Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.04.13 0 0 241
Köszi!

Ezt én is ismerem, régebben lementettem róla az összes használható hangot. Jó sok van.
Előzmény: Mad árka (240)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.13 0 0 240
Üdv! Épp egy madár hangja után kolbászoltam (hulla álmos vagyok, s botor fejjel nem itt tettem fel a kérdést, ezért bocsánat), mindenesetre találtam egy érdekes honlapot a témában:

Avisoft Bioacustics (Animal Sound Recordins - tehát vannak nem madarak is)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.09 0 0 239
Azon a versenyen én nyerném az aranyérmet az alábbi képeimmel, melyeken egy nagy fakopáncs "látható":



Előzmény: Mad árka (238)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.09 0 0 238
Bár ez is majdnem éremesélyes a "hogyan ne fotózzunk madarakat" versenyen. ;-))
Előzmény: Mad árka (237)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.09 0 0 237
Ez volt a legjobban sikerült képem róla. Képzelheted, milyen lett a többi! :-))
Előzmény: Törölt nick (236)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.03 0 0 236
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.03 0 0 235
Írok mailt mindjárt.
Előzmény: Mad árka (234)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.03 0 0 234
Sajnos kollégiumból internetezek, itt legfeljebb a hanghullámok mozgásából tudnék következtetni az eredetire. Pedig ez érdekelne nagyon. :-( No sebaj, a hét második felében... s innentől szokott szöveg. Akkor meghallgatom. (Most viszont átadom a helyemet.)
Előzmény: Törölt nick (233)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.03 0 0 233

:-)

 

Megpróbálom betenni. Legyalulták a gépemet, az összes madárhangos oldalam odalett a Kedvencekkel együtt. Ezt most hirtelen találtam a neten:

 

.wav (266kb)............ra (39kb)

Előzmény: Mad árka (232)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.03 0 0 232

"Ví-ha-ha-ha, ezt sem hozod már vissza?" :-)

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.03 0 0 231
A 43. hozzászólásban linkeltem szürkeküllő-hangot, de zöld küllőét valóban nem tettem még be. Pedig amikor ürítem a lomtárat, azt a gépem egy zöldküllő-kacagással jelzi. :-)
Előzmény: Mad árka (230)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.03 0 0 230

Megvan! :-)

 

Szégyellem a madaras tudatlanságomat, de ma a Gellérthegyen választ kaptam a kacagóra.

 

Kezdem az elején. Bandukoltam hazafelé a hegyen, egyszercsak áthasított a fejemen a már idézett ví-ha-ha-ha-ha. Anyaaaad, gondoltam, most megleszel!  Fényképezőgép elő, szemek elő, hol a madár? No, láttam is, leszállt, farka kikandikál. Aki ismer, tudja, hogy vak vagyok, mint ablak a kilenchónapos északi sötétségben, de legalább a mozgást észrevettem. De mindig elbújt a fatörzs másik oldalára - innen már sejthető volt, hogy harkályféle a lelkem, nem kicsit profi, tökéletes szinkronmozgásban voltunk a legnagyobb, többperces dermedtségem ellenére. Persze ők erről híresek. Aztán nem kis gerillamunkával meglett. Zöld küllő a lelkem...

 

Nem vagyok rá büszke, hogy eddig nem tudtam, neki van ilyen "kacaja", de ezt már biztosan nem felejtem el. Ő volt a balatoni is. Pár béna fotómat a hétvégén mellékelem, de inkább csak minták a "hogyan ne fotózzunk állatot" sorozatból. :-)

Előzmény: Mad árka (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.01 0 0 229
Keresés folyamatban.
Előzmény: Egris (228)
Egris Creative Commons License 2006.03.29 0 0 228

Jó lesz bármi, de elsősorban kaffogás kellene.

Köszi

Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 227

Van egy csomó rókahang a gépemen, de sajna csak olyat tudok linkelni, ami a neten is fent van, és olyat se mindet. Nem vagyok egy nagy linkelőmester.

 

Kaffogás kell kifejezetten, vagy bármilyen rókahang jó (pl. a hagyományos rókaüvöltés)?

 

Az Állatkertben meg vannak győződve róla, hogy a vetési varjú egy kormos varjú, így keresd majd. Tavaj nyáron vittem be valamikor. Bemutatózni is szoktak vele.

Előzmény: Egris (226)
Egris Creative Commons License 2006.03.28 0 0 226

Szia Thick!

 

Jó régen jártam itt...

Tudnál linkelni róka kaffogást?

 

Köszi!

 

u.i.:Sajnálom a madarad és örömmel olvasom, hogy a vetési varjú jó kezekben van.  Picit örülök is, hogy nem a cimborámhoz került.. :)

Majd ha egyszer az állatkertben járok megnézem.

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 225

Én megrekedtem a parabolamikrofon/szalagos magnó szintjén. Amikor madárhangok után mászkáltam (majdnem tíz éve), ilyen volt a profi cucc. Nyilván ma már minidiszkre rögzítik a madárhangokat, több mikrofonnal, egy parabolával, ami magát a hangot veszi, és egy (vagy több) overheaddel, vagyis térmikrofonnal, ami a körülötte lévő "atmoszférát". Ezeket több sávra is rögzíthetik, aztán utólag megfelelő arányban keverhetik össze. Plusz vágás, fade-elés, effektezés (egy kis visszhang csodát művelhet, bár én inkább a természetes hang híve vagyok), normalizálás, masterelés. Szóval van benne munka.

 

Én akkor futottam össze pár ilyen oldallal, amikor rákerestem a Bird Sounds, Animal Sounds, Bird Songs és hasonló kulcsszavakra. Most sajnos nincs időm megismételni a keresést, de majd estefelé megejtem.

Előzmény: wireman (224)
wireman Creative Commons License 2006.03.28 0 0 224

Sziasztok.

 

Nagyon érdekelnének a madárhang felvételek készítésének modern technikai eszközei. Ha tudtok olyan Net-lapokat, ahol ilyesmit találok, lécci áruljátok el.

 

Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2006.02.27 0 0 223

Nekem több ezres nagyságrendű gyűjteményem van madár- és egyéb állathangokból a gépemen. Nagy részüket tavaly márciusban vadásztam le a netről, egész éjszakákat feláldozva erre. Sajnos csak azokat tudtam ide belinkelni, amelyek fent vannak a neten, és linkjük egyszerű copy/paste-tel idehelyezhető, és úgy is link marad.

 

Ha érdekel, másolhatok neked hangokat, bár a gépemen található összes állathang  25-30 CD-re férne csak rá.

Előzmény: Mad árka (222)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.26 0 0 222
Amúgy némi akcentust a feketerigónál éreztem, viccen kívül. :)

138 felvételt már leszedtem sikerrel, azok között nem volt meg a vi-ha-ha, viszont rengeteget tanultam. Ez a topik ezennel dobogós helyre került a Madárka-hasznossági skálán. :-) Holnap nem leszek a saját gépem közelében, ha újra itthon fészkelek, folytatom a hallgatást.
Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 221
Magyarország nagybetű.
Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 220

Nem biztos, hogy ezek a felvételek magyarországról származnak, külhoni sárgarigók meg nem ezt mondják. :-)

 

Egyébként én a cinege énekében sem hallom, hogy "nyitnikék", illetve egész mást hallok ki belőle. És a haris egyáltalán nem azt mondja, hogy "kétkés". Vagy a népi megfigyelők voltak süketek, vagy a madarak szlengje változott.

Előzmény: Mad árka (218)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 219
Én is láttam, hogy pár régebbi link forrása megszűnt.
Előzmény: Mad árka (217)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.26 0 0 218
Csak tudnám, hol van a sárgarigó énekében a "huncutabíró". Esküszöm, nem "hallom ki". Megsüketültem? :)
Előzmény: Mad árka (217)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.26 0 0 217
Hallgatok, hallgatok, kb. a topik felénél járok. Sajnos pár nem érhető el vagy legalábbis lúzer lelkem nem tudta 1 kilobyte-nál nagyobb méretben leszippantani, s ez így persze nem működik. Viszont a többi isteni.

Nagyon érdekes, tényleg fülig ér a szám. Azt már tudom, hogy Szárszón sokszor hallok sárgarigót. További élményeimről sorozatban. :-)
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.26 0 0 216

Sajnos évek óta nem járok már madárhangokat felvenni. Komoly cucc kéne hozzá, parabolamikrofon, egyebek, nem szeretnék dilettánskodni, a pénz viszont másra kell.

 

Szárszón pont tavaly november körül voltam, talán meséltem is. :-) Ember sincs, nemhogy autó. Akkor jöttem rá, hogy a Balaton és környéke télen és - valószínűleg - kora tavasszal lehet a legvonzóbb. Meg esetleg késő ősszel.

 

Na, sikerült végighallgatnod mindent? Vagy az agyadat eltávolítani?

Előzmény: Mad árka (215)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.25 0 0 215
Most elmegyek hunyni, kiszedem a tollat a fülemből és holnap végighallgatok újra mindent. Ha akkor se megy, kiszedem az agyamat is.

Amúgy télen szoktál járni hangot felvenni? Eszembe jutott ez a topik is a minap a Balatonnál. Nincsenek levelek még a fákon, a Balatonnál teljes kihaltság, olyan felvételeket lehetne csinálni, hogy a szarkák és a cinegék sírva könyörögnének értük a párkány alatt. Nem tudom, Szárszót mennyire ismered, a természetvédelmi területénél jóformán énekeltek a fák. Hihetetlen élmény volt, főleg azzal a csenddel, hisz ilyenkor szinte az autó se jár...
Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.22 0 0 214

Énekesmadár-hang, vagy inkább valami vízimadáré?

 

Honnan hallottad? (Nádasból, fáról, bokorból, vagy nem tudod...).

 

A topikba eddig belinkelt hangok között nem találtál hasonlót?

 

Ja, hogy toll van a füledben, és nem hallod. No, akkor vedd ki. Oké, megismétlem.

 

Énekesmadár-hang, vagy inkább valami vízimadáré?

 

Honnan hallottad? (Nádasból, fáról, bokorból, vagy nem tudod...).

 

A topikba eddig belinkelt hangok között nem találtál hasonlót?

Előzmény: Mad árka (213)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.22 0 0 213
Üdv! Előre mondom, hogy madárhangos mínuszantitalentum vagyok. Ma voltam a Balatonnál és ismét találkoztam a régi, sokat hallott madárhanggal, mely így szól: ví-ha-ha-ha-ha, s így tovább. Ki ő?

Ha beugrik, körbeírom újra, csak ennyi ragadt meg. Mindenesetre nagyon sokat hallani.

És most tollat dugok a fülembe. :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.20 0 0 212

Ezen az oldalon van pár jó minőségű madárhang-WMA:

 

http://www.wwf.hu/wwfrol_1_1_4_madarfajok.php 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!