Keresés

Részletes keresés

Csokis Creative Commons License 2017.06.26 0 0 2675

Sziasztok! Bocs', hogy ide írok, de külön szerelős topikot nem találtam.

Van egy pár éves (kb. 5-6, nem pontosan tudom, mert használtan vettük) Electrolux hűtőnk.

Kombinált hűtő, kis fagyasztóval a felső részén, bútorba beépíthető. Nagyon sokat nem mehetett előző életében, amikor egy éve megvettük, vagy három éve egy raktárban állt a konyhabútorával együtt. (Valójában a bútort vettük, a hűtőt kaptuk vele.) Szóval kezdettől azt csinálta, hogy a háta, a mélyhűtő felől kiindulva jegesedett. Nagyon nem zavart, mert a hát puha műanyag, megnyomtam, a jég szinte egyben levált, kidobtam, annyi.

Pár hete azt vettem észre, hogy nem hűt rendesen. Gondoltam, kánikula van, de ennyire azért nem. 13-14 fok van az alsó polcon. Ha felhúzom a szabályozót 5-6-os fokozatba, akkor a fagyit jégcsákánnyal kell kiszedni a dobozából, de a "normál" hűtő rész ugyanolyan meleg. A következő kérdéseim lennének:

 - Van valakinek tippje ennyiből, mi lehet vele?

 - Érdemes vele próbálkozni, vagy kezdjem túrni a MediaMarkt katalógust. :-)

 - Tud valaki normális hűtőszerelőt ajánlani? Vagy szimplán Electrolux márkaszerviz?

Előre is köszi: Csokis

Petya79 Creative Commons License 2017.05.30 0 0 2674

No frost nélkül is el lehet élni, az csak egy kényelmi opció. Amúgy a hűtőt általában higiéniai okokból is ki szokták pakolni, legalább évente egyszer. Nálunk tömve van a fagyasztó hússal, úgyhogy én már csak amiatt is át szoktam válogatni, aztán egyúttal kitakarítom a hűtő- és fagyasztóteret, meg a fiókokat.

 

Előzmény: Andrav33 (2673)
Andrav33 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 2673

Sziasztok,

 

konyhai gepeket kellene vennem, de tanacstalan vagyok.

 

Pl hutoszekreny eseten, ezt talaltam ami jonak tunik: "BOSCH KIV34X20", viszont elvileg ez sem no-frost huto. Nem is nagyon talaltam no frost hutot pedig eleg sokat megneztem.

En ugy gondoltam a no frost azt jelenti, hogy nem kell evente leengedni, kipakolni, es ezert hasznos funkcio, de lehet hogy nem olyan nagy baj ha nem no-frost hutot veszek? Mi a jelentosege?

 

Koszonom

Petya79 Creative Commons License 2017.05.10 0 0 2672

A mostani hűtőgépeket nem évtizedekre tervezik, így a - lehetőség szerinti - minél hosszabb garidő már egy jó támpont lehet. Emellett nem hátrány a jó alkatrész ellátottság, és - ha nincsenek túlzott elvárásaid - a minél egyszerűbb felépítés. Nekem bőven megfelel a legpuritánabb a hűtőszekrény is, a körítést meghagyom a marketingeseknek. Az inverteres motor sem létszükséglet. Azt válaszd, amelyik a Te igényeidnek megfelel.

Előzmény: itepa (2670)
ismerosarcok Creative Commons License 2017.05.09 0 0 2671

Sziasztok! Fagyasztó+hűtőszekrényt vennék egybe, sajnos a hely limitált, ezért 56 cm-nél szélesedbb hűtő nem fér el.

Kettőt találtam egyelőre, ami szóba jön, Ti melyiket vennétek?

 

Candy CCBS 5154X

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/candy/ccbs-5154w-p243392635/#termek-leiras

 

vagy 

 

Amica FK265.3SAA 

https://www.arukereso.hu/hutoszekreny-fagyaszto-c3168/amica/fk265-3saa-p93005441/#termek-leiras

 

Nem tudom, melyik jobb márka a kettő közül. Mit javasoltok?

itepa Creative Commons License 2017.05.04 0 0 2670

Sziasztok!

Hutogep vasarlast tervezek a kozeljovoben.
A 3 ev garancia miatt Gorenje hutot vennek (kb 150-190e ft kozott), de ha van esetleg mas gyarto/modell ami ajanlott ebben az arkategoriaban akkor azt is szivesen megnezem.

Mindenkeppen alulfagyasztos, kombinalt huto erdekelne.

Egyelore az alabbi modellekre sikerult leszukitenem a valasztekot:

Gorenje NRK 6192 MC
Gorenje NRK 6192 TX FACELIFT
Gorenje NRK 6202 MX
Gorenje NRK 6202 TX FACELIFT
Gorenje NRK 6203 TX


Ezek kozul melyiket lenne erdemes? (A ket utolso kozott ha jol lattam csak az inverteres kompresszor a kulonbseg. Erdemes az invertereset valasztani?)
Van esetleg valakinek valamelyikkel tapasztalata? 

Koszonom elore is.

Udv.
Peter


Petya79 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2669

Mivel egy "kasztból" valók, könnyen lehet, hogy az az Indesit zsanér is jó lesz. Ha ingyen volt, egy próbát megér. :-)

Előzmény: cidorka (2668)
cidorka Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2668

Szia !

 Nagyon köszönöm segítőkészséged! Hsz-em küldése után feltúrtam a netet,de az általad linkelt oldalakat nem találtam. Mást igen.Érdekesség,hogy a bal oldali felső ajtózsanér dupla annyiba kerül,mint a jobb oldali. Meg is nyugodtam,hogy az értékesebb verziót választottam :D.Nevezetesen találtam olyat,hogy a bal oldali zsanér egy web áruházban 13ezer!!!; jobb oldali 6500Ft. Szerintem egyik sem ér többet 1000-nél.Kínálnak hűtőtér ajtót több mint 50ezerért.Hol élünk? Én a komplett gépet tényleg szép ,újszerű állapotban vettem 40ért. Aztán ma délután hirtelen ötlettől vezérelve felkerestem a közeli "MÉH" telepet,ahol egy kazal hűtőből találtam egy hasonló verziót/Indesit/ ami talán olyan zsanérral rendelkezik amire szükségem van.Kibontottam,és ingyen elhozhattam:)

  Még nem próbáltam beszerelni,még próbaüzemen van a gép. Egyébként a két oldalra való zsanér biztosan nem azonos!Tükörképük egymásnak. Azt állapítottam meg a telep hűtőinek áttúrásakor,hogy Pl:a Zanussi hűtők,és sok más márka esetében, pofon egyszerű az ajtózsanérok kialakítása:egyszerű síkban kivágott lemez, a gép tetősíkjába,fenéklemezébe csavarozva és kész.Semmi flnac,mégis műxik:) Itt 'Aristonéknál kellet a nagyzolás úgy látszik.

 Szívélyes üdv!

Előzmény: Petya79 (2667)
Petya79 Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2667

Elsőnek nézd meg az ajtót, hogy nincs-e elrepedve/beszakadva azon az oldalon, ahová a zsanért szeretnéd felszerelni. Ezt csak azért mondom, mert én olasz Indesit csodám ajtajának alsó része egyszer beszakadt a zsanér mentén, és emiatt kényszerűségből kellett balos nyitásúra szerelnem.

 

Aztán nézd meg, hogy a zsanérok szimmetrikusak-e, mert lehet, hogy simán átfordíthatóak. Vagyis: ami most a bal alsó zsanér, azt szereled jobb felsőnek; ami meg a bal felső, azt jobb alsónak. Ha mégsem jön össze (bár a képek alapján szerintem átfordítható), akkor egy vagyonért: ~4 ezer/db áron kapsz hozzá zsanért.

 

Itt találsz egy alkatrészlistát, fotókkal:

https://www.menager-technic.fr/pieces-detachees-hotpoint-ariston/mtaa4611vfr-f031998.html

 

Az Orczynál szerintem ugyanez a zsanér kapható, de azért érdemes rákérdezni:

http://www.orczyalkatresz.hu/alkatreszek/hutestechnika/zsaner_1032/zsaner_ajto_felso_bal_eredeti_ariston_huto_rendelesre_55016

 

Vagy van még az Euras-nál is.

Előzmény: cidorka (2666)
cidorka Creative Commons License 2017.05.03 0 0 2666

Sziasztok!

  A napokban vettem használtan egy Hotpoint-Ariston MTAA 4611 V "felül fagyasztós" hűtőgépet.Az eddigi egyetlen /remélem több nem is lesz,vagy csak jó sokára :)/  problémám az, hogy az ajtók nyitási irányát föl szeretném cserélni. Jelenleg jobbról nyílik balra. Az átfordításhoz viszont ahogyan én látom, az ajtót tartó "ellenoldali" zsanérokra lenne szükség.  Ezek beszerzéséről szeretném kikérni a véleményetek. 

   Köszönettel:István

Qkorica Creative Commons License 2017.04.27 0 0 2665

Csaxólok, hogy a fogadon kétféleképpen tudsz segíteni:

 

1. tekergeted az erre célra beépített eszközt

2. Elmex Sensitive Professional fogkrém érzékeny fogakra

 

Ja, és első napokban mindegyik hangos.....

Előzmény: Albert1234 (2664)
Albert1234 Creative Commons License 2017.04.27 0 1 2664

Kérem segítségeteket: melyik az az alul fagyasztós A++ no frost hűtőszekrény,cca. HUF 160-170 e,amely:

-nem hangos

-a normál hűtőrészben tárolt gyümölcs nem hűl le annyira,ha beleharapsz,fél óráig fáj a fogad,

-lehetőleg Magyarországon gyártják,van hozzá alkatrész,udvarias és nem szól be,nem oktat ki,

-Budapesten van a szervize,amely nem akkor megy ki hozzád,ha majd arra lesz dolga,néhány nap múlva.

A Sharp nem ilyen.Köszönöm.

ferixa Creative Commons License 2017.04.05 0 0 2663

Sziasztok!

 

Van egy 15 + éves (használtan vásárolt) Liebherr KGK 4055 kombi hűtőnk, két kompresszorral. A hűtő része rendetlenkedik: ha maxra tekerem, lehűt 2 - 3 fokra, de mire újra bekapcsol, 10 -12 - fokra felmelegszik. Így érezni is lehet a benne lévő holmin, hogy nem hideg. Digitális kijelzésű a hőfok mutatója, de hőmérővel is megmértem. Kezelőpanelt lebontottam, ránézésre égésnyomot, stb. nem láttam. Csatikat megmozgattam, de változatlan a helyzet. Jobb hátulján felülről van bedugva a hőézrékelője, azt is óvatosan kihúztam meg visszadugtam, mivel nem láttam rajta semmit. Mit javasoltok, mit tegyek vele? Két szerelőt is kérdeztem, telefonban azt mondták, kuka. Kár lenne érte, mert jól elférünk benne, 4 éve használjuk.

 

Köszi!

ferixa

ArpiCBR Creative Commons License 2017.03.08 0 0 2662

Sziasztok!

Electrolux kombi hűtővel kinek mi a tapasztalata? Vagy csak úgy általában... Adódott ugyanis nem rég egy kis gond a hűtőnkkel. A hátfal gyarkan fél-1 cm jégbe borul. Időnként leolvaszt, időnként nekem kell lekapcsolni a termosztátot, hogy kikapcsoljon a hűtés és akkor úg leolvad. Előző hónapban már a villany fogyasztáson is látszott hogy többet megy mint korábban.

Előzetes hibafelmérés alapján kilyukadhatott a hűtőcső. És a javítás se igen oldható meg.

A hűtő 6 éves, ami szerintem nem kéne hogy olyan sok legyen!

Ez mégis milyen gyakran fordul elő? Kinek mi a tapasztalata?

Hallottatok már olyat, hogy ilyen probléma esetén a gyártóval lehet egyezkedni, és fizetnek vmit?

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 2661

Mindig tanul az ember... :)))

Előzmény: Petya79 (2660)
Petya79 Creative Commons License 2017.03.04 0 1 2660

Problem solved. :-)

Előzmény: Törölt nick (2659)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.04 0 0 2659

Mielőtt teljesen hülyének érezném magam, megint odamentem most, kiszedtem a frissen tartó fiókot, s újfent körbekukucskáltam. :)

Nem találtam olvadékvíz levezetőt. A régi ezeréves hűtőnkön volt, ezen nincsen. Csak a 46x26x1.5 centiméteres mélyedés, ahol összegyűlik a víz.

No, a háesz megírás közben azért csak bökte a csőrömet, és ismételten megnéztem, de most még alaposabban, s újfent kiszedtem a fiókot semmi. Kivettem a felette lévő üvegpolcot, semmi. Aztán kikaptam az polc mögött lévő műanyag takaró vackot, NA OTT VOLT a szenyó lukacska, jól eldugva!

Köszönöm a tippet. Most már legalább ezt is tudom... :))

Előzmény: Petya79 (2658)
Petya79 Creative Commons License 2017.03.04 0 0 2658

Az nem egy jó dolog, ha a frissentartó rekesz alatt gyűlik a víz. Elég triviális a kérdés, de az olvadékvíz elvezetőt ugye ellenőrizted?

Előzmény: Törölt nick (2657)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.03 0 0 2657

Sziasztok!

 

A nyáron megleptük magunkat egy kettőszázXezres Bosch 500 literes hűtőszekrénnyel. Azt már a vásárlás előtti információgyűjtéskor többen írták, hogy néha fura, szötymörgő hangokat hallat a gépük. Ez a mienkével is így van. De nem gond, ugyanilyen hangokat ad ki magából az ugyanekkor vásárolt italhűtőnek használt kis Electrolux is.

Ami viszont nem tetszik, s érdekelne, hogy más is tapasztalt-e hasonlót... A felső normál hűtőrészénél az alsó fiók alatt van egy mélyedés szerűség, ami szemmel láthatóan víz-folyadék tárolására szolgál, ám ami meglepő, hogy viszonylag hamar, egy-két hét alatt megtelik vízzel... Néha a gyerekeim nem zárják be a hűtőajtót, de ettől azért nem illenék...

Tapasztalt valaki hasonlót?

Köszi.

arpiska82 Creative Commons License 2017.02.15 0 0 2656

Sziasztok!

 

Hűtő vásárlás előtt állunk és a tanácsotokat kérném. Alulfagyasztós változatot szeretnénk ami alacsony fogyasztású és megbízható, ha létezik ilyen...

LG-k tetszenek, de külföldi oldalakon nem sok jót írnak ezekre a lineáris kompresszorokra.

Samsungokra azt írják hangosak. Melyik más gyártót ajánlanátok?

Petya79 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 2655

Ezzel tisztában vagyok (nekem is van hitelkártyám). De azt ugye Te is tudod, hogy ha magasabb lenne azok aránya, akik "okosan" használják a hitelkártyájukat, akkor már rég nem létezne ez a banki 'termék' a piacon? A legtöbben még addig sem jutottak el, hogy legalább a felhasználható hitelkerettel megegyező összeget tartsanak egy megtakarítási számlán.

Előzmény: svedmalac (2653)
Petya79 Creative Commons License 2017.02.02 0 0 2654

100e-ért ez tényleg jó vétel volt. Az én Zanussim is ilyen elrendezésű, csak van még 1 plusz fiókja a normál hűtőtérben. Az egyedüli para ezeknél a készülékeknél a palásthűtés, aminek nem csak előnyei vannak, hanem sajnos hátulütői is.

Előzmény: Törölt nick (2652)
svedmalac Creative Commons License 2017.02.02 0 0 2653

Csak jelezném, hogy a hitelkártyákkal nem csak bukni lehet, hanem keresni is...

Több bank is ad visszatérítést, csak okosan kell élni vele. Nem negatív termék, csak fel kell nőni hozzá...

Előzmény: Petya79 (2645)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 0 0 2652

Szia,

 

úgy fél éve olvasgatom a topikot, és Tőled kértem tanácsot a hűtővásárlásomra nézve,

Szerintem nem írtam, hogy vettem is, ezt:

http://www.mediamarkt.hu/hu/product/_electrolux-en3611oow-h%C5%B1t%C5%91szekr%C3%A9ny-1154870.html

Amúgy pályáztam a nagycsaládos hűtőcsere programon, úgyhogy így 100e-ből meg is úsztam. Nagyon elégedett vagyok. A felső szekció elrendezése lehetne praktikusabb, de A+++-ban ez volt a legkedvezőbb áru és méretű készülék, úgyhogy boldog vagyok vele. Ennyi kompromisszum belefér. Azaz egy mindennap főző, nagycsaládos anyának bevált ez a hűtő, merem ajánlani. (Szintén Electrolux a fagyasztóládám is, mert sok minden ételt előre gyártok, ezért nem elég egy sima fagyasztós rész nálunk, de kell, hogy legyen a hűtőben is, mert a fagyasztóm a szuterénben van, nem a konyhában.)

 

Köszi a segítséget,

m.

 

ui. egyébként, amit a háztartási gépek áráról a jövedelem türkében írtál alább, azzal teljesen egyet tudok érteni. Ezt a gyakorlatot alkalmazom az élet minden területén, ahol kiadásokról kell döntenem. És ez bevált, működik, azaz jut is és marad is - mindig és mindenre.

Előzmény: Petya79 (2648)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.01 0 0 2651

Szia!

 

Nekem egy Electrolux fagyasztóládám van. Nagyon elégedett vagyok vele. Évente egyszer kitakarítom, egyébként semmit nem kell vele csinálni. 80e körül volt az ára 3 éve, 260 literes. Ha gondolod, megnézem a pontos típusszámot. Megérte az árát. Ez a márka megbízható (a jászberényi üzemben készülnek, ha jól emlékszem), van alkatrész utánpótlás, jól szervizelhető, és az ára is kedvezőbb, mint mondjuk egy Miele-nek vagy Liebherr-nek. És egy fagyasztónak nem is kell olyan sokat tudnia...:) Csendben teszi a dolgát.

Hosszabb áramszünet idején többször is megtapasztaltam, hogy a visszamelegedési idő valóban meghaladja a 24 órát, ami fontos. Nálam a szuterénben van, de ha lakószintre kerül, a 40dB körüli zajszint sem rossz.

 

m.

Előzmény: punk anderson (2650)
punk anderson Creative Commons License 2017.01.20 0 0 2650

Sziasztok!

 

Szüleimnél kb. 30 év után megadta magát a Gorenje fagyasztóláda. Kellene új. Mi most az ajánlott márka? Nem kell óriási, de túl kicsi sem. Kinézetre valami ilyesmi ,,fekvő" lenne ideális: https://www.euronics.hu/GORENJE-FHE241W-p10345
Tehát semmiképpen sem ,,álló".

Lehet a fentinél drágább, jó lenne az Euronics kínálatából https://www.euronics.hu/haztartasi_nagygepek/fagyasztok/fagyasztolada-m67, mert az van a településen, ahol élnek. Bár nem tudom mennyi láda lehet kiállítva, gondolom helyigény miatt nem túl sok.

 

Minden tanácsot örömmel veszek!

 

Előre is köszönöm!

ZsuR Creative Commons License 2017.01.16 0 0 2649

Egyetertek - mindenki a penztarcajahoz merten... de arra nem valaszoltal, hogy a blog miert az amerikai gazdasagot elemzi, miert nem a magyart... 

Előzmény: Petya79 (2648)
Petya79 Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2648

Bár én hoztam fel a dolgot, de egyre inkább elkanyarodunk a topic témájától. Annyival zárnám a témát, hogy ha naprakész vagy az amerikai gazdaság terén, és ismered a múltjukat, akkor könnyen rájössz, hogy a "többre futja nekik" elv nem jelent semmit. Lehet, hogy az illető megvette hitelre a 300 nm-es házát, az 5000 köbcentis V8-as 'bevásárló autót', 105 inches LED tévét, de ha elveszíti a munkáját, mehet egy fával megrakott hordó mellé melegedni...a megtakarítás nélküli nyugdíjas évekről már nem is beszélve.   
 
Talán annyiban egyetérthetünk, hogy célszerű mindenkinek a saját pénztárcájához mérten vásárolnia, és akkor biztosan nem érheti csalódás. Én ragaszkodom ahhoz az elvárásomhoz, hogy háztartási nagygépre legfeljebb 2 heti munkabéremet áldozom, és mindig van erre a célra (is) annyi megtakarításom, hogy ne legyen anyagi probléma egy hirtelen tönkrement gép cseréje. Akinek ilyen feltételek mellett is simán futja egy 300-400, vagy akár 800 ezres hűtőre, az tegye meg bátran. Azt viszont soha nem fogom megérteni, aki hónapokig gyűjtöget, ne adj isten személyi kölcsönt vesz fel, vagy "ingyen" hitelre vásárol; és úgy van vele, hogy ha már lúd, legyen kövér.

Előzmény: ZsuR (2647)
ZsuR Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2647

Beleolvastam a cikkekbe... miert az amerikaival foglalkozik?

 

Itt egy hozzaszolas - amivel kb egyetertek:

 

Tibor2015-02-23 at 09:07

Ennyit arrol, hogy azert elunk nehezen, mert elszorjuk a penzt. Lam az amerikaiak is elszorjak, megis sokkal tobbre futja nekik…

 

Szeretnem latni, hogy az atlagos magyar csalad hogy veszi a lakasat, autojat... (jo erzes ha nincs fizetnivalod a kocsijaidra vagy hazadra... mert azt is eleri az ember a hitelrevett autonal, haznal...)

Előzmény: Petya79 (2645)
ZsuR Creative Commons License 2017.01.15 0 0 2646

Ami az amerikai eletformat illeti - nagy orszag, sokmindent meg lehet benne talalni... ahogy mi elunk, nem jellemzo az egesz orszagra.


Rendszeresen fozok (ellenben a sok-sok amerikaival :)), aki felkesz, kesz es hazhoz rendelt etelen el.

A Papusom vagy megeszi vagy nem - de az biztos.  Szoval... varok 1-2 napot mielott kidobom :)) - kell a hely!!! :))

 

Nem tudom ki a Miklos... nem ismerem a blogjat.

Előzmény: Petya79 (2645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!