Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

uhuhu Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3141

én is budapestről megyek.  legalább 10x jártam meg a bosznia - horvátország útvonalat, de mindig, vagy udvar - szarajevó , vagy drávaszabolcs - banjaluka - mostar utvonalon.

A szarajevóit elfelejteném, mert a végén rengeteg a kanyargós szerpentin, illetve mindig beszoptam szarajevót, és a dugókat.

most fedesztem fel a térképen, hogy Barcs - Banjaluka utvonal vastag pirossal jelzett út, mint a Drávaszaabolcs . az valami vékonyka mellékúttal jelzi a térkép.

egyszer mentem Barcs - Banja luka utvonalon, de éjjel volt , és rettenet fáradt voltam, és kiesett az út teljesen...

általában munka után indulunk, elvezetek a bosnyák határig, onnan az asszony vezet.....

megnéztem, Mim ost Slanoba megyünk Dubrovnik fölé,

bosznián keresztül :

Barcson keresztül 796 km

Drávaszabolcson keresztül 805 km

Autópályán 950 km + 10E autopálydíj ( 227 KN )

Ugyhogy bosznia, ez nem is kérdés :)

Előzmény: The_Rible (3137)
Alexanna71 Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3140

Szia!

Igen kell meghatalmazás. Tegnap értünk haza és mi is kölcsön autóval (  Öcsémével) mentünk és a magyaroldalon oda és visszafelé is kérte a határőr a meghatalmazásokat!!!!!

Nekem Autóklubbos volt, ha ez benne van a forgalmiban nem is foglalkozik tovább a dologgal!!

Előzmény: nagy_san (3133)
The_Rible Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3139

Ez említett autóklubos kártyát én is javaslom. Egyszerű, hivatalos, olcsó és többnyelvű.

The_Rible Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3138

Ha a barcsira nem emlékszel, akkor röviden leírom: Barcsig gyorsan lehet haladni, Verőcénél építettek egy elkerülőt, ez nagyon jó és gyors. Azután belépsz a Papuk hegységbe, ami olyasmi mint a Mecsek, csak nagyobb (kb. 1000 m magas), kanyargós, erdős, szép. Aztán jön egy kb. 20 km-es szakasz, ahol gyakorlatilag ki sem jössz a falukból (ilyen, meg olyan Zdenci). Egy utcás tepülések és szó szerint a falu végén következik egy másik.  Aztán jön még rengeteg falu, de azok legalább nem érnek össze, közöttük lehet haladni. Néhány városka még szétlőtt, szétesett állapotban (Daruvár, Pakrác). Kb. Ennyi.

Előzmény: uhuhu (3136)
The_Rible Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3137

Az előző hozzászólásomban csak azért vicceskedtem, mert egyáltalán nem derült ki a kérdésből, hogy honnan-hova akar eljutni a kérdező. Ebből persze arra lehet következtetni, hogy bp.-i volt és úgy gondolja, hogy ez evidencia.

A te kérdésedből is csak következtetek, hogy Gradiskánál akarsz belépni Boszniába, de a kérdésben nem írtad, hogy honnan (biztos már korábbi hozzászólásodban említetted, de nem kerestem rá).

Mind a két útvonal szívás a sok falu miatt. Én Barcsnál szoktam átmenni, ha Gradiskát célzom meg. A másik útvonal kb. ugyanaz pepitában. Van itt a fórumon egy kolléga, aki arra esküszik, kb. kétmilliószor leírta már. Az általa javasolt Nasice-Pozega útvonal talán abban jobb, hogy a Papuk hegységet kevésbé érinti, több a sík terep. Van még olyan gyanúm, hogy azért is szereti, mert a kisebb utakon kevesebb rendőrrel lehet találkozni és így jobban nyomja neki a gázt. Ez utóbbit viszont én nem propagálnám. 

Előzmény: uhuhu (3136)
uhuhu Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3136

hü, akkor Te is arrafelé mész ezekszerint :)

Melyik a jobb:  Drávaszabolcs, vagy Barcs?

5 km rel hosszabb az egyik mint a másik, nem is ez izgat, hanem a térkép alapján Barcstól Banja Luka felé kicsit főutabb fúúton vezet az út, mint Drávaszabolcstól....

Mentme már mindkettőn, de a Barcsira nem emlékszem :)

Előzmény: The_Rible (3128)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3135
uhuhu Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3134

mindenképp vigyél legalább 2-3 nyelvü kölcsönadásit - használati engedélyt.  tőlem kb 3x kérték a határnál. ( ebben az évben is kértek forgalmit, de mivel látták hogy a tulaj is az autóban utazik ígynem szóltak semmit )

neten keress rá, fogsz találn, ha nem akkor menj be az magyar autoklubba, és 600 Ft ért lehet venni kis kártyát.... ami 3 nyelvü. nekem is ilyen van...

az assistance az utmenti segélyszolgálat.  a casco meg casco, ami törés esetén fizet.

az assistance nem fizet semmit, max jha lerobbansz akkor dijmentesen szervizbeszállitja az autódat....  vagy kiküld egy szerelőt aki a kisebb hibákat el tudja háritani.

http://www.autoclubtravel.hu/info.jsp

nagy_san Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3133

Sziasztok! 

Először megyek Horvátországba sofőrként. Olvasgattam a fórumot, sok hasznos infót találtam, de lenne két konkrét kérdésem, hátha tudtok segíteni.

1. Édesapám kocsijával megyünk, az ő nevén van. Én vezetek, ő nem utazik. Szükséges-e valamilyen papír arról, hogy hozzájárult a kocsi használatához? Ha igen, akkor milyen jellegű, mit kellene beleírni, nézi-e egyáltalán valaki?

2. Természetesen kötök utasbiztosítást és sok helyen ajánlják az ún. car assistance szolgáltatás megkötését. Kérdem én, hogy ez több valamivel, mint a Casco? Az ugyanis van a kocsira kötve. Ugyanazokért a szolgáltatásokért nyilván nem akarok fizetni. Esetleg egy hozzáértőbb, gyakorlati tapasztalattal?

Előre is köszi a válaszokat!

RetteNETes Lalyos Creative Commons License 2011.08.07 0 0 3132

:-)))))))))))))))))

AZS az "Illetékes Olvtárs"!!!!

:-D

Előzmény: AZS (3131)
AZS Creative Commons License 2011.08.06 0 0 3131

II.

Előzmény: bengaboy (3130)
bengaboy Creative Commons License 2011.08.06 0 0 3130

Sziasztok. Tudna e valaki abban segíteni hogy a VW transporter 9 személyes az autópályán melyik kategóriába esik, nem tudom a magasságát ugyanis bérelni fogjuk.

Köszi

T-boy01 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 3129
The_Rible Creative Commons License 2011.08.05 0 0 3128

már ne haragudj, ez milyen kérdés?

Szerintem Drávaszabolcsnál.

Előzmény: renibaba25 (3127)
renibaba25 Creative Commons License 2011.08.05 0 0 3127

kérlek segitsetek

ma este indulunk horvátországb, hol érdemes átlépni a magyar horvát határt? számithatunk valahol dugókra, kb éjfél körül leszünk  a határnál

bakibaby Creative Commons License 2011.08.04 0 0 3126

Ott vannak a tapasztalatok...

Előzmény: tracy71 (3125)
tracy71 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 3125

Köszi, ezt én is megtaláltam...

Előzmény: bakibaby (3124)
bakibaby Creative Commons License 2011.08.04 0 0 3124

google, a te jó barátod, olvasd el ezeket: http://www.booking.com/hotel/hr/hoteldonatzadar.hu.html

bb

Előzmény: tracy71 (3123)
tracy71 Creative Commons License 2011.08.04 0 0 3123

Sziasztok!

Tud valaki információt adni a Hotel Donat-ról Zadarban? Szinte minden honlapon, ahol a hotel feljön, ugyanazt írják és mutatják. Tapasztalatokat meg csak nagyon korlátozottan találok.

Előre is köszi!

bakibaby Creative Commons License 2011.08.04 0 0 3122

Akkor érdemes kp-t vinni, ha például hajnalban a tengerről befutó halászhajóknál/bárkáknál tengeri csemegéket szeretnél venni. Náluk ritkán lehet bankkártyával fizetni ;-)

bb

Előzmény: LADA (3121)
LADA Creative Commons License 2011.08.03 0 0 3121

98-as üzemanyag 10,25 Kn. Én ezt szoktam tankolni a 95-öst nem néztem.

Egy jó tanács, ha tudsz akkor bankkártyával fizess!- nekem a bank 35,55-re számolta az árfolyamot. Csak 1500 Kn készpénzt vittem magammal, amit 38,2 -ért tudtam váltani. Szerintem kp-t nem is érdemes vinni, autópályán mindenhol lehet vele fizetni.

bakibaby Creative Commons License 2011.08.03 0 0 3120

Hmmm, ez nem teljesen jó :-) Sebaj :-)

bakibaby Creative Commons License 2011.08.03 0 0 3119

Menjetek így, ez nagyon látványos út!

Előzmény: szabcsiga (3118)
szabcsiga Creative Commons License 2011.08.03 0 0 3118

Sziasztok.

Krk szigetre szeretnénk menni,eddig mindig autópályán mentünk.Érdemes más útvonalat választani?Az autópályán nem sokat látni.

Mike-11 Creative Commons License 2011.08.02 0 0 3117
Ez az ejfel koruli indulas jol hangzik, legalabb a kicsik alszanak ejjel es csend lesz :) Viszont Crikvenicaban a szallasunkat csak 2-tol foglalhatjuk el, igy addig beiktatnank egy furdest. Kerdesem, hogy tudsz/tudtok az altalad felvazolt utvonalon vmi olyan strandot ahol nyugodtan otthagyhatjuk a kocsikat meg bennuk a sok cuccot? Akar vmi orzott parkolo is jo lenne ami nem egy vagyonba kerul. Nem szeretnem rossz elmennyel kezdeni a nyaralast, jobb a bekesseg...
Koszi
Előzmény: AZS (3114)
LADA Creative Commons License 2011.08.02 0 0 3116

a komp oránként jár, 1 autó, soför, utas: 126 Kn.

5 évig nem kell fizetni a gyerekért.

Előzmény: dohonyiz (3115)
dohonyiz Creative Commons License 2011.08.01 0 0 3115

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, oda és visszaútra Budapest-Kampor(Rab sziget) távon.

Odafelé valami gyors, minél rövidebb útvonalat terveznénk, visszafelé pedig valami látványosat, de nem sokkal hosszabbat, mint oda.

Kérdésem lenne még a Rab szigetre átmenő komp. Milyen sűrűn jár, mennyibe kerül?

Köszi!

AZS Creative Commons License 2011.08.01 0 0 3114

szerintem indulj el éjfélkor, szép kényelmesen gurulj le, és akkor pont napfelkelte környékén érsz oda.

az meg tényleg csodás látvány ;-)

Előzmény: Mike-11 (3113)
Mike-11 Creative Commons License 2011.08.01 0 0 3113

Köszi a gyors választ AZS. Pont ezért kérdeztem, nem akartam potyára a hegyek között kacskaringózni... 

Megnéztem a Google Earth-ben amit ajánlottál, tényleg jól néz ki az út a Bakari öböl felé a feltett képek alapján. Ráaádásul ahogy néztem, onnantól meg végig a tengerpart mentén folytatódik az út egész Kraljevicáig. Szóval köszi, lehet hogy ez lesz a jó megoldás. Egyébként ha még tudtok alternatívákat, szívesen veszem!

Indulási időre mit javasoltok? Turnusváltáskor megyünk... Éjjel 2-3 az jó lehet, vagy mindegy, ígyis-úgyis dugó lesz?

Köszi

Előzmény: AZS (3112)
AZS Creative Commons License 2011.08.01 0 0 3112

ha Vratánál jössz le a pályáról, akkor ugyan sok hegyi út áll előtted, de Crikvenicába egy hosszú völgyön keresztül érsz be - tehát pont nem lesz meg a tenger látványa a hegyről.

az 501-es úton meg még bőven Krizisce előtt, Meja faluban egy T alakú kereszteződésnél eldöntheted, hogy rövid, de meredek és jó kilátású úton lemész a Bakari öbölhöz, és onnan a parton végig, vagy mész tovább a hegyen, és onnan csatlakozol be a 8-asra.

nekem a Bakari öböl felé szimpatikusabb, hajnalban csodálatos kilátás van onnan, de ez persze szubjektív ;-)

Előzmény: Mike-11 (3111)