Keresés

Részletes keresés

lborli Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3267

Érdemes, ahol csak lehet, kártyát használni.

Előzmény: lilák (3264)
R6Rider Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3266

A Dél-Dalmát szigetek közül Brac-ot, azon belül is Bol városát nektek találták ki! :) A 2 fő/ 20-24€/ nap szállásdíj Horvátországban apartmanért utópia... A 4 fő/ 40-48€/ nap már alulról közelíti a realitást. Persze nem Bol városában. Pl. mi Povljában szoktunk megszállni, ami egy kis halászfalu Bracon gyönyörű strandokkal, itt jóval olcsóbb az élet , mint Bol-on, viszont Bol-ig kb. 45-50 percet kell autózni. A szállás mindenben megfelel a kívánalmaidnak. :)

Előzmény: NFA (3265)
NFA Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3265

Helló,

Régebb óta olvasgatok Horvátországgal kapcsolatos fórumokat (kissebb-nagyobb kihagyásokkal), mivel nagy vágyam, hogy elmenjek egyet Horvátországva nyaralni. Ez lesz életem első nyaralása, épp ezért szeretnék egy kis segítséget kérni (főként a helyválasztás és az árak felől).

Vagy ketten (én, 23 éves és a párom 20 éves) mennénk, vagy négyen (hasonló korosztály).

Rijekától Dubrovnik-ig mindenre nyitott vagyok, sőt, akár sziget is lehet. Lényeg, hogy gyönyörű tengerpart és sok zöld növény legyen. Bár az igazság az, hogy a déli rész jobban vonz, meg több pozitívat hallottam róla.

A szállással kapcsolatosan ugyanazok az alapvető elvárásaim, mint bárki másnak:
    - ne legyen messze a tengertől
    - ne legyen messze a központtól
    - legyen saját parkolója (autóval megyünk)
    - legyen tiszta
    - legyen tusoló, mosógép, hajszárító, esetleg konyha (edényekkel)

Előre foglalásával fenntartásaim vannak (vagyis szeretem látni, amit kifizetek), épp ezért kérdéses az, hogy érdemes-e nekivágni Horvátországnak "csak úgy", vagyis abban a reményben, hogy mikor odaértünk találunk nekünk megfelelő szállást?

A hellyel kapcsolatosan szintén van néhány elvárás:
    - Legyen változatos (tudjátok, fiatalok vagyunk, mindent be szeretnénk járni, mindent meg szeretnénk nézni, minden szikláról le szeretnénk ugrani.)
    - Legyen fiatalos (nem egy nyugdijasoknak kialakított, kibetonozott, lassan mélyülő partszakaszt keresünk, bár az sem nagy gond, ha ilyen is van a környéken).
    - Legyenek megfelelő szórakozási lehetőségek (vagyis lehessen egyet bulizni a környéken)

Tervezett érkezés-távozás időpont: Augusztus 20-27, vagyis pont szezon vége. Legjobban annak örülnék, ha előzőleg (akár itt a fórumon, akár ajánlás által) fel tudnám venni valakivel a kapcsolatot, akitől majd bérelni fogjuk a szállást, s remélhetőleg nem csak idén, hanem jövőben is.

Árban valahol 10-12 Euro/fő/éjszaka árba szeretnék beleférni.

Ha tudtok segíteni, illetve ajánlani egy helyet vagy akár szállást, annak nagyon örülnék. Vagy ha tudtok egy megközelítőleges árat mondani, hogy az oda-vissza úton kívül kb. mennyi pénzből lehet kijönni, az is sokat segítene. Tudom, hogy ez egy többparaméteres egyenlet, viszont reménykedem, hogy paraméterek függvényében kapok választ a kérdésemre.

Várom válaszotokat.

lilák Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3264

Sziasztok!

Kérdezném, aki mostanában járt Horvátországban, hol érdemes Kunát váltani?

Itthon vagy a határ előtt vagy után?   Előre is köszönöm

Flacika Creative Commons License 2012.05.28 0 0 3263

Szívesen! Jó nyaralást! :)

Előzmény: Schindler Károlyné (3262)
Schindler Károlyné Creative Commons License 2012.05.28 0 0 3262

flacika!

Köszönöm szépen a segítségedet.

Üdv. Schindler Ági

hul Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3261

A biztosítási zöldkártya igazolja a kötelező felelősségbizt. meglétét. Minden létező és nem létező határon kérhetik, ha nincs, megköttetik veled, rengeteg pénzért.

Az autópályák díjtétele a hírek szerint június 1-től kb. 15 %-kal emelkedni fog. 2004. óta nem emeltek.

Erre is van link, kicsit nem árt keresgélni a neten.

Egyébként is:-))

Előzmény: Pierr K. (3260)
Pierr K. Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3260

Kell:

Útlevél vagy személyi igazolvány

Jogosítvány

Forgalmi engedély

láthatósági mellény

Erősen ajánlott:

BBP biztosítás

Nem kell, de jó ha van:

biztosítási zöld kártya

poroltó

Nem tudom, hogy mi az az érvényes feladóvevény a biztosításról, de ez rosszul hangzik. KGFB vagy van, vagy nincs. Ha kétséges a dolog, akkor kérj egy biztosítási zöld kártyát, ha adnak, akkor érvényes a biztosításod, ha nem adnak, akkor pedig ott helyben tudsz fizetni. Érvényes KGFB nélkül egy külföldön okozott saját hibás baleset két-három generációra anyagi romlásba tudja dönteni a csládot!!!

Az általad linkelt térképen még a fizetőkapuk is látszanak a térképen, fizetőkapuk vannak! Nagyon is kitér az oldal a fizetés menetére olvasd el.

Előzmény: fhouse (3259)
fhouse Creative Commons License 2012.05.27 0 0 3259

Sziasztok, úgy alakult, hogy a tervezettől korábban, már 5.31 én megyünk ki autóval horvátországba, Makarskára, és így hirtelen nem tudom, hogy milyen papírokra lehet szükségem a kocsival kapcsolatban.

A forgalmi frankó, a jogsim is ok, van egy érvényes feladóvevényem a biztosításról. Kell kiállíttanom a biztosításról egyéb igazolólapot? Mi egyéb kellhet még? Remélem semmi mert 1 napom lesz elintézni.
A másik az autópályadíj fizetése hogy zajlik? Ahogy olvastam vissza, kapus rendszer van. Itt ugye nem fordulhat elő, hogy véletlenül bamba vagyok és nem fizetek?  Légyszi segítsetek, meg nagyon rá vagyok parázva. :S Ez az oldal jónak tűnik, de nem tértek ki bővebben a fizetés menetére, de még jobban átolvasom. http://www.utikalauz.hu/index.php?p=folap&id=42

Végig autópályán szándékozom menni. Visszafelé még meglátom.

Előre is köszi.

Pierr Kardán Creative Commons License 2012.05.25 0 0 3258

Igen, a horvát tengerpartról az a (téves) nézet él az emberekben, hogy ott csak köves/sziklás tengerparti részek vannak, pedig sok homokos partszakasz is akad. Az általad ajánlottakon kívül mondanám még Zatont, vagy Omist.

Az viszont igaz, hogy hozzánk legközelebb Rab van, ezért is népszerű a magyarok körében.

Előzmény: R6Rider (3257)
R6Rider Creative Commons License 2012.05.25 0 0 3257

Lopar valóban gyönyörű, tény hogy hátránya a tömeg. Viszont, más homokos öblök is vannak Rab-on, ahol lényegesen kevesebben vannak. A Déli szigetek homokos öblei (Brac-Lovrecina, Korcula - Lumbarda/ Vela Przina, Bilin Zal) viszont már igazán kellemesek, nem kell nyomorogni, és reggel 6 órakor törölközővel helyet foglalni... ;-)

Előzmény: Pierr Kardán (3254)
Pierr Kardán Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3256

Sajnos júniustól 15 %-al emelkednek az autópályadíjak Horvátországban :-((

Flacika Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3255

A horvát autópályadíj Gorcian-Zágráb szakaszra 36 kuna, Zágrábtól Ostrovica kijáratig (itt kell Krk felé letérni) 52 kuna, a KRK hídért pedig 30 kunát kell fizetni (http://www.hac.hr/en/toll-rates/price-list/). Összesen 206 kuna, a híd díja oda-vissza értendő, ha igaz (2008-ban legalábbis úgy volt, hogy csak a szgetre menet kell fizetni, kifelé szabad az út; 2001-ben még oda-vissza külön kellett fizetni a díjat). Ha Budapestrő mész, akkor attól számítva, hogy kiértél a városból, úgy nagyjából 5 óra tiszta menetidőre számíts, ehhez add hozzá a pihenőket és a határátkelést+autópálya kapukat. Ne számolj túl nagy átlagsebességgel, mert több helyen, például az alagutaknál sebességkorlátozás van, ami lassít. Az én tapasztalatom szerint, ha nem indulsz túl korán akkor már nem nagyon futsz bele dugóba, mert a többség ettől való félelmében korán elindul. Visszafelé már nyűgösebb, mert általában hasonló időpontban indulnak vissza az üdülés végén az emberek. Rossz esetben fél-fél órát, vagy még többet araszolhatsz a pályakapuk vagy a határ előtt... Persze mindez általában csak a szombati turnusváltásokra vonatkozik, más napokon nem ez a helyzet.

Előzmény: Schindler Károlyné (3244)
Pierr Kardán Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3254

Na, ebben teljesen egyetértünk, ezek a szigetek tényleg szuperek, közel vannak, olyan helyek vannak rajtuk, hogy csak na.

(Amit most mondok, az biztosan kötözködésnek fog hangzani, de én is nagyon jó helynek tartom Rab szigetét a homokos strandjával. DE! Ha ezt én, vagy más vendég mondaná, akkor rögtön felzendülne a kemény mag kórusa, hogy Lopar vacak hely, az nem is az Adria, tömegnyomor van ott, tessék délre menni mert punktum :-))

Előzmény: R6Rider (3252)
Flacika Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3253

R6Riderhez csatlakozva, csak éppen másik irányban: Isztriát is érdemes felfedezni, az sincs messze.

Előzmény: Schindler Károlyné (3251)
R6Rider Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3252

Nem feltétlenül kell délebbre menni! Ott van még KRK mellett a csodálatos CRES (Mali Losinj, Veli Losinj), ill. a pici, de annál gyönyörűbb RAB sziget, isteni (homokos) strandjaival! :) Jó pár nyaralás szükséges ahhoz hogy megismerjétek Horvátország ezer arcát, nm lehet megunni! :)

Előzmény: Schindler Károlyné (3251)
Schindler Károlyné Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3251

Kedves Iborli!

Igérem, hogy jövőre bátrabbak leszünk, és délebbre megyünk.

Köszi a segítségedet.

Üdv.

lborli Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3250

Na jó, kezdetnek Krk sem annyira rossz, de jövőre tessék délre menni! :)

3w.hac.hr a horvát autópálya kezelő honlapja, ott árakat, pályaállapotot s egyebeket lelhetsz.

lborli.hu

R6Rider Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3249

Szívesen! :)

Előzmény: Schindler Károlyné (3247)
AZS Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3248

látod, Németországot le tudod jól írni. akkor légyszíves Horvátország nevét is Horvátországnak írni, persze csak ha nem gond

Előzmény: Schindler Károlyné (3247)
Schindler Károlyné Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3247

R6Rider!

Köszönöm a segítségedet.

Üdv. Schindler Ági.

AZS!

Németországban még nem jártam, de ha majd odamegyek tőled kérek tanácsot.

Üdv. Schindler Ági

R6Rider Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3246

Részemről szívesen!

Gratula a döntéshez! :)

Mi a Horvát határ közelében élünk (Siklós), ezért számunkra nem célszerű/ gazdaságos az autópályát választani (általában Dél-Dalmáciába szoktunk menni), ezért nem igazán van autópályás tapasztalatom. Azonban a Gyakran Ismételt Kérdéseknél könnyen megtalálod a választ. másik megoldás, hogy a Google keresőjébe beírod, pl. hogy horvát autópályadíjak, és hamar kapsz infókat. Csinálhatsz útvonaltervezést is (pl. www.google.hu -> térkép -> útvonaltervezés), itt magyar nyelven megkapod az út leírását térképpel, útdíj és üzemanyag költséggel együtt! :)

AZS Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3245

amúgy Némethországban jártál-e már?

Schindler Károlyné Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3244

Kedves Flacika, R6Rider, és Iborli!

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, a Krk szigeten sikerült az apartmant megkapnunk. Mi most utazunk először Horváthországba. Főszezonban Budapestről indulnánk, szeretnék tanácsot kérni, hogy kb. mikor kellen elindulnunk, - hogy ha lehet - kikerüljük a dugókat. Szeretnék kérni tapasztalatot az útról, és az autópályadíjakról. Annak is örülnék, ha megírnátok, hogy hol tudok utána nézni a kérdéseimnek.

Előre is köszönöm a segítségeteket. Schindler Ági

R6Rider Creative Commons License 2012.05.24 0 0 3243

Nem vicceltem.

Elég régen voltunk Crikvenicán és KRK szigeten is, mert az utóbbi időben már mi is inkább Dél-Dalmáciába járunk a szigetekre (Brac, Korcula). Viszont a kérdező egyértelműen a két hely közül szeretne választani, ehhez kért segítséget. Crikvenica szép kis város, sőt a közelben Selce és Novi Vinodolski is. A strandjai viszont engem nem nyűgöztek le (több helyen betonozott part, mesterséges kialakítás, a szigetek kristálytiszta vizű strandjaihoz képest "koszosabb" víz). KRK strandjai ehhez képest sokkal szebbek, kedveltebbek, pl.: Malinska, Baska stb. Lehet, hogy amióta nem jártam KRK szigeten, kipusztult a növényzete, de ottjártamkor gyönyörű volt.

Ez egy szubjektív segítő szándékú vélemény, nem neked szólt, és nem is kötelező egyetérteni. :-)

Előzmény: Pierr Kardán (3242)
Pierr Kardán Creative Commons License 2012.05.23 0 0 3242

Ez most vicc volt, vagy komolyan gondoltad? Krk szigete a Crikvenicai partszakaszhoz képest egy kopár, üres szikladarab...

Előzmény: R6Rider (3240)
lborli Creative Commons License 2012.05.23 0 0 3241

Ágica!

Menjetek délre!

Brac, HVAR, Peljesac, Korcula, Mljet, Elafiti.

Előzmény: Schindler Károlyné (3238)
R6Rider Creative Commons License 2012.05.23 0 0 3240

Egyértelmű voks: KRK! Összehasonlíthatatlanul szebb a környezet! :)

Flacika Creative Commons License 2012.05.23 0 0 3239

Én voltam mind a két helyen, de az apartmanokat nem ismerem. Malinskán nyaraltunk, Crikvenicára csak átrándultunk. Malinska nyugisabb, Crikvenica nyüzsisebb. Az apartmanok minősége is elég sokat nyom a latban, nézz utána képek, vélemények terén.

Schindler Károlyné Creative Commons License 2012.05.23 0 0 3238

Sziasztok!

Két hely között ingadozunk Krk sziget Malinska (Kabóca apartman) és Crikvenica (Zöldike apartman). Örülnék a véleményeteknek,  ha valaki volt már Crikvenicán, vagy Malinskán milyen tapasztalataitok vannak.

Ez az első utunk Horvátországba. Nagyon sok szépet hallottunk róla, és még csak  most ismerkedünk Horváthorzsággal.

Minden segítséget megköszönök.

Schindler Ági