Keresés

Részletes keresés

FFeri Creative Commons License 2009.04.05 0 0 380

És itthon ezt forgalmazza valaki? Ha cellulóz, hogyan hegeszthető? Mi olvad meg a hőtől?

Előzmény: mcc (379)
mcc Creative Commons License 2009.04.04 0 0 379

Hali,

celofánon cellulózt értek, kb. 12% glicerinnel (anélkül nagyon merev). Van belőle ragasztószalagos, meg hegeszthető is. Nyomtatható, van anyagában színezett is, ez vagy átlátszó, vagy nem.

Eredetileg nem párazáró (de vízzáró), lebomlás 100% 20-60 nap. Egy vékony réteggel párazáróvá tehető, a vékony réteg (nitrocellulóz, PE) nehezebben bomlik le, így 98%-os a lebomlás. Van háromrétegű is, a középső a műanyag.

Fából vagy gyapotból készítik, tehát az eredete teljesen megújuló, a gyártástechnológia nem környezetbarát, de a termék nagyon.

Kicsit drágább, mint az olefinek, nade termékdíjjal?
Előzmény: FFeri (378)
FFeri Creative Commons License 2009.04.03 0 0 378

A kérdés az, hogy mit értesz celofánon. Mert pl. a virágos nem celofánba teszi a virágot, és az ajándékkosáron sem celofán csomagolás van... A celofán lezárása macerás, mert csak tűzni vagy ragasztani lehet.

Előzmény: mcc (377)
mcc Creative Commons License 2009.04.02 0 0 377
Azt még nem tom, de tképpen mennyire lenne macera átállni a lebomlóra? A celofán csak kicsit drágább, mint a műanyag, és 100% lebomlik, ha valamivel laminálva van vagy ilyesmi, akkor pl. 98%. Nem is olyan merev, mint régen, és nincs alaktartása, nem akar visszaugrani az előző alakjába. Lehet, hogy nem bír akkora súlyt.
Előzmény: nylonbrando (376)
nylonbrando Creative Commons License 2009.04.02 0 0 376
Sziasztok!

Mit tudtok erről?

Valamelyest enyhült a környezetvédelmi termékdíj-szabályozás azzal, hogy a kiskereskedelemben használt műanyag reklámtáskák után járó termékdíjat nem kell megfizetnie annak a cégnek, amely legalább 25 százalékban környezetbarát, lebomló anyagból készülő terméket használ. A még januárban elfogadott szabályozóban ez száz százalék volt. A mostani módosítóval a környezetvédelmi kabinet lényegében elismerte, hogy a termékdíj-szabályozás kiskereskedelemre vonatkozó részei valóban pontosításra szorulnak. Emellett az elemzők szerint egyfajta kéznyújtásról is szó lehet, hiszen a környezetvédelmi tárca ígéretet tett arra, hogy májusig átdolgozza a teljes termékdíj-szabályozást, s az elfogadható jogszabályhoz piaci támogatás is szükséges.

Ez mit jelent, aki 25%-ban forgalmaz lebomló anyagot annak nem kel semmilyen díjtételt fizetnie?
Nem is kell majd bevallania ha a termékeken szerepel az embléma?
Mi van ezzel?

Üdv. Nylonbrando
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.01 0 0 375

Kedves Mr.Termékdíj!

 

Biztos, hogy kérdeztem már tőled, de nem tudom még mindig elhinni. :)

 

Mi gépeket gyártunk. Egyedi nagy súlyú, kézzel nem mozgató gépeket, 120-200 kg között. Ezek után is kell termékdíjat fizetni?

 

Illetve vannak speciális gépeink, amelyek kissorozatban készülnek, de nem általános felhasználású gépek, pl. számítógép, vagy ilyesmi.

Ezután is kell fizetni?

 

Köszi előre is a válaszodat!

hano09 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 374
Igen módosítás. Ez nekünk még nem jó!!
Előzmény: Timberland (373)
Timberland Creative Commons License 2009.03.30 0 0 373
Pdf-ben a módosító indítvány.
Ezzel azonben szerintem még mindig nincs megoldva a problémánk!

http://www.parlament.hu/internet/plsql/ogy_irom.irom_adat?p_ckl=38&p_izon=9307
LLehil Creative Commons License 2009.03.28 0 0 370
Találtam egy céget, amelyik kifejlesztette a programokat kereskedelmi csomagolás, csomagolás, gumiabroncs, hűtőközeg, reklámpapír stb. termékdíj nyilvántartásához: http://www.2gsoft.hu/
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.28 0 0 369
Szia!

Elküldtem neked a mellékleteket, de a levelem visszapattant rólad.
Az E-mail címem publikus, ha arra írsz egy levelet, akkor küldök egy válaszlevelet.

Üdv!
TT
Előzmény: Törölt nick (367)
mcc Creative Commons License 2009.03.27 0 0 368
Egészen eredményes lehet ez a fórum TT szempontjából :)) de az árai egészen barátságosak. Most rendeljük meg mi is.
Előzmény: Törölt nick (367)
duplar Creative Commons License 2009.03.27 0 0 366
Azt ne felejtse el senki, hogy önellenőrzési pótlékot is kell fizetni 5 évre visszamenőleg!
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 365
Szia!

Én azt írtam, hogy a megfelelő helyre. Az APEH-ot nem említettem egy szóval sem.

Üdv!
TT
Előzmény: Törölt nick (364)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 363
Szia!

Az importőr átvállalhatja a reklámszatyor termékdíj-fizetési kötelezettségét a boltoktól.

Csatlakoznia kell egy koordináló szervezethez, és számlán keresztül átvállalhatja a reklámszatyrok termékdíját (H+E1+E2).

Sajnos számlán keresztüli átvállalásról lehet csak szó, így számlát kell adni a reklámszatyrok átadásakor. Gondolom, hogy ingyen adná a szatyrokat, ebben az esetben egy jelképes árat kell felszámolnia a szatyrokért.

Üdv!
TT
Előzmény: nylonbrando (361)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.26 0 0 362
Szia!

Igen!
Meg kell csinálni az akkor aktuális jogszabályoknak megfelelően a beszámolókat, nyilvántartásokat, pótbevallásokat és be kell azokat adni a megfelelő helyre.

Akár 2003. január 1-ig visszamenően is.

Én ennek szellemében járok el. Negatív visszajelzést a hatóság részéről még ezidáig nem kaptam.

Üdv!
TT

Előzmény: Törölt nick (360)
nylonbrando Creative Commons License 2009.03.26 0 0 361
Szia TT!

Adott egy importőr aki az általa importált terméket itthon az országban több üzletben forgalmaz, minden termékhez ad egy saját emblémás reklámszatyrot aminek minden költségét magára vállalná.
A boltokban végzik a termékek csomagolását, mi a teendő ilyen esetben a termékdíjjal kapcsolatban, milyen díjtételek vonatkoznak rá, ő mint forgalmazó elintézhet-e minden ezzel kapcsolatos dolgot vagy a boltoknak kell ezzel foglalkozniuk?

Válaszodat előre is köszönöm.
tendy Creative Commons License 2009.03.25 0 0 359
Én ma hallottam, hogy a tejitalok, tejeskávék.../ ami nem tej/ után is van januártól E2 termékdíj. A tetrapackos még valamennyire illett a tavalyi szabályozáshoz, de a zacskós tejital már végkép érthetetlenné tette számomra az idei szabályozást.
Remélem ha lesz változás csakis jó irányban, mert igaz 5 éve foglalkozok termékdíjjal, de ezt a mostanit mát én sem tudom követni.
hano09 Creative Commons License 2009.03.23 0 0 358
Szia! Sajna egyről a kettőre nem igazán jutottunk,a parlamenti képviselők (főleg B-B Levente) nem akarják megérteni 100%,hogy miről beszélünk. Május 31-ig kell módosítani a törvényt.De ez nekünk már nagyon késő!Sokan csőd közeli állapotban vannak.Na ezt is nehezen értették meg. Változás lesz az tutti.Mi a tömeg alapú termékdíjat javasoltuk.Vagyis az összes cég ezt javasolta.
Előzmény: Zadom (357)
Zadom Creative Commons License 2009.03.22 0 0 357
Sziasztok!
Tud valaki mondani valamit a 20.-ai Soltvadkerti rendezvényről??
Zadom
Timberland Creative Commons License 2009.03.16 0 0 356
www.kanda.hu/meghivo.jpg
Előzmény: Timberland (355)
Timberland Creative Commons License 2009.03.16 0 0 355
Bocs lemaradt!
Előzmény: Timberland (354)
Timberland Creative Commons License 2009.03.16 0 0 354
Meghívó és program! Mi ott leszünk!
Srácok, információim szerint a TVK és a Műegyetem egy-egy "nagytudású" munkatársa véleményezte ezt az átkozott törvényt "Szakmai szervezetekkel történő egyeztetés címén". Meg tudná mondani valaki melyik tanszék vagy oktató volt mert nekik is elküldeném ezt a meghívót, ahol prezentálhatnák milyen "szakmai" megfontolásból adták a nevüket egy ilyen ésszerűtlen, átláthatatlan törvényhez!
Előzmény: hano09 (352)
mcc Creative Commons License 2009.03.13 0 0 353
Persze :)) de nem lenne egyszerűbb az ÁFA-emelésből 0,1 %-ot erre fordítani, nem mindenkit szivatni az adminisztrációjával?
Előzmény: Törölt nick (351)
hano09 Creative Commons License 2009.03.13 0 0 352

Sziasztok!

Ha valakit érdelkel 2009.03.20-án Soltvadkerten Termékdíj fórum lesz. Melyen parlamenti képviselők is részt vesznek. Mi már minden kővet megmozgatunk,és lehet lesz eredménye. Kérek mindenkit aki tud csatlakozon. Ne csak háborogjatok hanem tegyetek is ellene!

mcc Creative Commons License 2009.03.12 0 0 350
Ezt mind értem. Azér vicces lesz, egy 20e körüli terméken még vagy 1 Ft termékdíj... vagy 40 fillér...
Előzmény: Törölt nick (349)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.12 0 0 346
Szia!

A Te E-mail címed nem publikus.
Az enyém igen.
Amennyiben küldesz egy levelet az E-mail címemre, válaszul küldök egy ajánlatot.

Üdv!
TT
Előzmény: mcc (344)
mcc Creative Commons License 2009.03.12 0 0 345
Csak az idézetet akartam dőlttel.
mcc Creative Commons License 2009.03.12 0 0 344
Amennyiben vagy a csomagoló anyag, vagy a termék nem ingyen kerül a bércsomagolóhoz, akkor amit a bércsomagoló csomagolásként végez az a bércsomagoló részéről termékdíj-fizetésre kötelezett.

Naszóval a bércsomagoló maga gyártja a terméket. A csomagolóanyagot (üveg) mi visszük neki, az alapanyagok egy részét is, másik részét ő adja. Megkeveri a sampont, és betölti. Az ő anyagaiért és a munkáért fizetünk neki. Ő ráírja a számlára, hogy a termékdíj 100%-ban befizetve, de az összeget nem, bár ezekszerint ez engem nem kell, hogy izgasson.

Mi aztán díszdobozba tessszük, aztán gyűjtődobozba, az a mi sarunk, azt értem.

De azt még mindig nem tudom, mi az, hogy tételesen írjam a számlára. Külön a kétféle dobozt, vagy csak hogy papír ennyi? És kétszer, egyszer ÁFA előtt, egyszer meg utána?

No és nagyon szellemes, hogy a kisker számlára nem kell ráírni, habár 1. honnan tudom, milyen ker, amikor elvisz valaki 3-at, 2. nem egyszerűbb ráírni és onnan összesíteni?

A könyvelő most hajtott el. Ha vállalsz ezzel kapcsolatban tanácsadást felelősséggel, lécci írj privátban.

És igenis tartok tőle, hogy úgy járok, mint a TEÁOR-ral. Az is hűde komoly volt, amíg komolytalan nem lett. Ezt az izét ember nem érti Rajtad kívül.

Küldjek be tavalyra 0-st?

Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.12 0 0 343
Kedves mcc!

Ti csakis abban az esetben vagytok bérgyárttatók, ha ingyen adjátok a bércsomagolónak mind a csomagoló anyagot, mind a terméket amit becsomagolnak (ez 2009. január 1-től érvényes. Az ezt megelőző időszakban kizáróan a bércsomagolást végző volt a termékdíj-fizetésre kötelezett.).

Amennyiben ez a felállás akkor minden csomagolás után Ti vagytok a termékdíj-fizetésre kötelezettek (2009. január 1-től).

Amennyiben vagy a csomagoló anyag, vagy a termék nem ingyen kerül a bércsomagolóhoz, akkor amit a bércsomagoló csomagolásként végez az a bércsomagoló részéről termékdíj-fizetésre kötelezett. Nektek marad az amit Ti saját csomagolásként végeztek.

Abban az esetben ha viszonteladó felé történik az értékesítés akkor van számla szövegezési kötelezettség, ha végfelhasználónak történik az értékesítés, akkor nincs szövegezési kötelezettség.

A számla szövegezési kötelezettséget nem szabad összekeverni azzal, hogy a termékdíjat kiterheljük a kedves vásárló felé. Ez két különböző dolog.
A számla szövegeézse az kötelezettség, de a termékdíj kiterhelése az nem. Eldöntheted, hogy beépíted-e az árba vagy sem.

Nem érdemes a homokba dugni a fejet a termékdíjas feladatok teljesítése elkerülésére, mert a VPOP ezt a vonalat elég komolyan ellenőrzi. Az pedig nem túl jó kifogás, hogy a többiek nem tesznek semmit ez ügyben.
Előzmény: mcc (340)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.12 0 0 342
Szia!

Erre nem mondok semmit.
A VPOP álláspontja a mérvadó.
Amennyiben ezt ismered akkor azt kell alkalmazni.

Üdv!
TT
Előzmény: Törölt nick (336)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!