Keresés

Részletes keresés

csen Creative Commons License 2005.12.03 0 0 113
Kontúrok
outdownS Creative Commons License 2005.12.01 0 0 112
Belenéztem! Te egy olyan tündér vagy, akit kivételesen szeretek! (-:)

Előzmény: Michelke (111)
Michelke Creative Commons License 2005.12.01 0 0 111

Kezdő? :-)

 

Ezt a topikot ismered? http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9121060 :-)

 

Nézz csak bele!

Előzmény: outdownS (110)
outdownS Creative Commons License 2005.12.01 0 0 110
Szia!

Én is kérek sárkányt! De csak olyan kis eccereűeket, ne olyanokat, mintha olajfestmények lennének! Merthogy teljesen kezdő volnék...

(-:)
Előzmény: Michelke (109)
Michelke Creative Commons License 2005.12.01 0 0 109

Szia! :-)

 

De jó téged is "látni"! Épp ma gondoltam rád, miközben sárkányos motívumakat keresgettem egy kedves ismerősömnek! :-)

Előzmény: outdownS (108)
outdownS Creative Commons License 2005.12.01 0 0 108
Szia Michelke!

Csak beköszönök, mert az Üvegfestés-lemaradásban éppen ott tartok, ahol ezt a matricanyitást emlegetted.

Én mindenről le vagyok maradva, de ha élnek még a garázsba száműzött matricafestékeim, karácsonyra belőlük alkotnék apróbb dolgokat.
Előzmény: Michelke (-)
JamiC Creative Commons License 2005.11.24 0 0 107
Igen, így szoktam nyomtatni... sőt, ha színes, akkor még küttyögök vele kicsit paintben vagy photoshopban, hogy csak a kontúrok legyenek... :)
Csak jött egy kósza gondolat, hogy hátha megvan nagyobban :)

Most ezt csinálom 9*13-ban a barátnőmnek névnapjára: (csak nehogy idekeveredjen addig :)))
Majd megmutatom, hogy milyen lett! (a kontúrok már megvannak, színezés még ezután jön)

JamiC



Előzmény: Pamina (106)
Pamina Creative Commons License 2005.11.24 0 0 106

Én az Amost kedvelem a legjobban, egyenletesen, szépen terül, a színei és megnyerőek. Marabuval az a bajom, hogy nem terül annyira egyenletesen mindig.

 

Jamic,

mentsd el a képet, majd illeszd be egy sima word-lapra, állj a sarkára :P és a nyillal húzd olyan nagyra, amilyenre szeretnéd. Nyomtasd ki így.

 

Kipakolnék néhány karácsonyi mintát én is a gépemről, de irtó lassú a feltöltés :(((

 

Pocok80 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 105

Sajnos csak ekkorában van meg :( nem is tudom hol találtam, már nagyon régi.

 

Én is kipróbáltam sokféle matricafestéket, de nekem csak a marabu vált be, nem folyik, nem sűrű, sztem könnyű vele dolgozni, a kontúrjait is szeretem, és gyönyörű tartósak a színek, csak kicsit drága, viszont hatalmas mennyiség egy flakon, neke 3 éve vannak meg és még mindíg csak 1 kontúr fogyott el.

Előzmény: JamiC (103)
Michelke Creative Commons License 2005.11.23 0 0 104
Tényleg nagyon jókezek a minták! Alulról a 3. angyalka nagyon tecc!
Előzmény: Pocok80 (100)
JamiC Creative Commons License 2005.11.23 0 0 103
Szia!

Nagyon jók ezek a minták!!
(nem tudnád esetleg a 8. mintát -az utolsó előttit- elküldeni nekem egy kicsit nagyobb méretben az emilemre?)

Köszönöm a fórumtippet, landolt a kedvencek között :)

Ami nekem lefolyott, az Folia Antik típusú átlátszó világoskék.
A többi (Davi márkanevű, szupermarketben vásárolt) szín szépen tartja megát, nem látszik jele annak, hogy el akarna folyni... bár ezt még csak remélem...

Üdv,
JamiC
Előzmény: Pocok80 (100)
Miriama Creative Commons License 2005.11.23 0 0 102

Helló!

 

Én is jártam már így, nekem a Leeho festék barnája folyt le az ablakon, a rózsaszinek pedig teljesen kifakultak átlátszóvá. Egy ismerősöm pedig Amos festékkel festett, de amikor fel akarta ragasztani, összeragadt és nem lehetett szétszedni, ment a kukába.

 

Jó lenne, ha írnátok kinek-milyen tapasztalata van a különböző matrica-festékekkel, hogy okuljunk egymás kárából!!!

 

 

Pocok80 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 101

Upsz, siettem és most látom néhány képet már egyszer feltettem! Bocsi érte!!!

 

A linkhez meg azt akartam csak írni, hogy itt egy csomót találhatsz, ha lesz időd visszaolvasni!

Pocok80 Creative Commons License 2005.11.21 0 0 100

Miriama nagyon jó minták köszi!

 

Jamic, ilyen nekem még nem történt nem tudom mi lehet a baj! Valaki ötlet?????

 

Én is mintákat keresgéltem, íme néhány:

 

 

 

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9121060&la=46999584

Előzmény: JamiC (98)
JamiC Creative Commons License 2005.11.21 0 0 98
Sziasztok!

Képzeljétek, hogy jártam!!!
A bejárati ajtó ablakaira tett matricafestékes mintám elkezdett "levet ereszteni"!!!
Azaz a lecsapódó pára valahogy kioldotta a világoskék színű festékből a festékanyagot, és az szépen csordogál lefelé a hófehér ajtón... (lejön a lefolyás, de nem túl esztétikus)
Mi lehet a baj? A többi színnel nincs baj, azok nem akarnak szétesni... mit csináljak? (nemnagyon szeretném leszedni...) És miért csak az az egy folyik? Különben olyan fura, mert nem tűnik el maga a matricahártya: csak a színe. Tehát olyan, mintha átlátszóval festettem volna... ez a festék hibája, vagy én ronthattam el valamit?

Üdv,
JamiC
JamiC Creative Commons License 2005.11.16 0 0 97
Sziasztok!

Most, hogy rohamos léptekkel közeledik a karácsony, előkerestem a gépen fellelhető sok-sok minta közül néhányat. :)

Meg is mutatom, miket találtam... és lenne egy kérésem is: ha valakinek vannak ilyen stílusú mintái (elsősorban karácsonyiak, de másfajta is érdekel), az segítsenki néhánnyal! (link is jó...)
Előre is köszi!!

JamiC

010203




Előzmény: Miriama (96)
Miriama Creative Commons License 2005.11.16 0 0 96

hogy tegyek én is vmit a közösbe:

 

 

 

 

 

Előzmény: Pocok80 (95)
Pocok80 Creative Commons License 2005.11.15 0 0 95

Sziasztok,

 

én is hajszárítóval szedem le őket, nekem ezek 2 éve vannak kint, én is cserélni szeretnék, ha van valakinek sép mintája matricára tegye fel lsz!

 

 

 

Néhány mintát én is találtam! Úgyis jön a karácsony...

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 94
Kösz az ötletet- meg a bíztatást.. A héten a bejárati ajtót is eléri a nagytakarítás, majd beszámolok róla, mit küzdöttem.. :)
Előzmény: Michelke (93)
Michelke Creative Commons License 2005.11.14 0 0 93
Hajszárítóval melegítsd fel, közvetlenűl, mielött lehúznád. Akarom mondani: vakarnád. Még így is elég nehéz lesz.
Előzmény: Törölt nick (91)
JamiC Creative Commons License 2005.11.14 0 0 92
Szia!

Köszi a dícséretet! :)

Az eltávolításról valahol olvastam, hogy hajszárítóval kicsit meg kell melegíteni, úgy könnyebben lejön... még nem próbáltam, de hátha segít rajta. (Majd számolj be róla légyszi, mert hamarosan azt hiszem nálunk is díszletváltás következik be a díszítésben)

és akkor, hogy legyen egy kis kép is itt:
ezt tervezem matricával megfesteni. (tudom, hogy ez eredetileg nem az, de nagyon tetszik, és remélem sikerülni fog!)


hajo







Üdv,
JamiC
Előzmény: Törölt nick (91)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.14 0 0 91

Sziasztok! Ilyen gyorsan hagyjátok elsüllyedni a topicot? Pedig már kezdtem örülni, hogy lesz egy jó kis fórumos forrás.. Egy csomó mintát el is mentettem.. :)

JamiC, nagyon tetszenek a műveid, gratula!

Esetleg ha egy tapasztalt matricás jár még erre, talán tudna segíteni: hogyan tudnám leszedni az egy éve kint hagyott matricát a bejárati ajtó üvegéről? (De ne az "1mm-enként kapirgáld le" verziót mondjátok, mert azt már sajna volt alkalmam kiróbálni.. )

 

 

gnéft Creative Commons License 2005.11.07 0 0 90
Szia! Szerdán teszek egy kört a városban. Én tudatlanságom, hogy nem tudtam tapétaboltban is lehet kapni ilyet. Én azt hittem ez nagy vmi, és még nem annyira kapható nálunk. Ha elkészülünk, mindenképpen teszek fel képet! De lehet, hogy arra egy darabig várni kell, mert más pályázatra is készülünk most a gyerekekkel. Aranyosak az állatok, zsiráf kicsit Kormos cicánkra emléketet, ő szokott így nézni :-) Egyébként tök bulisak!!!
Előzmény: Pocok80 (84)
Pamina Creative Commons License 2005.11.03 0 0 89
(na nem, a kaktusz már túlzás lenne :P Dekupált képet várom!)
Előzmény: JamiC (87)
JamiC Creative Commons License 2005.11.02 0 0 88
(most nézem csak milyen ügyesen sikerült hatalmas betűkkel írnom az előbb...)
Előzmény: JamiC (87)
JamiC Creative Commons License 2005.11.02 0 0 87
(akkor nem mondom, hogy szoktam szalvétatechnikát is használni... - majd teszek fel képet a szobám faláról :))) esetleg a kaktuszokat Te is szereted? :))
Előzmény: Pamina (86)
Pamina Creative Commons License 2005.11.02 0 0 86
(sütünk muffint, kenyeret stb.-t, matricázunk mindketten. ha még az is kiderül rólad, hogy dekupálsz is... :))))
Előzmény: JamiC (83)
Pamina Creative Commons License 2005.11.02 0 0 85
Tetszik a sorozat :))) ; mindkettő jól sikerült.
Most képkereteket csináltam matricával, közvetlenül a klippes üvegre. ha nem leszek lusta, majd feltölötm :)
Rém egyszerű, de mutatós, adventi vásárba lesz az oviba, gyerekek is meg tudják csinálni.
Előzmény: JamiC (83)
Pocok80 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 84

Szia,

 

az öntapadós színes tapétát én is használom, most éppen a fürdőszoba ablakra tettem fel, mert elég alacsonyan van, és jobbnak találtam mint egy függönyt. Ezen a képen nem nagyon látszik, mert felújítás közben készítettem és nyitva van az ablak, de majd lefotózom rendesen is.

 

Nem vagyok ellene a matrica és üvegfestésnek, mindkettőt szeretem, de ez szerintem olcsóbb, hamarabb kész van és az időjárás viszontagságait is jobban bírja, azonkívül, ha több színt vesztek, mozaikszerűen lehet vele alkotni, a gyerekek kivágják és a segítségetekkel felragasztják.  Sok sikert, bármit is választototk, majd tegyél fel képet! :)

Előzmény: gnéft (82)
JamiC Creative Commons License 2005.11.01 0 0 83
Itt vannak a szafaris képeim (kettő az már egy sorozat? :))
Nekem a zebra jobban tetszik, de a zsiráffal is barátkozok már :))

Vélemények?

21
Előzmény: JamiC (81)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!