Keresés

Részletes keresés

zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.21 0 0 45
Tegnap egy könyvesboltban mélyedtünk el az útikönyvek között, és a férjem leemelte a polcról a Reunionról szóló könyvet. Hát az abban lévő képek is szépek voltak, de távolról sem annyira sokatmondóak, mint hágicáéi:):)
Előzmény: Léna007 (44)
Léna007 Creative Commons License 2008.02.20 0 0 44
Én is most már kétszer végignéztem a képeket, de sajnos még csak kicsiben volt rá időm. Én is rácsodálkoztam, hogy ennyire sok vízesés van, el is neveztem gyorsan a "vízesések szigetének" :-) Szóval engem is felírhatsz azok közé, akik kedvet kaptaj. :-)
Előzmény: hágica (41)
AWA Creative Commons License 2008.02.19 0 0 43
Varázslatos.
Előzmény: hágica (41)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.19 0 0 42
Fantasztikus, tényleg... Hát kedvet csináltál, nemcsak nekem, biztos...:) Köszi
Előzmény: hágica (41)
hágica Creative Commons License 2008.02.18 0 0 41

Tényleg ennyi víz van! A hegyek olyan magasak, hogy az óceán felett vonuló felhők beleakadnak a csúcsokba és minden nap odafenn esik az eső. Szerencsére csak a hegytetőkön. A tengerparton állva érzékelhető, mennyire alacsonyan vonulnak az óceán felett a felhők. Itthon valahogy sokkal magasabban látjuk őket. A hegyoldalak majdnem függőlegesek, ezért a vizek nem folynak, hanem leesnek. Ezért ahogy végignézünk a függőleges falakon, mindenütt látni vizeket, vékony sugártól a dübörgő zuhatagokig. Annyi a víz, hogy sok helyen az országútra is rázuhan, jó kis kocsimosást lehet venni útközben. És még nem is láttunk mindent, mert sajnos nem volt elég időnk (5 nap). De majd egyszer remélem visszajutunk és a többi csodát is felderítjük.

Remélem sokaknak kedvet csináltam ehhez a "Tündérország"-hoz.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: zizizi1111 (40)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 40
Huhhh, hát ezek fantasztikus képek!! Köszönöm!!! Már az elején gondoltam, hogy csak ámulni és bámulni fogok, mert én a vízesésektől el tudok ájulni (ohh, ha egyszer eljutnék az Iguassu-hoz, az szép lenne...:) ), aztán meg csak hozzáragadtam a képernyőhöz.... Ezen a szigeten tényleg ennyi víz van? Vagy csak a Te szemedet vonzotta nagyon? Gyönyörűek a képek, Hágica!
Előzmény: hágica (39)
hágica Creative Commons License 2008.02.17 0 0 39

Kedves zizizi1111!

 

Feltettem a képeimet a www.picasaweb.google.hu/hagica80 képgalériába. Ha képzeletben szeretnél a szigetre utazni, szívesen ajánlom a csodaszép helyekről készült felvételeket. Most töltöm fel a fotókat, gondolom holnapra teljesen feltöltődik az egész mappa.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: zizizi1111 (38)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.13 0 0 38
Na majd gondolunk Rád, és érezd jól magad. Meg sok élményt és képet hozzál, amit - mer' önző is vagyok ám :) - jól megoszthatsz majd velünk is. Hogy utazhassunk, legalább képzeletben:):):)
Jó utat!!!
Előzmény: jathreem (37)
jathreem Creative Commons License 2008.02.13 0 0 37

Holnap indulunk..... yesssssss

 

hágica Creative Commons License 2008.02.11 0 0 36

Az átrepülés ideje 3/4 óra. De a reptérre Maun ugyanúgy 2 órával előbb ki kell érni, mint a nemzetközi gépekhez. A kilépési tortúra ugyanaz, mint amit már tapasztaltatok. Mi fürödtünk a lejjebb fotóval is illusztrált nyilvános strandon St. Pierre-ben. A strand előtt ugyanolyan korall zátony fogja meg a hullámokat, mint Maun, ezért cápák nem tudnak bejönni. A forgalmat nem találtuk vészesnek, nagyon jó az úthálózat, sok szakaszon sztráda van. (Mi "csak" 770 km-t autóztunk a szigeten). Egyedül a fővárosban St. Denisben volt nagy forgalom a délutáni csúcsban, de dugóban nem ültünk. Az árak pedig ugyanolyanok, mint Franciaország európai területein, azaz nem olcsók. Mi nem étkeztünk étteremben, volt konyhánk. Így a hypermarketekben csak sört, sajtot, kenyeret és vizet vettünk. De azért megnéztük az árakat, semmivel sem drágább, mintha Párizsban vásárolnál.

Itt küldöm a sziget belsejéből a forgalmi helyzetet (N3-as út). Itt csak a sok kacskaringót látod, - ahogy a terepviszonyok adják magukat - ha rákattintasz a képre. Úgyhogy no para!

 

Üdv.: hágica

 

 

Útviszonyok
Előzmény: Léna007 (32)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 35
14-én? Hát az mindjárt itt van:):)
Azért két hét sem kevés, még ha többre is vágynál.. Biztos gyönyörű lesz:) Majd mesélj ám!!
Előzmény: jathreem (33)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 34
Hááát azért az hihetetlen lenne, hogy éppen egy ilyen szigeten ne lenne strand..... Túlozhattak, akik telebeszélteék az ismerőseitek fejét.
Előzmény: Léna007 (32)
jathreem Creative Commons License 2008.02.11 0 0 33
Mi is Mau-val fogjuk kombinálni. 14-én megyünk Maura, majd onnan Reunion és újra Mau. mindösszesen 2 hét, de most ennyi fér bele az időbe...
Előzmény: zizizi1111 (31)
Léna007 Creative Commons License 2008.02.11 0 0 32

Amúgy mennyi időt tart a repülés Mauról? Úgy egy óra körül?

Megismerkedtünk Mauritiuson egy mi korunk beli párral és azóta is tartjuk a kapcsolatot, nekik is hasonló jár a fejükben, így lehet, hogy majd együtt megyünk vissza. Ők ismernek valakit, aki Reunoinon él és az a valaki telebeszélte a fejőket minden hőlyeséggel. PL. azzal, hogy Reunionon nincs strand. ahol főrdeni lehet és hemzsegnek a cápák, meg hogy tele van autókkal a sziget és emiatt semmi exotikus nincs benne, meg hogy a milliomosok élnek ott és ezért mindennek egekbe szökpő ára van...stb. Te mit mondasz erről?

Előzmény: hágica (28)
zizizi1111 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 31
Egyik kép jobb, mint a másik:)
Mikor mentek? ÉS mennyi időre? Nálunk ugyan most nem aktuális, de biztosan nagyon szép lehet a sziget, kíváncsi vagyok, mit írsz majd... Már hágica is igencsak "ízletes" beszámolót írt... Bár mondjuk gondolom, a reptéri útlevélkjezelő még jobban meglepődött volna, ha magyar személyival találja magát szemben, ha már unió....
Előzmény: jathreem (22)
hágica Creative Commons License 2008.02.10 0 0 30

Nekünk ebben már gyakorlatunk van. Ki sem pakolunk, csak a pizsit húzzuk elő, meg a másnapi tiszta ruhát. De hát ezt is szokni kell. Mivel mi max 3 éjszakát töltük egy helyen, ez már rutin minálunk.

üdv.: hágica

Előzmény: Léna007 (29)
Léna007 Creative Commons License 2008.02.10 0 0 29
Persze, nem is azért gondoltam, hogy a szigetek közötti repülés lenne drága, hanem éppenezért, mert mi is a bizonság kedvéért inkább egy nappal korábban mennénk vissza, és akkor jó macerás egy éjszakára szállást szerezni, megint ki-be pakolni stb...
Előzmény: hágica (28)
hágica Creative Commons License 2008.02.09 0 0 28

Hát én is úgy gondolom, hogy az egyirányú jegyek drágábbak és persze az akciós ajánlatok is retur viszonylatra érvényesek. De azt hiszem a szigetek közötti közlekedés nem olyan drága, hogy a visszautat meg kelljen spórolni. Mi visszarepültünk Maura az utolsó előtti napon, ott aludtunk Mahebourgban, hogy a másnapi kontinentális gépet biztosan elérjük. Annak ellenére bebiztosítottuk magunkat lekésés ellen, hogy a gépünk csak délután indult haza. Azért jöttünk vissza megelőző nap, hogy ha az átkeléssel gondok adódnának (vihar miatti késlekedés, járattörlés) még mindig legyen időnk megoldást találni másnap délutánig. Szerencsére erre nem volt szükség, de ezt nem lehet tudni előre.

 

Üdv.: hágica

A kisgép
Előzmény: Léna007 (27)
Léna007 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 27
Épp most beszéltük a párommal, hogy mi lenne, hoyg úgy oldanánk meg, hogy Maura repülünk, onnan Reuninonra és utóbbiról haza. Így három különböző, egyirányú repülőjegyet kellene venni, ami egész biztosan sokkal drágább megoldás, mint a retúr-jegyek. Főleg Te, hágica ültetted a bogarat a fülembe ezzel. Ami kicsit irónikus, hogy a mauritiusi út előtt is terveztünkilyesmit, csak hát nem volt annyi pénzünk rá. De most már nagyon bánom.
Előzmény: hágica (26)
hágica Creative Commons License 2008.02.07 0 0 26

Várjuk a beszámolódat!

 

Mi Mau-val kombináltuk, ezért csak 5 éjszakát töltöttünk a szigeten. Sajnos a szépségeknek kb. a 40%-át sikerült ez idő alatt megnézni, pedig csak naplementekor értünk rá fürödni. Minden nap csavarogtunk inkább, hogy minél több helyen megforduljunk. Ezért jövő télen szeretnénk visszamenni direkt géppel, nem Mau-n keresztül, mint most.

Ezért érdekelne a repülő, a szállás és minden praktikus tanács amit hasznosítani tudunk.

Jó utat és időjárást! Mikor indultok?

 

Üdv.: hágica

Előzmény: jathreem (25)
jathreem Creative Commons License 2008.02.07 0 0 25
Ok. Köszi. Mi mindent interneten keresztül rendeltünk. A tapasztalatokról szívesen beszámolok.
Előzmény: Léna007 (24)
Léna007 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 24

Oké, örülök, hogy mentek. Ha visszajöttél, szeretnék még jó pár dolgot kérdezni. Azon agyalok, hogy három hét kellene, egy hét Mau-n (mert ott már voltam, csak azt néznénk meg, ami kimaradt) és mondjuk úgy tíz nap Reunionon. Jó lenne, ha majd beszélgetnénk kicsit a repülős és szállás legolcsóbb lehetőségekről...

Nagyon szép nyaralást kívánok nektek!!!!!

Előzmény: jathreem (23)
jathreem Creative Commons License 2008.02.07 0 0 23
Ha visszajöttünk megmondom mennyi idő kell. Első olvasatra - útikönyvek - legalább 1 hét kell, ha mindenre elegendő időt akarsz hagyni akkor pedig 2-3 hét.
Előzmény: Léna007 (21)
jathreem Creative Commons License 2008.02.07 0 0 22

 

 

 

ezért tetszik ez a sziget....

Léna007 Creative Commons License 2008.02.06 0 0 21

A két fotó nagyon jó!

Mivel Reunionon gondolkozunk, de szeretnénk visszamenni legalább egy hétre Mauritiusra is, azt hiszem a legjobb egy kombinált utazás lenne...

Reunionra mennyi idő kell, hogy normálisan meg tudjuk nézni, egy hét elég vagy kettő kell? Imádom a vulkánszigeteket.

Előzmény: jathreem (20)
jathreem Creative Commons License 2008.02.06 0 0 20

 

 

 

 

Léna007 Creative Commons License 2008.01.24 0 0 19

Érdekes, amit írsz, hogy ilyen hamar regenerálódnak a növények. Mi azt gondoltuk, hogy ennek vagy 5 évig lesznek erősen látható nyomai.

 

hágica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 18

Kedves Léna!

 

Én olvastam a beszámolódat az utazásotokról, sőt a vihar utáni felvételeidet is láttam, amikor felkészültünk az utazásra. Természetesen, amikor most ott jártunk kiváncsian figyeltem a nyomokat, de nem láttam semmilyen sérülés emlékét. Pedig van már tapasztalatom. A cunami utáni második évben (tavaly ilyenkor) jártunk Thaiföldön a letarolt területen és alig látszottak a sérülések. Épületek újjáépítve, parti pálmaligetek újraültetve. Csak a jó megfigyelő veszi észre, hogy a pálmák támasztékkal állnak, mert kifejlett példányokat ültettek a kitöröttek helyére, nem csemetéket. Most még ilyet sem láttunk, gondolom a sérült fákat tőből eltávolították.

 

Üdv.: hágica

Előzmény: Léna007 (17)
Léna007 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 17

Szia kiskeyo!

 

Szerintem Reunion megér egymagában két hetet, Maurituis meg hármat. Mi Mauritiuson két hetet voltunk és az utazás előtt gondolkoztunk három napos Reunion kiruccanáson, de nem úgy, hogy az elvett volna a mauritiusi két hétből, hanem úgy, hogy plusz három nap. Persze ez csak magánúton foglalt jegynél lehetséges. De Mau nagy sziget és a 9 nap szerintem nagyon kevés mindent megnézni, illetve kipróbálni.

 

Csak azon okból nem sajnálom, hogy nem voltunk Reunionon akkor, hogy a ciklon, ami tarolt a térségben a nyaralásunk ideje alatt, az mauritiust csak "horzsolta", de Reunoin felett volt a központja, ahol 220 km/órás szél tépázott meg mindent. Borzalmas hiradós képeket láttunk róla. Szóval nem szerettem volna akkor ott lenni.

 

Tényleg, hágica, ezt akartam is kérdezbni tőled: Láttátok ennek a 2007. februári viharnak valamilyen nyomait? Pl. Mauritiuson lecsonkította sok pálmának a fejét, és csak a csonk törzsek maradtak...

Előzmény: kiskeyo (15)
hágica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 16

De meg ám! Olvasd el lejjebb a rövid beszámolómat. Mi még egyszer vissza szeretnénk menni, mert az 5 nap is kevés volt, sok szép részt nem láthattunk, mert nem jutott rá idő. Legközelebb direkt ide megyünk, nem kombináljuk. Ha átmentek autót béreljetek, mert a hegyi vízesésekhez, egy-egy szép partszakaszhoz másképpen nem lehet eljutni. Nagyon jó úthálózat van a szigeten. Az N3-as út, amely átlósan metszi a szigetet, keresztül megy a hegyeken fantasztikus panorámával, páfrányfa erdőkkel és hortenziákkal. Mi korai géppel mentünk át és későivel jöttünk vissza, hogy spóroljunk az idővel. Sűrűn járnak a gépek a két sziget között.

 

Üdv.: hágica

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!