Keresés

Részletes keresés

4Hópihe Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1736

remek a mikulásod.. talán még ilyen szépet nem is láttam gurigából..

csoportpénzt nem szednek az ovónök? amivel garázdálkodhatnak? oviban is müködik már szülöi munkaközösség..

 és ki lehet küldeni körlevelet is a szülöknek,hogy ajánljanak fel 100-300 ftot a karácsonyi kézmüvesfoglalkozásra..

 vagy kiirod a faliujságr,hogy a karácsonyi kézmüvesen ezt és ezt terveztek a kölykökkel ovónénikkel aminek ennyi és ennyi az anyagköltsége, vagy behozzák tételenként...és felsorolod.. mindenki be fogja adni a pénzt ..

a leolcsobb talán a hungarocell jégvirág készitése. tavaly egy zacsiban 12db volt.

festék van az ovinak. glitterpor nem drága 250ft volt tavaly abban rengeteg van.

vagy a lencsés variáció ragasztó szintén kell ,hogy legyen az ovinak..

tudom,hog y az ovodák is ugyanolyan szegények,mint az iskolák, de ezekre az alkalmakra nekik is kell,hogy legyen keretük...

a karácsonyi felnött beadandókkal én mindig könyveket kötöttem....nem drága tökekartonból hanem mosoporos dobozokból rétegesen összeragasztva és a legolcsóbb fénymásolópapirt vettem hozzá...csomagolópapirok meg mindig vannak itthon.... a gyüröttebb sem probléma kivasalva de a planától ugy is kisimul....

kezdj el gyüjtögetni elöre ,

glitter helyett pl bemész kulcsmásolóba és elkéred a reszeléket,mint hulladékot.. örömmel oda fogják neked adni és benne is jó érzés lesz,hogy hozzájárulhatott a gyerekek öröméhez..

 a panton boltok is ha jókedvüek odaadják a hulladék kartonokat, már meg van a képeslapok alapja a csikokból,

a szülöket is meg lehet kérni ki amit tud vigyen be....

 én egyszer gyufásdobozokat kértem,  és kincsesfiókos szekrényt készitettünk belöle a kölykökkel...volt aki csak annyit hozott amennyit kértem volt olyan szülö aki rengeteget beadott a közösbe...

 parafadugokat is lehet gyüjtögetni...

Előzmény: Cserge. (1729)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1735
Jesszusom! Elájulok...:)))
Ha nem bánod, majd jövök lopkodni. :)
Előzmény: 4Hópihe (1702)
Kaoka Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1734
Köszönöm biii! Már késő, mert egy kedves topiktársunk, már írt a hobbimoderátoroknak. :(
Előzmény: biii (1732)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1733
Szerintem kérd az összevonást, akkor senki nem szólhat egy szót sem és mindenki boldog lesz. :)
Meg aztán praktikusabb is nem kétfelé írni, képezni, ötletelni és számon tartani, melyikbe mi volt már.
Amúgy üdv a kreatívok táborában! :)
Előzmény: Kaoka (1719)
biii Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1732

akinek nem tetszik, ne nézzen be a topikba..

ennyi!!!!!!!!

Előzmény: Tekke (1718)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1731
Ilyen topik már van!!
Előzmény: Kaoka (1688)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1730
Köszi, ez is jó! :)
Előzmény: 36évi (1724)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1729
Elég faramuci a helyzet. Úgy kell rendezni, hogy az óvoda nem kérhet pénzt a szülőktől semmire. Erre sem. Tehát vagy a semmiből teremtjük elő vagy nekem kell egyenként leakasztanom azt a pár százast a szülőktől.

Aztán van még egy feladat: adventi vásárt tartanak, ahova a szülők által készített objektumokat várják, amit ők egymás közt meg is vesznek. A Bevételt pedig a csoport programjaira bérelt busz költségére fordítanák.
Úgyhogy nekem pedig itthon kellene valami használhatót előadnom. Ez volt a tavalyi wc-papírgurigás kreáció:






















De azért várom az ötleteidet! :)
Előzmény: 4Hópihe (1725)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1728
Pihe, tündér vagy! :) Hótündér...:)
Elég kínos az egész, mert 26 gyerek van és eddig én vagyok az egyetlen önkéntes harcos. Az óvónők tőlem várják az ötleteket és a koreográfiát.
Egyelőre azt tervezem, amit tavaly a bölcsiben csináltam, de ott öten jöttek el.

Ilyeneket csináltunk és még öntőformában készült gipszcsillagokat, -hóembereket, -fenyőfákat. A gyerekek 2 évesek voltak, nem igen boldogultak (a tervezésnél az én lányom kézügyességéből indultam ki :)), de jól éreztük magunkat.
Előzmény: 4Hópihe (1725)
Kaoka Creative Commons License 2009.10.10 0 1 1727
Pihe, nem nekem stilusom az anyázás és a kötekedés sem. :) Azért nem jelenti azt, hogy hagyom is magamat. :) Nálam is készülnek a karácsonyi dolgok, de munka mellett csak lassan haladok. Azért ide teszek egy varros dolgot, hátha valakinek ehhez van kedve. :)
Előzmény: 4Hópihe (1723)
Kaoka Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1726
mehike, de aranyos vagy. :) Remélem mostmár csak kedves emberek jönnek ide. :)
Előzmény: mehike (1722)
4Hópihe Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1725

hungarocell jégvirágok:akryllal lefestve és glitterport szórnak bele

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/36913148#2

vagy ugyanennek variációja glitteres lehuzható üvegfestékkel végig nyaldossák

-------------------------------------------

hasonló amit 36évi emlit

magokkal bepakolgatják az elöre felragasztozott formát pl felesborsóval ,lencsével

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/36307748#2

-----------------------------------------

gipszöntött formák festése csomagolása  végeredmény hütömágnes

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/33151776#2

------------------------------------------

megrajzolt minták zsugorfoliára a kölyköcskék kiszinezik ,sütésnél figyelik ahogy zsugorodik

fenyüfadisznek

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/32803695#2

 

hóember cserépben

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/27507175#2

 

 

gipszöntött alapra kép készités készen vásárolt alapanyagokból,vagy témába illő formalyukasztott motivumokkal ök felragasztják.

http://kep.tar.hu/hopihe/50425412/27029252#2

 

hány gyerek jut egy felnöttre ,mennyi idö van rá és mennyi pénzböl kell kigarázdálkodni.....minden ennek  a függvénye.

 

 

Előzmény: Cserge. (1721)
36évi Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1724
Pl képeslap, csőrös ragasztóval felkenni valamilyen formát, aztán arra csillámport szórni. Ilyenkor a forma nem is számít annyira. :)
Előzmény: Cserge. (1720)
4Hópihe Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1723

 a modus moderandi elöirja és ha a moderatura aktiv és észreveszi összevonják a topikokat.volt már ilyen nem egyszer...

de mivel a kreativ szaktopikokban nem nagyon van anyázás és balhé igy nem kell élénken figyelnie a moderaturának sem a beirásokat..

addig meg egy uj formában felfrissülünk ötletileg karácsonyig.

Előzmény: mehike (1722)
mehike Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1722
Kao ne hagyd magad. Látod akit igazán érdekel az úgyis csak pozitív dolgokat ír ide..
Hajrá
Előzmény: Kaoka (1719)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1721
(Pl. Pihére gondoltam...:))
Előzmény: 4Hópihe (1037)
Cserge. Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1720
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy kiscsoportos ovisokkal Karácsony előtti kézműves délutánon mit lehetne készíteni?
Tehát 3-4 évesek, nagyon vegyes kézügyességgel, az egyik még a ceruzát sem fogja, a másik pedig már varr.
Kaoka Creative Commons License 2009.10.10 0 0 1719

Tekke! Neked is szép napot! Akkor nyugodtan menj oda és ne tedd itt a megjegyzésedet. Egyébként nem is feltünő, hogy azért regisztráltál, hogy beszólj.

Mégegyszer és utoljára leírom, hogy nem tudtam másik ilyen topik létezéséről, de ha tudnék, akkor sincs semmi közöd hozzá? Ennek az a neve, hogy Kreatív Karácsony!

Mutasd meg hol van másik ilyen topik.

Aki kötekedni jön az menjen máshova, többet  nem válaszolok ilyen piszkálódásokra.:) Részemről befejeztem.

Előzmény: Tekke (1718)
Tekke Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1718
Kaoka! Már megbocsáss, de minek nyitsz egy olyan topikot, amiből már van egy? Hajszál pontosan ugyanilyen címmel nyílt 2005-ben, van már több, mint 1000 hozzászólás, nagyon jól lehet benne keresgélni. Később a topik igény szerint kibővült kreatív _ünnepekre_, de a legnagyobb forgalom mégiscsak Karácsonykor van.

Miért nem oda írod a mondani- és mutatnivalóidat? Minek még egy?
evanet Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1717

Köszönöm szépen .

Ha nem baj, lementettem, megcsinálnám karácsonyra. Nagyon tetszik

Előzmény: 4Hópihe (1715)
Evicke Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1716
úgy, hogy rákeresel. ahogy a többi kreatív topikot is megtaláltad, amibe ennek a linkjét betetted.
egyébként inzultált téged a fene, nyugodj le szépen.
Előzmény: Kaoka (1712)
4Hópihe Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1715

köszönöm

legyen tiéd a nap mosolya..

:o)

semmi féle szabásmintám nincs kör alapot horgoltam ,kellöszükitéssel magasságot sima egy ráhajtásos pálcákkal. utána formára igazitottam valami pohárra és kikeményitve a radiátor tetején száritottam.aztán beragasztottam a hóember lábai közé.és a kezébe.. ott ahol a nadrághoz van rögzitve ott a láat megragasztoztam a nadrággal is,hogy ne csuszkálhasson el.. a beállitás.

Előzmény: evanet (1714)
evanet Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1714

Szép napot mindenkinek

 

Pihe én csak bámulok nagyon-nagyon ügyes és kreativ vagy. Ahányszor eljutok a képtáradba, biztos hogy egy jó csomó ideig időzök ott. Minden egyes munkád nagyon tetszik, nem győzök ámulni gyünyürű munkáidon.

Most konkrétan a hóemberkés karácsonyi kosár érdekelne, elmondanád hogy csináltad? Főleg a kosár milyen mintával van horgolva? kaphatnék valamilyen szabásmintát?

Előre is köszike

Előzmény: 4Hópihe (1702)
Kaoka Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1713

F. Gina várlak a munkáiddal. :)

 

Hópihe! Nagyon aranyos vagy, köszönöm hogy ennyi mindent felraktál. :) Itt aztán lehet gyüjtögetni ötleteket. :)

 

marcsimama! Nagyon jó a dobozcsizma! Köszönöm, hogy felraktad. :)

Kaoka Creative Commons License 2009.10.09 0 0 1712

Evicke!

El tudom dönteni, hova írjak, hova ne. Ettől ne fájjon már a fejed, ha nem tetszik valami, ne gyere ide. Egyébként mikor is rakta fel Petyus a linket, nem a meglévő topikban? Akkor meg honnan kellett volna tudnom, hogy egyáltalán létezik egy halott topik. Ha zavar éleszd fel és írogass oda, ne engem inzultálj egyfolytában.

Előzmény: Evicke (1701)
hirvike Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1711

Varrogatók figyelmébe!

A TeszVesz-en egy eladó nagyon barátságos áron kínál méterárut, és már a karácsonyiak is megjelentek nála. Az aktuális kínálat itt tekinthető meg: csigabi termékei

4Hópihe Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1710

nagyszerü!!!

 megvoltam róla gyözödve,hogy két doboz lett összegyógyitva a boritás alatt

Előzmény: marcsimama (1708)
marcsimama Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1709

Az eredeti ötlet innen származik:

www.creadoo.com   Nikolausstiefelchen aus Saftpackung    Design: froebelsternchen

Előzmény: marcsimama (1708)
marcsimama Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1708
A dobozt először pirossá varázsoljuk. Befesteni, beragasztani, stb. Én lehúztam a dobozról a felső színes réteget, mert azt nehezen tudtam lefedni, mindenen átütött. Utána a dobozt háromrétegű papírszalvéta egy rétegével tapétaragasztóval beragasztottam.

 

doboz előmunkálatok

A dobozt a képen látható méretek szerint bevágtam.

 

 

 

így vágjuk-1így vágjuk-2

 

 

hajtogatjukkész csizma

Elöl kilyukasztgattam és színes cipőfűzőt kapott.

 

 

Előzmény: Laurendilla (1707)
Laurendilla Creative Commons License 2009.10.05 0 0 1707
jöhetnek a fázis fotók :))) barátném pont ilyet keres ovisgyerkőcöknek mikulásra - egyszerű legyen és nagyszerű (már most lehet gyűjteni a dobozokat) :))
Előzmény: marcsimama (1706)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!