Keresés

Részletes keresés

Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 161
na ja:((
Előzmény: Josic Julien (160)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 160

Tiszteletem István...

Te már tudod, tapasztaltad, hogy a háborút mindíg a győztes vezérek írják, abba pedig az igazi harcosok nem férnek bele, mert akkor ők kimaradnának...

Igazad van lehet az akármilyen szabadságharc a végén a politikusok győznek...

Üdv... Josic...

Előzmény: Zicherman Istvan (158)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 159

Na azért mondom:)

 Most az x-re kattintva láthato Tábornok Vinko Vrbanac és nyilatkozata. Éljen még sokáig egyenes ember és jó parancsnok volt...

Josic...

Előzmény: wolfline (157)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2007.05.16 0 0 158
Tiszteletem, Julien!

Ezek szerit a horvátoknál sem volt másképpen, mint máshol. Kinek szabadság/fügetlenségi harc volt, kinek meg politikai machinációkra adott okot:(((

Felénk sem volt ez ritkaság.
1995-től kezdve a Kaukázuson is csesztetni kezdték a ,,harci tábornokokat" (azokat a főtiszteket, akik végig a katonáikkal voltak a frontvonalon (Rohlin, Pulikovszkij, Trosin, Samanov, stb.) Válaszul meg a hadsereg sorra szabotalta a Moszkvából érkező parancsokat (ez vonult be a történelembe úgy, mint ,,süketségi járvány").

Később, a szerbeknél is volt egy tábornok, aki egy nagyszerű rejtaütést hajtott végre az amerikaiak albániai repülőgép-támaszpontja ellen (bocsánat, de neveket még nem írok). Valami Belgrádi sz****szú fejesek megirigyelték az eredményeit, és perbe fogták. Már csak 2001-ben rehabilitálták és adták vissza neki a kitüntetéseit (pedig eredményesebb volt, mint az egész szerb vezérkar, együttvéve.) A dicsőség Arkannak jutott és ,,híres tigriseinek".
Úgy látszik, a történelem mindenol ismétli önmagát.:(((
Előzmény: Josic Julien (151)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 157
Dvor na Uni -nál volt a HV átkelése nem Kostajnica-nal.
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 156
http://www.youtube.com/watch?v=j0hQh5XbJZw

ez lenne
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 155
Hallottam valamit az Una műveletről , amiről pár képet szereztem is , de azt hogy mi lett a végkifejlet nem tudtam.
Ha jól tudom Hr. Kostajnicánál volt az átkelés. A youtubon a dán bun-esek készítette video anyagot a támadásról.
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 154
Kösz az infot, de az is érdekes ,hogy a Dubrovnik-i részeken a Popovo polje-nál is megállt a front. 1992-1993-tól tulajdonképpen Mostar-Blgaj-Buna Stolac-Ravno vonalon és Hv dubrovniki Zaval-Kutina-Nevada-Zacula-Snijeznica pln. sem történik előrrenyomulás. 1995. július végén még rakétázzák is a Trebimjei szerbek Dubrovnik környékét .

Keleten a határon az sólymok voltak de gondolom a kunák 3.gbr. is Osijek opz. őrizték a baranyai vonalakat. Tulajdonképpen 1995-ben tartották a korábbi frontszakaszt.

Gondolom az is közrejátszott, hogy posavinai részeket ,amely horvát volt már amúgy is ellenőrizte a HVO 103,104.... Orasje ,Odzak stb. egységei, viszont délen hercegovinai horvát részt így telejes egészében felszabadították, majd segítettek a ABIH-nek a további műveletkben.
Előzmény: Josic Julien (149)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 153
Nem megy fel a kép:)
Előzmény: Josic Julien (152)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 152
Az ixre kattintva látható a cikk..
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 151

Az Una folyón át akart egy speciális egység kellni, hogy hidfőt állítsanak az átkeléshez, a tőbbi egységnek, hogy erről az oldlrol is támadást indítsanak Banja Luka felé. A speciális egység a hírszerzés hibájából csapdába esett, és még a folyóba legéppuskázták őket, több mint 120-an vesztek oda köztük egy Mate nevezetű jó barátom... Ezután Vinkó Vrbanacot nevezték ki bűnösnek, mert Tugyman elnöknek szúrta a szemét, hogy ő volt egyik legsikeresebb tábornok és a JNA-ból állt át hozzánk. Nekem személyes barátom volt és 1992-feléig a közvetlen parancsnokom. Késöbb rehabilitálták, nyugdíjazták és vissza adták kitüntetéseit...

Egy kép róla...

Előzmény: wolfline (148)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 150
Akkor maradjunk inkább a topic témánál! :-)
Üdv!
Előzmény: Josic Julien (147)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 149

Üdv Wolvline...

Azért mert lent Grahovó környékén egyesültek a muszlim erőkkel és a Száva felé szorították őket.  Ott lenn voltak a horvát erők is, az átcsoportosítással sok időt vesztettek volna a horvátok. Fen Keleten csak az 5. brigád őrizte a szerb határ felől a vonalakat, a esetleges oldalba támadástól.

Üdv... Josic...

Előzmény: wolfline (148)
wolfline Creative Commons License 2007.05.16 0 0 148
Üdv nektek én nem kívánok a háborús bűnüökkel foglalkozni . Inkább pár stratégiai dolog érdekelne. Pld.
1995-re az Oluja után a horvátok BiH országban megindították a Mistral ,majd Juzni Potez és Una műveletket. Miért éppen hercegovina az az déli irányból nyomultal B. Luka felé., miért ne támadtak Posavina irányából . Ottani részen átfogó hadművelet nem történt?
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 147

Üdv HUNTERKILLER...

Látod mi meg nem vélemény egyeztetnénk itt, most, ha nagyapám éppen nem horta  volna a trágyát a határban mikor a partizánok otthonról elvitték testvérét, akit valahol a Tisza jege alá lőttek...

Josic...

Előzmény: HUNTERKILLER (145)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 146

Üdv Vucko...

Valohogy úgy van ahogy mondod, de 250 000 ember halt meg ebben az őrültségben, amit pár beteges hajlamú ember indított...

Igazad van, maradjunk a Hajduknál, legalább a mi csapatunk:)

Josic...

Előzmény: Vucko (144)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 145
Üdv Josic!
"Tudod mi a helyzet, az hogy a Történelmet mindíg a győztesek írják. Mond meg nekem, miért öltek meg a szerbek 40 000 magyart vajdaságban a II.vh. után?"-Az ilyesmi közönséges népirtás.
A háborus bünösök tömeges kivégzése viszont nem az (már ha bebizonyosodott a bűnösségük)
Sajnos én spec. nem lennék itt ha a náci németország és csatlósai győznek a II.vh.-ban.
De ez az én személyes perpektívám.
Üdv!
Előzmény: Josic Julien (143)
Vucko Creative Commons License 2007.05.16 0 0 144
Én a linket nem azért tettem be, mert állást akartam volna foglalni pro vagy contra, egyik vagy másik nemzet mellett vagy ellen. Álláspontom és véleményem viszont van. De ezt nem nagyon szoktam hangoztatni, mert úgy gondolom, hogy magyarként ez nem lenne helyes. Csak röviden: Én úgy gondolom, hogy nem helyes az agresszort egy kalap alá venni az áldozattal.

 

Valamint, ha már azt kitaláltad, hogy melyik a kedvenc csapatom, akkor azt is tudhatod, hogy magamat milyen érzelműnek tartom.

A könyved rendeléséről, amit kérdeztem (egyik másik topikba) majd megy mail, nem felejtettem el. Csak most sok a dolgom, de ami késik nem múlik. Látom téged itt mindig meg lehet találni.

Nikada Zaboraviti – VUKOVAR – Nikada Obrostiti

További szép napot mindenkinek!
Előzmény: Josic Julien (139)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 143

Üdv HUNTERKILLER...

Bocs, tudod Te mit beszélsz, azok jó emberek akik 200 000 embert leölnek mert azok a náci Németország csatlósai voltak, hogyan tehetsz Te külömbséget ember és ember között, hisz akkor a partizánok ugyanúgy viselkedtek mint az usztasák Jaszenovacnál, mert nem azokat ölték meg akik ott a bűnöket elkövették!

Tudod mi a helyzet, az hogy a Történelmet mindíg a győztesek írják. Mond meg nekem, miért öltek meg a szerbek 40 000 magyart vajdaságban a II.vh. után?

Kérlek tanulmányozd át a modern kori történelmet, és aztán nyilatkozz, nem engem sértessz meg szavaiddal, hanem elesett társaimat....

Üdv... Josic...

Előzmény: HUNTERKILLER (141)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 142

Üdv HUNTERKILLER...

Nagyon nehéz egy háborút megmagyarázni "laikusnak" elnézést a kifejezésért -olyannak aki nem vett benne részt, hanem így kívülről osztja az igazságot:) -.

Minden civil aki a katonaságot támogatja, katonai elbírálásban részesül, ez persze nem azt jelenti, hogy ki kell végezni. Egy ellenséges katona ellen addig harcolunk, mig fel nem emeli a kezét, aztán már fogoly és vagy bezárjuk, vagy kicseréljük saját  az ellenségnél lévő társainkra. Nehéz ezt olyan saját, vagy ellenséges katonának megmagyarázni akinek apját, testvérét, barátját valamelyik oldal felkoncolta.

Az e fajta vitáktól ezután távol szeretném tartani magam, mert, ha a 400 000 harcoló katonából 500 elkövetett háborús bünöket azért kicsit cink mindegyikről ezt állítani. A tény az, hogy a szerbek okozták a háborút és támadták meg a többi népet (köztársaságot) és ezt senki sem vitathatja. A háború pedig nem csak az esztelen gyilkolásról szól, hanem a saját nép megvédéséről és a szabadság kivívásáról. Szerintem neredek minden katonát kegyetlen gyilkosnak titulálni. Netán valaki megtámadná Magyarországot ( ne adja a sors) nemtudom akkor, hogy vélekednél a Téged és Hazádat védő katonákról, ma megkapod könyvem, aztán szeretném ha nyilatkoznál...

Üdv... Josic...

Előzmény: HUNTERKILLER (140)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 141
"Persze Blejburgról nincsenenek képek ahol a partizánok mintegy 200 000 usztasának és domobránnak titulált hazafit ( szószerint mert akkor 2 évig fenn állt Horvátország az NDH) mészároltak le főként hideg fegyverekkel, mert takarékoskodtak a lőszerrel."-Bocsi de azok a náci németország csatlósai voltak, fasiszták!
Előzmény: Josic Julien (139)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.16 0 0 140
Üdvözlet Josic Julien!
A problémám az, hogy már megint ott tartunk hogy "jól van, jól van történtek atrocitások horvát részről is, de bezzeg a szerbek azok asztán állatok egytől-egyig!"
A kollégád pl. ékesen kifejtette hogy az a civil aki az ellenséget támogatja az likvidálandó és meg is érdemli.
Ez szerintem nem így megy!
Ha az ellenség kegyetlenkedik az nem oldozza fel a horvátokat,albánokat,bosnyák muzulmánokat a saját büntetteik alól!
Üdv!
Előzmény: Josic Julien (139)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.16 0 0 139

Üdv Vucko...

Mit gondolsz egy horvát érzelmű ember mit mondhatna ezekre a képekre?

Először is minden háború szörnyű és piszkos, ha kiemelünk részleteket belőlük akkor főleg az. A II. vh. ús képeket Titó partizánjainak reklám kabinetje készítette. Persze Blejburgról nincsenenek képek ahol a partizánok mintegy 200 000 usztasának és domobránnak titulált hazafit ( szószerint mert akkor 2 évig fenn állt Horvátország az NDH) mészároltak le főként hideg fegyverekkel, mert takarékoskodtak a lőszerrel.

Az újkori képekröl: - Goszpicsban történt túlkapás ezért van Gotovina Hágában, pedig nem Ő tette, hanem egy századosa akinek egész faluját családjával együtt felkoncolták a szerb szabad csapatok. Vukovárnál is történtek túlkapások horvát részről is , de azért a szerb hamis propagandáról se feledkezzünk meg és a vukovári kórházról ahol 220 sebesültet öltek meg a szerb szabadcsapatok és másik 4000 civilt kivégeztek és még többet a Begejcin és Sztajicsevon felállított koncentrácios táborokba vittek...

Nem teszek fel képeket, pedig 5x ennyit tudnák, amin a szerbek és csatlósaik csináltak szörnyűségeket. Fölösleges. Aki ott volt tudja mi történt és, hogy...

Üdv... Josic...

Előzmény: Vucko (138)
Vucko Creative Commons License 2007.05.15 0 0 138
"Melyik volt a keményebb ellenség (mármint mint katona) a muzulmán vagy a szerb." Itt van két kép szaudi-muzulmán katonákról. Nem szerették a szerbeket. http://sokolac.slavicnet.com/sokolac/sokolac_history2_forum.html
Előzmény: HUNTERKILLER (26)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.15 0 0 137

Üdv Big-B

Vapi fél órás kocogás=5 évvel több élet:)

Úgy beszélek mindha mi a hosszú élet titkát kerestük volna a harctereken:)

Üdv... Josic...

Előzmény: Big-B (136)
Big-B Creative Commons License 2007.05.15 0 0 136
Köszönöm Josic! A sportot tényleg elő kell vennem, nagyon tré az állóképességem, de aszem ezt minden programozó elmondhatja magáról :-)
Üdv... Big-B
Előzmény: Josic Julien (134)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.15 0 0 135

Tiszteletem Petike23...

Elégedett vagy a topikod pörgéséve?:)

Üdv... Josic...

Előzmény: Josic Julien (134)
Josic Julien Creative Commons License 2007.05.14 0 0 134

Üdv Big-B...

Nincs ultramodern felszerelés, pár ötlet.

Támadás előtt mit kell megbeszélni, jelbeszédet, tartalék támadási irányokat, ha balul sül el a dolog arra az esetre a visszavonulásra csoportulási pontokat, ahonnan újra indíthatjátok a támadást, vagy csapdát állíthattok az üldözőknek. Haladáskor csendben lassan haladni karjelekkel komunikálni, minden fedezéket kihasználni, ha lehet esőben. ködben, világosodáskor, sötétedéskor támadni. Mindíg árnyékban haladni, álcázni magatokat. Lehet pár emberrel ál támadást színlelni és a fő erőkkel ellenkező oldalról támadni. Közel harcra begyakorolni a kapás lövést. Sokat sporolni futni, a jó kondíció fél győzelem a sebesülteknek pedig életbemaradást jelent... Ennyi tanács gyorsan, ha már nem tudtátok volna....

Üdv... Josic...

Előzmény: Big-B (133)
Big-B Creative Commons License 2007.05.14 0 0 133
Nagyon igazad van. És az a mondás is beigazolódott, hogy a legjobb terv sem éli túl az 1 percet. Rögtönözni kellett folyamatosan, és mivel 40-en voltunk egy csapatban rádió nélkül teljes káosz alakult ki. Még szerencse, hogy a legelején gyülekezési pontot jelöltünk meg, ott találkoztunk amint az első feladatot végrehajtottuk.

Az első játéknál majd kiokádtam a tüdőmet, pedig nem volt megerőltető a mozgás... a legvégén mikor letettem a cuccokat és készültünk hazamenni... leesett a vérnyomásom, és alhasaltam :-)
Előzmény: Josic Julien (131)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2007.05.14 0 0 132
"Kültem emailt...."-Mail ment! Jó dolog ez az internet! :-)
Előzmény: Josic Julien (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!