Keresés

Részletes keresés

barbarababy Creative Commons License 2008.07.04 0 0 173

Szia!Jó,hogy írtál,legalább tudok vkivel "beszélgetni".Totál depressziós vagyok,hogy haza kellett jönnöm-én még egyik utazásunknál sem voltam így.Sokat gondoltam rád egyébként,mert majdnem ua.t az utat jártuk be,mint ti;a Plati Y.-on meg eszembe jutott,h a Kozmoplaz-ban laktatok:))

Mi Bécsből indultunk,a repülő nem késett,busszal mentünk át Rafinába,már bent állt a komp,fel is szálltunk.Jegyeket végül is nem rendeltem előre,simán kaptunk mindenhol-mi átmentünk egy éjszakára Santorinire is,azt a jegyet is a kikötőben vettük.Majdnem 5órát hajókáztunk,minket is vártak a kikötőben a szállásadóink-Villa Margarita.Ők egyébként maximálisan aranyosak,kedvesek voltak,segítettek  mindenben,naponta volt takarítás,többször ágynemű-,törölköző csere.És nem utolsó sorban 10 percre volt a belvárostól(sétálóutca,buszmegállók).Nagyon ajánlom mindenkinek!!!!(www.villamargarita.gr)

Hát a sziget az mesés,többen leírták már,olyan hangulata van,hogy hihetetlen,és a tengerpartok.....Béreltünk mocit,bejártunk mindent,abszolút a szívem csücske volt Panormos:))))Nem csak a hosszú,homokdűnés tengerpartja,hanem a bár miatt is ami ott volt-majd teszek fel képeket.De legtöbbet P.Y.-on strandoltunk,mert tényleg ott a legnyugodtam,legcsendesebb a víz.És semmi kő,csak homok........Esténként csavarogtunk a városban,fotóztunk,frappéztunk.Viszonylag elviselhető volt a tömeg,kivéve azt,amikor befutott egy-két nagyobb hajó.(Mykonost egyébként júniusban ajánlom,főszezonban iszonyatos sok ember van,vmi 60ezer ember jön-megy naponta,ezt a szállásadónk mondta.)Meg a szél!Az kezdett elviselhetetlen lenni néha az utolsó pár napon,de szerintem később még jobban az.Hazafelé sem volt gond,a komp időben indult,én szinte végig aludtam,aztán indult is a busz Rafinából,3óra múlva pedig a gép-az egy kicsit késett,kb fél órát.A reptér Athénban teljesen jó,jobb mint Bécsben,hamar el is ment az a pár óra.Az volt a legrosszabb egyébként,amikor a hajóról néztem,ahogy egyre jobban távolodik a sziget:(

Előzmény: balazsbea (172)
balazsbea Creative Commons License 2008.07.04 0 0 172
Milyen volt? Merre jártatok? Mit csináltatok? Történt valami igazán meglepő, amire nem számítottatok? :)
Előzmény: barbarababy (171)
barbarababy Creative Commons License 2008.07.04 0 0 171
Tegnap érkeztem a szigetről,kérdezzetek bátran:)
barbarababy Creative Commons License 2008.06.16 0 0 170
Kutyásnőciiiii!!!!!!!!!!!!!!!:)))))))))))))
Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.16 0 0 169
http://www.skymap3d.com/default.asp?ElementId=36198

Aranyos 3D-s interaktív térkép a szigetről
Málnaszőr Creative Commons License 2008.05.28 0 0 168

ryanna,

 

Az általad "élőben" látott ezen kis szigetek közül melyiket javasolnád ? Thirából Folegandrosra és Sifnosra már tuti megyünk, de egy sziget még beleférne.

 

 

Előzmény: ryanna (149)
ryanna Creative Commons License 2008.05.25 0 0 167
Busszal és komppal, de az más volt, mert előtte egy hetet nyaraltunk a Chalkidikin. Onnan mentünk Rafinába, és a szárnyassal Mykonosra. Egyébként a Dias Zeus (mi velük voltunk) és az Anett Tours szervez ilyen utakat, lefelé megáll egy éjszakára a csapat, és így nem olyan strapás az út, az áraik is megfizethetőek, a szállás is jó volt. De mi nem szeretünk egy hétre menni nyaralni, így elészerveztünk még egy hetet, és Stavrosban szálltunk fel, ahol egy éjszakára megálltak.
Előzmény: barbarababy (166)
barbarababy Creative Commons License 2008.05.24 0 0 166

Köszi:))) Tényleg,ti hogy utaztatok-mármint mivel-Mykonosra?

Előzmény: ryanna (165)
ryanna Creative Commons License 2008.05.24 0 0 165

Szia Barbarababy!

Ezt érdemes elolvasni, sok minden hasznos van a kompokról!

http://www.utikalauz.hu/gorogorszag/Gal_Zoltan_Gyorgy-Kreta-Santorini-2007.html

Előzmény: barbarababy (158)
barbarababy Creative Commons License 2008.05.20 0 0 164
Köszi:))) már teljesen be vagyok sózva.........
Előzmény: ryanna (163)
ryanna Creative Commons License 2008.05.20 0 0 163

Szia Barbarababy!

Mykonos egy igencsak szövevényes város és az utcanevek sem jellemzőek, mégis megpróbálom körbeírni, hátha megtalálod.

Jó étteremben jártunk, ami olcsóbb volt, mint a többi és nagyon finom kaja is volt. Ez a fő bevásárló utca és a szémalmokhoz kivezető utca sarkán egy nem túl látványos, de kedves kis hely volt. Szinte csak görögök voltak benne. Nagyon kedvesek voltak a pincérek. Az utcán kinn volt egy pár kis asztal székekkel és ott ettünk. A nevét nem tudtuk megjegyezni. Egyébként Görögországban általános szabály, hogy olyan helyeket kell keresni, ahova többnyire görögök járnak. Lehet, hogy szerényebb helyek ezek, de biztos, hogy olcsó és autentikus, jó minőségű ételeket kapsz. Ők jobban tudják, hol érdemes enni, hiszen ott élnek.

Előzmény: barbarababy (161)
barbarababy Creative Commons License 2008.05.18 0 0 162

TE JÓ ÉG,ÖT HÉT MÚLVA UTAZUNK!!!!!

barbarababy Creative Commons License 2008.05.17 0 0 161
Nem nagyon találtam erre vonatkozó infókat,de mindenhol volt törölköző-már ha egyéb utazásainkra gondolok.Úgyhogy nem viszek.Jó étterem,taverna,amelyiket ajánlanád?
Előzmény: ryanna (160)
ryanna Creative Commons License 2008.05.17 0 0 160

Szia!

A kompokról én ennél többet nem tudok, ezt Neked kell eldönteni! Mi októberben voltunk, még akkor is volt dugig teli hajó, és olyan is, hogy az öt szinten alig lézengtünk.

Törülközőt általában adnak, fejenként egy nagyot és egy kicsit, és gyakran cserélik az ágyneművel együtt, takarítanak is minden nap (mondom általában, a honlapjukon nincs erről semmi?).

Előzmény: barbarababy (158)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.17 0 0 159
Mykonos guidebook, sajnos csak 2007-es, de lesz idei is.

Pdf formátum, letölthető

http://www.mykonosguidebook.gr/index.php?id=mykonospdf&L=1
barbarababy Creative Commons License 2008.05.14 0 0 158
Szia!Most akkor foglaljunk a neten kompot,vagy ne?Rafinából félóránként mennek a kompok Mykonosra-és június lesz,vagy még ez sem tuti?Ja,az apartmanokban is van törölköző,ilyesmik,vagy vigyünk?
Előzmény: ryanna (157)
ryanna Creative Commons License 2008.05.14 0 0 157

http://www.hellasz.hu/forum/viewforum.php?f=29

Itt nagyon sokat írnak a témáról, főidényben már rizikós lehet, ha a szerencsére bízod magad.

 

Egyébként Tinos még olyan, hogy jók az árai, de nem nagyon vannak turisták, csak a görög zarándokok miatt vannak sokan, de az csak a zarándokhely és környéke a fővárosban, és főleg bizonyos időpontokban. Amikor kikerülsz a templom vonzáskörzetéből, akkor kevés emberrel találkozol, és azok is görögök. A főváros építészetére inkább a velencei hatás jellemző, keveredve az ottani népi motívumokkal, innen került át Mykonosra is a galambházak motívuma. Nekem nagyon tetszett a sziget, de elég nagy, szeretnénk még egyszer oda visszamenni, és alaposan felderíteni. Jó a hajóközlekedés is a környező szigetekkel, lehet csillagtúrázni is. És nem utolsósorban megfizethető árai vannak.

 

Előzmény: Málnaszőr (156)
Málnaszőr Creative Commons License 2008.05.13 0 0 156

Hajó járatok június elején ?

 

Mennyire kockázatos arra hagyatkozni manapság, hogy amikor épp úgy gondoljuk, veszünk jegyet egy szimpatikus tengerjáróra, vagy Repülő Macskára ? Fennáll-e a veszély, hogy esetleg csak 2-3-4 nap múlva lesz jegy és előre nem lehet tervezni a további útvonalat ?

 

Az utóbbi években sok teknőt küldtek a lángvágó alá és az új hajókat meg a lízingcégek voltak kénytelenek elkobozni a fizetésképtelen hajótársaságoktól. Krétáról évek óta alig-alig lehet feljutni hajóra emiatt észak felé, a kiskapcitású gyorsjáratú delfinekre hetekkel korában már nem lehet jegyet venni.

 

Pireusból indulva jobb a helyzet ?

Málnaszőr Creative Commons License 2008.05.13 0 0 155

Köszönöm a választ. A térképről, meg a G. Earth-ről tudom, hogy hol vannak  a szigetek, tüzetesen átnéztem őket, de örülnék olyanok élményeinek, akik már jártak is ott és elmondanák, hogy melyiknek mi a vonzereje. (akár a kis hegyvidéki települések, ahol a nagyszámú turista még nem vette el a helyiek kedvét, nem "globalizálta" őket, vagy van szép, de nem tömegesen látogatott strandja, gondolok itt olyasmire, mint Ios-on a Manganaliai pompás partszakasz , stb-stb.)

 

Sifnos-ra biztos, hogy visszamegyünk idén sok év után, de a többi még csak tervezés alatt. (W.I. P :- ),  Mykonos esélyes, de túlzsúfoltsága ront az esélyein.

 

 

Előzmény: ryanna (149)
ryanna Creative Commons License 2008.05.13 0 0 154

Hát majd megosztom a tapasztalataimat! Mi nem vagyunk már túl fiatalok, de bírjuk a strapát rendesen. Bár a férjem itthon még a szomszéd utcába is fáradt kocsi nélkül átmenni, de Athént vagy Pl. Barcelonát teljesen gyalog fedeztük fel, van olyan nap, hogy 20-30 km-is gyalogolunk. Még a Meteórákat is úgy néztük meg: Nei Poriból (nem volt még ott vasútállomás) gyalog Platamonas, vonattal Larissa, ott gyalog a pályaudvarról a buszpályaudvarra, irány Trikala, ott egy másik buszpályaudvarról indult Kalambakába a busz, onnan gyalog fel (a kecskékkel) megnézni az első három kolostort, na ott lázadt a férjem, hogy ennyi mára elég volt, vissza könnyebben jöttünk, egy busz Trikalából elhozott a Nei Pori bekötőútig, onnan már csa 1-2 km! Elég jól aludtunk éjjel! :)

Szerintem ezt az utat is ki lehet bírni! Persze gyerekkel azért más a helyzet! Arra gondoltam, hogy viszek egy hálózsákot és egy polyfoamot, és egyikünk alszik a földön, állítólag az a hajón megszokott dolog.

Előzmény: Törölt nick (153)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 153
Hú, jó lenne, de így a gyereket nem merném vinni, bár nagyon stramm kiscsaj. De azért ez tényleg csillagászati távolság. Meglátjuk mik lesznek a tapasztalatok. Karp.-t vagy 10 éve kinéztem magamnak, de eddig elég megközelíthetetlen volt.
Előzmény: ryanna (152)
ryanna Creative Commons License 2008.05.13 0 0 152
Ott még nem, jövő évi terv Lesbos v. Kárpátos, esetleg is??? Néha összejön ősszel is valami :)
Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.13 0 0 151
Karpatoson nem voltál véletlenül?
Előzmény: ryanna (148)
barbarababy Creative Commons License 2008.05.13 0 0 150
Szia!Ugye milyen édes?Beszámoló lesz.MINDENKÉPP.
Előzmény: Törölt nick (147)
ryanna Creative Commons License 2008.05.13 0 0 149

Talán erefelé keresgélj:

Ha elmenekülnél a turisták hordáitól, Sikinos, Anafi és Naxostól keletre fekvő apró szigetek menedéket nyújtanak.

Naxos és Amorgos között húzódik a Kikládok egy kisebb szigetláncolata, amelyet különbözõ neveken hívnak: Kisebb szigetek, Hátsó szigetek, vagy Kevesebb szigetek. A szigetek közül csak négynek van állandó lakossága, Donoussa-nak, Koufonisi-nek, Iraklia-nak és Shinoussa-nak. A szigeteket sûrûn lakták az ókorban, ezt bizonyította a nagy számban feltárt sírok sokasága: napjainkban csak egy pár kecske csorda és a növekvő számú ám még mindig kevés látogató találja vonzónak az ősi szigeteket. A szigeteken van szállás és a kikötőkben tavernák.

Pl. Andros, Kea, Kythnos, Serifos és Sifnos - idegenek ritkábban látogatnak, ezért az athéni nyaralók kedvenceivé váltak.

ryanna Creative Commons License 2008.05.12 0 0 148

Szia!

Az én általam bejárt 10-12 sziget ezek szerint nem az ízlésed szerint való, de most célpontban van nálam Anafi és Folegandros. Az utóbbi talán szintén túl csili-vili Neked, de Anafire azt mondják, nem érdemes odamenni, mert szinte csak egy kis településből és a kecskékből áll. Én azért megnézem. Ebben még nem gondolkodtál? Anafi azon a vonalon van. Bár ha elbújni akarsz, a szárazföldön könnyebben találnál ilyen helyet, mi gyakran járunk a kecskék között! :)

Előzmény: Málnaszőr (145)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.12 0 0 147
Nagyon jó helyet választottál!

Élménybeszámolót feltétlen várok!
Előzmény: barbarababy (146)
barbarababy Creative Commons License 2008.05.12 0 0 146

Yessssss!!!!!!

Előzmény: ryanna (144)
Málnaszőr Creative Commons License 2008.05.12 0 0 145

A tanácsotokat szeretném kérni azoktól, akik a kisebb szigetek közül is bejártak már néhányat.

 

A jól ismert Mykonoson és Santorinin kívül szeretnénk még olyan szigeteket is felkeresni ( Pireus / Rafina indulással) most, amelyek nincsenek a fő csapásban, utazási irodák nem szerveznek oda, és inkább csak a helyieket találjuk ott, meg a görög ínyenceket. (ill a hegyi kecskéket :-)

 

 

ryanna Creative Commons License 2008.05.12 0 0 144

Szia!

Szerintem a lehető legjobb helyet választottad, egy kanyarral még közelebb leszel a városhoz, mint mi voltunk, pár perc séta, és bent vagy, a strand az út másik oldalán, és csodaszép kilátás! Nagyon jó helyre mentek! :)

Előzmény: barbarababy (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!