Keresés

Részletes keresés

Catella Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1233

Ha ennyit halogatod, sosem tudod meg:)

Előzmény: anblock_italia (1231)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1232

Én is, én is, májusban, hogy lássam az íriszeket! Vagy akármikor is jó lesz. :)

anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1231

Szóval te akkor nem tartozol azok közé, akiket Róma elcsábított. Kíváncsi vagyok, engem elszédít-e majdan?

Előzmény: vélemény (1230)
vélemény Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1230

Bármely más városról le tudom beszélni magam, azzal, hogy ami érdekel, azt már láttam, egyébként is drága, időigényes stb. Firenzéről sosem. 

anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1229

Olyan fura ez, senki a környezetemben nem érti, hogy mi ez a hóbort nálam, néha magam sem, de az biztos, ha csak kiejtődik a szó, hogy Firenze, akkor hevesebben dobog a szívem! Nem erre szokták azt mondani, hogy szerelem???:-)))

Előzmény: vélemény (1226)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1228

Hát ha tehetném, akkor én is, oda is költöznék szívesen, de mert örülök, ha még egyszer sz életemben sikerül, ezért az nem lehet máskor, csak májusban! Jajjj, hogy szorongatja a szívemet valami!!!

Előzmény: vélemény (1226)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1227

Bármennyire hihetetlen, májusban nincsenek sokan a városban, én legalábbis háromszor jártam olyankor Firenzében, és soha nem tapasztaltam tömeget. Az időjárás remek, bár persze eső lehet. A természet csodás már, és hát igen, ott van a nagy adu, az íriszkert a Michelangelo tér mellett. Aki nem ismeri, van egy olyan topic, hogy : "Olaszország terei, partjai, kertjei" épp az ottani képek az utolsók benne, május elején készült képek. Sajnos akkor nagyon kevés időm volt, szeretnék egyszer egy egész napot arra a környékre szentelni, bejárni a dombokat, utcákat... Álom, álom...

Előzmény: szeva2008 (1225)
vélemény Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1226

Én tulajdonképpen holnap is akarok menni. És januárban is és februárban is. Akármikor és mindig.

Még ettől az eléggé szörnyűséges videojátéktól is egyszerűen elkezdett fájni a szívem Firenze után.

szeva2008 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1225

Miért is ragaszkodsz a májushoz?

Előzmény: anblock_italia (1224)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1224

Én májusban szeretnék, csakis májusban!!!

Előzmény: Mammuth (1223)
Mammuth Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1223

Én valamikor áprilisban akarok menni :)

Előzmény: anblock_italia (1221)
Mammuth Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1222

Igen, a Dómban zajlódott, csak a késszúrások mennyisége meg az életben maradt Mediciek aránya a jó :D

Előzmény: vélemény (1219)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1221

Köszi, nagyon rendes vagy, jól szórakoztam:-) Mondjuk egy nagy TV-n 3D-ben nem biztos, hogy tetszik, dehát csak játék! Egyre inkább kétséges bennem a történelmi hűség, ekkor már a templomosok sehol sem voltak, ahogy "vélemény" írta, rég megsemmisítette őket Szép Fülöp, bár persze azért valami mozgolódás lehetett valahol a háttérben. És hát VI. Sándor elég gonosz pápa volt, de ehhez a merénylethez nem sok köze volt, IV. Sixtus pápa volt a merénylet mögött...

Bocsi, azoktól, akiket ez nem érdekelt, nincs utazási főszezon, remélem senkit nem zavartunk!

Előzmény: Mammuth (1217)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1220

Nem csak képzelted, úgy is volt, ez tény, Úrfelmutatáskor csaptak le rájuk, Giulianónak ideje sem volt harcolni, Lorenzo sebesülten elmenekült a sekrestyébe, és hát harc nem volt..., de a történelmi hűség egy dolog, és a játék ezek szerint másik dolog:-)

Mindezzel együtt jó volt, jó véres:-)))

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1218)
vélemény Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1219

Az furcsa, hogy az assasin a pozitív hős, hiszen az jelenti a bérgyilkost. A templomosokat pedig a francia király valószínűleg többnyire koholt vádak alapján azért tette tönkre, mert a vagyonukra fajt a foga.

Ha már ennyire ragaszkodtak a tényekhez, akkor játszódhatna a jelenet a Dóm belsejében.

Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1218

Pont erre a jelenetre voltam nagyon kíváncsi, köszi, hogy felraktad. Mindig úgy képzeltem, hogy ez bent zajlott a templomban.

Előzmény: Mammuth (1217)
Mammuth Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1217

Hát röviden: a játék valós történelmi elemekből épít egy alternatív fantasy világot, ahol az assassinok és a templarok (templomosok) küzdenek egymással az idők kezdete óta. A templomosok célja (a játékban) az emberiség teljes kontrollja, szolgaságba döntése (ők a rosszak), az assassinok meg a szabad világért küzdenek (ők a jók). A főhős egy 21. századi assassin leszármazott, akinek a genetikai emlékeit kell végigjátszani a játék során (maga a játék a 3dik résznél jár most), a 2-es részben a XV. századi firenezi Auditore család (akik az assassinok rendjébe tartoznak a játékban, a valóságban egy bankár család volt) fiát, Ezio Auditore-t (szintén valós személyről mintázott) kell irányítani a templomosok elleni küzdelemben.

 

A játék elején rögtön a lentebb említett Pazzi-Medici villongás elejébe csöppenünk bele, családunk a Mediciek barátja. A Medicieket a Pazzi család (a játékban templomosok) a velencei dózse és Rodrigo Borgia (a későbbi VI. Sándor pápa, szintén templomos a játékban)  háttértámogatásával le akar gyilkolni. A templomosok elrendezik hogy főhősünk apját és fiutestvéreit a városi tanács felakasztassa (a család néhány férfitagjának kivégzése szintén megtörtént), Ezek után a főhős, Ezio Auditore magához veszi apjának assassin felszerelését, amit Leonardo Da Vinci, a család barátja :) még kiegészít néhány hasznos kütyüvel, majd elkezd nyomozni hogy mi ez az egész a családja legyilkolásának hátterében. A nyomozás során többször szembekerül a Pazzikkal, tanuja lesz a Mediciek elleni merényletkísérletnek, ami a játékban is az ifjabb Medici fivér halálával és Lorenzo megsebesülésével ér véget, sőt aktívan részt vesz Lorenzo megmenekülésének segítésében. Ezek után Velencében meg kell ölnie a templomosok befolyása alatt álló dózsét, majd Rómába megy, hogy Rodrigo Borgiaval is felvegye a harcot, de erről már a játék harmadik része szól...

Az alábbi videó láthatjuk, hogyan képzelték el a játék alkotói a Mediciek elleni merényletet, amennyire emlékszem a valós sztorira, itt eléggé ragaszkodtak történelmi feljegyzésekhez, mert Giuliano Medicit karddal ölték meg és még vagy 20 késszúrást is kapott, Lorenzot meg egy pap próbálta megölni, akinek kicsavarta a kezéből a kardot... A videónak az eleje az érdekesebb, a végén már csak a játékbeli csihipuhit láthatjuk :)

Előzmény: anblock_italia (1208)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1216

És hát a vezetők, az még csak hagyján, a hatalomért a mai napokig ádáz küzdelem folyik, az ellenfél embereit a hatalomra jutók mindenhol lapátra teszik, ha nem is lógatják ki a városháza ablakán..., de a nép, az Istenadta nép! És az olasz nép különösen szenvedélyes, nem egy olyan történetet olvastam, hogy a csupasz kezükkel tépték szét az elfogott ellenséget, a bűnös inkább akart a pribék kezébe kerülni, mint hogy a nép bosszúszomjának legyen kitéve! Nem, persze, hogy nem vágyunk vissza abba a világba, még egy turista útra sem!:-)

Előzmény: TOP 10 (1213)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1215

Nem azt mondom, hogy szívesen élnék ott, de ha felvehetném a láthatatlan csuhámat, bizony elmennék körülnézni. Vinném a fotóapparátot is. :)

Előzmény: TOP 10 (1213)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1214

Tudjuk persze ezeket a dolgokat, Firenze és a többi város (persze szerte a világon) elképesztően mocskos volt, nem véletlenül voltak a pestisjárványok. És hát a politikában senki nem lehetett jó, de a rosszak között is voltak kevésbé rosszak, vagy jobban jók. Gondolok itt arra, hogy sokan csak gyilkolásztak, míg pl. Lorenzo nem csak azt csinálta, hanem sok jót is tett, ergó pozitív személyiség lett. A középkori farkastörvények között aki fenn akart maradni, annak kegyetlennek kellett lenni, sajnos.

 

Előzmény: TOP 10 (1213)
TOP 10 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1213

Gondold meg kétszer is, hogy vissza kívánkozol-e a középkori Firenzébe. Most fejeztem be a "Firenze és a Mediciek" című könyvet. Írója eredeti okiratok, tanulmányok ( már ami a világon fellelhető) alapján mutatja be a Mediciek világát, felemelkedését, hanyatlását. Elég részletesen foglalkozik a Pazzi féle összeesküvést (1478) követő megtorlásokkal is. Bizony abban az időben az emberélet nem tartozott a drága dolgok közé. Korabeli szemtanúk  sokszor titkos leírásaiból tudható a borzalom. Igaz, hogy abban az időben szinte népünnepélynek számított a kivégzés minden formája, de azért a mai eszemmel mégis szörnyű lenne látni, ahogy a Signoria ablakain kilógatott, oszladozó  holttesteket fujdogálja a szél. Egyéb részletezett undormányoktól most eltekintek.Számomra az a szomorú, hogy e könyv után Lorenzo Medicire már sosem gondolhatok úgy mint eddig. A művészetek pártolója, a korát jóval meghaladó műveltségű költő,az elkápráztató szónok, a példás családfő bizony egy véres kezű politikus volt. 

Mindettől eltekinthetsz, de javasolom, ha mégis vissza tudnál térni az időben, az utcákon sétálgatva jól húzd be a nyakadat, és befogott orral is csak az út közepén közlekedj! Vigyázz, nehogy a legszebbnek látott palota valamelyik ablakából a fejedre zuhíntsanak egy teli éjjeli edényt. :-))

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1212)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1212

Csak a videókból tudok kiindulni, de nagyon tetszett a város hangulata. Sötét, komor, bizonyára olyan is volt akkoriban. Minimális közvilágítás, ha egyáltalán volt. Félelmetes. Érdekes lenne egyszer észrevétlenül visszatérni abba a korba körülnézni kicsit.

Előzmény: anblock_italia (1211)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1211

:-)))

 

Én, ahogy néztem a lányomat játszani, észre sem vettem a bunyókat, annyira elvarázsolt a város..., de persze játszás közben ez nehéz lehet:-) Dehát talán nem is nagyon túloznak, véres volt az a korszak, az a világ! És gondolom, előbb, utóbb a jók győznek!:-) Legalábbis ebben a játékban, mert itt fel lehet támadni!

Na bocsi a sok offért!

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1209)
TundeNyuszi Creative Commons License 2010.12.13 0 0 1210

köszi. aszem nekem ehhez gépet kéne cserélnem... :)

Előzmény: Catella (1203)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1209

Ház izé. Megnéztem néhány videót, ölég véres egy cucc. Azt hiszem, maradok a farmnál. :)

Előzmény: anblock_italia (1207)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1208

Esetleg magáról a történetről tudnál pár mondatot leírni? Mármint persze a firenzei részről.

Előzmény: Mammuth (1205)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1207

Ez biztos izgibb lesz, mint a farmozás!:-)

Előzmény: Zebrina Pendula Heritage (1204)
anblock_italia Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1206

Nekem sajnos ki kell várnom, hogy a lányom végigjátssza, utána majd talán megnézhetem, ahogy gyorsabban áthalad..., de "sajnos" inkább a lassan 4 hónapos unokámmal van elfoglalva:-))) Mindegy, van időm!:-)

Előzmény: Catella (1203)
Mammuth Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1205

Én is végigjátszottam az Assassin Creed 2-t a fiam PS3-asán, szintén Velence, Firenze stb miatt... Hát nem volt egyszerű megtanulni a kontroller használatát, de aztán hatalmas élmény volt felmászni a firenzei dóm v. a velencei San Marco kupolájának tetejére, és onnan egy csukafejessel leugrani a téren található szalmaszállító szekérbe :D A grafika tényleg nagyon gyönyörű, csak hát a hitelesség az természetesen vérzik sok sok helyen, persze mit is lehet várni... ez elsősorban egy játék, és csak sokadik szempont volt valószínűleg a hitelesség. Pl. a bevezető moziban a velencei gondola teljesen olyan mint a mai gondolák, holott 500 éve nem volt ilyen orrdísz, 2 evezős volt, és a kabin szerű kis felépítmény is csak az utóbbi 100 évben tűnt el. Youtuben sok videó van a játékból, lehet nézelődni akit érdekel, pl. itt a fentebb említett bevezető (bár ez inkább a velence topikba illene :)

 

vagy hogy a fórumtémához illőb legyen, ebben a másikban a mai Firenze és a játék helyszíneit mutatják be párhuzamosan a fejlesztők:

 

 

Előzmény: Catella (1203)
Zebrina Pendula Heritage Creative Commons License 2010.12.12 0 0 1204

Őrület, már így is örökké farmozok, most még ez is. :))

Előzmény: Catella (1203)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!