Keresés

Részletes keresés

feketekavics Creative Commons License 2010.08.30 0 0 931

Ha négy hónapot pihen, beérjük.

_FK

Előzmény: zutty79 (930)
zutty79 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 930

Lehet, hogy Aspen megunta az írást?

 

feketekavics Creative Commons License 2010.08.29 0 0 929
Én most értem oda, hogy elolvastam a 29. fejezetet és nagyon várom (régebbi magyarban: alig várom) a következőt.
_FK
feketekavics Creative Commons License 2010.08.22 0 0 928
Aztán jössz nekem egy virtuális sörrel, ha Aspen mégis kétszereplős mumussal hasít.
_FK
Előzmény: NevemTeve (927)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.22 0 0 927
Szuper, úgy látszik, érdemes szemtelenkedni... akarom mondani, köszi, hogy elolvastad, és örülök, hogy tetszett!
Előzmény: feketekavics (926)
feketekavics Creative Commons License 2010.08.22 0 0 926
De jó!
Megnéztem, ki gúnyolódik velem, mire a weblapodon találtam egy aranyos kis Luna-Neville történetet.
Kösz!
_FK
Előzmény: NevemTeve (925)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.22 0 0 925
A mumust pedig Rodolfo "Plotdevice" Agronomónak hívták, nemde?
feketekavics Creative Commons License 2010.08.22 0 0 924
...jelenet része...
feketekavics Creative Commons License 2010.08.22 0 0 923
>>>De egy káprázat-Piton hogyan tudja a kvázi saját varázslatát
___
Úgy, hogy a _kvázi_ a lényeg.

A káprázat-Piton nem igazi, ezért nem is varázsolhat.
A Comiculissimus elhangzik ugyan, de nincs hatása, ugyanis a káprázat-Harry eltűnése a jelent része.
Hermione például azonnal észrevenné, hogy kamu, de Harryt elsodorják az érzelmei.
Nem fogja fel, hogy az egészet a mumus vetíti, pedig azzal ment oda, hogy tudván tudta: ott egy mumus van!
_FK
Előzmény: pacsirta69 (922)
pacsirta69 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 922
De egy káprázat-Piton hogyan tudja a kvázi saját varázslatát (mármint saját varázsolt lényét) megszüntetni?! Vagy hogy is van ez..
Előzmény: zutty79 (921)
zutty79 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 921
Na ez aztán tényleg nagy csavar lenne.
Előzmény: feketekavics (919)
zutty79 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 920
hajrá, hajrá, hajrá!!!!
Meg tudjátok csinálni!!!
Ügyesek vagytok!!!
Érjük utol Aspent!!!!!!!!
Előzmény: feketekavics (918)
feketekavics Creative Commons License 2010.08.20 0 0 919
Van nekem egy teóriám...
Az összes baj ott kezdődött, amikor Harry bement az öltözőbe, és meglátta a mumust.
Az elméletem a következő:

Nem a Káprázat-Harry volt a mumus, illetve nem csak az, hanem a (Káprázat-)Piton is.
A mumus ugyanis Harrynek jelent meg, nem Pitonnak, Piton ott se volt.
Harry viszont nem Pitontól félt a világon a legjobban, nem is önmagától, hanem attól a jelenettől amit a (kétszereplős) mumus vetített neki.
Ha ő szórt volna egy Comiculissimust, K-Piton is, K-Harry is eltűnik.

Ezek után a Harry egy ''Utálom-Pitont'' lelkiállapotba került, amit a (megbűvölt?) gurkó fixált benne, itt tartunk most.
_FK
feketekavics Creative Commons License 2010.08.20 0 0 918
>>>Aspen .... nagyon lelassult.
___
Nézzük csak.
Van nekem egy adatbázisom:
15 0730 01 14
16 0811 02 14
17 0824 03 14
18 0902 04 14
19 1012 06 13
20 1117 08 12
21 0102 10 11
22 0118 12 10
23 0131 13 10
24 0303 15 09
25 0418 17 08
26 0523 19 07
27 0614 20 07
28 0710 21 07
29 0722 21 08

Jelmagyarázat (dekóder)
29 0722 21 08
Aspen a
29.AFLNO(angol) fejezetet
2010.07.22-ikén tette fel, amikor a EPCS(magyar) a
21.fejezetnél tartott, és 0
8 fejezet volt az angol eredeti és a magyar fordítás között a távolság.

Azaz akármilyen lassú Aspen, pillanatnyilag nem tudjuk követni.
Pedig már szépen faragtuk le a lemaradást.
Egy kicsit több biztatás kellene nekünk.
_FK
Előzmény: zutty79 (916)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.19 0 0 917
Mintha azt olvastam volna az LJ oldalán, hogy szeptembernél előbb nem lesz új fejezet és az sem a megszokott hosszúságú lesz. Hmm... pihen egyet? :)
Előzmény: zutty79 (916)
zutty79 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 916
Ahhoz képest, hogy ilyenkor augusztusban Aspen be szokott gyorsulni, most inkább nagyon lelassult.
visan Creative Commons License 2010.08.15 0 0 915

(Én valahogy pont fordítva látom: akkor viselkedtek karakterhűen, jó barát módjára, és most irracionálisan, mintha mind átmentek volna Snape-fangirlbe.)

 

Ezzel is egyetértek :-) - Úgy látszik, ma ilyen napom van.

 

Halálra idegesít, hogy mindenki azzal jön Harrynek, hogy meg kell értenie és el kell fogadnia az "apját"... Senki sem maradt, aki RÁ lenne végre tekintettel, és megértené, milyen borzasztó helyzetbe került. Még a barátai sem.

 

Elképzelem, hogy egyszer csak arra ébredek (fájdalmak között, mert ez se lényegtelen), hogy a legundokabb tanárom nyalni-falni-hízelegni próbál, és mindenki esküdözik, hogy a legjobb viszonyban vagyunk, sőt, egy család lettünk, és még a barátaim sem hallgatják végig a kétségbeesésemet, hanem szigorúan az érzelmi kötelességeimre(!) figyelmeztetnek, és senki nem hajlandó az eseményekről beszélni (persze csakis az én érdekemben, és az említett tanár utasítására...)

 

Hát, én tutira nem hatódtam volna meg egy kis lerészegedéstől... A legvalószínűbb, hogy undorral rávágtam volna az ajtót, ha ezt látom. Részegen még a szeretteink sem kifejezetten vonzók... Annyi együttérzést (talán) mutattam volna, hogy nem mondom el senkinek, amit láttam. Úgyse igen maradt kinek.

 

Erőszakkal (Dumbledore) és érzelmi zsarolással (mindenki más) nem mentek volna semmire.

 

Na mindegy, kár ezen háborogni. Harry megy, vagyis ment volna karácsonyozni Pitonnal, most meg izgulhatunk, hogy hova is került éppen.

 

 

 

Előzmény: NevemTeve (914)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.15 0 0 914
Hát, ki lát a jövőbe? Talán még Aspen sem;)
Bár valamikor oda nyilatkozott, hogy ő már az AYNLO-ban eltervezte, hogy R+Hr az akkori gonosz ellenséges hozzáállásukat [az adoptáláshoz] majd az AFNLO-ban teszik jóvá...
(Én valahogy pont fordítva látom: akkor viselkedtek karakterhűen, jó barát módjára, és most irracionálisan, mintha mind átmentek volna Snape-fangirlbe.)
Előzmény: visan (913)
visan Creative Commons License 2010.08.15 0 0 913

Meglátjuk... én továbbra is úgy látom, hogy Aspen fő profilja a Harry/Snape, Harry/Draco, Harry/Lupin és Harry/Sirius interakció, mindenki más háttér, illusztráció vagy plot device...

 

Ezzel igazából egyetértek. Éppen ezért nem hiszem, hogy egy ilyen "domináns" figura, mint Hermione, be lenne rántva a Szent Családba. Egy mugli Rhiannon sokkal inkább díszletszerepű "meny" tud lenni, mint Hermione lenne. Lehet, hogy éppen ezért inkább Luna, mint Ginny? Mert vele jönnének a Weasley-k?

 

 

Előzmény: NevemTeve (912)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.14 0 0 912
Meglátjuk... én továbbra is úgy látom, hogy Aspen fő profilja a Harry/Snape, Harry/Draco, Harry/Lupin és Harry/Sirius interakció, mindenki más háttér, illusztráció vagy plot device...
Előzmény: visan (911)
visan Creative Commons License 2010.08.14 0 0 911

Én arra fogadok, hogy Hermione nem jön össze Dracoval. Szerintem visszatér még Rhiannon, jön a szánom-bánom stb.

 

És igen, nem véletlen, hogy felbukkant Rhiannon mellett egy varázsló. Bár szerintem nem állította rá senki, inkább fordítva működhet ez a dolog: Rhiannon mesélt neki ezt-azt Dracoról és Harryről, és a srác rájött, hogy ebben van üzlet. Újabb vétlen-árulás szál, megmentős vonal stb.

 

Hogy Ron és Hermione összejönnek-e még, abban nem vagyok ennyire "biztos", de szerintem igen. Hermione az eredeti regényben sem az a csaj, akivel az első tapasztalatokat meg lehet szerezni. Túl nyomasztó hozzá. Egy tapasztaltabb, érettebb Ronnak már nem akkora probléma.

 

Nincsenek jó érveim, ez csak megérzés. De fogadni hajlandó lennék rá :-)

 

Én inkább a Luna-Harry vonal miatt vagyok meglepődve. El sem tudom képzelni a folytatását. Luna aranyos, persze, de Harry a hétköznapi életben ennél sokkal földhözragadtabb, nem értem, mit fog kezdeni a lánnyal.

 

Az persze segít, hogy valóban nincsen rendesen kidolgozva Harrynek egy kapcsolata sem, csak az új családja. Üde színfoltként Luna is elfér így a regényben. De ha a naponkénti találkozásuk, együttlétük lenne leírva, elég hamar unalmassá válna a folyamatos elbeszélés egymás mellett...

 

Ebben a regényben is inkább Ginny az, aki Harryhez illik, de Lunát valahogy nem illik ejteni, szóval elképzelni sem tudom, hogy lehet ezt folytatni.

 

Majd kiderül. Mindenesetre egyelőre én izgulok, ne jöjjön újabb megkínzós rész, mert az nagyon nem hiányzik (nekem).

 

 

Előzmény: NevemTeve (910)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.12 0 0 910
Persze, mint plot device előjön még, de nem mint Draco partnere (az természetesen Hermione lesz, Ron meg megy a levesbe), csak mint az action/adventure része.
Előzmény: pacsirta69 (909)
pacsirta69 Creative Commons License 2010.08.11 0 0 909
Szerintem pedig lesz folytatás. Ha Aspennak az lett volna a szándéka, hogy végleg ejti a szálat, akkor ugyan meglett volna a "bocsi, Draco, de beleszerettem egy jóképű, szőke, kékszemű srácba"- szakítás, oszt annyi. Ám azzal, hogy az illető jóképű, stb. srác még varázsló is... Túl magas labda ez ahhoz, hogy ne üsse le Aspen.
Már akkor az volt az érzésem, hogy vagy a Rend, vagy a halálfalók állították Rhiannonra.
Előzmény: NevemTeve (908)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.11 0 0 908
Sőt még Rhiannont is. Igazság szerint már a nyáron is érezni lehetett, hogy nem lesz szerepe a továbbiakban (vö: a mór megtette a kötelességét, a mór elmehet balra)
Előzmény: zutty79 (907)
zutty79 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 907
És mi van Rhiannon varázsló barátjával? Őt teljesen elfelejtettük?
1204 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 906
Ez szerintem is így lehet, hogy a test tulajdonképpen Lucius, csak a lélek és a mágikus mag maradt "Remus" benne.
Hááát kicsit hezitálok, hogy ki lehetett, mert ha viszont nem Remus, akkor én csak egyetlen személyre tudok gondolni. A halálfalóknak és Voldonak nincs miért kopírozni Luciust, de van valaki, aki tudja, hogy Luciusnak/Remusnak hol kell lennie egy adott időpontban, tudja, hogy iktassa ki, hogy ne legyen ott és tudja, hogy jusson hajszálhoz egy régi hajkeféből... és elmegy, mondjuk, hogy figyelmeztesse a fiát. Ha nem Narcissa az, akkor csak Remus maradt nekem :-)
Előzmény: pacsirta69 (904)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.04 0 0 905
Most mondhatnám, hogy 'ugyan, Dumbledore nem annyira hülye, hogy ne ellenőrizze, ki szambázik be álcázva az iskolájába', dehát sajnos pont arről szól az egész kánon, hogy Dumbledore nagyhatalmú es nagytudású főmágus létére tökéletes pancser... (legalábbis Aspen szerint; szerintem meg csak eljátsza a lúzert, hogy minél több életveszélyes küldetésbe navigálhassa Harryt)
Előzmény: pacsirta69 (904)
pacsirta69 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 904
Ez az okfejtés azért sántít egy kicsit, mert Remusnak is "félretett" hajszálakat kell használnia az átalakulásához, nem? Ha emlékeim nem csalnak, akkor a kővé változtatás előtt le is nyiszálják Lucius haját, éppen ilyen célból.
Szerintem egyébként ha százfűlé-főzet hatása alatt állótól vesznek "alapanyagot", akkor azon személlyé változik az illető. Én kitartok amellett, hogy nem Remus volt.
Előzmény: visan (902)
NevemTeve Creative Commons License 2010.08.03 0 0 903
Remus volt az illető, csak nem volt olyan helyzetben, hogy 'igazából nagyon szeretlek, Harry, ne félj, nem lesz semmi baj' szerű szózatokat intézhessen hozzá, különös tekintettel Voldemortra, aki nem restell betolakodni az emlékeibe...

A százfűléfőzetnek egyébként másféle alkalmazása is lehetséges, csak az nem való gyerekkönyvbe... Mondjuk Draco eltesz 'emlékbe' pár hajszálat Rhinannontól, és amikor már nem bírja a várakozást, keres egy önként jelentkezőt, aki... (innentől cenzúrázva, tessék kitalálni)
Előzmény: visan (902)
visan Creative Commons License 2010.08.03 0 0 902

Ha jól értettem, felmerült a hozzászólásokban (az archive.skyehawke.com-on), hogy esetleg valaki más volt Lucius "bőrében".

 

De hogyan? Ha százfűléfőzetet használt, akkor ugye kellett volna hozzá valami Luciusból. A kőszoborból nehéz lehet hajat kinyerni. Félretett hajakat meg nem lehet használni: ezért kellett az ötödik könyvben (eredeti sorozat) Mordon életben tartani a ládában. Ha meg az ál-Luciustól, azaz Lupintól próbálták volna hajat beszerezni, akkor hogyan reagált volna a százfűléfőzet???

 

Volt a százfűléfőzetről egy nagyon rövid elmélkedés a legelső kötet egyik korai fejezetében:

 

"- És Remus haja nem fogja vérfarkassá változtatni? - tűnődött hangosan, miután eszébe ötlött ennek a veszélynek a lehetősége.

- Ha minimálisan is odafigyelt volna az óráimon, Mr. Potter, - vicsorgott Piton, úgy nézve le rá, mint valami hátborzongató csigafajtára - akkor maga is választ tudna adni a kérdésre. Nem, nem fog megváltoztatni, hacsak nem épp állati formájában veszek tőle szőrszálat. És kérdem én, ki lenne annyira ostoba, hogy ilyet tegyen? "

 

De mi van akkor, ha olyantól szerzek hajszálat, aki maga százfűléfőzet hatása alatt van? Akkor melyik alakká változom? Az eredetivé, vagy a módosítottá?

 

Ötletek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!