Keresés

Részletes keresés

A püspök inasa Creative Commons License 2008.10.07 0 0 379
Czestochowa - a magyar Pannonhalma

Birkenau - a táborlakó utódok látogatása
A püspök inasa Creative Commons License 2008.10.07 0 0 378

No... pedig csak nem lehet olyan bonyolult... Itt van:

 

http://utazas.com/utazas/forum/forum.cgi/?action=cikkek&uticel=9&file=1219138434

 

 

Előzmény: magyar csébé (377)
magyar csébé Creative Commons License 2008.10.04 0 0 377
Tiszteletem!
Nem találtam meg az írást, sőt, az útleírások menüpontot se.
Előzmény: A püspök inasa (375)
Vespucci Creative Commons License 2008.09.27 0 0 376
Bemásolhatod ide is, nem haragszunk meg. Köszi.
Előzmény: A püspök inasa (375)
A püspök inasa Creative Commons License 2008.09.25 0 0 375
Krakkói, dél-lengyelországi kirándulás kiegészítseként javasolni tudom a czestochowai Jasná Gora kolostor meglátogatását. A hely a lengyel Pannonhalma, de valójában több annál, a Lonely Planet az ország spirituális központjaként hirdeti, és igen van benne igazság.
Azon túlmenően, hogy a kolostor komoly turista-attrakcióról van szó, egyszerűen gyönyörű, szerintem itt szembesülhetünk teljes egészében a lengyel vallásosság erejével. Jártam már több zarándok-központban, így megfordultam Fatimaban, Santiagoban és Medzogurjeben, de Czestochowa spirtuális élménye túltesz mindegyiken, és talán ez szól legkevésbé a bóvliárusításban testet öltő bizniszről, amitől például Fatimában szabályosan rosszul voltam. (Itt láttam többek között Szűz Máriát, Kisjézust ábrázoló lufikat...) Czestochowa nyüzsög a fiataloktól, a narancssárga pólós lengyel kiscserkészektől, akik vidám, mosolygós arccal gitároznak, énekelnek, dobolnak, zászlókat lengetnek - én érezni véltem a hely lüktetését. Szóval ha valakinek van még egy plusz napja, és nem tudja mit nézzen meg Krakkó környékén, akkor én javaslom Czestochowa felkeresését, szerintem megéri a viszonylag hosszabb utat. (Részletesebben leírtam tapasztalataimat az utazas.com oldalán az útleírások közt: "Vodka és csülök, hat nap Lengyelországban" címszó alatt.)
Slam Jr. Creative Commons License 2008.09.25 0 0 374
A villamos lengyelül tramwaj, a nocne valóban éjszakait jelent.
Előzmény: zoorka (373)
zoorka Creative Commons License 2008.09.24 0 0 373
Hm.. köszi... marad a villamos :)
Előzmény: oldlady (372)
oldlady Creative Commons License 2008.09.24 0 0 372
Gyér lengyel tudásommal az az éjszakai járat lehet. Trolira nem emlékszem Krakkóban.
Előzmény: zoorka (371)
zoorka Creative Commons License 2008.09.24 0 0 371
Köszi, megvannak a térképek. A nocne milyen közlekedési eszköz, troli..?
Előzmény: oldlady (370)
oldlady Creative Commons License 2008.09.24 0 0 370

Pl. a 19 és 22 villamossal. Szvsz gyalog sincs messze, ha szép az idő egy kis séta is beleférhet :)

 

www.mpk.krakow.pl

 

itt vannak tömegközlekedési térképek, persze csak lengyelül, de kis leleményességgel megtalálod, ami kell :)))

Előzmény: zoorka (369)
zoorka Creative Commons License 2008.09.24 0 0 369

Közben sikerült kideríteni a szállást: Hotel Start 2*

http://www.hotelstart.com.pl/

 

Ez így nagyon gázul néz ki, de válogatni nem lehetett :) (feltűnően hasonlít a Széna téren terpeszkedő minisztériumi épülethez :))

Megköszönném, ha valaki segítene abban, hogy helyi tömegközlekedéssel hogy tudok ide eljutni a belvárosból (kihagyom a fakultatív csoportprogramot).

 

Előzmény: Törölt nick (359)
PocMackó Creative Commons License 2008.09.18 0 0 368
Semmilyen rossz tapasztalatom nincs a közbiztonság terén, pedig bebóklásztunk Krakkó nem frekventált "sikátoraiba" is, de nem éreztem, hogy félnem kellene bármilyen közbiztonsági bűnténytől.
Szerintem kp. mindenképp legyen nálad, mert mi elég sok helyen nem tudtunk kártyával fizetni (belépők, vásárlás). Persze ez azóta gondolom javult. Amúgy mi ottani ATM-ből vettünk ki pénzt, mert kevésnek bizonyult, ami nálunk volt kp.
Előzmény: zoorka (367)
zoorka Creative Commons License 2008.09.18 0 0 367

Neked is köszi :)

A közbiztonság milyen amúgy?

Előzmény: PocMackó (366)
PocMackó Creative Commons License 2008.09.18 0 0 366
Sziasztok!
Csak megerősíteni tudom, a németet lehetőleg felejtsd el. Elég csúnyán tudnak nézni, ha német szót hallanak. Mi barátnőmmel voltunk kint 5-6 éve (Krakkó, Zakopane) és mikor meghallották, hogy magyarul beszélünk sokkal kedvesebbek voltak, pláne hogy megtanultunk egy pár lengyel alapszót. Amúgy az angollal csak kevés helyen boldogultunk, mert nem igazán tudtak, még a szállásunkon sem.
Előzmény: lamed (364)
zoorka Creative Commons License 2008.09.17 0 0 365
Aham, mondjuk érthető.. feltalálom magam :)
Előzmény: lamed (364)
lamed Creative Commons License 2008.09.17 0 0 364
Olyannyira, hogy nekünk a recepciós srác kifejezetten nem javasolta, hogy németül kérdezzünk valakit az utcán (mondjuk nem is beszélünk németül).
Talán történelmi okokra vezethető vissz az ellenszenv.

De persze lehet, hogy ez nem általános.
Előzmény: Törölt nick (363)
zoorka Creative Commons License 2008.09.17 0 0 362
Mert most jöttünk haza Olaszországból és maradt euró, visszaváltani nem érdemes. Ezért kérdeztem ;)
Előzmény: Vespucci (361)
Vespucci Creative Commons License 2008.09.17 0 0 361
A legjobb itthonról bankkártyát vinni. :)
Meg zlotyt. Minek váltanál kétszer, szponzorálnád a pénzváltókat???
Előzmény: zoorka (356)
zoorka Creative Commons License 2008.09.17 0 0 360

Köszi az infókat :)

Megpróbálom kideríteni az irodánál, hogy pontosan hol a szállás (illetve van egy tippem, melyik lehet.. egy nagy szocreál szálloda, 2*.., de nem biztos).

Angolul, németül el lehet boldogulni, ugye? (Nem nagyon ismerem Lengyelországot, Zakopane-ban voltam párszor, de ott még a McDonaldsban sem beszéltek angolul, ugaz, ez kb. 10 éve volt)

Előzmény: Törölt nick (359)
zoorka Creative Commons License 2008.09.16 0 0 357
Ja és még egy: kb. milyen időjárásra lehet számítani október 20-a körüli időszakban (hasonló mint nálunk vagy lényegesen hidegebb..?)
zoorka Creative Commons License 2008.09.16 0 0 356

Sziasztok!

 

Én októberben megyek egy háromnapos útra Krakkóba - igaz, irodával, emiatt a program egy része kötött, de mivel a sóbányába nem megyek, ezért lesz egy szabad szombat délutánom.

Az egyik, ami érdekel, hogy Schindler gyárához hogyan lehet eljutni (az útikönyv szerint elvileg nem látogatható, de gyakorlatban mégis (?), de helyet nem írt hozzá.. ), illetve van-e olyan célpont, amit általában nem mutogatnak turistacsoportoknak, de érdemes megnézni? (Auschwitz-ban már voltam, egyszer elég volt..)

A szállás nem tudom, hol lesz, valszeg elég messze (az irodában sem tudták),  a tömegközlekedés - általában - megbízható vagy olyasmi, mint a BKV? :)

Itthonról zloty-t jobb vinni, vagy eurót?

 

Köszi, ha valaki ad tanácsot :)

 

-Fu- Creative Commons License 2008.04.08 0 0 354
Sziasztok!
Krakkói szobát vagy albérletet hogyan lehet keresni? Gondolom több hetes tartózkodásnál olcsóbb mint hostelben lakni.
zoorka Creative Commons License 2008.04.04 0 0 353
Köszönöm, megnézzük :)
Előzmény: Törölt nick (352)
zoorka Creative Commons License 2008.04.01 0 0 351

Sziasztok!

 

Tud valaki olcsó, kényelmes és lehetőleg városközpont közeli szállást ajánlani Krakkóban (saját tapasztalatok alapján)? Ketten mennénk június környékén, kocsival. A lényeg, hogy tiszta legyen és saját fürdőszobás.

 

Köszönöm ha segítetek.

Üdv

z

Rycs Creative Commons License 2008.03.30 0 0 350
Szia Bikemanusa!
Köszi a beszámolót ezúton is bíztatok mindenkit ne csak az út előtt hanem utána is látogasson el a fórumra és hozzon friss híreket.
A központban lévő szállásfoglalással egyetértek én is, sokkal kényelmesebb. Bármikor haza lehet ugrani nem kell sokat buszozni az nagyon fárasztó a 15 perc amit az irodában mondanak az nem annyi lesz főleg oda vissza...
Szlovákiában vettetek-e autópálya matricát? Ha igen akkor hol?
Mi amikor mentünk nem vettünk, de volt egy olyan érzésem, h kellett volna...
Rycs
Előzmény: bikemanusa (347)
Son Venuto Creative Commons License 2008.03.27 0 0 349
A magyar—lengyel barátság alkalmából magyar—lengyel barátsági hónap van ( www.polonia.hu , www.gportal.hu/portal/dwabratanki ), ebből a Duna TV közvetít egy héten át különféle filmeket koradélutántól 7 napon át !!!!

A Zsubit különben már lehet kapni a Sparban is és a Tescoban is ,csak rájuk kell TElefonálj , épp akkkor van--é .
gambl-R Creative Commons License 2008.03.25 0 0 348
Kösz a beszámolót ! Néhány percre újra ott voltam én is. Örülök, hogy (neked is)bejött a Zubrowka ! :)
Előzmény: bikemanusa (347)
bikemanusa Creative Commons License 2008.03.25 0 0 347
2008 Március 22-24 beszámoló
Zdiar felől mentünk. Mivel nem akartam be menni Zakopanéba ezért úgy gondoltam, hogy Repisko-nál lépem át a „határt”. Itt régen csak a két állam polgárai mehettek át, Schengen óta viszont csak egy elhagyatott bódé emlékeztet a határra. Ezzel a 97-es útra lépve Novi Targ-ig kis forgalommal találkoztam. Valóban nagyon sok helyen építik, vagy újítják az autópályát, de lendületesen lehet haladni. Persze traffipaxot is láttam, de jeleznek. A Rynektől 10 perc sétára , Wielpole utcánál, volt az apartmanunk. Mindenképpen azt javaslom Nektek, hogy NE válaszátok azoknak az utazási irodáknak az ajánlatát, ahol 30-40 percet kell sétálni vagy buszozni, hogy az ember bejusson a centrumba. Ugyanezek az apartmanok drágábbak 20-30 %-al, de az idő megfizethetetlen. (és a tömeg közlekedés ára is megspórolható). Illetve az árak nem fixek! 3-4 helyet jelöltem be az utazásunk előtt 10-nappal, úgy, hogy megjegyzésbe beírtam, hogy csak 200 Zty-t tudok fizetni egy éjszakára a 4-őnknek. A szállásfoglalást lebonyolító cég mindig meg kérdezte a tulajdonost, hogy bele megy-e az alacsonyabb összegbe vagy nem. Harmadik bejött.
„Sajnos” Húsvét volt. Ennek voltak előnyei is. Kb 300 étteremet láttam, de csak 2-3 volt nyitva, a templomokba nem mindenhol lehettet bemenni az istentisztelet miatt. Illetve a pénzváltás nagyon nehézkes volt. Itthonról vittem valamennyi Zty-t (75 ft-ért), de az euróval nehezen boldogultam, főleg, úgy, hogy ismertem az árfolyamot és nem akartam elkótyavetyélni. A tér nagyon hangulatos, nyáron pezsgő élettel (és hihetetlen tömeggel), ezért én nem is ajánlanám családosoknak, hogy ilyen kor keressék fel a várost (kora ősz vagy késő tavasz sokkal jobb). A nevezetességekről nem írok, mert azt látni kell, és utána kell olvasni. Csodálatosak. A főtér és az ó város patyolat tiszta viszont a Kazimierz hagy némi kívánni valót maga után. Az emberek nagyon kedvesek és segítő készek. De aránylag sok volt a részeg fiatal (csak úgy, mint itt egy szombat este) A szolgáltatás drága (mint nálunk), a boltok viszont egy lehelettel olcsóbbak. Tehát nem költ kint az ember többet, mint itthon. Mi a gyerekek miatt és az anyagiak miatt döntöttünk az apartman lakás mellett. 3 óra városnézés egy 6 éves gyereknek már sok. Ilyenkor haza sétáltunk főztünk egy ebédet utána aludtunk és este csaptunk egy másik kört. Ez így nem volt olyan tömény. A város egyébként az európai kulturális történelem szerves része. Prága Bp. Bécs szintjén lehet említeni (hogy csak a közelből említsek pl-át).
Húsvét miatt vagy zárva voltak a múzeumok vagy egyszerűen nem szedtek belépőt, és bárki bemehetett.
A Zubrówka bejött !!! (a számba) Hoztam is haza nagyon finom.
Leves: Zurek z Jajkiam, lub kiztbasa érdemes megkóstolni
Olyan, mint nálunk a lepcsánka (krumplis) és abba (arra) tesznek pörköltet úgynevezett gulyást – Placek Zigmniaczany Po wegierskn (benne van a nevében is, hogy magyar)
Wieliczkán nyaranta hihetetlen tömeg lehet. Családi jegy (2 felnőtt 2 gyerek) lengyel nyelvű idegen vezetéssel 120 Zty, idegen nyelven 168 Zty. (egy személy 35 ill. 40-, ha jól emlékszem) Itt automatikusan (látták, hogy külföldi vagyok) a drágább jegyet akarták adni. Szóltam, hogy nekem megfelel a lengyel nyelvű idegenvezetés, és azt kérem. Azt is kaptam ugyanis a váróban meg lehetett venni (12Zty) a barlang magyar nyelvű útikalauzát sok-sok képpel illusztrálva. Amikor leértünk a végeláthatatlannak tűnő falépcsőn és elindultunk a túrára, mi minden teremben egy kicsit félrehúzódtunk, és a feleségem felolvasta az útikönyvben találtakat. Keresni sem kellet, mert úgyanabban a sorrendben megy a túra is és a könyv is. Valóban hosszú ez 2 órás séta, de a végén van egy étterem is ahol kényelmesen (és nem túl drágán) meg lehet ebédelni. Ajánlom mindenkinek!


Slam Jr. Creative Commons License 2008.03.21 0 0 346
A sárkánybarlang az ott van a Wawel lábánál, vagy legalábbis a közelében, a folyópartnál lyukad ki, belépő ellenében végig lehet menni rajta gyorsan. A Mária-templom meg a Főtéren van, ha nem tévedek, ennek a tornyából szokták eljátszani a csonka hejnau dallamot a 4 égtáj irányába.
Előzmény: hogica (345)
hogica Creative Commons License 2008.03.21 0 0 345

köszi az infókat az a zubrovka nekem is begyere lesz, mert a rakija beherovka az az :)

A kajalistát is sztem végigkóstolom :)

 

bikemanuska! megkérhetlek ugye hogy hazajöttöd után egy szép részletes beszámolót kapjak /junk

főleg az árakat (belépőket) ha összernád :D

 

Ja és mit nézz meg? A főteret és ott mindent, a várat természetsen de az utikönyvek még valami sárkánybarlangot emlegetnek meg mária templomot meg az egyetemet. Én még sajna nem jártam arra...

 

Előzmény: bikemanusa (343)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!