Keresés

Részletes keresés

aoluak Creative Commons License 2015.03.02 0 0 3378

Sziasztok!

Úgy látom nagy itt a csönd, legalább sokan ráértek válaszolni. :-))

Idén kénytelenek leszünk a szállás miatt szombaton jönni-menni. Eddig ezt sikerült megúszni, ezért nem tudom mi a helyzet. Az útvonal Budapest-Pag, autópályán.

Odafelé biztos éjszaka mennénk (2 kisgyerekkel), az a kérdés, hogy inkább induljak este 10-kor vagy elég hajnal 2-3 körül? A hajnal azért lenne jobb, mert a gyerekek legalább addig tudnak rendesen, ágyban aludni. Ha este 10-kor indulok, 5-re biztos ott vagyok ami minden szempontból túl korán van (szállás elfoglalása, gyerekek alvása stb.). A kérdés tehát, hogy van-e dugó szempontból nagy különbség a péntek este 10-es és a szombat hajnali 2-es indulás között?

Visszafelé nehezebb ügy. Úgy lenne ideális, hogy a gyerekek délutáni alvására időzítjük az indulást, ez kb. délután 2. Mire lehet számítani ilyenkor? Jobb-e reggel 10-kor vagy este 7-8-kor hazaindulni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

a.

Tigris0704 Creative Commons License 2014.12.03 0 1 3377

Hello

gerlaj Creative Commons License 2014.08.29 0 0 3376
Előzmény: nyuszi27 (3373)
ersekildiko Creative Commons License 2014.08.27 0 0 3375

Szia! semmiképpen nem akarlak lebeszélni Plitvicéről (különösen annak a fényében, hogy én is voltam háromszor), de Makarskáról Gyulára én biztosan Mostart és/vagy Szarajevót választanám hazafelé és mondjuk megnézném a Kravica vízesést. Ehhez az úthoz mindenképpen vennék egy térképet, ami ugyan többlet kiadás, de kb. 300 km-mel rövidebb az út, nincs autópályadíj, BIH-ban jóval olcsóbb a benzin és gyönyörű útról nem is beszélve.

Ha mégis maradtok az autópálya és Plitvice mellett, akkor Ubdinánál kell lehajtanotok az autópályáról az 1-es útra (szerintem ki van írva Plitvice) és Plitvice után Karlovac-nál tudtok újra visszamenni a pályára.

Előzmény: nyuszi27 (3373)
Senior55 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 3374

Tanulság, hogy kártyával kell fizetni.

Ott nincs lehetőség lehúzásra, ráadásul a kártyás fizetésnél közel középárfolyamon kapod a kunát, mert nincs eurós átváltás. Megállaposdásoknak köszönhetően a horvát kapuknál ne kell pin-kód sem. Kártya és "kartica" bead, számla és kártya kiad. Gyors és "bank card" kapunál még gyorsan is át lehet jutni, sorbaállás nélkül.

Előzmény: itya (3372)
nyuszi27 Creative Commons License 2014.08.27 0 0 3373

Sziasztok!Segítségeteket szeretnébk kérni!Jelenleg Makarskán vagyunk,Szept.02.-án reggel utaznánk a Plitvicei tavakhoz és onnan másnap haza Gyulára.A Gps viszont elromlott.Így csak a net maradt...Útvonaltervet szeretnénk kérni,hogy hogyan lenne a legjobb a plitvicei tavakhoz Makarskáról és a Plitvicei tavaktól haza Gyula városába eljutni,és ez ha autóályán mennénk végig mennyibe kerülne.Előre is nagyon szépen köszönjük a segítséget! :-)

itya Creative Commons License 2014.08.20 0 0 3372

A jóannyukért nem birnak leszokni a kapusok a lehuzásról!?!

Ma hazafelé odaadom a papirkártyát,szokásostól eltéröen a  ledes táblán nem jelenik meg hogy mennyit fizessek.

Aszongya 6 euro.

-Meeeennnyiiiiiiiii?

-6euro

-Kérek számlát.

-ööööö sorry izé tévedtem blabla 2 euro

-Ok (közben adom neki a 2 eurót) de kérek számlát

-ööööö izé tévedtem blabla    (táblán megjelenik a kuna és a 1.1 euro)

Visszaadott 1 kunával kevesebbet,de ott rögtön nem számoltam meg sajnos csak később.

Egyébként Pakistane (Zadarhoz közel van) jó hely ajánlom mindenkinek,csak a tenger volt meglepően nagyon hideg.

Gladiátor49 Creative Commons License 2014.08.19 0 0 3371

Akkor lehet, hogy az épp szolgálatban lévő emberrel volt gond. Ezek után már nem próbálkoztam. 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.08.19 0 0 3370

Előzmény: Gladiátor49 (3367)
rodore Creative Commons License 2014.08.19 0 0 3369

Én is mindig sima otp-s maestro kártyával fizetek. Több éve.

dalmatinac Creative Commons License 2014.08.19 0 0 3368

Szintén aug. elején (bár az időpont tök mindegy), mind a négy alkalommal (Luckónál hazafelé természetesen a No cash kapunál) OTP Maestro kártyával fizettem gond nélkül. :)

Gladiátor49 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 3367

Augusztus elején voltunk Rovinjban, és én is az első fizetőkapunál átadtam az OTP-s sima Maestro kártyámat, megnézte, és azonnal visszaadta, és annyit mondott, hogy Visa. Tehát ezek szerint csak visa kártyát, vagy egyéb más kártyát fogadnak el. A kártyámmal tankolni simán tudtam. Ezzel a kártyával tavaly Macedoniában, Szerbiában, Görögországban simán tudtam fizetni a kapuknál. Rovinj gyönyörű. Szombaton délelőtt két órás dugó volt (2-án). 

The_Rible Creative Commons License 2014.08.17 0 0 3366

Ott is lehet kartyaval.

Előzmény: prisoft (3365)
prisoft Creative Commons License 2014.08.17 0 0 3365

És az autópálya fizetőkapuknál?

Előzmény: The_Rible (3364)
The_Rible Creative Commons License 2014.08.15 0 0 3364

Nagyobb uzletekben, forgalmas benzinkutakon lehet bankkartyaval fizetni, kis pekuzletekben nem nagyon, de meg ott is lehet, hogy elfogadjak az eurot is.

Előzmény: prisoft (3363)
prisoft Creative Commons License 2014.08.15 0 0 3363

Bankkártyás vagy euro-s fizetés lehetséges?

Ha Jajce környékén ennénk egy bureket, csak helyi márkával tudok fizetni?

Előzmény: The_Rible (3362)
The_Rible Creative Commons License 2014.08.15 0 0 3362

Boszniában kb. 50 km hosszú az autópálya és fizetőskapuk vannak.

Azt előbb neked kell kitalálnod, hogy merre akarsz menni, aztán meg tudod nézni hogy ez mennyibe fog kerülni. Ha azt sem tudod, hol mész át a határon, akkor senki nem fog tudni segíteni.

Dubrovnikba mindenképpen vagy csak Bosznián keresztül, és/vagy Szerbián keresztül mennék Gyuláról. A szerbiai szakaszt nem ismerem, arról nem tudok tanácsot adni. Az biztos, hogy nem mennék végig horvát autópályán.

Előzmény: Törölt nick (3361)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.14 0 0 3361

Köszi a választ! :-) És ha Dubrovnikba szeretnénk kezdeni a nyaralást,akkor is Bosznián keresztül menjünk Gyula felől?Így kb.mennyibe fog kerülni az útdíj?Gyula-Dubrovnik-Makarska szakaszon?Láttam a táblázatot,amit feltett valaki,de nem nagyon tudok kiigazodni rajta.Azt se tudom melyik magyar határátkelőnél megyünk át. :-D Boszniába is fizetős kapuk vannak vagy ott autópálya matricát kell venni?

Előzmény: The_Rible (3360)
The_Rible Creative Commons License 2014.08.14 0 0 3360

Nincs gond az úttal Boszniában. Az áradások, földcsuszamlások nyomait lehet látni, de akadály nincs jelenleg. Az elmúlt három napban jártam végig Boszniát.

Előzmény: Törölt nick (3359)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 3359

Sziasztok!Köszönöm mindenkinek a segítséget,infókat!Van valakinek friss információja a Boszniai útviszonyokról?Érdemes arra menni Makarskára,vagy inkébb nézzek más útvonalat?

The_Rible Creative Commons License 2014.08.10 0 0 3358

Én holnap indulok bosznián keresztül, most néztem meg az ottani útkezelő honlapját és a Doboj-Szarajevó közötti szakaszon már nem jelez lezárást és földcsuszamlást, csak két helyen úton folyó munkát. Persze akár ma éjjel is lehet újabb földcsuszamlás, de majd még ránézek reggel is.

Tuzla környékén valami kis helyi úton, valamit Szarajevó éls Foca között még mindig van földcsuszamlás, de gondolom arra úgy sem mennél.

Szerintem sem lehet Mosztárt és Dubrovnikot egy nap alatt megnézni. Megjárni meg lehet, de csak akkor, ha kisebb határátkelőt választasz és nem Metkkovicnál akarsz a határon átmenni, mert ott akár 3 órát is kell várni.

Előzmény: monguznimrud (3355)
hul Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3357

Bocsánat, nem tudom mennyire kipróbált számodra a Makarska-Dubrovnik útvonal, plusz Mostar, óvatosan megjegyzem, hogy sokkal több is lehet a számítottadnál... ha meg odajutsz, így is csak képeslapokra jut időd. Ráadásul manapság vagy esik vagy istentelen augusztusi meleg van... szoros, sietős és azt gondolom egy nem élvezetes kirándulás ez így. Persze kettesben, gyerekek nélkül és jól kiképzetten persze, mégis azt hiszem Dubrovnik egy teljes nap, lehetőleg korai érkezéssel. Jómagam xx-szer voltam,  csuda egy hely, bármikor hajlandó vagyok elindulni oda... 

Mostarról nem nyilatkozom, mert meglincselnek :-)

Előzmény: monguznimrud (3355)
monguznimrud Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3356

minnél korábban indulsz annál kisebb az forgalom-igy azért 4-5ora között azért indulnék már....

Előzmény: dpev (3354)
monguznimrud Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3355

valoban jo tanács gyulárol bosznyákokon keresztül menni makarskára-én is ugy terveztem hétföi indulással de nézve katasztrofális hireket-hatalmas esök,árvizek---nézzél át bosnyák topikba--igy kihagyom s inkább biztos horváth autopályát választom-mostart pedig megnézem makarskárol indulva makarska-dubrovnyuk-155km---mostar 133km--s onnan makarska 125km---utitávok ugy bö kétorásak igy 2orám lenne mostarra s 4 ora duvronyikra-----persze azért az is meglehet hogy hajo kirándulás keretében megyek duvronyikba....

Előzmény: Törölt nick (3351)
dpev Creative Commons License 2014.08.09 0 0 3354

Holnap indulunk haza Zadarból, autópályákon és Szlovénián keresztül. Mikor induljunk, hogy elkerüljük a dugókat?

The_Rible Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3353

Gyuláról csak Bosznián keresztül.

dalmatinac Creative Commons License 2014.08.08 0 0 3352

Itt egy link a viamisihez, ezen mindent megtalálsz:

http://goo.gl/jB3UQc

A számításai reálisak, tiszta menetidőhöz még adjatok 1,5-2 órát (pihenő, határátlépés stb.)

Jó utat!

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.07 0 0 3351

Kedves Fórumozók!

Biztosan lerágott csont már,amit kérdezni fogok de azért teszek egy próbát,hátha valaki válaszol! :-)

Augusztus 23.-án indulnánk ketten párommal Makarskára Gyuláról.Érdeklődnék,hogy melyik útvonal lenne Makarskára a legjobb választás,és hogy mennyibe kerülnek az útdíjak Makarskáig?(Horror összegeket hallottam 15 ezer ft kb oda és vissza is 15 ezer ft. ez igaz?) Érdemes kikerülni az autópályákat?Ha igen,merre menjünk,melyik útvonalon?Előre is nagyon köszönöm a válaszotokat! :-) Szép estét!Üdv:Timcsi

Pierr_Kardán Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3350

Gondoltam megspórolnánk egy keveset,ha itthonról visszük az élelmiszerek nagy részét,de sajnos eddig még senki sem válaszolt.

Igazából csak akkor tudsz az élelmiszeren érdemben spórolni, ha itthon Erzsébet utalványra veszel élelmiszert. Ha normál, adózott jövedelemből veszed meg, akkor nem sokat spórolsz...

10 liter tejen spórolsz 300-500 Ft-ot, a kiló fagyasztott húson meg ismét 500 Ft-ot.

Ezért cserébe viszont úgy utaztok, hogy a füled mögött is hűtőtáskák vannak felpakolva, állandóan azt kell nézned, hogy rendben le vannak-e csukva. Ráadásul ezek a hűtőtáskák visszafelé is foglalják ám a helyet :-((

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (3343)
hul Creative Commons License 2014.08.05 0 0 3349

ok. Úgy értendő, hogy az unió más országaiban sem. 

Nem akartad érteni:-)

Előzmény: Degeczi (3348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!