Keresés

Részletes keresés

4125 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 325

kecskeméti arborétumban jártam, készült pár kép:

 

 

oszcilloszkop Creative Commons License 2008.07.17 0 0 324
Köszönöm szépen! Még nekem ígérted :) Sajnos azóta sincs kész, egyszerű időhiány miatt...most épp egy szaletlin dolgozom. Azóta láttam hasonlót szintén ezen az elven, úgyhogy mindenképpen ezt fogom megvalósítani azzal a különbséggel, hogy itt fű fogja körbevenni minden oldalról tehát valamilyen alapszerű dolgot kell készítsek neki az egyszerűbb körbenyírhatóság miatt.
Előzmény: kisidi (284)
agicza Creative Commons License 2008.07.17 0 0 323
Kertdíszek minden mennyiségben, mellesleg angol tájképi kert, jó sok képpel: Sir Harold Hillier Gardens
ja69 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 322
Még annyi hogy az oszlopokat is betonba tetted?
Előzmény: kert* (302)
ja69 Creative Commons License 2008.07.07 0 0 321
Köszi a képeket mégegyszer közben sikerült megépiteni csak egy gondom van kicsit inbolyog.
Nem tudom miért. Nálad is iylen volt? Mondjuk körbe még nincsenek meg a korlátok ( ápaca rácsos rész).
Az alja nekem kór anyagból készült tartón van átlósan furva csavarozva. Mondjuka a tartónál hibáztam mert kb egy centivel nagyobb lett nem számoltam a gyalulással.Igy összehuzattam egy szoritóval és úgy csavaroztam. Körbe én is rakok korlátot, meg átlós léceket ( adrás kereszt szerüen) remélem ez stabilizálja.




Előzmény: kert* (302)
agicza Creative Commons License 2008.07.03 0 0 320
A madár úgy alapból nem rossz, leginkább egy vörösbegyre emlékeztet... :-) A kidolgozása mégis hagy némi kívánnivalót maga után, de ha nem szem elé teszed, hanem pár méter távolságba, tökéletes kerti dísz lehet, már csak egy mesterembert kell találnod, aki meg is tudja neked valósítani...

A strucc viszont nagyon ismerős,talán fél éve vmelyik tengerentúli oldalon láttam, és hozzá egy mini-videót, hogy a tulaj milyen fémállatkákkal népesítette be a nem kis alapterületű kertjét...
Előzmény: Kiskertész (317)
BBéci Creative Commons License 2008.07.03 0 0 319
 Nem rossz, de a feleségem kapná szülinapi ajándékként a szüleitől. Talán ma délután megvették valahol, ha nem, holnap biztosan beszereznek egyet. Kérték, nézzek körül, hová menjenek, hol keressenek ilyet.
Előzmény: kisidi (318)
kisidi Creative Commons License 2008.07.02 0 0 318
284-286 hoz. esetleg? Sk. készítés
Előzmény: BBéci (315)
Kiskertész Creative Commons License 2008.07.02 0 0 317

Nekem ez a kis madárka is nagyon tetszik, bár multkor megmutattam valakinek, és azt mondta rá, hogy silány munka.

A strucc már egy fokkal jobban tetszett neki.

 

Előzmény: agicza (314)
Kiskertész Creative Commons License 2008.07.02 0 0 316

Hát nem mondom, egy-egy ilyen nekem is tetszik

 

Előzmény: Tartomo (307)
BBéci Creative Commons License 2008.07.02 0 0 315
 Fém öntvényre gondolok, ami kábé 60 centi magas és a vascsőre ráhúzható, hogy ne csúfolkodjon a szép növények között. 40000-ért és még drágábban láttam párat, ám jobb lenne valami kedvezőbb árfekvésűt találni. 30 ezret már adnék érte, ha kifogástalan minőségű.
Előzmény: agicza (312)
agicza Creative Commons License 2008.07.02 0 0 314
Gyanítom, hogy ez a kertcsinosítós üzletág még vagy nem túl jövedelmező hazánkban, vagy igény/kereslet nincs rá - a kertitörpés szintet kivéve. Azon őszintén megütköztem, amikor tőlünk nyugatabbra egy kis falucska ilyen irányú boltjába beténferegtem... Nos, tudtam volna mit hazahozni, és nem is olyan nagyon drágán, de kereskedelmi tételben talán még érdemesebb lenne ilyenben gondolkodni. Évek óta keresek pl. bronz kinézetű, kb. fél méter magas elfeket, de amit találtam eddig, az vagy horror árban van, vagy meg sem közelíti az elképzeléseimet. Helyette ő jött velem, ehhez is csak egy ügyeskezű lakatos és egy halom fémhulladék kell, meg némi kreativitás:

CBNora Creative Commons License 2008.07.02 0 0 313
Épp tegnap néztünk párat a földön heverő műanyag cső és rászerelt csap kiváltására - hát nem azokat vesszük. 40.000-nél kezdődtek. Nem tudom, kígyóminta nélkül lenne-e olcsóbb, egyszerűbbet nem láttunk.
Előzmény: agicza (312)
agicza Creative Commons License 2008.07.02 0 0 312
Csapburkolaaat? Mármint a szerelvényre gondolsz? =:-O Mert ez így igen tág fogalom, az aranyárban levő H:nsamurano-tól kezdve a kínai noname-ig bármi előfordulhat, de ha kerti csaphoz valót keresel, akkor elsősorban a barkácsáruházakban nézz széjjel, esetleg kerti bútorokat áruló, nívósabb kertcentrumokban - esetleg csomagküldős külhoni oldalakon, ha valami extrára vágysz.
Előzmény: BBéci (311)
BBéci Creative Commons License 2008.07.01 0 0 311

 Sziasztok!

Adjatok tanácsot, hol vegyek csapburkolatot! Szeretném a legjobb ár/érték arányút megtalálni!

Köszi!

CBNora Creative Commons License 2008.06.30 0 0 310
Egy kissé eretnek megoldás: válogatsz a gazok között, és a szebbeket otthagyod. Mi pl. meghagytuk a kocsibeálló betonjának résében ezt a szép Centaureát, mióta a kocsi a garázsban áll, és a régi helyén csak gyalog közlekedünk. Némi gaz mellett a betonban nő még szép rózsaszín Achillea asplenifolia, A. collina, izsóp, aranyvessző, Rumex scutatus.
Egyébként ha tisztán akarnám tartani, kitölteném habarccsal a réseket. Máshogy nem tudom elképzelni, hogy ne gyomosodjon. Kényelmesebb, mint folyton gyomirtózni.
Előzmény: kiwancsi (308)
agicza Creative Commons License 2008.06.30 0 0 309
Hmm, mondjuk körbeöntöm betonnal, de az az igazság, hogy geotextillel is hiába ágyazol meg neki, a gyommagvakat akkor is közéfújja a szél, tehát vagy havonta kigyomlálod, vagy Glialkázol.
Előzmény: kiwancsi (308)
kiwancsi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 308

Sziasztok!

 

Mit tesztek a sóderágyra homokba rakott kőkocka terasszal ogy ne gyomosodjon?

 

A Glialka jó, csak nem szeretem gyakran használni.

Tartomo Creative Commons License 2008.06.28 0 0 307
Én nagyon szeretnék a tavam környékére a sűrű  gyékényes, japánfüves részbe egy pár darut. Nem akarom, hogy teljesen látszanak, csak úgy vegye észre valaki, hogyha alaposan megnézi a tavat, és a  környékét. Az a baj, hogy szerintem nagyon drága. Régiségkereskedésekben, meg még nem találtam. Persze 2-3 ezerére lehet kapni  valami gagyit, de az nem olyan mint amit én szeretnék. Nem olyan igényes, mint egy, amit 45 e-ért kínálnak a neten. De nem adom fel, a zsibik, és régiségboltok  látogatásáva továbbra is keresek. És ami még nagyon megfogott az indiai kultúra. Szertnék a kertben, egy eldugott ki sarokban egy táncoló Síva szobrot is. Van aki ezeket csicsásnak tartja, de nekem ezek tetszenek, míg p.l a kerti törpe nem. Ízlések, és pofonok......
Tartomo Creative Commons License 2008.06.28 0 0 306
 A második képet elemezném. Ezek a kis pufi pufók puttók nekem sem jönnek be, de a  váza, vagy amfóra  a kerítésen az tetszik. Persze ezekhez a kiegészítőkhöz kell is az ilyen kert, mert nem minden kertbe illenek.Az arany tényleg megy a zöldhöz, de nekem sem tetszik.
Előzmény: CBNora (300)
Kiskertész Creative Commons License 2008.06.28 0 0 305
Én is csak a rácsnál maradnék....
Előzmény: CBNora (300)
ja69 Creative Commons License 2008.06.27 0 0 304
Köszi szépen

Van ami nekem is jól jött a képekből
Előzmény: kert* (303)
kert* Creative Commons License 2008.06.27 0 0 303
Ha téged nem érdekel, esetleg mások hasznát vehetik.
Előzmény: kert* (302)
kert* Creative Commons License 2008.06.27 0 0 302
szóval így lett a felsőrész összehozzva.

Ha téged nemesetleg mások hasznát vehetik.

Elnézést le kellet volna pókhálozni.
Előzmény: ja69 (296)
CBNora Creative Commons License 2008.06.26 0 0 301
Az én férjem meg ezt gyártotta a kivágott barackfánkból. Egy darabig a lefektetett fatörzsön üldögéltünk, de már nagyon kezdett tönkremenni, vedlett a kérge, gombák nőttek rajta. Ezt is le kell majd valamivel kezelni, különben korhad tovább.
Előzmény: Astilbe (299)
CBNora Creative Commons License 2008.06.26 0 0 300

A fémszerkezeteket elfogadnám. De a többi kiegészítő.... hááát.....

Mondjuk tér kell nekik, a költőt vagy kit beraknám valami intézmény elé, a középső képen levők egy parkban elmennek, az az arany angyal végül is színben illik a zöld rácsszerkezethez, de nem tetszik. És nem keverném a kőszobrokkal.

Előzmény: agicza (298)
Astilbe Creative Commons License 2008.06.26 0 0 299
Kaptunk egy halom vastag tölgyfa pallót és a férjem ezeket készítette egy hétvégén. Azt hiszem tó helyett az idén ilyeneket fog gyártani, mert mindenki nagyon dícséri és ettől szárnyakat kapott. A sűrű növényzetben jól is fog mutatni:-))
Előzmény: agicza (298)
agicza Creative Commons License 2008.06.25 0 0 298
Pár példa klasszikus kertkiegészítőkre, domboldalba, valamint a pergolák és a fémszerkezetek szerelmeseinek:





MEC GYVER Creative Commons License 2008.06.25 0 0 297

HY!

Nagyon szép! Tetszik:-))

Előzmény: kert* (292)
ja69 Creative Commons License 2008.06.23 0 0 296
Szia

Nagyon szépen köszönöm aleírást sokat segített. Én is lassan nekiálloki, de a tetőt én fából szeretném.

Üdv: ja69
Előzmény: kert* (295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!