Keresés

Részletes keresés

Sissymama Creative Commons License 2006.10.27 0 0 125
Szia Csema, megnéztem az oldaladat, nagyon tetszenek a tárgyak.
Előzmény: csema (121)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.27 0 0 124
Jól látod, valóban páfrány. Tömény rettentővel van festve, és türkizzel leöntve. Gondolom ismered a rettentőt, ha nem, szólj, megírom.
Előzmény: kentaur99 (120)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 123
Én simán belépek, a te rendszereden lehet a probléma ...alkotgatok,de sajna sokat kell dolgoznom,így nem érek rá:-(((
Előzmény: csema (122)
csema Creative Commons License 2006.10.26 0 0 122

Hahó!

Hol vagytok? Ti sem tudtok mostanában belépni, vagy nagyon alkottok?

 

csema Creative Commons License 2006.10.22 0 0 121

Sziasztok! Mostanában valamiért nem tudtam belépni, de látom ti azért jártatok erre, és újabb csodákat raktatok fel. Nagyon tetszik az a piros-fekete váza, de gondolom az magastüzű. Ilyan szép pirosat nem lehet könnyű előállítani.

Sissymama a rakud is szép, a türkiz nekem is nagyon tetszik, csak nagyon drága.

Készítettem magamnak egy kezdetleges honlapot, ha ráértek, nézzetek be, és írjatok a vendégkönyvembe, annak naon örülnék! Köszi

www.cselocserep.gportal.hu

kentaur99 Creative Commons License 2006.10.21 0 0 120
Nagyon ötletes vagy!a közepén gondolom egy páfrány lenyomat van.Mivel van csinálva a zöld rész?
Előzmény: Sissymama (119)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.20 0 0 119

Egy türkiz mázas rakuzott tál

 

 

kentaur99 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 118

na, ezt jól megmondtam:-)

"hinnétek"ezt akartam írni.

kentaur99 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 117
netről szedett képek,mielött még azt hionnéltek,én vagyok ilyen ügyes
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.20 0 0 116
Sissymama Creative Commons License 2006.10.17 0 0 115

980-on van égetve, a Kreatívban csak úgy lehetett, azért használtam samottos agyagot, mert azon sokkal szebb a rézoxid. Vörös agyagok engób alappal azért nem akartam, mert az sokat ront a struktúrán.

kentaur99 Creative Commons License 2006.10.17 0 0 114

Fatörzs:-)

Ez jó.A határtalan kreativitás maga.-)

 

És az égetés?Alacsony,magas?

Előzmény: Sissymama (113)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.16 0 0 113
Hát, tudod, szegény ember vízzel főz. Egy darab KS20-sa agyag sodrófával kinyújtva a konyhaasztalon, azután rácsapva a kertben a fa törzsére.:-) A Kreatív Hobbyban (akkor még volt) rézoxidos mázzal kentem le és erősen visszatöröltem, hogy a mélyedésekben intenzív legyen a szine. Egyébként nem domború, nem üreges, tök sima lap az egész, és a hátuljára szereltem egy óraszerkezetet.
Előzmény: kentaur99 (112)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 112
Milyen jópofa ez az óra!Hogy csináltad?És milyen máz van rajta?Tömör,vagy homorú a másik oldala,esetleg üreges?
Előzmény: Sissymama (111)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.15 0 0 111
Sissymama Creative Commons License 2006.10.15 0 0 110
Persze hogy szeretnék megtanulni korongozni, de az heti egyszeri alkalommal nem igazán sikerülhet, azt hiszem. Tudod, nekem itt a munka, a család, a kert, most rajolni tanullni is járok, úgyhogy nem nagyon fér bele az időmbe, legfeljebb nyáron, amikor kevesebb a munkám. A korong vásárlás meg a családi költségvetésbe nem férne bele. Talán egyszer azért szerét ejtem, ha találok egy olyan helyet, ahol a magamfajta gyereklelkű középkorú asszonyokat is szívesen látják. :-)
Előzmény: csema (109)
csema Creative Commons License 2006.10.15 0 0 109

Ez is nagyon szép! Én korongozom 3 éve, de 50 cm magas edényt nem tudok csinálni, neked pedig 2-3 hét alatt sikerül! :-) Nem akarsz megtanulni korongozni? Aki ilyen türelemmel és szeretettel áll az agyaghoz, annak érdemes elgondolkodnia!

Előzmény: Sissymama (108)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.14 0 0 108
Ez egy 50 centi magas váza
Sissymama Creative Commons License 2006.10.14 0 0 107
Köszönöm a dícséreteket, örülök, hogy tetszik. Ezek a tárgyak nem nagyok, 20 centi magasak mindössze. Én építem a tárgyaimat, kisujj vékony agyaghurkákból rakom fel az egészet. Ebben a technikában az a jó, hogy nincs mérethatár,50-60 centi magas vázákat is fel lehet rakni. Persze jóval lassabb, mint a korongozás, egy nagyobb tárgy építése 1-2 hétig is eltarthat, de közben egészen bensőséges kapcsolatba kerülök a tárggyal és az agyaggal. Minden munkámban nagyon beledolgozom a lelkemet is ennyi idő alatt. Ey kis festőkorongon építek, és egy darab fával addig "kocolom" a tárcsat, amíg olyan alakja nem lesz, amilyet szeretnék. Csodás dolog látni-érezni, ahogy egyre simább, egyre szebb lesz, és ahogy az agyag közreműködik a dologban.
Előzmény: csema (104)
csema Creative Commons License 2006.10.13 0 0 106

Izgatottan várom az élménybeszámolót és a képet!

Előzmény: darklight (105)
darklight Creative Commons License 2006.10.13 0 0 105
Hát nem tudom.. erről nincs tapasztalatom. De szinte biztos vagyok benne, hogy ez nem gond. A sómázazást nem ismerem, de gondolom mindenféle kémiai reakciók miatt lehet ott efféle probléma. De a papir csak sima szerves anyag, teljesen elég és szerintem nem nagyon "kavar be", nem marja szét a kemencét meg ilyesmi. Végülis az agyagban eleve vannak apró szerves törmelékek... Annyi probléma lehet szerintem, hogy a füst esetleg bekormoz más, vele együtt égetett tárgyat is. (bár szerintem 800-900 fokon már a korom is eltünik) Esetleg mázas cuccot nem célszerű vele együtt égetni. De 1-2 hét múlva majd mesélek róla mit tapasztaltam, akkor tudom kiégetni az első ilyen cuccot...
Előzmény: csema (103)
csema Creative Commons License 2006.10.13 0 0 104
Pedig érdemes lenne komolyabban foglalkoznod az agyagozással! Szépek a tárgyaid! Grt. Hány cm magasak? Elég nagynak látszanak.
Előzmény: Sissymama (99)
csema Creative Commons License 2006.10.13 0 0 103

Felmerült még egy kétely bennem ezzel a papíranyaggal kapcsolatban. Utánnaolvastam, 300 fok körül ég ki teljesen a papír, viszont ilyenkor szellőztetni kell a kemencét, illetve szellőztethető kemencét ajánlott használni, mert a papír füstöl. Ha én rendes kemencében égetem, vajon nem ártok ezzel a kemencének? Ez nem olyan mint a sómázas kerámia, hogy utánna csak ilyet lehet égetni benne?

 

Előzmény: darklight (97)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 102
Ez egy bronzkori stílus, rakusban kiégetve?Tök jó!
Előzmény: Sissymama (98)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 101

De jó! Ezt kipróbálom!"Szobrászkodni"szeretek a legjobban,és sok gondot okoz a repedés,és a törékenység.Ez megoldaná a problémámat.

Előzmény: darklight (94)
kentaur99 Creative Commons License 2006.10.13 0 0 100
A budafoki kerámiaparkban,annál aki épp ott van,mikor oda tudok szabadulni:-)A rendes alapok meg max a korongozásra igazak,mázazni pl nem engedtek minket(akkor még az olmos mázak voltak),a kemencének a közelébe se engedtek...
Előzmény: csema (88)
Sissymama Creative Commons License 2006.10.13 0 0 99

Sziasztok! Én teljesen amatőr szinten művelem az agyagozást, csak a saját kedvemre. Korongozni nem tudok, építem a tárgyaimat. Kemencém sincs, amióta a

Hobby műhely bezárt Pesten mázazni és égetni se tudok.

Sissymama Creative Commons License 2006.10.13 0 0 98
darklight Creative Commons License 2006.10.12 0 0 97
Én most sima vörös fazekasagyaghoz kevertem, de állítólag bármilyennel müködik. Alacsony és magastüzön is lehet égetni. Sok helyen olvastam én is kutakodásaim során ezt a "tojástartós" dolgot, de ezt szerintem csak azért ajánlják, mert azt viszonylag könnyen lehet pépesíteni. Szóval szerintem bármilyen papir jó, az ujságpapir pl. olcsó megoldásnak tűnik. ( talán ebből a fényes fajta ami kevésbé müködőképes, azt nem nagyon lehet pépesíteni..) Én félfamentessel csináltam. A menet a következő: széttépkeded a papirt és beáztatod vizbe egy éjszakára. Aztán másnap nekimész habverővel vagy keverőszálas fúróval. Ez aztán jól szétcincálja a darabokat. Addig csinálod (kb. 10 perc) amíg finom pépet nem kapsz. (mellesleg ez a papirmasé receptje is :-) ) Ezután ki lehet nyomkodni kicsit belőle a vizet és hozzá lehet adni az agyagpéphez. Az agyagpépnek viszonylag folyósnak kell lennie, hogy jól el lehessen keverni benne a papirt (ezt megint a habverő/furóval érdemes). Mivel ez az egész így túl vizes, felhasználás elött kicsit szárítani kell pár napig valami nyugis helyen. Az állaga kicsit furcsa, de azért nem különbözik annyira a normál agyagétól. Azt már látom, hogy tárolni mindenképp nylonban kell, mert a benne lévő vizes papir miatt pillanatok alatt penészedik és rettentő büdös. De ez amúgy nem befolyásolja a cuccot, hisz az égetéskor a penész ugynúgy kiég belőle... hogy korongozni lehet-e vele, nem tudom, olvastam erre pro és kontra véleményeket. Na kb. eddig tartok a kutatásban, kisérletezésben. Nem tudom még, hogy a papir-agyag arányt hogy érdemes beállítani (állítólag a papir max. 50% lehet) és még az égetésről sincs saját tapasztalatom...

A suli: én itt végeztem: http://www.guzsalyas.hu/
Előzmény: csema (96)
csema Creative Commons License 2006.10.12 0 0 96

És milyen agyaghoz keverted és mit? Én azt hallottam-olvastam vhol, hogy papír tojástatrót kell apró darabokra tépkedni és azt keverni az agyaghoz. Ez igaz lehet?

Milyen állagú a cucc, mikor még friss? Lehet vele korongozni is? És rendes kemencében, alacsony tüzön lehet égetni?

(Bocsi a sok kérdésért!)

Egyébként hol vizsgáztól a Dr. Kresz Mária Alapítványnál?

Előzmény: darklight (94)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!