Eljött az a pillanat, amikor már én is azt mondom: nem lesz bajnok az Újbuda.
N0012 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 1545
Az Újbuda kikapott a Fraditól 31:28-ra a Főgáz meg megverte a Csömört 37:20ra
Előzmény: N0012 (1544)
N0012 Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1544
Nem ezért írtam,hogy rajtad számonkérjem mert természetesen nem te írtad, hanem, mert úgy vettem észre, hogy elég sokszor szólsz hozzá és gondoltam te tudod, hogy ezt mire írták. Bocsi ha félreérthető voltam.
Előzmény: attus germanicus (1543)
attus germanicus Creative Commons License 2010.04.09 0 0 1543
Azt a meccset nem láttam, nyilván ne mis írhattam róla semmit. Szerintem eltévesztetted a címzést :-)
Előzmény: N0012 (1542)
N0012 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 1542
Az őszi Inárcs-Gyöngyös meccs után olvastam és flegmának tűnt. Nem sztárok csak játékosok attól függetlenül, hogy Barján NB I-es játékos
Előzmény: attus germanicus (1540)
homályzóna Creative Commons License 2010.04.08 0 0 1541
"Egy esetben fordulhat elő, hogy ne az Újbuda legyen a bajnok: ha elmondják a lányoknak, hogy nincs jövőre első osztály, és eltűnik a motivációjuk." Hát pont a csömöri meccs előtt beszéltek velük a jövő évről...elég jól sikerült. :)
attus germanicus Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1540
>Meg amit nem értek mi a baj úgymond a " nagyágyúkkal " ( Barján, Bak ) ?
Miért, baj van velük?
Előzmény: N0012 (1539)
N0012 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1539
Mert írtál három csapatot, hogy nem fogják behozni. Sokan azt is biztosra vették, hogy Újbuda nem fog kikapni. Ezzel szemben otthon kikapott a Gyöngyöstől 9 (!)- cel és Csömörtől is 4-gyel. A Nánásra meg elég nehéz meccsek várnak :) Meg amit nem értek mi a baj úgymond a " nagyágyúkkal " ( Barján, Bak ) ?
attus germanicus Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1538
Az Újbudának a Gyöngyöshöz képest 5 pont előnye van. Ha az egymás ellenin nyer a Gyöngyös, akkor marad 3. Ha a Gyöngyös minden hátralévő meccsét megnyeri (pedig idegenben nem szoktak parádézni, de tegyük fel), az Újbudának akkor is vesztenie kéne még legalább három pontot, hogy a Gyöngyös bajnok lehessen. Kitől fog az Újbuda kikapni? Még az is beleférhet nekik, hogy az utolsó fordulóban kikapjanak otthon a Nánástól.

Egy esetben fordulhat elő, hogy ne az Újbuda legyen a bajnok: ha elmondják a lányoknak, hogy nincs jövőre első osztály, és eltűnik a motivációjuk.
Előzmény: N0012 (1537)
N0012 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1537

Kedves Attus Germanicus!

A Gyöngyös miért nem foghatná meg az Újbudát?

Előzmény: attus germanicus (1533)
coldplayer Creative Commons License 2010.04.07 0 0 1536
Remélem ahogy a Fradi II képességei és céljai is mások mint az Inárcsé, úgy ez a párhuzam sem fog fennállni! De kösz a biztatást! Azért más az élbolyból lehullani és más a kiesőhelyről feltornázni magunkat (bár a végeredmény ugyanaz)!
Előzmény: attus germanicus (1535)
attus germanicus Creative Commons License 2010.04.05 0 0 1535
Az jutott eszembe, hogy nekünk is volt egy hétmeccses, ha nem is győzelmi, de legalábbis veretlenségi sorozatunk, egyből a bajnokság elején, ősszel. Aztán hatszor szériában kikaptunk.
Előzmény: coldplayer (1534)
coldplayer Creative Commons License 2010.04.04 0 0 1534

A mai győzelemmel ráadásul megszakítottátok az Inárcs tavaszi 7 meccs óta tartó győzelmi sorozatát. :-(

attus germanicus Creative Commons License 2010.04.03 0 0 1533
Kikaptunk egymás után két olyan meccsen, amit nyerni kellett volna, Csömörön és Gyöngyösön. Ezzel olyan helyzetbe kavartuk magunkat, hogy bizony erősen lefelé kell nézegetni. Ma egy jó kis meccsen megvertük itthon az Inárcsot, ezzel tettünk egy fontos lépést a bennmaradás felé.
RadvanyiTibor Creative Commons License 2010.03.28 0 0 1532
Miért nem lesz az Újbuda TC –nek NB I –es kézilabda csapata ?

A gazdasági válság és a várható önkormányzati változások mellett például azért, mert vezetői – spórolási szándékból nem erősítették meg a csapatot;

– júliustól márciusig képtelenek voltak arra, hogy távlatot biztosító szerződést kössenek a meglévő 8 (!) felnőtt játékossal;

– nyári felszerelésre szórták el a pénzt amikor még volt;

– nem álltak a játékosok elé, hogy elmondják a fizetések csúszásának, hiányos kifizetésének okát, mikor elfogyott;

–  a jövő építése helyett a technikai vezető játszóterének hagyták az utánpótlást, hogy kiélhesse hatalmi komplexusát.

Mi várható ezek után ? Akinek lesz ajánlata, elmegy. Aki marad, vegetál az NB I/b –ben – ha az új önkormányzat nem sorvasztja tömegsporttá a szakosztályt. Kár...

gysefanclub Creative Commons License 2010.03.27 0 0 1531
A mai mérkőzésen FerboneX-Gyulai Se - Bőcs KSE 30:31

Az első félidőben a lányaink igen jól játszottak és 15:12-es eredménnyel vonultunk a szünetre. A második félidőben is remekül játszottunk,de az utolsó 5-8 percet a bírók elcsalták. Veress Pista berohan a pályára, a sporik adnak neki egy sárga lapot, de ezután se fogja be a száját hanem a bíróknak magyaráz és eredményként semmit nem adnak. Ez még semmi! Az állás 30:30 és a bőcsi lányok már 40-60 másodperce támadnak a játékvezetők passzívot ítélnek, majd mi faultolunk és kiállítást fújnak, ekkor mi már kettős ember hátrányba játszunk és 1:30 van a végéig. Levonul a játékosunk és a bírók leteszik a kezüket és minden kezdődik elölről és 3 mp-vel a vége előtt a borsodi lányok bedobják a győztes gólt. Egyszerűen még egy aprócska is jelét se lehetett látni a hazai pályának :(

Ez az én személyes véleményem!Lehet, hogy van olyan aki másképp látta.
gysefanclub Creative Commons License 2010.03.23 0 0 1530
A vasárnapi mérkőzésen valami megmozdult a lányokba.Sikerült nyernünk 1 góllal és a lányaink küzdöttek.
o.j.zsolt Creative Commons License 2010.03.21 0 0 1529
Dorozsma-Újbuda: 25-32. Félidőben még 1 góllal vezetett a Szögi nélkül játszó hazai csapat. A 2. félidőben -1-nél büntetőt lőhetett a Dorozsma, azonban a beállóval lövetett hétméteres mellé ment. Azonnal megléptek a vendégek 6-0-ra.
gysefanclub Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1528
A gyulai szurkolóknál ez már hamarabb elkezdődött.
Már az idei bajnokságban, nem is jártunk szurkolni, mert a fele banda azt mondta neki sokba van, a másik fele egyéb elfoglaltság miatt nem jár.Emlékezz vissza mikor nálatok játszott csapatunk, két gyulai szurkolón (haverom és én) kívül nem voltunk többen. Sajnos ez van.

Ami meg a csapatunkat illeti. Hát igen! A lányok nem úgy "muzsikálnak" ahogy azt tőlük elvárják/elvárjuk.Meg hát vannak sérültjeink is sok. Erre az évre kidőlt az egyik kapusunk, és az átlövőnk is megsérült. de hogy a háttérbe és az öltözőbe mi megy azt én sajnos nem tudom,de biztos hogy ott is vannak gondok.

Előzmény: attus germanicus (1526)
handball 44 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1527

Az Újbuda honlapján olvasható a jövöre valo találgatás.

Érdekes dolgok vannak benne,ami talán nem is okoz olyan nagy meglepetést!

attus germanicus Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1526

A bajnoki cím az idén gyakorlatilag már az első forduló előtt eldőlt (hacsak az Újbuda meg nem roppan, de egyelőre nem sok jelét mutatják annak, hogy meg szeretnének roppanni), a Gyula érthetetlenül alulteljesít (otthon kikapni a Csorvástól?), a Fradi erős, de nem bírja a sorozatterhelést. A Szeged-Gyöngyös-Nánás trió elég jó az idén, de az Újbudát nincs igazán esélyük befogni.

Számomra még kicsit meglepetés a Bőcs gyengébb szereplése is, de nem látok igazán a kulisszák mögé.

A gyulai szurkolók elég csendesek lettek csapatuk vesszőfutását látván. az újonc gyöngyösieknek nem sok életjelét láttam eddig a fórumon; a Pénzügyőrről nem sok szó esik, amióta nem lehet Dancyt szidni, mert nincs itt.

Nekem meg egyedül nem volt kedvem írogatni.

Előzmény: coldplayer (1525)
coldplayer Creative Commons License 2010.03.17 0 0 1525
Utljára akkor pezsgett itt az élet amikor még Gyula-Csömör versenyfutás volt a bajnoki címért. De ahogy mondják azóta sok víz lefolyt a Dunán!

o.j.zsolt Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1522
Dorozsma-Orosháza: 35-28 (20-11) Korán eldőlt...
attus germanicus Creative Commons License 2009.12.06 0 0 1521

Láttam ma a Gyulát játszani: ez nem középmezőny szintű csapat. Nem tudom, mit csináltak szeptember-októberben, de az nyilvánvaló, hogy azokat a meccseket nem azért bukták el, mert az ellenfél jobb volt...

Ma egyébkjént mintket is rommá vertek: FTC - Gyula 25-34 (12-22).

attus germanicus Creative Commons License 2009.11.29 0 0 1520
Hajdúnánás - Ferencváros 32-26 (18-8).
Részletek a Fradi-topicban.
attus germanicus Creative Commons License 2009.11.22 0 0 1519
FTC - Csorvás 25-26.
Bővebben a Fradi-topicban.

Szóval hiába botlott az Újbuda, megőrizte az előnyét hozzánk képest.
o.j.zsolt Creative Commons License 2009.11.22 0 0 1518
Dorozsma-Bőcs: 29-25
ujjdonság Creative Commons License 2009.11.21 0 0 1517

Időben jött a vereség és az a fontos, hogy itthon. Mert az idegenbelit még ki lehet magyarázni.