Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.01.12 0 0 187

Valóban. Én is olvastam róla.

A könyvelőmet meg is kérdeztem, hogy vajon mi a fene is ez.

Még ő sem tudott érdemelges válaszokkal szolgálni.

De számomra nem fog megálni az élet.

Mivel ingatlanforgalmazókra mindig is szükség lesz.

Én amúgy sem spekulatív módon vásárolok ingatlant. Megvenni és megvárni amig az ingatlanpiacon az árak emelkedni fognak, és akkor eladni, ez nem az én stílusom.

Én a gyors viszonteladású ingatlanokat és a bérletre szánt ingatlanokat kedvelem.

Azt hiszem, hogy semmilyen törvény nem fog meghátráltatni mert tudom, hogy nem hoznak olyan törvényt ami megölné az ingatlanforgalmazzással foglalkozókat.

Ugyan is ez nagyon nagy bevétel kisesés lenne az állam részére.

Azonban lehetséges, hogy jobban oda kell figyelnünk , hogy mit csinálunk.

Én január 4. én foglalóztam le egy lakást. 2 hét múlva végleges adásvételre kerül sor.

Addigra nekem is mindent meg kell tudnom erről a törvényről.

 

Azt már tudom(FONTOS) az eddigi számlatömbökből idén nem szabad elfogadni nyugtát. Az APEH bevezetett 12 szám és betűsorból álló nyugtatömböt.

Idén csak ezekből a nyugtatömbökből kiállított nyugtákat fogadjátok el.

 

Ahogy megtudok valamit az Áfa törvényról azonnal írok .

Én is minden segítséget megköszönnék ha valaki okosabb lenne tőlünk és megosztaná velünk ezt, hátha elöbb tudnánk mi is a helyzet.

Előzmény: cimbóka (178)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 186
Igazából december 31-ig kellett volna venned ahhoz ...

Erre írtam a "nem"-et. A lakásszerzési kedvezményt a bevallás beadásának határnapjáig (régebben március, mostanában május 20-a) vásárolt ingatlanra közvetlenül igénybe lehet venni.
Előzmény: DRLS (183)
cimbóka Creative Commons License 2008.01.11 0 0 185
Bocs, de én nem ezt kérdeztem.;-)
Előzmény: Törölt nick (184)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.11 0 0 184

Igen, DRLS jól tudja. Kérdezd őt bátran mert  szakavottnak látszik.

Nekem a könyvelő intézi az adó és egyéb részét.

Azonban az illetékkel kapcsolatban tényleg így van.

 

"ha eladtál egy lakást 10M-ért, és vettél 12Mért, akkor a vásárolt lakás és az eladott lakás értékkülönbözete - a példa szerint 2 M forint az illeték alapja, nem pedig a vásárolt lakás 12Mft-os értéke."

Előzmény: cimbóka (182)
DRLS Creative Commons License 2008.01.10 0 0 183

Mi nem? Nem pontosan értem a válszod. Az adótörvény módosítása:

" (9) A 2008. január 1-jét megelőzően átruházott ingatlan, vagyoni értékű jog átruházásából származó jövedelemre az Szja tv. 2007. december 31-én hatályos 63. §-a (1)-(5) bekezdésének rendelkezéseit kell alkalmazni, ha a magánszemély a lakásszerzési kedvezményt érvényesíti." Ez azt jelenti, hogy ha 2007. dec 21ig átruházás történt, ugyanúgy 5 évig élhet a lakásszerzési kedvezménnyel nem?

Vagy nem erre vonatkozott a hozzászólásod?

cimbóka Creative Commons License 2008.01.10 0 0 182
Kedve royalgold!
Válaszolnál a 177.hsz-emre? Tényleg érdekelne a véleményed.
Előzmény: Törölt nick (179)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 181
Nem. Tavalyra, még az átmeneti szabályok szerint is 2008. május 20-ig, a 2007-es évről beadandó bevallás határidejéig kell lakáscélra költeni.
Előzmény: DRLS (176)
BlackMage Creative Commons License 2008.01.09 0 0 180
Koszonom a valaszt, ezeket en is tudtam, a magyarorszag.hu-n tenyleg korrektul le van irva!
Előzmény: DRLS (177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.09 0 0 179

Segítenék az itt lévő fórumozóknak ezzel, újév alkalmából.

http://ingatlantanfolyam.hu/tanfolyamok

Ingyenes, online. Otthonról a számítógépeden kersztül egy oktató élő műsor.

cimbóka Creative Commons License 2008.01.08 0 0 178
Szeretnénm tudni, hogy erről mi a véleményed? A Pénzcentrumban olvastam egy cikkben. Úgy értelmeztem, hogy te leginkább ezzel foglalkozol?
Ez az ÁFA dolog hogy érinti a tevékenységedet? Azt is olvastam, hogy ez a legnagyobb érvágás a változások között.



"5-10 százalékos bővülést tapasztalt ezzel szemben Laczkó Róbert, a City Cartel értékesítési divíziójának vezetője, aki szerint várhatóan eltűnnek majd a piacról azok, akik eddig spekulatív céllal vásároltak használt lakásokat, hogy felújítsák és haszonnal tovább értékesítsék azokat."
Előzmény: Törölt nick (153)
DRLS Creative Commons License 2008.01.08 0 0 177
Némileg azért lehet csökeknteni az illetéket is - ha a vevő másik lakástulajdonát a vételtől számított 1 éven belül (előre vagy visszamenőleg) értékesítette, akkor a kettő különbözete után fizet illetéket. Pl. ha eladtál egy lakást 10M-ért, és vettél 12Mért, akkor a vásárolt lakás és az eladott lakás értékkülönbözete - a példa szerint 2 M forint az illeték alapja, nem pedig a vásárolt lakás 12Mft-os értéke. Egyébiránt az illetékekről szóló törvény rendelekzik erről, és a magyarorszag.hu-n is találsz pontos információkat.
Előzmény: BlackMage (168)
DRLS Creative Commons License 2008.01.08 0 0 176

Igazából december 31-ig kellett volna venned ahhoz, hogy ne kelljen befizetned az adót. Az eladás évétől számított 5 éven belül kell venned lakóingatlant ahhoz, hogy a - befizetett - adódat visszakapd, ezt hívják/hívták lakásszerzési kedvezménynek, amit 2008. január 01.-től eltöröltek. Mivel nálad az eladás akkor történt, amikor még létezett a lakásszerzési kedvezmény, ezért még igénybe veheted ezt a lehetőséget.

Mivel azonban az eladás és a vétel nem adóéven (2007) belül történik, elméletileg be kell fizetned a különbözetre számított adót, akkor is, ha áprilisig veszel, és a következő évben visszakapod, ha igazolod, hogy lakáscélra fordítottad a jövedelmet.

A gyakorlatban ez hogy megy, az más kérdés.

Remélem érthető segítséget nyújtottam:)

Előzmény: komjoe (175)
komjoe Creative Commons License 2008.01.06 0 0 175

Üdvözlök Mindenkit!

Új vagyok több szempontból is. Fórumozni nem szoktam, az adóügyektől pedig ideges leszek. Segítséget szertenék kérni. Tavaly januárban örököltem egy házat, amit áprilisban eladtam. Örökléskor felértékelték a házat az illetékhivatal ill. adóhivatal emberei, de elfogadták azt az összeget, amit én előzőleg beírtam. Ennél többért adtam el. Jól tudom, hogy idén áprilisig kell vennem ingatlant ahhoz, hogy a különbözet után ne kelljen adót fizetnem? Az egész összeget be kell fektetnem igatlanba, vagy csak a különbözetet?

Nagyon megköszönöm, ha valaki érthető magyarázatot ad!

KJ

BlackMage Creative Commons License 2008.01.05 0 0 174
Koszonom!

A korabbi 166-os hozzaszolasomra is tudnal majd valaszolni ?
Előzmény: raber2 robert (171)
mammamija Creative Commons License 2008.01.05 0 0 173
:)) Ez jó hír, mert 99-ben vettem. Viszont nem számít APEH oldalról bevételnek az a 16 millió?
Előzmény: raber2 robert (172)
raber2 robert Creative Commons License 2008.01.05 0 0 172
Az a kérdés, hogy mikor vetted? Ha eltelt már öt év a vásárlástól számítva (a Földhivatali érkeztetés napja számít a vásárlás időpontjának), akkor semmilyen adófizetési kötelezettség nem keletkezik az eladáskor.
Előzmény: mammamija (170)
raber2 robert Creative Commons License 2008.01.05 0 0 171
Az illetékből semmit nem lehet levonni. Az illetéket a szerződés szerinti vételár után meg kell fizetni, ha a szerződésben szereplő vételárat az Illetékhivatal elfogadja. Ha gyorsan kifested a vásárlás után, akkor estleg még több illetéket fogsz fizetni, mert a Hivatal magasabb árat állapít meg a szépen kifestett lakásra.
Előzmény: BlackMage (168)
mammamija Creative Commons License 2008.01.05 0 0 170
Szép új évet mindenkinek:)

Én is tanácstalan vagyok, kérem a segítségeteket.
Akkor mi a helyzet, ha eladom az öröklakásomat - cca. 16.5 millióért, de nem veszek rajta semmilyen másik lakást az idén?
wolfocska Creative Commons License 2008.01.03 0 0 169
email ment!
Előzmény: gajdailka (167)
BlackMage Creative Commons License 2008.01.03 0 0 168
Sziasztok,

Lenne meg egy olyan kerdesem, hogy az illetekbol milyen koltsegek vonhatok le ? Az Illetekhivatal honlapja nem tul informativ... Olvastam valahol, hogy egyes felujitasi koltsegek pl. festes az illetekbol levonhato, ezert szeretnem tudni, hogy mi a hivatalos allaspont ezugyben. Az is jo, ha belinkelne valaki egy jo linket errol.

Koszonom!
gajdailka Creative Commons License 2008.01.02 0 0 167
Hitelből ingatlanvásárlás témájában:
Egy ügynök erősen ajánlja, hogy a már felvett hitel helyett inkább más konstrukciót válasszunk. Ez a befektetéssel kombinált hitel - vagyis a hitel tőkerészének visszafizetését halasztanánk, helyette egy megtakaritásba tenni a pénzt (biztositóhoz befizetve).
Van valakinek erről véleménye ? Vagy tapasztalata ?
BlackMage Creative Commons License 2008.01.02 0 0 166
Hello,

Ok, akkor most az valtozott - remelem mostmar jol ertem -, hogy mondjuk 2007-ben 4M-ert vett es 7M-ert eladott lakas utan (nyereseg 1,4M) vettem volna 2007-ben egy masik lakast mondjuk 7M-ert, akkor meg tavaly nem kellett volna megfizetnem az 1,4M utan a 25%-ot, mert ismet ingatlan vasarlasra forditottam, de 2008.01.01-tol mar igen ?

Melyik torvenyben talalhato, hogy hany db. vett - eladott lakas/haz szam utan kell az AFA-val szamolni ? Csak van valahol konkretizalva nem ? Mert az evente tobb az lehet 2 db adas/vetel es lehet akar 5 db adas/vetel, azert ez nem mind1.

Koszonom, hogy kiemelted az allagmegorzo dolgokat erre tenyleg jo odafigyelni, hogy az APEH nem fogadja el!

Ha konyv nincs akkor valami weboldal vagy portal van, ahol ezek ossze vannak gyujve, vagy ossze kell vadaszni a tudasmorzsakat, torvenyeket olvasgatva es egyeb jogi, adozasos, apeh-os publikaciokat a neten hitelesebb formaban, mint a forumok ?

Udv,
Előzmény: raber2 robert (165)
raber2 robert Creative Commons License 2008.01.02 0 0 165

Így már korrekt. Az adó alapja az 1,4 millió és ennek a 25 %-át kell befizetni, ami 350 ezer forint. Ja, még annyit, hogy a karbantartásnak számító, állagmegőrző munkák (pl. festés, csempézés, parkettacsere) költségeit az APEH nem fogadja el. Csak olyan számlákkal igazolt munkák számíthatók be, amelyek korszerűsítést eredményeznek (pl. kidobod a konvektorokat és kazánosra csinálod a fűtést).

 

Az ÁFA-t akkor kell fizetni, ha üzletszerűen csinálod, évente több lakást, házat adsz el. Az ÁFA-t viszont az eladási árra kell vetíteni, ami tényleg durva. Gyakorlatilag értelmetlenné teszi a dolgot.

 

A magyar adórendeletek olyan gyakran változnak, hogy erről a területről jó könyvet nem lehet írni, mert mire kijön, akkora minden lényeges rész aktualitását veszti.

Előzmény: BlackMage (163)
Bobbo Creative Commons License 2008.01.02 0 0 164

Köszönöm a válaszodat!

 

Tehát akkor az "induló" beszerzések miatt számomra most feltétlen az 1. változat a jobb választás (tételes költség elszámolás).

 

És így a közüzemi díj sem (adózandó)bevétel számomra, hanem "leírható" költség.

 

  köszi

 

 

Előzmény: Cz Marianna (160)
BlackMage Creative Commons License 2008.01.02 0 0 163
Hello,

Ok, eloszor is koszonom a valaszod!

Ha eladom 7M-ert, akkor a bevetel ugye ez az osszeg.

A koltseg egyreszt a felujjitas koltsege pl. 1M es az ingatlan bekerulesi koltsege amennyiert vettem 4M, plusz egyeb kiadasok (illetek, ugyved, foldhivatal, stb.).

A jovedelem a bevetel minusz a koltsegek, legyen mondjuk 1,4 M.


Ezek fenyeben mire ertendo a 25% ado ? A jovedelemre es nem a bevetelre ?

Hol szamoltam hibasan es hova jon az AFA a szamitasba az SZJA mellett ?


Ha tudsz ajanlani olyan web oldalt, vagy konyvet, ahol ezek jol le vannak irva, azt szivesen veszem!

Koszonom a segitseged!

Udv,
Előzmény: raber2 robert (158)
raber2 robert Creative Commons License 2008.01.02 0 0 162
A 2. ponthoz annyit tennék hozzá, hogy amennyiben az adott adóévben a bérbeadásból származó bevétel meghaladja az 1 milliót, akkor nagyon szokatlan módon, nem csak az 1 millió feletti részt terheli EHO, hanem az egész összeget. Másrészről viszont van az EHO fizetési kötelezettségnek egy felső határa, amit ha elér az ember, akkor nem kell a további jövedelmei után fizetni az EHO-t. Azt viszont nem tudom, hogy 2008-ban éppen mennyi ez a határ.
Előzmény: Cz Marianna (160)
Cz Marianna Creative Commons License 2008.01.02 0 0 161
Megoldás lehet az is, ha az Önkormányzattól meg vásárolod a tartozását a Nagymama melletti lakónak, ezzel árverezheted a lakást, és tartozás miatt legkésőbb tavasszal ki is költöztedheted Őket.
Előzmény: Kriszta55 (151)
Cz Marianna Creative Commons License 2008.01.02 0 0 160
Ingatlan bérbeadás adózására két lehetőség va:
1./ Tételes költség elszámolás mellett, ekkor az árbevétel a bérleti díj, Költség, az ezzel kapcsolatosan felmetrült költségek(felszerelések, berendezések beszerzési költége, ehhez kapcsolódó utazási költség, közüzemi dijjak, szerődés kötési díj, tehát minden ami kapcsolódó költség), ebben az esetben BEVÉTEL NYÍLVÁNTARTÁSI KÖTELEZETTSÉGGEL TARTOZOPL, és a költségekről számlát kell kérni, ebben az esetben a tételes költségek kerülnek a bevallásod költség oszlopába és a különbözet halmozódik az adó alapodhoz.
2./ Külön adózó jövedelem, ebben az esetben az adó mértéke a teljes bérleti díjra 25 %, és egymillió forint bevétel felett 14 % EHO, de nem halmozódik a jövedelmedhez az összeg, és költséget sem számolhatsz el vele sezmben.
Előzmény: Bobbo (159)
Bobbo Creative Commons License 2008.01.02 0 0 159

Lakóingatlant adnék bérbe.

 

Ahogy néztem az bérbevevői elvárásokat,
van egy lakás felszereltségi alapszint, amit keresnek: hűtő, tűzhely, ...
a kiadandó lakásom pedig "teljesen üres".

 

Vállalnám is, hogy beszerezzem a szükséges eszközöket, dolgokat,
de hogyan írhatom le ezek beszerzési-árát költségként?

Hiszen ténylegesen a lakás-kiadás érdekében vásárolom meg.

raber2 robert Creative Commons License 2008.01.02 0 0 158

Ha ennyire félreértetted a korábbi és a jelenlegi adótörvényt az ingatlanok eladásával kapcsolatban, akkor nem ajánlanám, hogy a jövőben ingatlanspekivel foglalkozzál. Addig semmi esetre se lépjél erre az ingoványos útra, amíg nem kerülsz egy kicsit nagyobb barátságba az adózási szabályokkal. 

 

Tisztáznod kellene, hogy mi a bevétel, a költség, a jövedelem egy-egy ilyen ügylet kapcsán. Miután ezeket tisztáztad, meg lehetne próbálni értelmezni a törvény és a rendeletek további részleteit. Például arra is figyelemmel kellene lenni, hogy a gyakori ingatlaneladást ÁFA fizetési kötelezettség is terheli, ami sokkal súlyosabb lesz az SZJA terhelésnél. Ezeket az ismereteket nem elsősorban a fórumon lehet megszerezni, mert itt nagyon sok félrevezető beírás olvasható sajnos. 

Előzmény: BlackMage (157)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!