Keresés

Részletes keresés

Nitta22 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 243
Előzmény: Nitta22 (242)
Nitta22 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 242
Ő Chip :-) Egyre aktívabb, azt hiszem, kezd erőre kapni. A kukacot megette egyben, azt hiszem kb. 2 szem macskatáp + egy kukac elég neki egyszerre.. tünemény kis jószág. Egyébként nem tudom mi van most a fecskékkel, az állateledeles mondta, h csak ma én vagyok a harmadik, aki fecskének visz lisztkukacot.. plusz reggel is volt egy fióka a házunk előtt, apu találta, de ott körözött fölötte a mamája, így nem hozta be. Mikor én kimentem, már nem láttam sehol, remélem, nem macskakaja lett belőle..
dumba Creative Commons License 2007.07.20 0 0 241
Elég, ha félbe vágod. Azért kell csak, hogy meg tudja emészteni.
Előzmény: Nitta22 (239)
hopi Creative Commons License 2007.07.20 0 0 240
seregélyfiókának 3-5 szem macsaktáp az adag egyszerre. sajnos csak abban vagyok járatos. kukacból is elég az 5-7 db. anatómiai csipesszel tudod a torkába dugni, nem kell felszeletelni.
Előzmény: Nitta22 (239)
Nitta22 Creative Commons License 2007.07.20 0 0 239

Sziasztok!

 

Chip (ez lett a neve a kis fecskének:-) jól van, magától enni továbbra sem hajlandó, de már egész jól tudom lenyeletni vele a dolgokat. Tegnap este még 10-ből 5x kiköpte, ma már csak kb. 5-ből 1x :-) Az éjszakai etetést úgy oldottam meg, hogy éjfélkor még kapott, aztán 6-kor keltem hozzá. Etetem 3-4 óránként. Madarat még nem, de rágcsálót már sokat neveltem fel kézzel, tudom h az ilyen kis állatok sokáig nem bírják kaja nélkül. Most hoztam neki lisztkukacot, ezt hogy adjam neki oda, szeleteljem fel? (fujj :-) mert ő olyan kicsi, a kukac meg hozzá viszonyítva nagy.. du. még vadászok majd neki olyan kisebbfajta legyeket (nincs a közelben horgászbolt). Áztattam be neki macskatápot is már. Még az lenne a kérdésem, mennyit eszik egy ilyen kis madár egyszerre? Ha magától enne, tudnám, h mikor lakik jól, de így nem tudom sajnos h mi az optimális mennyiség, az sem jó ha túl keveset eszik, de gondolom az sem, ha túl sokat.. pl. hány szem macskatáp? hány darab kukac? mennyi légy egyszerre? Köszi a válaszokat :-)

A másik dolog, hogy fog megtanulni repülni? Tudja magától majd, ha elég nagy lesz, vagy kellene tanítgatni valahogy? A fecskemama  szokta őket tanítani repülni? (bocs, ha furcsa kérdéseket teszek fel, de nem vagyok nagy madarász, papagájaim voltak csak régen..)

Előzmény: T. Thick (238)
T. Thick Creative Commons License 2007.07.20 0 0 238
Üdv!

Hogy van a kismadár?

A páriszit szerintem is felejtsd el, az áztatott macskakaja megteszi, de még jobb az, amelyik eleve lágy, kocsonyás. Emellett nyers (darált) csirke-és pulykahúst adhatsz a fecskének, valamint rovarokat, pókokat, kis lepkéket, lárvákat minden mennyiségben.

Ha nem akar enni, meg kell tömni. Lentebb leírtam, milyen módszerrel. Az ilyen kis madaraknak egész nap szükségük van táplálékra, legalább négyszer-ötször tele kell tömni, amíg nem kezd magától enni.

Örülök, ha segíthettem.
Előzmény: Nitta22 (235)
oncogito Creative Commons License 2007.07.20 0 0 237
Elsősegély gyanánt nem árt egyáltalán, én is adtam már ilyesmit.
Előzmény: dumba (236)
dumba Creative Commons License 2007.07.20 0 0 236
Párizsit ne adj neki!
A lisztkukac jó, de szerintem legjobb lenne a tücsök, és a légy. Legyet lehet keltetni dunsztosüvegben, a horgászboltban kapható csontiból.
Előzmény: Nitta22 (235)
Nitta22 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 235
Köszi :-) inni már egész ügyesen iszik egy fecskendőből, de enni nem hajlandó. Megpróbáltam a párizsit, tarthatom én a feje felett ameddig akarom, akkor sem veszi el. Közben rájöttem, hogy kell kinyitni a száját, és némi párizsit sikerült vele lenyeletnem. Remélem, később azért együttműködőbb lesz.. holnap beszerzek neki egy nagy adag lisztkukacot.
Előzmény: oncogito (234)
oncogito Creative Commons License 2007.07.19 0 0 234
Meglehet, ebben a melegben vízre nagyobb szüksége van.
Szemcseppentővel próbálkozz.
Az első falatot nehezen fogadják el, csipesszel kellene a feje fölött tartani.
Ha inni már ivott, könnyebben fogadja el a kaját is.
Ha tudsz neki lisztkukacot, vagy szunyogot adni az jó, ha nem, párizsit, vagy darált húst apó darabokban.
Előzmény: Nitta22 (233)
Nitta22 Creative Commons License 2007.07.19 0 0 233

Sziasztok!

 

Találtam egy fecskefiókát. Teljesen ki van tollasodva, kicsit már tud repülni, de még nem az "igazi". Mivel tele van macskákkal a környék, nem mertem kint hagyni, szóval valaki gyorsan írja meg nekem légyszi, mit, hányszor és hogyan adjak neki enni. Próbáltam egy léggyel megkínálni, de nem jött rá h az kaja, nem akarja elvenni, és nem akarja kinyitni a száját. Két oldalt megnyomtam a csőrét, ahogy egy korábbi hozzászólásban javasoltátok, de teljesen nem tudom kinyitni. Még egy kérdés: az normális h nagyon szelíd? Egyáltalán nem fél, csipog, ül az ujjamon, nagyon jó fej kis madár, olyan jó lenne ha életben maradna.. előre is kösz a segítséget! Még soha nem neveltem madárfiókát, minden segítség jól jön.. az áztatott macskakaja egyébként neki is jó lenne, ha hajlandó lenne megenni?

T. Thick Creative Commons License 2007.07.15 0 0 232
Ezt a topikot tanulmányozd. Ha van kérdésed, szólj.

Most rendeltem ezer darab tücsköt különféle méretben, csütörtökön meg is jön.
Előzmény: hopi (230)
dumba Creative Commons License 2007.07.14 0 0 231
Ide is felrakom.:)
Tücsöktenyésztésről az "Eleségek" alatt.
Előzmény: hopi (230)
hopi Creative Commons License 2007.07.14 0 0 230

valahol olvastam tücsöktápról. de semmi konkrét nem volt mellette. a párom elég nagy vehemenciával kísérletezik a tücsök tenyésztéssel, hogy a lisztkukac mellé valami más rovar is legyen, mert a légylárvát valamiért nem eszik a seregélyek. valami miatt a tücsöktenyésztés nem igazán jött be.

tud valaki segíteni ebben a témában?

hopi Creative Commons License 2007.07.12 0 0 229

egyelőre nem tudjuk, mi lesz eladó, a fényseregélyekért nagy sorbanállás van újabban.

Előzmény: T. Thick (226)
hopi Creative Commons License 2007.07.12 0 0 228

Magyarország Állatvilága XXI. kötet . Aves-Madarak.

Akadémiai Kiadó,Budapest, 1973.

Előzmény: tpuppi (227)
tpuppi Creative Commons License 2007.07.12 0 0 227
Köszönöm a választ, és milyen komolyabb könyv foglalkozik ezekkel. Mert nekem csak Buvár könyvem van az meg igen kevés....
Előzmény: hopi (224)
T. Thick Creative Commons License 2007.07.12 0 0 226
Hoppla, lehet, hogy érdekelne egy-két lágyevő, ha van eladó. Tudsz küldeni listát?

Én mindenféle fiókát neveltem már sikeresen macskatápon, a fülemülétől és énekes rigótól a fakopáncson és dolmányos varjún át a szalakótáig és gyurgyalagig. Csak a kifejezett ragadozóknak (baglyok, vágómadarak) és a magevőknek nem adnám. (Meg persze nyilván vízimadaraknak, récéknek, gémeknek, sirályoknak sem, de az másik történet.)
Előzmény: hopi (219)
hopi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 225
az utóbbi a rozsddafarkúra vonatkozik: 2 hét kotlás, +két hét a kirepülésig
Előzmény: hopi (224)
hopi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 224

ismerek csicsörkeféléket:P

átlag 2 hét a kotlási idő, és még két hét a kirepülésig.

Előzmény: tpuppi (223)
tpuppi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 223
A csicsörkét ki ismeri reggel mindig ez ébreszt a villany vezetéken dumál???
Rozsdafarkuval már sokszor volt dolgom, de az komoly cirkuszt csinál és egyre veszélyesebb helyre rakja a fészkét. Mennyi a költési ideje, a sok fiókábol jópárat elpusztit azt vettem észre...
hopi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 222
zebrák, naná, meg gyámántgalambok, mexikói pirókok, van két kecskepapagáj, meg hibridek( tűzpinty, és magellán hibrid) kanári, rizspintyek
Előzmény: dumba (221)
dumba Creative Commons License 2007.07.11 0 0 221
Hello!

Kicsit off, de milyen magevőitek vannak? Csak kíváncsiságból.
Előzmény: hopi (220)
hopi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 220

tényleg működik. anno amikor lágyevőket kezdtünk tartani, mindenki óvott, mondván hisztis az etetésük. egy madarász állatorvos ötlete volt, kipróbáltuk, és bevált. ezt eszik a háromszínű fényseregélyek, bivalymajnák, egérmadarak, mandarin seregélyek.kapnak mellé tojásos keveréket rovarkeverékkel, vitaminokat, és zöldet.

 a többiek magevők:)

Előzmény: geler (217)
hopi Creative Commons License 2007.07.11 0 0 219

mi lágyevőzünk, és magevőzünk.( öt földrész madarait találod a tenyészetben)galamb csak gyémánt galamb van:)

 a fél város hozzánk hordja az utcán talált fiókákat. amit írtam az a tapasztalat . pintyféléknél is legalább óránként kínáljuk a rovarokat, macskakaját, tojásos keveréket, felváltva. most épp egy erdei pintyőke nevelkedik kézzel, az úttestről szedték össze. de neveltünk már minden félét, rigót, seregélyt, pintyféléket...

Előzmény: geler (218)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 218
Én galambokhoz értek valamelyest, ott az a szabály, hogy a fióka akkor érzi jól magát, ha a begyét irtóztatóan teletömik. Szó szerint rémisztő mennyiségű táplálékot bekebeleznek, testük 1/3-a begy, tele maggal.
Ha így feltöltötték, órákig elvan vele. Az óránkénti etetés itt biztosan túlzás. Napi két tisztességes etetés elegendő.
Előzmény: hopi (215)
geler Creative Commons License 2007.07.10 0 0 217
Jól hangzik, és el is tudom képzelni, hogy működik. Az ilyen katyvaszok néha meglepően jól használhatók. Pl. a csecsemőtápszerek is figyelmet érdemelnek.
Előzmény: hopi (216)
hopi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 216
mi áztatott kit-e - katot szoktunk adni a fiókáknak. abban benne van minden, vitamin, fehérje, víz. este beáztatjuk, reggel lehet etetni, addigra puha lesz.
Előzmény: geler (203)
hopi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 215
sőt, mi félóránként-óránként etejük őket, amíg nem önállóak. a szülők is folyamatosan etetik őket.
Előzmény: T. Thick (212)
hopi Creative Commons License 2007.07.10 0 0 214
szerintem erdei pinty volt, felneveltünk már párat. örök szabály: ha macska fogott meg madarat esélye sincs:(( és ezt tapasztalatból mondom.
Előzmény: kitti72 (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!