Keresés

Részletes keresés

irreverzibilis Creative Commons License 2019.03.18 0 0 8666

foci nem vonzza őket? én voltam a Chelsea stadiontúrán,tetszett felnőttként is,az öltözőjükbe is bevittek

Előzmény: PIERRE72 (8663)
Flower2000 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 8665

Én pont 13 évessel voltam tavaly nyáron. Sky Garden nagyon jó, ingyen van. Shakespeare színház tetszett neki nagyon, mert olvasott Shakespeare-től. Moziba vittem, hagy gyakorolja az angolt, ő kívánsága volt. Fish and chipset találsz sok helyen, hozzátartozik Londonhoz. Angol reggeli nekünk volt a hotelben, azt azért ki kell próbálni, ha nincs. Hidakon átmenni, nagyon élvezte, meg a parkokban leheverni a zöld fűre, azt is. Nem sorolom a nevezetességeket, mert azt nyilván meg kell nézni. Ha sorban állás belefér, akkor rajta. Tömegközlekedni élvezet Londonban szerintem. 

Előzmény: PIERRE72 (8663)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.18 -1 0 8664

Hogy mit érdemes megnézni az szerintem teljesen egyéni érdeklődéstől függ, de a 13-16 évesnek a standard látnivalók közül lehet tetszene a London Eye, a Madame Tussaud vagy a  Harry Potter studios túra, már ha rajongója a filmnek.

Tényleg rengeteg mindent lehetne ajánlani mert London nagy, de piacok közül mondjuk Camden Market. Több kisebb piac együttese lényegében, a feliratos pólóktól a lakásdekorációs elemekig minden, rengeteg tényleg szép, egyedi tervezésű cucc, nehéz megállni hogy ne vegyél valamit + ez egyben food market is, sok nemzeti konyhával, még magyar kajálda is van ott gulyással, töltött káposztával:-) De választhatjátok mondjuk a Poppies Fish and Chips-et ott ami londoni szinten is az egyik legjobb a műfajban és akkor el lehet mondani, hogy valami tipikusan brit kaját is ettetek. 

Piacokból nézd meg még ezeket neten aztán amelyik tetszik: Borough Market ( ez csak kaja, drága és turistás de jó ), Spitafields Market.

Jó kilátó: Sky Garden. Előre kell foglalni időpontot, ingyenes, nézd meg, nagyon jó kis 1-2 órás program szerintem.

Kirándulóhely: Kew Gardens, vagy kicsit messzebb nekem nagyon bejött St Albans kisváros, illetve Hever Castle. Korábban írtam ezekről mindről bővebben itt, de más is, nem csak én.

Kajában még ajánlom, ha már helyi és brit, a "szimpla" English breakfastot. Nem csak finom, hanem elég gazdaságos is, értsd nem túl drága + olyan szinten tartalmas hogy ha ebből egy full változatot eszel akkor azzal akár vacsoráig elvagy és nem kell ebédelni:-)

Szintén érdemes megkóstolni valamelyik pie-t a sokféle közül, erre ajánlom a Pie Minister nevű intézményt. Több üzletük is van, egyik a Temze parton központi helyen, az esélyes hogy útba esik nektek.

 

Előzmény: PIERRE72 (8663)
PIERRE72 Creative Commons License 2019.03.18 0 0 8663

Két dologban kérném a tanácsotokat:

 

1. Mi az, amit ajánlotok, hogy mindenképpen érdemes lenne megnézni/ elmenni egy 13 és 16 éves gyerkőccel? (a szokásos látnivalók mellett)

Nem a felkapott helyekre gondolok, hanem (pl. egy jó kis londoni piac- ha van ilyen, valami jó kis kilátó, kirándulóhely stb.)

 

2. Tudtok- e olyan helyet, ahol napközben lehetne "viszonylag olcsón" kajálni valami meleget? (és nem Burger, Meki stb.)

Nem baj, ha nem közvetlen a belvárosban van...

 

Köszi

seci Creative Commons License 2019.03.18 -1 0 8662

https://www.gov.uk/government/publications/eu-immigration-after-free-movement-ends-if-theres-no-deal/immigration-from-30-march-2019-if-there-is-no-deal

10. pont.

 

Es ez a no-deal exitre vonatkozik. Azt persze meg mindig nem tudja senki sem, hogy lesz-e es milyen exit lesz es mikor :) vagy inkabb :(

 

-seci

Előzmény: seci (8661)
seci Creative Commons License 2019.03.16 -1 0 8661

Most aki ezt nekem 100%-ra meg tudja indokolni (*.gov.uk link amit indoklaskent elfogadok!), hogy HA lesz marc 29-en brex(sh)it, akkor marcius 30-an jo lesz-e a kis-sziged belepni, annak fizetek egy cidert...

Kifele nyilvan nem fognak szorakozni, sosem tettek (pl lejart utlevellel is siman lehetett Mo-ra utazni Londonfalvarol).

-seci

Előzmény: Jahno (8660)
Jahno Creative Commons License 2019.03.16 0 0 8660

Útlevél az biztos, de személyi teljesen jó. Angol követség oldala is ide mutat: http://konzuliszolgalat.kormany.hu/uti-okmanyokkal-kapcsolatos-tajekoztato

Előzmény: PIERRE72 (8659)
PIERRE72 Creative Commons License 2019.03.16 0 0 8659

Sziasztok,

 

Ha megyek Londonba, akkor elég ha csak személyit viszek?

Csak mert egyre több helyen azt olvasom, hogy az a biztos, ha útlevelem van nálam. Ha viszont nem muszáj, nem csináltatnék?

cassano71 Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8658

Hát meglátjuk, majd kialakul ez, az biztos hogy ha mindkét fél elkezd keménykedni, vámok stb., akkor azzal egyik fél sem fog jól járni valószínűleg, de mondom tényleg nem vagyok naprakész, hogy most akkor mi lesz meg hogy lesz, bár nekem néha úgy tűnik hogy maga az EU meg Theresa May sem tudja hogy mi lesz:-)

Előzmény: seci (8657)
seci Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8657

A vizumos dolgot az EU kezdte :) hogy N evente 50 Euro (vagy a fene se emlekszik mi volt) a briteknek.
Szoval ne csak a briteket szidjuk kerem szepen :)

-seci

Előzmény: cassano71 (8656)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8656

Szig helyett útlevél az nem nagy probléma, annyi hogy szig helyett az útlevelet teszed be a zsebbe, a nagyobb baj az lesz ha visszahozzák a vízumkényszert meg a kérdezősködést is belépéskor. 

A britek szeretik az egyedi megoldásokat, de talán ennyire nem lesznek csőlátásúak mert ez pl. a turizmusnak is nagyjából betenné a kaput.

Előzmény: seci (8654)
seci Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8655

Csak hogy lasd a dolog szepseget: UK-ban nem kell semmilyen igazolvanyt magadnal tartanod. SZIG nincs is. Es van par millio, akinek utlevele sincs!

 

Pl szavazasra viszi az ember a szavazocedulat es aszongya, hogy o itt es itt lakik, aztan ceruzaval ikszel (nem rohogni!)

Avagy vezethetsz ugy, hogy nincs nalad a jogsi. Ha a rendor megallit (ilyen velunk 1x fordult elo 19 ev alatt), akkor sincs gond, van 7 napod, hogy bemutasd [No jo, 2x allitottak meg, a 2. esetben szolt a rendor, hogy fixaljam meg a disztarcsat, mert le fog esni. Az elso eset valodi kozuti ellenorzes volt, vegigneztek mindent (lampakat/kormanymozgast/kipufogogazt mertek/stb), de papirt egy darabot sem kertek...]

 

-seci

Előzmény: seci (8654)
seci Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8654

No para! Senki, de senki sem tudja, hogy mi lesz. Ma este megint szavaznak, aztan meglatjuk. Vagy nem :)

Szoval egyelore nem kell izgulni, barmi lehet.

De igen valoszinu, hogy a SZIG-gel valo utazas mindenfelekeppen ugrani fog. Vagy nem :) merthogy ott vannak az írek.

-seci

Előzmény: cassano71 (8653)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8653

Igen, szóval nem lehet ebből jól kijönni, most a turisták által frekventált helyek közelében nyilván kényelmes megszállni mert minden relatíve közel lesz ami "fontos", de sok lesz a zsebes, egy külső, nem túl jó hírű kerületben meg lehet olcsó lesz a szállás cserében lesznek érdekes figurák + lehet hogy este már nem érdemes mászkálni nagyon.

Most lesarkítottam, de csak azt akarom mondani vele, hogy a veszély egy ilyen nagyvárosban mindig benne van, nem kell keresni a bajt és akkor a baj is nehezebben talál meg téged, de persze van a rosszkor voltam rossz helyen esete ami szerencse kérdése és az ellen nem nagyon tudsz tenni.

Na igen, a brexit, hát én lusta vagyok sajnos arra hogy naprakész legyek az ügyben, fogalma sincs mit jelent ez majd a gyakorlatban annak aki mint turista megy Londonba pár napra. Annyi, hogy szig. helyett útlevél? Tartok tőle nem ennyi lesz ez. A vízumkényszer is visszajön a jó emlékű immigration officerekkel együtt akik majd keresztkérdéseket tesznek fel hogy minek is jöttél Angliába és ha nem vagy szimpi vagy úgy találják hogy pár nap városnézés és Arsenal meccs helyett te ott akarsz maradni dolgozni akkor hazavágnak? Mert akkor lehet búcsút mondhatok a londoni kiruccanásoknak és Arsenal meccseknek :-)

Előzmény: seci (8652)
seci Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 8652

És ott lesz a legtobb buncselekmeny is: lopas. Mint minden nagyvarosban a turistak Londonban is vonzzak a zsebeseket. Nincs ezen nagyon mit csodalkozni. 

De ne aggodj, az IRA++ mar kesziti a levelbombakat, lesz itt "móka-kacagás" nemsokára!

 

És mindenki keszitse a zútlevelét, ha ide akar jonni, merthogy nem lesz ám jó a kis-SZIGem ;)

-seci

Előzmény: cassano71 (8651)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 8651

Hát, ez azért hogy így indulsz neki hogy hol a legtöbb rendőr az nem túl szerencsés. Nyilván a központi részeken, a műemlékek közelében a legjobb megszállni kényelmi szempontból, de a legdrágább is ott lesz.

Itt írtam nemrég szállásokról:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150120487&t=9165246

Előzmény: Saprissa (8648)
Jahno Creative Commons License 2019.03.12 0 0 8650
Vagy nem. Nézd meg a Travelodge oldalát és bökj valamire.
Előzmény: Saprissa (8648)
seci Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 8649

En bevonatozom Londonfalvara nagyritkan, ugyhogy tolem nem kapsz hotel-tippet. De ha visszaolvasol ugy 1 evet akkor fogsz talalni kb 3-5 normalisat, amit tobbszorosen leteszteltek a forumba irogatok!

-seci

Előzmény: Saprissa (8648)
Saprissa Creative Commons License 2019.03.12 0 0 8648

seci és cassano71 köszönöm a válaszokat.

Szállás szempontjából gondolom London központja és a környéke a legbiztonságosabb, ott van szerintem a legtöbb rendőr.

Ti melyik városrészt ajánlanátok? Figyelembe véve a biztonságot, közeli metrót.

Köszi a választ.

 

cassano71 Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 8647

Hát erre szerintem nagyon vegyes válaszok lesznek, mondjuk Brixton, Tottenham, Hackney, Croydon, Lambeth, Islington, Peckham szoktak szerepelni a "listán" mikor ez a kérdés, hogy mely negyedek kerülendőek. De biztos hogy vannak emberek akik pl. Tottenhamban laknak és ezt bőszen tagadnák.

Azért a turisták jellemzően nem ezekben a negyedekben szoktak megszállni, de szerintem nagy eséllyel nem történne veled semmi  akkor sem ha ezekben a negyedekben mászkálnál.

Én már többször olvastam, hogy Hounslow is sz@r környék úgymond, én meg ott szoktam megszállni rendszeresen mostanában és szerintem semmi különös. Mondjuk mászkáltam ott egyszer késő éjjel a High Streeten, akkor érdekes arcok jöttek szembe, de senki nem szólt hozzám meg semmi nem történt.

Islingtonról sem gondolnám hogy gáz hely, viszonylag ismerem azt a környéket, de sokak szerint meg gáz. Bonyolult kérdés ez hogy kinek mi, mert teljesen más ott élni évekig meg más sétálni egyet nappal egy adott negyedben turistaként.

Szerintem alapvetően nem veszélyesebb London mint bármelyik hasonló nagyváros Európában. Itt is be kell tartani bizonyos alapvető szabályokat, szóval nem kell keresni a bajt szándákosan és akkor valószínűleg nem is történik baj. Nyilván van olyan, főleg manapság sajnos, mikor rosszkor vagy rossz helyen, azzal nincs mit tenni, sajnos szerencse kérdése is.

 

Előzmény: Saprissa (8645)
seci Creative Commons License 2019.03.12 -1 0 8646

Ez - tekintetbe veve London teruleti nagysagat - mission impossible.

 

https://www.police.uk/ => "Find your neighbourhood" a lap tetejen es iranyitoszam szepen megmutja egy adott terulet bunozesi statisztikajat. Nem hiszem, hogy igazan fogod tudni hasznalni, de lehet vele jatszani, ha tudod a kiszemelt hotel post-code-jat.

 

Alapvetoen igaz az, hogy 500 meterenkent valtakoz(hat) "getto" es gated community. Mint mondjuk Bp VIII. keruleteben.

 

Sajnos mostanaban minden napra jut 1-2 késelés (akár a buszon is) és csak bizhatsz benne, hogy csak nem leszel olyan szerencsetlen, hogy rosszkor leszel rossz helyen.

 

De szerintem no para :) ha nem adsz okot arra, hogy beled kossenek/kiraboljanak, akkor valoszinu nem is fognak.

 

-seci

Előzmény: Saprissa (8645)
Saprissa Creative Commons License 2019.03.12 0 0 8645

Sziasztok!

Kérem írjátok meg, hogy közbiztonság szempontjából mik azok a kerületek Londonban amik rendben vannak és melyek azok amik kerülendők. Szállás keresés miatt lenne szükségünk az információra.

Köszönöm előre is.

tbéla Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8644

Köszi mindkettőtöknek, így fogok eljárni.

Előzmény: cassano71 (8643)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 8643

Na, én regisztrálva vagyok Travelodge-ra, megnéztem, nem tudom mi lehet a postcode-al, de nekem simán végigmegy egy foglalás, a postcode-ot neked nem azért kéri mert nem jelölted be, hogy "not in the UK" ?

De ha nagyon izél a postcode-al a rendszer, akkor vedd ki belőle a kötőjelet vagy nemtom mi van abban neked, vagy adj meg neki egy brit formátum szerű postcode-ot akár, mivel úgysem érdekel senkit kb. hogy te oda milyen postcode-ot írtál be.

Előzmény: tbéla (8641)
seci Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 8642

Vedd meg vendegkent ;) Vagy ird be post-codenak a szalloda postcode-jat :)

-seci

Előzmény: tbéla (8641)
tbéla Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8641

A címet ezzel ki tudtam lőni, azonban a postcode-on továbbra is fennakad

Előzmény: cassano71 (8640)
cassano71 Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 8640

A cím lesz a gond várhatóan, valamilyen okból nem szokott szeretni egy csomó féle karaktert a cím sorban, pl. meglepő módon nemhogy a per jelet és hasonlókat, de a pontot sem. Próbáld már meg ezek nélkül, mittudomén pl. "Kossuth u 12 7 em 5 a" a helyett hogy "Kossuth u. 12. 7/5" és jelezz vissza sikerült-e.

Előzmény: tbéla (8639)
tbéla Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8639

Igen, még a fiókom létrehozásakor. Akkor engedte is beírni a magyar címet. A fizetős képernyő így már nem olyan, mint ami te küldtél. Nálam ki van töltve a Hungary, és nem is kinálja fel a Not in UK lehetőséget, viszont a továbblépés gombra a már említett mezőkön hibát jelez.

Előzmény: seci (8638)
seci Creative Commons License 2019.03.11 -1 0 8638

Probaltad mar megnyomni a "Not in the UK"t?

 

-seci

Előzmény: tbéla (8637)
tbéla Creative Commons License 2019.03.11 0 0 8637

Szia,

Travelodge-ba szerettem volna foglani hitelkártyával, de mível (értelemszerűen) nem töltöttem ki a UK irányítószámot, a fiókomban, és a címem sem tetszett neki, a rendszer nem engedett tovább a fizetős oldalra. Ban a fiterésnek valamilyen trükje (PP-vel is próbáltam volna, de az meg elég drágán számítja át a fontot :(

üdv.

tbela

Előzmény: cassano71 (8635)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!