert miután elhagytuk a szállást tudtuk hova rakni a cuccainkat és 3-ig még nyugodtan strandolhattunk. A reptérhez nagyon közel Matagorda nevű településen a strandon van mosdó ahol meg lehet mosakodni át lehet öltözni a hazaúthoz. Reptéren a kocsileadás 2 perc volt, megkérdezték minden rendben van-e ennyi. A benzin és a bevásárlás olcsóbb mint itthon. Van Lidl, Spar. Ha valamiben tudok segíteni akkor írjatok.

dodive Creative Commons License 2017.10.25 0 0 1428

Olvass vissza pár oldalt...többen is leírtuk, hogy néz ki egy WizzTours-os foglalás.

Az általad választott szállás könnyen elérhető a reptérről akár helyi, menetrendszeri busszal is. Ha jól emlékszem majdnem előtte van a busz megálló.

https://arrecifebus.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1287&lang=en

 

Előzmény: misa25 (1427)
misa25 Creative Commons License 2017.10.25 -1 0 1427

Sziasztok!  Járt valaki a Club Pocillos-ban? A reptérről könnyen el lehet jutni erre a szálláshelyre? Foglalt már valaki a WIZZTOURS-nál komplett utazást? (repjegy+szállás) Ekkor külön kapja meg a repjeghyet és külön a szállás Voucher-t? Megbízható ez a megoldás is?  Előre is köszönöm a válaszokat:)

Flower2000 Creative Commons License 2017.10.24 0 1 1426

Volt ott egy ami olyan volt mint egy fa. Olyan nagyis. És megis kaktusz volt. Én se láttam még olyat. Örülök hogy tetszett.

Előzmény: cszoli (1425)
cszoli Creative Commons License 2017.10.24 0 1 1425

Igazad volt, ez tényleg jó volt.

Előzmény: Flower2000 (1423)
Morti08 Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1424

Be lehet fizetni buszos szigettúrára, elvisznek mindenhova. Ha tényleg stoppolni akartok, kelleni fog a két hét...

Előzmény: Martonpeter (1418)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.23 0 1 1423

Olyan különleges kaktuszok vannak ott, hogy csuda. Pedig én láttam már kaktuszt ezrével, de még nekem is voltak olyanok, hogy soha nem gondoltam volna, hogy olyan is létezik egyáltalán.

Előzmény: cszoli (1422)
cszoli Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1422

A kaktuszkerten még hezitálunk, a review-k jó része szerint pici, és a nagyját a kerítés túloldaláról is látni...

Naja, a nagyobb városokban van Spar, mi Famarán vagyunk, itt egy kisbolt van csak. Amúgy itt a legjobb és leghosszabb a beach, ha valaki ezt keresi.

Előzmény: Flower2000 (1421)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.23 -1 3 1421

Én autó nélkül voltam. Befizettem a vulkáni túrára, a többit magam néztem meg busszal. A kaktuszkertet láttátok? Mert az nagyon klassz. Bolt is van, csak meg kell taláni. Spar pl.

Előzmény: cszoli (1420)
cszoli Creative Commons License 2017.10.23 -5 0 1420

2 hét szerintem iszonyú sok erre a szigetre. Én most onnan írok.... A hetünk felén túl vagyunk, és már gond, mit csináljunk. Az autóbérlés olyan olcsó és a sziget olyan ritkán lakott, hogy ezen nem érdemes spórolni.

A sziget röviden: vulkáni lávamező, itt-ott üres pusztával, kevés tökegyforma településsel. A látnivalók nagy része nem nagy szám, a Timanfaya nemzeti park is egy turista daráló, a híres láva felett grillezős hely is olyan-amilyen, kulinárisan leginkább semmilyen. A César Manrique által csinált dolgok leginkább értelmezhetetlenek. Az egyetlen ami tényleg szép/jó, az az óceán és a hullámok, na meg az időjárás, a hőmérséklet.

Bár a szigeten állítólag nincs sok turista, de 10 autóból 9 bérautó ( matricázva vannak), az éttermek kb mind turistaéttermek. Bolt alig van. Szerintem autó nélkül max úgy jó, hogy szörfözöl és ott laksz a beach mellett, mást nem is akarsz csinálni.

Előzmény: Flower2000 (1419)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.23 0 1 1419

Hát ha én 2 hétre mennék oda, akkor azt nem mind Arrecife hotelben tölteném, hanem 1 hetet egy másik helyen. Annyira nem csúcs hely Arrecife.

Előzmény: Martonpeter (1418)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!