Keresés

Részletes keresés

monobombola Creative Commons License 2016.06.05 0 0 3654

Jobbik esetben a holtpont. Rosszabbik eset a szarvas, a legrosszabb a vaddisznó.☻.

Előzmény: AZS (3652)
Straniero..71 Creative Commons License 2016.06.05 0 0 3653

Akkor hajrá!

Én sokat vazatak,éjjel-nappal... Leginkább éjfélkor szoktam elindulni Pestről, jó tempóban lehet haladni,a kocsiban mindenki alszik. Mire felébrednek már érdekes helyeken járunk. A hőség hiánya autónak és vezetőnek is jó...

Előzmény: Bettina0123 (3651)
AZS Creative Commons License 2016.06.05 0 1 3652

Nincs komoly gond az éjszakai autózással. 2-3 között jön a holtpont, olyankor érdemes fél-egy órára megállni, enni-inni-kávézni-mozogni, egyébként meg annyi, hogy az autóban legyen olyan hideg, ami épp csak egy icipicit kellemetlen.

A hajnali megérkezés a tengerpartra című csoda kárpótol mindenért ;-)

Előzmény: Bettina0123 (3651)
Bettina0123 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3651

Szoktunk éjszaka autòval járni,mivel változòan is dolgozunk.

Straniero..71 Creative Commons License 2016.06.04 0 1 3650

Az éjjeli autózást csak akkor javaslom, ha van benne gyakorlatotok. 

Előzmény: Bettina0123 (3649)
Bettina0123 Creative Commons License 2016.06.04 0 1 3649

Igen,komppal várakozásokkal együtt számoltuk a 10 òrát,de persze ez függ a sebességtől dugòtòl stb. Pestől kb 60 km-re lakok, onnan indulunk. 4en megyünk szòval persze lesz váltòtárs. Makarskátòl fogunk át kompozni Bolra. 

monobombola Creative Commons License 2016.06.04 0 1 3648

Tehát. Ki számolta ki és mi módon ezt a tíz órát? Honnan indulsz? Milyen a monoton tűrő képességed? lesz-e váltótárs a vezetésben? Gyerekkel, társasággal? Pályán vagy Bosznia felé kerülve? Splitből vagy Makarskából kompozol? Mennyire sietnél? 

Így látatlanban. Indulsz mondjuk Bp.-ről. Pályán végig, Splitből komp... erről nincs mit mondani. Dögunalom. Drága és lélekölő. Igaz sehogy nem lesz tíz óra. Egy dugó, egy kapu, egy kompról lemaradás - bárkivel történhet bármi.

Ahogy én megyek - már vagy húsz éve arra felé: Az M6-oson le. Udvarnál át és Samacnál már tankolok a Gazprom kútnál kártyával. Mert először mégy, hát Zenicénél  a pályára fel és a végén (Tarcin) Mostar felé. Onnan szabadon választott  - a Neretva völgye szép. Van másik irány is. Makarskánál komp. 

Ez sem tíz óra, de ez utazás. Élmény. 

Hazafelé meg amit gondolsz. Az már rövidebb szokott lenni. ☺

Előzmény: Bettina0123 (3647)
Bettina0123 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 3647

Sziasztok! Horvàtországba megyünk nyaralni elősször,autòval.

Szerintetek érdemes elindulni éjjel még,vagy elég hajnalban is,ez egy 10 òràs út kb.

Brac szigetre megyünk.

Köszönöm a válaszokat! 

imgi0 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 3646

Köszi az infót !

Előzmény: fekvőrendőr (3645)
fekvőrendőr Creative Commons License 2016.05.16 0 0 3645

Az INA kutakon ez a három fajta van:

EURODIESEL BS normál gázolaj

EURODIZEL BS CLASS prémium gázolaj

EURODIESEL BS BLUE vagy EURODIESEL BS PLAVI kékre festett gázolaj, kizárólag mezőgazdasági és ipari felhasználásra 

Előzmény: imgi0 (3644)
imgi0 Creative Commons License 2016.05.16 0 0 3644

Sziasztok ! Idén először megyünk nyaralni Horvátországba ezért szeretném a segítségetek kérni abban, hogy a dízel és a biodízel jelölése miben tér el a benzinkutakon. Előre is köszi a segítséget.

Messinia Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3643

Köszi, jegyzetelek. :)

Az Isztriára megyünk, tehát a komp miatt nem kell aggódnom. :)

Valamikor kora reggel indulnánk, odafelé szivesen megnézném Opatijat, még nem láttam, és beleférne az időbe is. De ez csak azon fog múlni, hogy haladunk majd. A kislányunk szeret az autóban aludni, az nem gond, mondjuk nem értem mi a fenéért csak estére takaritják ki a szobákat, behordjuk a cuccot, aztán mehetünk is vacsorázni...

Előzmény: hul (3642)
hul Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3642

Jellemző a hétvégi sokadalom, a szombati turnusváltás miatt és az egyébként is magasabb belföldi forgalom miatt. De a várakozás elsősorban a kompokra és Luckora, a cestarinára igaz. (Nem sorolnám ide a vszlag ritka, de előforduló baleseti várakozást, ami bármikor lehetséges. Mint bárhol és bármikor.)

A kompok nagy részét szükség szerint, vagyis nem ragaszkodva a menetrendhez, hanem gyakorlatilag azonnal indítják. Lucko csapdája hajnalban, késő este, éjjel kikerülhető, a bankkártyás fizetés (külön sávban történő sorolás) ismételten előny. Nem volt kérdés, de megemlítem a KRK-i hidat, az odavezető utak se túlzottan áteresztőek... rosszkor érkezve baba egy helyzet, pl. péntek este kifelé. Jó tudni, elkerülni.

Azért a horvátok is felismerték, hogy a szombat tarthatatlan és már sokkal rugalmasabbak, mint régen. 

Előzmény: Messinia (3641)
Messinia Creative Commons License 2016.03.20 0 0 3641

Sziasztok!

Horvátországban jellemzően csak a szombaton van inkább tumultus a pályán? Mi kedden mennénk - valószínű, hogy csak reggel 6-7 körül indulnánk - mondjuk ez is turnusváltós nap, legalábbis a ennél az irodánál.

Gyerekkel megyünk, nem szivesen álldogálnánk órákig. Nem szoktunk nappala utazni, de most délután 5 körül lehet majd elfoglalni a szállást, illetve cirka 7 óra alatt kint vagyunk (a 15 órás utakhoz vagyunk szokva:)). No meg a párom örül, hogy végre nem éjjel kell vezetnie. :)

Rég voltunk már, kijöttünk a horvát gyakorlatból. :)

hul Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3640

Beleolvastam a Konzuli Szolg. tájékoztatójába, persze minden előfordulhat és bizonyára van probléma. Különösen a mai átjáróház helyzetben bármi lehet, a nyári turista szezon is lehet érintett. A horvát emberek nagyon vendégszeretők és barátságosak -ez is általában igaz! biztos volt, akinek más tapasztalata is van - nálunk volt már kulcs a lábtörlő alatt, többnyire kínálnak, keresik, hogy tudnak segíteni, ha kell. Ráadásul tudják, ott a tengernél ebből élnek... Aztán írnak a tájékoztatóban földrengésről, bizony nagyon komoly bozóttüzek voltak, egyes helyeken a kígyók is megélnek, szóval épp olyan veszélyes hely mint bármelyik mediterrán hely. A személyes tapasztalataim jók és remélem így is marad. 

Előzmény: L.Albert (3639)
L.Albert Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3639

Szia hul!

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ.

A Konzuli Szolgálat honlapján a közbiztonság első bekezdése egy picit elbizonytalanított .

Közbiztonság

1. A rendőrség erőfeszítései ellenére az utóbbi években nőtt az autólopások száma, elsősorban BMW és AUDI, de általában német gyártmányú járművek esetében.

http://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?horvatorszag

Előzmény: hul (3638)
hul Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3638

Azért is szeretem Horvátországot, mert közel 30 év alatt, mióta járok, soha nem történt esemény velünk, autófeltörés, lopás. Soha nem nyúltak semmihez, autóhoz, a felszereléshez a kempingben és a partokon sem. 

Biztonságosan lehetett parkolni bárhol ebből a szempontból, városban, parton, üzletnél, piacnál.

Persze bizonyára megtörténnek egyes dologok, csak sokkal ritkábban fordulhat elő. Azt hiszem itthon nagyobb "veszélyben" vagyunk, bevásárlóknál, a fővárosban, a nálunk ismert rablások, lopások nem jellemzőek Horvátországban.

Előzmény: L.Albert (3637)
L.Albert Creative Commons License 2016.03.15 0 0 3637

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon és egy kérdésem lenne hozzátok.

Először megyünk Horvátországba autóval, a szállásunk Zadar városában van.

Az a kérdésem, hogy egy ilyen viszonylag nagyobb városban mennyire kell tartani az autó lopástól vagy feltörésétől,

ugyanis a parkolás csak közterületen oldható meg.

lborli Creative Commons License 2015.11.17 0 0 3636

Köszönöm, Zsolti!

Előzmény: AZS (3634)
RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2015.11.12 0 0 3635

Most egy ilyet tesztelgetek androidos telefonon... 

AZS Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3634

Nekem egy Smarty-m van, annak ugyan kisebb a felbontása, de nem torzít (és a gps-en kívül 3d-s giroszkóp is van benne). És a lényeg, hogy az eredeti célon kívül én is élménymegőrzésre használom, elég intenzíven (de az eredeti célja vonatkozásában is tett már jó szolgálatot).

Úgyhogy hajrá mindenkinek, fedélzeti kamerát az autókba! ;-)

Előzmény: lborli (3633)
lborli Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3633

értem, vagy mégsem?

az 1 terabájt fedkamera megvéd a szférikus torzítástól? az első a memória kapacitás mértékegysége, nem optikai kifejezés, vagy nem jól tudom?

(ha bizalmas, megírhatod privátban a te kamerád típusát, köszönöm)

Előzmény: AZS (3632)
AZS Creative Commons License 2015.11.10 0 0 3632

nekem majdnem 1 terabájt fedélzeti kamerás video van a gépemen, tudom, miről beszéltek ;-)

Előzmény: lborli (3630)
Bujazliz Creative Commons License 2015.11.10 0 2 3631

Imádok fotózni, az idei 3 napos őszi hétvégi kiruccanáson is több mint 600 képet készítettem. Ennek ellenére egy ilyen kis kamerával készített videót megnézve a TV-n téli hideg estéken, jóleső érzés visszaemlékezni a nyári utazásokra.

Ami nekem még tettszett a kamera felvételeiben az, hogy hiába mentem gyorsan nem "mosódtak el" az útszéli jelzések. Ez újabb segítség lehet, ha a videó visszanézése során olyan leágazást, jelzést veszünk észre amit vagy kihagytunk mint látnivalót , vagy legközelebb ha arra járunk ezek után szétnézünk ott is.

Egy kép a videóból ami mutatja amiről írtam:

lborli Creative Commons License 2015.11.09 0 2 3630

Szférikus torzítás ide, szférikus torzítás oda, a képek szépek. Másként mondom, nekem tetszenek.

Ilyen kamerával készült felvételekkel nem akarok semmilyen fotós versenyen indulni, ha visszanézem emlékezem, úgyis csak nekem fontos, mást nem érdekel, osz' ennyi.

Előzmény: AZS (3626)
lborli Creative Commons License 2015.11.09 0 0 3629

Hvala!

Előzmény: Bujazliz (3628)
Bujazliz Creative Commons License 2015.11.09 0 1 3628

http://autos-kamera.arukereso.hu/overmax/camroad-6-1-p229192231/#termek-leiras

Széles látószögű, nagy felbontású.

Amiért vettem mert, nagyon jó képminőség mellett beépített GPS-el, a hozzáadott szoftverrel számítógépen utólag megnézve a szép, vagy érdekes helyeket, Google Map felhasználásával mutatja az akkor aktuális koordinátát és helyet (Így utólag könnyen megtalálható a kérdéses vido geometriai helye). 32GB-os SD kártyára 6-8 óra utazási videó fér fel. A Budapest-Primosten ut 30,5 GB-on fért el.
A képrészleti fehéregyensúly állítás miatt a szembesütő napnál is szép, világos a video.

Egy rövid video a primosteni kiruccanásról (apartmantól a kikötőig):

Előzmény: lborli (3625)
S-900 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 3627

Köszi a képeket.

Előzmény: Bujazliz (3624)
AZS Creative Commons License 2015.11.08 0 0 3626

??? azért itt a szférikus torzítás terén igencsak vannak problémák...

félreértés ne essék, egy fedélzeti kamera igencsak hasznos tud lenni, sokféle szempontból, de a minőségről azért ne csevegjünk hosszasabban.

Előzmény: lborli (3625)
lborli Creative Commons License 2015.11.07 0 0 3625

Milyen kamerát használsz? Már csak a képek kiválósága miatt kérdem.

Előzmény: Bujazliz (3624)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!