Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

RetteNETes Lalyos 2011. aug. 7. Creative Commons License 3132

:-)))))))))))))))))

AZS az "Illetékes Olvtárs"!!!!

:-D

Előzmény: AZS (3131)
AZS 2011. aug. 6. © 3131

II.

Előzmény: bengaboy (3130)
bengaboy 2011. aug. 6. © 3130

Sziasztok. Tudna e valaki abban segíteni hogy a VW transporter 9 személyes az autópályán melyik kategóriába esik, nem tudom a magasságát ugyanis bérelni fogjuk.

Köszi

T-boy01 2011. aug. 5. © 3129
The_Rible 2011. aug. 5. © 3128

már ne haragudj, ez milyen kérdés?

Szerintem Drávaszabolcsnál.

Előzmény: renibaba25 (3127)
renibaba25 2011. aug. 5. © 3127

kérlek segitsetek

ma este indulunk horvátországb, hol érdemes átlépni a magyar horvát határt? számithatunk valahol dugókra, kb éjfél körül leszünk  a határnál

bakibaby 2011. aug. 4. © 3126

Ott vannak a tapasztalatok...

Előzmény: tracy71 (3125)
tracy71 2011. aug. 4. © 3125

Köszi, ezt én is megtaláltam...

Előzmény: bakibaby (3124)
bakibaby 2011. aug. 4. © 3124

google, a te jó barátod, olvasd el ezeket: http://www.booking.com/hotel/hr/hoteldonatzadar.hu.html

bb

Előzmény: tracy71 (3123)
tracy71 2011. aug. 4. © 3123

Sziasztok!

Tud valaki információt adni a Hotel Donat-ról Zadarban? Szinte minden honlapon, ahol a hotel feljön, ugyanazt írják és mutatják. Tapasztalatokat meg csak nagyon korlátozottan találok.

Előre is köszi!

bakibaby 2011. aug. 4. © 3122

Akkor érdemes kp-t vinni, ha például hajnalban a tengerről befutó halászhajóknál/bárkáknál tengeri csemegéket szeretnél venni. Náluk ritkán lehet bankkártyával fizetni ;-)

bb

Előzmény: LADA (3121)
LADA 2011. aug. 3. © 3121

98-as üzemanyag 10,25 Kn. Én ezt szoktam tankolni a 95-öst nem néztem.

Egy jó tanács, ha tudsz akkor bankkártyával fizess!- nekem a bank 35,55-re számolta az árfolyamot. Csak 1500 Kn készpénzt vittem magammal, amit 38,2 -ért tudtam váltani. Szerintem kp-t nem is érdemes vinni, autópályán mindenhol lehet vele fizetni.

bakibaby 2011. aug. 3. © 3120

Hmmm, ez nem teljesen jó :-) Sebaj :-)

bakibaby 2011. aug. 3. © 3119

Menjetek így, ez nagyon látványos út!

Előzmény: szabcsiga (3118)
szabcsiga 2011. aug. 3. © 3118

Sziasztok.

Krk szigetre szeretnénk menni,eddig mindig autópályán mentünk.Érdemes más útvonalat választani?Az autópályán nem sokat látni.

Mike-11 2011. aug. 2. © 3117
Ez az ejfel koruli indulas jol hangzik, legalabb a kicsik alszanak ejjel es csend lesz :) Viszont Crikvenicaban a szallasunkat csak 2-tol foglalhatjuk el, igy addig beiktatnank egy furdest. Kerdesem, hogy tudsz/tudtok az altalad felvazolt utvonalon vmi olyan strandot ahol nyugodtan otthagyhatjuk a kocsikat meg bennuk a sok cuccot? Akar vmi orzott parkolo is jo lenne ami nem egy vagyonba kerul. Nem szeretnem rossz elmennyel kezdeni a nyaralast, jobb a bekesseg...
Koszi
Előzmény: AZS (3114)
LADA 2011. aug. 2. © 3116

a komp oránként jár, 1 autó, soför, utas: 126 Kn.

5 évig nem kell fizetni a gyerekért.

Előzmény: dohonyiz (3115)
dohonyiz 2011. aug. 1. © 3115

Sziasztok,

Szeretnék tanácsot kérni Tőletek, oda és visszaútra Budapest-Kampor(Rab sziget) távon.

Odafelé valami gyors, minél rövidebb útvonalat terveznénk, visszafelé pedig valami látványosat, de nem sokkal hosszabbat, mint oda.

Kérdésem lenne még a Rab szigetre átmenő komp. Milyen sűrűn jár, mennyibe kerül?

Köszi!

AZS 2011. aug. 1. © 3114

szerintem indulj el éjfélkor, szép kényelmesen gurulj le, és akkor pont napfelkelte környékén érsz oda.

az meg tényleg csodás látvány ;-)

Előzmény: Mike-11 (3113)
Mike-11 2011. aug. 1. © 3113

Köszi a gyors választ AZS. Pont ezért kérdeztem, nem akartam potyára a hegyek között kacskaringózni... 

Megnéztem a Google Earth-ben amit ajánlottál, tényleg jól néz ki az út a Bakari öböl felé a feltett képek alapján. Ráaádásul ahogy néztem, onnantól meg végig a tengerpart mentén folytatódik az út egész Kraljevicáig. Szóval köszi, lehet hogy ez lesz a jó megoldás. Egyébként ha még tudtok alternatívákat, szívesen veszem!

Indulási időre mit javasoltok? Turnusváltáskor megyünk... Éjjel 2-3 az jó lehet, vagy mindegy, ígyis-úgyis dugó lesz?

Köszi

Előzmény: AZS (3112)
AZS 2011. aug. 1. © 3112

ha Vratánál jössz le a pályáról, akkor ugyan sok hegyi út áll előtted, de Crikvenicába egy hosszú völgyön keresztül érsz be - tehát pont nem lesz meg a tenger látványa a hegyről.

az 501-es úton meg még bőven Krizisce előtt, Meja faluban egy T alakú kereszteződésnél eldöntheted, hogy rövid, de meredek és jó kilátású úton lemész a Bakari öbölhöz, és onnan a parton végig, vagy mész tovább a hegyen, és onnan csatlakozol be a 8-asra.

nekem a Bakari öböl felé szimpatikusabb, hajnalban csodálatos kilátás van onnan, de ez persze szubjektív ;-)

Előzmény: Mike-11 (3111)
Mike-11 2011. aug. 1. © 3111

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni útvonallal kapcsolatban. Crikvenicába megyünk idén és az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan útvonalat, amivel a hegyen keresztül lyukadunk ki a tengerpartra? Idén jön velünk két kisgyerek is, szeretnénk nekik megmutatni milyen szép is madártávlatból a tenger. (Ráadásul még egyébként sem láttak tengert...) Amíg lehet maradnánk az autópályán, mert a kicsik úgyis végig csak nyávognak majd... Nézegettem, hogy vagy a Vrata kijárónál jövünk le a pályáról és akkor onnantól hegyen keresztül Lic felé, vagy Ostrovicánál és akkor az 501-es útról letérünk Krizisce felé és onnan megyünk fent a hegyen végig. A gondom az, h egyik irányban sem jártam, nem tudom mennyire szakadésokak, nehezen járhatóak ezek a szakaszok... A két kicsi miatt nem nagyon akarok rizikós utat bevállalni egyelőre, viszont biztos nagy élmény lenni nekik látni a hegyről a tengert. Vagy ha esetleg tudtok javasolni valami szép, aránylag kényelmes útvonalat, akkor szívesen venném az ötleteket.

Egyébként aug. 20-25-ig megyünk, jön közületek vki arrafelé ebben az időszakban?

Köszi,

Mike

Gzsolo 2011. aug. 1. © 3110

"gyeda" valószínűleg eltévedt.

Engem érdekel és itt érdekel, mivel ez a "Horvátország autóval!"

Szerintem a kiértékelése pro és kontra is ide tartózik.

Ja! A valószínűleg, remélem hosszú "ó", hosszú "í" és hosszú "ű", mert az okos OFF-ot nyomogatóknak a helyesírás is probléma!!

Előzmény: LADA (3109)
LADA 2011. aug. 1. © 3109

ja látszik, de szerintem a te szöveg értelmezéseddel és felfogásoddal van a probléma. Én a KRESZ-ről 1 szót sem írtam (más hozzászolók elemezték a Kresz paragrafusait), csupán leírtam hogy mi történt velem: Horvátországban autóval.

Ha ez nem ide tartozik akkor Én kérek elnézést.

Előzmény: gyeda (3108)
gyeda 2011. aug. 1. © 3108

Látszik nehéz a felfogásod!Ez a fórum nem a KRESZ értelmezéséért lett létrehozva.Ne itt OFF-olj

Előzmény: LADA (3107)
LADA 2011. júl. 31. © 3107

tudod / tudjátok a vicc az hogy a motorosok zárovonal ide vagy oda előznek ha kell hanemelőttem is előztek motorral, autóval végrehajtok egy tök szabályos előzést és bumm egyből. Én inkább arra gyanakszok hogy Magyar voltam. egyből szaladt az autóhoz a rendőr és a legelső az volt hogy 2000 Kn, utána kérte az iratokat, stb.

Szóval eddig jó véleménnyel voltam a horvát rendőrökről, nem volt problémám, többször voltam náluk, de ez nem volt Fair dolog.

Előzmény: AZS (3103)
R6Rider 2011. júl. 31. © 3106

A 95-ös benzin 2,32-2,35 márka. 1,93-al váltják az €-t.

Előzmény: lborli (3105)
lborli 2011. júl. 31. © 3105

Menj BiH-en át, s tankolj ott. 2,40 KM a gázolaj az egész országban.

Előzmény: ma-lőr (3097)
R6Rider 2011. júl. 31. © 3104

Lehetne más, megfelelő topicban boncolgatni a témát? ;-) Thx

Előzmény: AZS (3103)
AZS 2011. júl. 31. © 3103

a 36/2 itt lényegtelen

dehogy lényegtelen, az az egyetlen eset, amikor megengedi a több jármű együttes előzését

szerintem magad sem gondolod komolyan

de, teljesen komolyan gondolom. az egészen pontosan a közvetlenül előtted levő autóról szól.

ez csak annyit ír elő, h előzés közben ne legyen előtted olyan, aki szintén előzni készül

szerinted. de ugyan hány km távolságban? a falu elején nem előzhetek, mert a falu túlsó végén épp előzni kezdett valaki? naugye.

sehol nem mondja ki, h csak egyetlen járművet szabadna egyszerre

nincs is rá szükség, a jobbratartási kötelezettség egyértelműen kimondja, ez alól pedig egyetlen kivétel van: a 36. § (2)

nálunk nem büntetnek emiatt

nem a frászt nem. legfeljebb baleset nélkül nem, mert lusta és trehány banda, de baleset esetén kőkeményen.

nem egy ilyen ügyet végigvittem már...

Előzmény: Degeczi (3102)