Keresés

Részletes keresés

sere Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29787

Boldog Új Esztendőt mindenkinek!

 

Kollina, esetleg valami elterelő hadművelet szóba kerülhet? Mittudomén, teknős, halak, hörcsög, esetleg valamilyen papagáj... (bár a madarakkal sztem legalább annyi gond van, mint egy macskával)  ezekket könnyebb gondozni, meg rábízni valakire, ha néhány napnál többet vagytok távol.

 

 

Előzmény: kollina (29786)
kollina Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29786
:))))
Addig jó, amíg hiszenk benne.

Nálunk is nagy volt az izgalom. Nálunk a gyerekek jézuskást játszottak, ami abból állt, hogy ők a jézuskák, és mindenkinek tettek ajándékot a fa alá. :)))

Fruzsi meg bekattant, szeretne egy kiscicát. Én azt mondtam neki, hogy nem lesz cicánk. Próbáltam magyarázni, hogy egy cicával azért sok gond van, etetni kell, foglalkozni vele, meg ha elmegyünk itthonról biztos nagyon szomorú lesz, meg ki fogja az idő alatt etetni. De nem nagyon hat. Nincs véletlenül ötletetek, hogy hogy lehetne lebeszélni róla? Nekem volt cicám, szerettem, de én nem nagyon vagyok oda a macskákért. Szegényt elütötte az autó - igaz, már öreg volt -, sokáig sirattuk. Hogy őszinte legyek, nem vágyok arra, hogy összeszarja az udvart, meg bejöjjön a lakásba. Mert tuti bejöhetne, ahogy a gyerekeket ismerem.
Előzmény: Zimizumi (29785)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29785
Hű nekünk is olyan jó volt a két ünnep között és utána. Betegek voltunk és minimálisan mozdultunk ki otthonról és a kényszerpihenő annyira, de annyira klassz pihenést hozott! Csak most szenvedünk a 6 órási keléstől....

Van egy tök édes gyerekszájam a karácsonyról: Gergi bontogatja az ajándékot és nagyon megörült a könyvének. Rohan oda hozzám sugárzóan boldog pofival és csak ennyit mondott: "Tudta!"
(mármint a Jézuska, hogy ő ezt a könyvet szeretné. az egész Jézuskázást ő találta ki magának/hozta az oviból, mi meg Barnival belementünk a játékba)
Előzmény: kollina (29784)
kollina Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29784

Sziasztok!

 

Még egyszer Boldog Új Évet kívánunk mindenkinek!

 

Fruzsi nevében köszönöm a jó kívánságokat. Átadom neki. Mi pedig boldog szülinapot kívánunk Emmának, Ninának!

 

Én szabin voltam két ünnep között. Olyan jó volt, végre együtt voltunk. Ma meg már robot. A szilvesztert otthon töltöttük, a gyerekek nagyon élvezték, hajnali negyed 3-kor feküdtek le. Milu legnagyobb örömére tüzijátékoztunk, nagyon tetszett neki. Szerencsére még az eső előtt sikerült lebonyolítani.

 

Kár, hogy hamar eltelt ez az időszak.

jefkoT Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29783
Minden ünnepeltnek sok boldogságot kívánok!

Nand, nagyon helyesek! (idegen helyen az én kisebbikem is jól alszik, nem úgy, mint otthon...:)
Előzmény: nand09 (29782)
nand09 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29782

Ez lemaradt tegnap ;-) :

 

 

Zöldség Creative Commons License 2010.01.04 0 0 29781
Sziasztok!

Boldog új évet kívánunk mi is a havas dombok közül!

Zöld és a Csikók :)
nand09 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 29780

BUÉK mindenkinek innen is! :-)

 

Fruzsinak boldog névnapot, Emmának és Ninának boldog születésnapot!! :-))

 

Nálunk nagyon kellemesen teltek az ünnepek, jó volt, hogy itthon volt a család minden tagja. :-) Szilveszterkor ismerősöknél voltunk (minden évben velük ünnepelünk, már egy jó ideje), mindkét gyerek nagyon jól érezte magát, Orsi hajnali 1 után aludt el, Dani úgy horpasztott az utazóágyban, hogy el sem akarták hinni, hogy ez ugyanaz a gyerek, aki itthon óránként ébred éjszaka. ;-)

mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.03 0 0 29779
a kókuszos-narancsos süti receptjét innen vettem. Nekem így sikerült:
Előzmény: kollina (29767)
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2010.01.02 0 0 29778
Sok-sok boldogságot kívánunk az Új Évre a topik apróságainak és a szülőknek egyaránt!
Nyúlék :-)
Zimizumi Creative Commons License 2010.01.01 0 0 29777
és van itt egy tegnapi szülinapos is ;-) verihepi ax!

boldog másodikat Emmának és boldog névnapot Fruzsinak is!
Előzmény: andixka (29774)
Almi602 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 29776
És Emmáról se feledkezzünk meg :) Boldog szülinapot neki!
Fruzsinak pedig boldog névnapot :)
anine Creative Commons License 2010.01.01 0 0 29775
Sziasztok! Emmának Boldog SZülinapot!!!!!!!!!!!! Fruzsinak meg holnapra egy nagy puszit küldök!
andixka Creative Commons License 2010.01.01 0 0 29774
Egészségben, sikerekben gazdag, örömteli boldog új évet kívánunk a topik aprajának és nagyjának egyaránt.
Fruzsinak pedig boldog névnapot kívánunk!
Ax&Co
mokusleqvar Creative Commons License 2010.01.01 0 0 29773
Boldog új évet az egész topiknak - atyaég, ez már az ötödik, amint együtt kezdünk :-o

És sok boldogságot Fruzsinak!
anine Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29772

Boldog Új Évet Kívánunk Mindenkinek!!!!!!!!!!!!!

Puszi:

N + 2x Cs

Almi602 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29771
BUÉK mindenkinek :)
jefkoT Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29770
BÚÉK mindenkinek!
Zimizumi Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29769
Helló Topik! Veletek jövőre ugyanitt és IRL is!

BUÉK!
Zz
gombfoci Creative Commons License 2009.12.31 0 0 29768
Boldog Új Évet az egész topinak!

kollina Creative Commons License 2009.12.29 0 0 29767
Sziasztok!

Most, az ünnepek alatt és nem is neteztem, csak a leveleket néztem, de látom nem volt nagy a forgalom. Mivel a karácsony már elmúlt, így már csak Boldog Új Évet tudok mindenkinek kívánni!

Nálunk jól telt a karácsony, pár kilóval is többek lettünk. Én sokat főztem: halászlé, rántotthal, húsleves, krumpli saláta, wellington szelet. Ez utóbbit most csináltam először, de mindenkinek nagyon ízlett. Lesz mit leadni. Sütüttem még krémest. A beiglit úgy vettem meg, arra már nem volt energiám, pedig ahhoz is van jó receptem.

Apa még ma meg holnap itthon lesz, így megyünk kirándulni. Olyan szép idő van most. :)

Mókus, a narancsos-kókuszos receptjére kiváncsi lennék. :))) Tetszett az ajándék M-nek?
jefkoT Creative Commons License 2009.12.24 0 0 29766
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.12.24 0 0 29765
Olvasás közben egyből az ugrott be, hogy "KÉPET, KÉPET!", aztán a végén ott is van! Várjuk, én főleg a hegyekről! :-)

Én most készítem életem második beiglijét, a napokban elblicceltem, úgyhogy ennél később már nem állhatnék neki! Az elsővel 20 évvel ezelőtt próbálkoztam, de anyu úgy diktálta le a receptet, hogy kifelejtette az élesztőt, így nem lett teljesen az igazi. Eddig mindig anyu csinált jó sokat, és csak el kellett szaladni érte, most viszont úgy gondoltam, hogy leveszem anyu válláról ezt a terhet és ezek után én leszek, aki viszi neki a sütit. (Meg a káposztát.) Azt hiszem, ezek is azok az apró fordulatok az életben, amik jelzik, hogy felnőttünk, és már mi gondoskodunk róluk. :*-

Mókus, hihetetlen, de pl. a kézállást pár hónap alatt megtanulják. Először a fal mellett másznak föl és számolva tartják magukat, hogy erősödjön a csuklójuk, a karjuk, közben próbálkoznak a lendítésekkel is, aztán valahogy egyszer összeáll. A rúdra meg Barnus egyelőre csak csimpaszkodik és hintázik rajta, de ezek a "kis majmok" pillanatok alatt ráéreznek és kúsznak felfele!
Az erősítések is úgy néznek ki, hogy padnál láb föltesz, hasizom, fekvőtámasz, meg ilyenek. Kb. ötöket csinálnak mindenből, és nem vasszigorral. A nőci számol, javítgatja a poziciót, rájuk szól, de nem hapták van. Kivéve, amikor tornabácsi füttyent egyet, akkor bizony igen, abba kell hagyni mindent, pisszenés sem lehet és mindenkinek rá kell figyelnie. Hihetetlen, hogy 50-60 gyereket hogy tudnak ennyire irányítani ketten!
Előzmény: mokusleqvar (29764)
mokusleqvar Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29764
Nyúl, a rrúdmászás meg a kézállás alapnak számít? Jesszasz, akkor én megrekedtem az alapoknál - bár ez ügyben nem voltak illúzióim.

Mázlista vagyok, én fôzni egyáltalán nem fogok, mindhárom nap hivatalosak vagyunk valahová. Viszont a sütés nagyban megy, én csinálom a beiglit, és a sütôképtelen családtagok is kapnak aprósóütemányt ajándékba, valamint én viszek az egyik családi összejövetelre is.

lesz a beiglin kívül vaníliás kifli, 'hósipkás hegyek', tervezek még gesztenyegolyókat, narancsos-kókuszos golyót, esetleg mézest.

Ha kész lesz, és sikerül szépen kiadjusztálni, teszek fel képet.
Nyurga Nyúl Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29763

mi szerepel Gergő kívánságlistájának élén?
Naggggyon jó! :-DDDD

 

Csak egy gyors bekukk, mert mindjárt kiszaladok a piacra. Ráadásul ma még munkanap van, de szerencsére párom már itthon van. Na szóval, tegnap este 10 órakor megejtett bevásárlóutamon szuper occcccsó dolgot találtam a Tscban, először nem is hittem a szememnek:gyerek fogkefe 98 Ft! Soft. (MATTES) Kibontva is teljesen okénak tűnik, és ennyiért nekünk szuper, mert Barnus állandóan szétrágja!

Boldog készülődést mindenkinek! :-)

 

fogfeke, ahogy Barnus mondja
Előzmény: P_Andi (29761)
kollina Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29762
:)))) Ha jól fog bánni a széffel, még hasznára is válhat. Biztos tudja már, hogy dús gazdag pasi lesz :))))))
Előzmény: P_Andi (29761)
P_Andi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29761
A listákról jut eszembe: írtam már mi szerepel Gergő kívánságlistájának élén? Ó, nem autó, nem legó, nem vmi társasjáték, hanem egy széf. Bizony, többször mikor voltunk vásárolni pl. barkácsáruházakban és meglátta, alig lehetett elcipelni a széfektől és kijelentette, hogy semmi mást nem kér az angyalkától, csak egy széfet. ==:-O

Azt tudni kell, hogy nyaraláskor is alig lehetett elrángatni a szobai széftől, és amikor kórházban voltam, akkor is az volt a fő attrakció a szobában. Hát kicsit zizi a gyerek, nem tagadom, de most már megtartjuk (kicsit zizi, kicsit öntörvényű, de a miénk :-D )

P_Andi
Előzmény: kollina (29755)
P_Andi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29760
Komoly mennyiség. Hát szerencsések vagytok, mi komoly összegeket költöttünk idén legóra, pedig van amit használtan vettünk. Karácsonyra is lesz egy adag, mindkét fiú imádja. Barsu is büszkén mutogatja miket épít: "nédd!" :-)
Előzmény: Nyurga Nyúl (29751)
P_Andi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29759
1 óra furulya :-O

Ez a kajálás látom kardinális kérdés máshol is. Emlékeztek Gergő milyen dundi volt, mostanra már se híre se hamva a pufi comboknak, karoknak. Persze nagyon megnyúlt, ő a legmagasabb a csoportban. Néha azt hiszem, hogy a végtelen energiamezőkből merít, mert alig eszik és mellé megy a szokásos pörgés ezerrel.

Barsu (ő nevezi így magát :-) ) sztem 2x annyit eszik, mint Gergő. Ráadásul ha meglátja a salátámat este, mindent félredob és azt követeli. Főleg a répáért (pépa) van oda, hát láttatok már ilyen gyereket?! Azon röhögtünk a párommal, hogy van olyan gyerek, akinek azt mondják, hogy ha eszel egy kis répát kapsz a sajtból/húsból/krumpliból, ő meg fordítva van vele amint meglátja a salátás zacsit: ha eszel egy falat sajtot, kapsz répát. Komoly, mi?
Előzmény: Zimizumi (29749)
P_Andi Creative Commons License 2009.12.23 0 0 29758
LOL
Azért a 7-e az komoly!!!!

Tök jó, hogy Barnus tornára jár, nem csoda, hogy élvezi, dobbantózni meg trambulinozni asszem minden gyerek imádna :-)

Édes az a 4. _családtag_kutyus, majd tegyél fel róla nagyobb képet is!
Előzmény: Nyurga Nyúl (29745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!