Keresés

Részletes keresés

feketefelho Creative Commons License 2010.10.04 0 0 722
Ahogy elnéztem dolgoztak is a modik rendesen.
Előzmény: Péter az állat (718)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 721
Persze csak addig, amíg személyesen nem találkozunk. :-)
Előzmény: Péter az állat (720)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 720
És mivel mostanra kiderült a testület névsora is, így ezúton nekik is gratulálok.
Előzmény: Péter az állat (719)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 719
Apropó választás. Úgy vélem illik gratulálni a győztes p.m. jelöltnek, úgyhogy magam részéről ezúton szeretném ezt megtenni Dr. Riebl Antal úrnak, persze csak amíg személyesen nem találkozunk..
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 718
Nekem mind1, én úgysem tudok ultizni, de azt mondják kevesen játszák, mert elég bonyolult, így a nagy számok törvénye alapján egy nagyobb közösségben könnyebben lehetne több tagot is találni. Attól még lehet az délegyházi. De én ez ügyben való járatlanságom okán itt csak kibic lehetek, és mint tudjuk a kibicnek annak őőő, na mindegy. Csak úgy megörültem az ötletnek, mert az utolsó néhány hétben talán ez volt az egyetlen értelmes hsz, ill kezdeményezés ezen a topicon. Kis fénysugár a sok 3/3-as bombariadós hátsókra csókot adós, pártcélokat szolgálós hsz-ek között.


Előzmény: skami 53 (714)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 717
Különbenis. Vasárnap du úgysem történik semmi, úgyhogy külgyé' inkább papír repülőt, vagy postagalambot. :-)
Előzmény: Bohóóóc (715)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.04 0 0 716
Mé'? Leesett? :-)
Előzmény: Bohóóóc (715)
Bohóóóc Creative Commons License 2010.10.03 0 0 715
Vedd már fel a telefont teeeee...!
Előzmény: Péter az állat (713)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.03 0 0 714
Péter az ..........!
Köszi ,de én elsősorban Délegyházán szeretném ha megalakulna a klub.
Főleg Délegyháziaknak. Amúgy ami volt verseny arra több településről jöttek. A felsorolt települések közül csak D.harasztiból volt aki jött.
Célom az a játék ill. Dél1 népszerűsítése lenne. A versenyeket meg amúgy is széles körben vannak meghirdetve.

Tehát a fő célom az ,hogy itt nálunk legyen egy törzs létszám és az embereknek legyen értelmes elfoglaltságuk a kocsmán kívül.

De az ötleted jó volt és köci.
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.03 0 0 713
Szívesen!

Bugyit, Majost sajna nem találtam itt az indexen, de lehet (sőt biztos) hogy van települési weblapjuk (és/vagy egyéb települési szervezeteknek) amit olvasnak az ultit szeretők . Gondolom a klubnak is az a jó, ha sok, és sokféle tagja van.
Úgyhogy jó keresést! (A Bugyi miatt nem irigyellek, mert e szó hallatán alighanem a keresőnek sem egyből a település ugrik be. :-))

Egyébként a települési weblapot Varsányban Harasztin, és Taksonyban is többen olvassák, mint az indexet, úgyhogy lehet, hogy oda is érdemes feltenni.
És talán érdemes lenne Szigethalom, és Szigetszentmiklós fórumaira is feltenni, végülis földrajzilag közelebb vannak, mint mondjuk Haraszti, kocsival úgy tíz perc. (Legalábbis a közelebbi részeik, te a távolabbiak sem vészesek.) Egy próbát talán megér.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167078&la=103027955

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9162136&la=103123762
Előzmény: skami 53 (710)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.02 0 0 710
Péter.......
Feltettem köszi
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.02 0 0 707
A világért sem szeretnék bele vau, de miért nem teszed föl a szomszédokhoz is? Pl:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9091329

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9179416

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9184453&la=90327463

Előzmény: skami 53 (703)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.02 0 0 706
Hmm. Lehet.
Előzmény: lugosiagi (702)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 703

Délegyháziak!

 

DUK alapitásáshoz( Délegyházi ulti klub) keresek partnereket. Korra,nemre való tekintet nélkül. Várok mindenkit aki szereti ezt a játékot.

 

Jelentkezni lehet az alábbi e-mailen lehet:sarlos.kalman@hotmail.com

 

Aki kedvet érez magában várom.

üdv:skami53

 

lugosiagi Creative Commons License 2010.10.01 0 0 702
Mielőtt elkezdődött a bemutatkozás, megkérdezte Szabó József, hogy készíthet-e felvételt, senkinek nem volt kifogása ellene. Lehet, hogy Te később jöttél és erről lemaradtál, vagy csak nem figyeltél a kérdésre.
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.01 0 0 698
Kérlek az ilyet a jövőben NE!

Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (676)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.01 0 0 697
Szvsz írásban megszólalt.

Egyébként szóban nem is tehette volna.



Ja, és sapkálya=sapkája.

Anyámtól, aki egy parasztlány volt megtanultam, hogy általános ökölszabályként elfogadható, hogy az a szó, ahol a "j" "l"-nek ejtve is értelmes/értelmezhető marad a szó, azt "ly"-al írjuk, a többit nem. Ez azért van így, mert azok a szavak valóban "l"-el alakultak ki, csak "lágy" "l"-el, mely az idők folyamán "j" hangra módosultak, de írásmódjukban megőrizték az eredeti alakot. Kéretik ezeket így írni. Jelzem ebben nagy segítségre lehet egy helyesírás ellenőrző program, amely hamar leleplezi az elütéseket is.
Előzmény: Törölt nick (675)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.01 0 0 696
"2.
Ki adott felhatalmazást annak a személynek, hogy a rendezvényről, illetve annak egy részéről videofelvételt készítsen?
A JEGYZŐ VÁLASZA SZERINT MINDEN ÖNKORMÁNYZATI KÉPVISELŐJELŐLT ÉS POLGÁRMESTER JELÖLT."

Hmm. Érdekes. Én ugyan az egyik kategóriába tartozom, de tőlem ilyet senki sem kérdezett, és semmit sem hagytam jóvá. Akkor létezik, hogy valaki most hazudikí?
Előzmény: Törölt nick (674)
Péter az állat Creative Commons License 2010.10.01 0 0 695
"az illető volt az, aki beadvánnyal élt az önkormányzat felé, hogy szüntessék be a település weblapján a Fórum rovatot."


Egy dolog az, ha valaki beadvánnyal él, és egy másik, ha valaki elfogadja azt. Ha jól tudom, és honnan is tudhatnám jól korrekt tájékoztatás hiányában mint utcai pletykából, teljes egyetértésben sikerült a képviselőknek megszavazni a fórum betiltását. Ha viszont teljes az egyetértés, akkor abban benne van az a képviselő ÉS polgármester jelölt is, akinek sikerült a nyíltság eszméjét a meghallgatás alatt gyorsan lenyúlni, és a saját populista programjába illeszteni. Már csak azt nem tudom, hogy okádjak-e vagy sem. :-/
Előzmény: Törölt nick (670)
skami 53 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 694
Melyik a villamos energiával legjobban ellátott ország?
- Magyarország. Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése pedig halálos.
skami 53 Creative Commons License 2010.10.01 0 0 692
Mi történt?
Vudi Ellen Creative Commons License 2010.09.30 0 0 688
Itsnogood még Törökbálinton piszkálta az orrát, amikor Szilveszter Lajos már ingyen, vagy nagyon olcsón vitte autóbusszal a nyugdíjasokat, meg az iskolásokat. Nem tudom mi jogon írkál hülyeségeket ez a messziről idetévedt palimadár. Mit tud ez arról, hogy mi volt itt 8-10 éve, hiszen még csak most vetődött ide. De kritizálni, meg tanácsokat osztogatni már tud. Hja kérem, messziről jött ember azt mond amit akar. Olyan mint a gerófné, az is úgy tett mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt, aztán kiderült, hogy csak a bombákhoz ért igazán. Lehet, hogy azért is védte olyan bőszen ez az ex-törökbálinti ficsúr minap a kegyelmes asszonyt.
Itsnogood Creative Commons License 2010.09.30 0 0 686

Most is utólag reklamálsz a választ ismerve? Miért nem elötte mondtad, hogy ez hülye kérdés volt?

Én nem utólag reklamáltam, hanem megvártam amíg az érintett válaszol és tisztán láthatunk. Amíg nem jött válasz a történtekről, honnan tudtam volna, hogy nem igaz az állítása? Lehetett volna igaz is, amit razsaszín írt, de nem igaz. Ez a baj a többi írásával is, hogy manipulálni próbálja ezzel a gagyi hangulatkeltő stílussal az embereket.

 

Az igazi oknyomozók címe: celpont@hirtv.net

 

Ide lehet írni a panaszokat, ők legalább tényeken alapuló híreket tesznek közzé.

 

Egyébként Szilveszter Lajos és Ribl Antal nyugodtan lobbizhatott volna a 8 év alatt a szoci-liberál kormánynál úniós pénzért, de egy ahogy elnézem egy fillért nem tudtak összeszedni.

 

Jobb lenne, ha a tényekről beszélnénk.

 

Előzmény: silverfox1 (684)
silverfox1 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 685
Tisztelt Erdélyi Úr!

Nem lehet mindenki kifejezésében pallérozott. Ezért kérem, hogy az egyszerű megfogalmazásokat is értse meg (értsd meg) és csak a kérdés lényegére reagálj és ne várd a cifra szavakat. Mint tudvalevő, a jó értelemben vett paraszti megfogalmazás az igazi és szívből jövő!
Tehát kérlek, ne az írás megfogalmazását nézd, hanem a jelentést! Ne akarj mindenki felett állni! "Ki karddal támad, kard által vész el". "Nem vívok szócsatát, mert fegyvertelen ember ellen nem harcolok".
Én is tudok ilyeneket, mint itt oly sokan.
De nem ezt tartom a lényegnek.
Ne akard uralni a fórumot, csak legyél aktív résztvevője. Ha már itt sem tudjuk megvitatni a gondokat, akkor hol?
silverfox1 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 684
Kedves Itsnogood!

Szerintem volt értelme. Ha ez a lufi ki is pukkant esetleg, azt azért látni kéne, hogy végre valaki szólásra mer emelkedni akár a nevünkben is.
Melyikünk tette ezt meg korábban? Tudom, én sem! Talán ezért is jutottunk ennyire a béka ülepe alá?
Nem posztom Istvánt védeni, hisz megvéd Ő magát, ha kell.
Eddig nem szerettük ha a langyos vizbe valaki követ hajít és felkorbácsolódnak a hullámok, mert esetleg vizet nyelhetünkés a fekália is feljöhet.
Valóban lehet ringatózni a hullámok hátán, sodródni az árral, de rossz helyre is sodródhatunk és jó ha valaki segítségért kiált,ha már mi nem tesszük.
Mikor tett fel olyan kérdést, amivel nem érettél egyet?
Most is utólag reklamálsz a választ ismerve? Miért nem elötte mondtad, hogy ez hülye kérdés volt?
Én sokat támadtam a stílusa miatt, de nem a mondanivaló okán! Mert azt jogosnak tartom.
Várom véleményeteket!
silverfox1 Creative Commons License 2010.09.30 0 0 682
Tisztelt főszerkesztő asszony!

Meglepődve látom, hogy reagál az Ön által sérelmesnek vélt bejegyzésre, illetve helyreigazít. Ez nagyon helyes, mert az információk eltorzítása csak félrevezeti az átlag olvasót.
Viszont régebben Önt több váddal is illették elfogódottság és nem hozzáértés kapcsán.
Ezekre nem reagált akkoriban.
Na már most: Vagy egyetért az akkor megfogalmazott kritikákkal vagy ezekről nem volt tudomása. Nem tudta, hogy üzemel Délegyháza honlapján egy fórum, melyen vélemény nyilvánításra van(volt!!!) lehetőség.
Viszont ha nem tudott a honlap fórumáról, akkor nem követte a helyi eseményeket kellő figyelemmel, ami elvárható lenne a helyi sajtó részéről. Tudniillik sokan ebben fogalmazták meg, mi nem tetszik a jelenlegi helyzetben, min változtatnának, milyen jobbító javaslatok születtek.
Mivel a helyi sajtó érdektelensége miatt az itt született vélemények, javaslatok, észrevételek nem juthattak el a település netet nem használó, esetleg eme lehetőséget nem ismerő emberek csoportjához, így ez csak néhány felhasználó közti eszmecsere lehetőségét foglalta magában.
Leszögezném, én nem értek az újságíráshoz és teljesen járatlan vagyok e tekintetben.
Nem is kívánok ilyen babérokra törni!
Viszont mint olvasó megjegyezném, hogy a helyi lap felülmúlja bármely Argentin szappanopera színvonalát, ahol az ég világon semmi sem történik, de az folyamatosan.
Itt minden szép és hapy. Közben meg.......
Köszönöm reagálását! De elöbb kellett volna!
Szabóné Kolozsvári Ilona Creative Commons License 2010.09.30 0 0 681
Válasz rózsaszín levesnek (674)
Telefonon hívták fel figyelmemet itt az index.fórumon megjelent „tudósítására” melyet kénytelen vagyok helyreigazítani, mert téves információkat és csúsztatásokat tartalmaz.
Ön a Jegyző Asszony felé írásban feltett kérdéseire a válaszokat a Jegyző Asszonytól nem írásban, hanem szóban kapta, ami lehetőséget adott Önnek a kapott válaszok torzítására.
„Mivel lejárt a szerződése a lap felelős szerkesztőjének…”
Nem járt le, a 2010.07.16-i képviselőtestületi határozat értelmében a főszerkesztő személyéről a választások után az új testület dönt.
„…önkormányzati tulajdont képező audiovizuális eszközök voltak számukra biztosítva s, hogy ezeket rendeltetésszerű, megfelelő állapotban leadták e a helyi önkormányzat részére?”…
Minden egyes alkalommal saját tulajdonú fényképezőgéppel és filmfelvevővel dolgoztunk, ennél fogva semmilyen leadási kötelezettségünk nincs.
Szabóné Kolozsvári Ilona
Péter az állat Creative Commons License 2010.09.29 0 0 668
A képviselő jelöltek között voltak emlékezetes, és felejthető produkciók, és voltak karizmatikus, és szürke jelöltek. Persze a pozitívumok, és negatívumok nem mindig estek egybe. Voltak karizmatikusak felejthető produkcióval, és viszont. Szvsz a testület 2/3-1/3 arányban dől majd a régi, ismert nevek felé. Meglepne, ha az új, főleg a kevéssé ismert nevek közül bekerülne valaki. Kicsit olyan ez mint a dzsentlemanus. Persze ha tévedek az csak jó lenne a falunak.
Előzmény: Péter az állat (667)
Péter az állat Creative Commons License 2010.09.29 0 0 667
"A választó polgárok pedig bizonyára úgy döntenek, hogy a sötétség helyett a napfényt fogják választani. "


Dicséretes az optimizmusod, de attól tartok, hogy irreális is egyben. Nem fogják.
A tegnapi összeröffenés, bár számomra pocsékul sült el (beszedtem valami fertőzést, ezért enni nem mertem, ellenkezőleg viszont annál inkább, így kiszáradva, éhesen, leesett vércukorral egy kicsit örültem, hogy vége volt) teljesen világossá tette, hogy itt nem lesz változás, mivel átrendeződve bár, de a régi hatalmi központok maradnak a községházán. Viszont arra jó volt, hogy egy csomó embert megismerjek, és a hátsó sorban ücsörögve a felszólalókat (és az erre adott reakciókat) elhallgatva egy csomó dolgot megvilágítson.

A polgármester jelöltek közül igazából hárman számítottak érdeklődésre. A két régi "tag" mellett az általam is preferált Major T. És bár ez utóbbi szavait jól fogadta a közönség, elfogadva mondatainak igazság tartalmát, valahogy mégis úgy éreztem, hogy ez a választás (is) nem a józan érvek, hanem személyes szimpátia alapján fog eldőlni. És ebben azt kell mondjam, hogy Anti úr nagyon jó. A felsorolt 10+1 pontos programja igazából nem program, hanem tömény populizmus. Azt mondta, amit a népek hallani szerettek volna, és mint tudjuk a vágyak általában erősebbek a realitásoknál. Receptnek a polgármesterséghez minden esetre kitűnő. Főleg így, hogy a legfőbb ellenfele nem igazán egy karizmatikus vezető alkat. A plusz egy pontján a nyitottságon, amit sikerült az ellenfeleitől "annektálni", nem tudtam, hogy hányjak, vagy kacagjak. Minden esetre fura kinyilatkoztatás ez egy olyan embertől, aki részese volt a fórum bezáratásának.
A legfőbb ellenfele, ahogy elnéztem leginkább karizmában szenved hiányt. Az elvakult jobboldaliakat viszi, de aztán nagyjából ennyi is marad a szavazója. Szvsz csapatjátékosnak jó, de semmiképpen nem egy vezető alkat.
A Tamást már említettem. Ő pont a fordítottja. Jó vezető, tele elképzeléssel, melyeket ha módja van rá véghez is visz. Viszont nem egy kedves fickó, ezáltal rossz politikus, így félő, hogy erre nemigen lesz módja. A "beteg templom" nevű angol miniszterelnök kivételével nem igazán lehet olyannal találkozni, hogy valaki vért, verejtéket, meg könnyeket ígér, és ezzel be is fut. A játszótérrel, meg a "kerül amibe kerül úttal, azzal igen", ezzel nem. Szvsz kár. Egy lehetőséget megérne.
A másik két jelölt közül a Misi mint kiderült bár meglepően jól képben van, szimpatikus, mégis emberileg inkább szűk szavú, befelé forduló embernek tűnik, ami egy szavazáskor nem biztos, hogy nyerő tulajdonság.
Az ötödik jelölt a Katalin, szvsz ennyi betűt sem érdemelne. A faluban azt pletykálják, hogy az egyik (leginkább) vezető jelölt kaparta elő, és segítette annak érdekében, hogy a "nem a régiekre leadott szavazatokat felhígítsa" még egy jelöltel. Nem lennék meglepve, ha igaz lenne.
Előzmény: Törölt nick (662)
Péter az állat Creative Commons License 2010.09.29 0 0 666
"Azonban, javaslom, ne bunkózd le magad, csak, mert azt dolgozod, amit..."

...szeretek, mert olyan emberek között végezhetem a munkámat, akiket kedvelek, mert őszinték, egyenesek, megmondják, ha valamit jól csinálok, azt pedig még inkább, ha valamit rosszul. Akik együtt tudnak örülni, de sírni is, ha tényleg olyan a helyzet, és kiérzik a mondataimban lévő élt, és időnként a tömény iróniát. :-)
Előzmény: Törölt nick (660)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!