Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14743
Ez itt a reklám helye:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9202864
Újszülött sorozatos topik, vegyesen, offolósan.
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14742
Itt a sorozat záró tartalma:

"Úgy tűnik vége a csúszásoknak. Az adatok, amit Diana Geigertől kapott, rajta vannak a hazajutás koordinátái, s ez az utolsó csúszásuk. Azonban csúszás után egy olyan világba érkeznek, ahol mindenki ismeri őket, s világsztárok. Kiderül, hogy egy látó Marc LeBeau látomásaiban pont a slidereket látta. Néhány éve volt egy szívrohama, s ezután kapta az adottságot, hogy a sliders csapatra fókuszált, s őket látta látomásaiban. Elkezdte lefesteni a látomásokat, amiből lánya, Claire bizniszt csinált. Híressé tette a slidereket, s a tv sorozaton keresztül a rajongói tábor egyre nőtt. A látó látta az érkezésüket, ezért várták ennyire. Sajnos a következő csúszás lenne az utolsó, így a látó szeretné ha maradnának. A kromaggok ezen a világon is voltak, de mivel ismerték őket egy vírussal, ami csak a kromaggokra hat elkergették őket. Viszont más világból származó menekültek kerültek erre a világra, s Mrs Mallory, Quinn anyja is pont itt volt, s itt maradt. Megpróbálnak elcsúszni a sliderek, akkor is ha meghalnak, de egy erőtér nem engedi őket. Szerencsére a kapu bezárása után újra visszaszámol az időzítő, így van egy kis idejük. Rembrandt és Maggie elmegy a sliders rajongói klubba, hogy a rajongóktól vérmintát szerezzenek, ugyanis mindenki megkapta az ellenszert, hogy ha a kromaggok visszajönnek ne legyen gond. Mallory-ékat viszont a szállodában megtámadják, s az időzítőt tönkreteszik. Használhatatlanná válik. Mrs. Mallory elmondja, hogy maradt néhány kromagg technológia, amivel lehetne csúszni, s elviszi a csapatot. Claire már felkészül rá, hiszen itt akarja tartani a csapatot, hogy pénzt keressen belőlük. Megjelenik a látó is, s leállítja a lányát, de közben szívrohamot kap. A kromagg technológiával Diana megnyitja az átjárót, de elég régi és instabil, tehát csak egy ember mehet át, s az Rembrandt lesz, mert önző módon csak magának adta be a szert. Elcsúszik, s a látó is meghal, s ezért nem tudhatják meg a többiek mi lesz most a sorsuk és Remmy sorsa."
Előzmény: Fafara (14732)
jet set Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14741
Ezért volt jó sorozat a Halló, halló és a Csengetett, mylord. :-) Azok le lettek zárva rendesen. :-)
Előzmény: Aragorn83 (14740)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14740
Hűha te valamilyen szinten, nagyon le tudsz ragadni dolgoknál. :)

Pedig el kell fogadni, hogy nem minden mondat végére kerül pont. Valamelyik végén csak a kérdőjel marad. :D
Előzmény: mindenki senkije (14738)
jet set Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14739
Amit én láttam, ott a néger csóka visszament a "valóság"-ba, a többiek maradtak.
De az nem tűnt lezárásnak. Persze lehet, hogy kimaradt az azutáni évad. :-)
Előzmény: Fafara (14732)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14738
mert kilenc éve nem tudok pontot tenni egy mondat végére
persze ettől függetlenül még nyugodtan alszom, csak most eszembe juttattátok
Előzmény: Aragorn83 (14736)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14737
de amúgy igen, a rossz nézettség miatt kaszálták
ez a lényeg!
hogy én viszont IMÁDTAM!! (és már megint itt tartunk: a nézettség)
2001-ben meg még fogalmam sem volt évadokról, meg kaszáról meg ilyenekről, csak kerestem a sorozatomat
kurvaszar érzés volt és a mai napig szívesen elolvasnám, legalább képregénybe vagy bármi, hogy mi a szar lett volna a történet vége!
Előzmény: Aragorn83 (14733)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14736
A dátumot nem néztem, csak a kommentet. :) Ha meg 9 éve volt, akkor miért fáj még mindig utána a szíved?
Előzmény: mindenki senkije (14734)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14735
hagy = hagyta
Előzmény: Aragorn83 (14733)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14734
ember! ne nézz hülyének! azokat ott 9 éve írtam! fiatal voltam és bohó! :)
Előzmény: Aragorn83 (14733)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14733
Nem hagy félbe sem az retek klub sem a Pro7. Csak egy évadot ért meg. Gondolom a rossz nézettség miatt ezt a sorozatot is kaszálták....
Előzmény: mindenki senkije (14730)
Fafara Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14732
mi volt a sliders vége? totál lemaradtam róla.
Előzmény: Aragorn83 (14731)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.09 0 0 14731
Igazából a Sliders is olyan sori, amit még a tv-ben követtem, de akkor még fogalmam se volt olyan fogalmakról, hogy évad. Így kimaradtak részek, amikor adott évad véget ért és jó darabig, az újak előtt és helyett csak a korábbiakat ismételték.

Asszem az utolsó 1-1,5 évadot már nem is láttam. Aztán jó pár évvel később megnéztem a sorozatzáró részét. Mivel akkor már egyáltalán nem kötődtem hozzá, már nem is okozott csalódást a vége. Elkönyveltem egy vállrándítással, hogy "hmm... Hát akkor így lett vége." De így visszagondolva rá, az biztos, hogy jobb befejezést is kitalálhattak volna neki.
Előzmény: Adribaby7 (14729)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14730
tessék, akkor íme egy régi-régi szívfájdalmam:

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9040824&la=22796388

még a régi nicknevemmel
a mai napig eszembe jut...
amúgy ez a sorozat teljesen olyan volt, mint a LOST!!!!
Előzmény: Adribaby7 (14729)
Adribaby7 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14729
Kicsit régre nyúlok vissza, de (a legelső kedvenc sorozatom,) a Sliders esetében is ki voltál békülve a lezárással? Oké, 10-13 éve még nem voltak a sorozatok olyan népszerűek, mint ma. De az a befejezés?!?!?!
Akkora csalódás volt az nekem, hogy mikor a Lost megtetszett, kb másfél évig attól féltem, hogy ennek sem lesz lezárása. A 3. évadot néztem, mikor hallottam, hogy 6 évados lesz a sorozat, lesz befejezés.
Úgyhogy ezért is egy piros pont a Lostnak. :)
Előzmény: Aragorn83 (14727)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14728
oké, értem, igazad van
mondjuk én azért ennyire nem vagyok rágyógyulva, h 6x megnézzek egy epizódot, de felfogtam az érveidet

olyat viszont sosem írnék le, h "ezért sokkal jobb egy sorozat bármely filmnél" sem így, sem fordítva, mert én mindkettőt szeretem, más stílus
csak most a sorozatokkal *picit* besokalltam
egyikben ez a jó, a másikban meg az

és oké, elhiszem, h túl kell lépni rajta, nyilván
de engem azért kiborít, h van egy rohadt érdekes téma, felizgat, utánamegyek, rákattanok, közösségek alakulnak, beszélgetek, aztán elkaszálják! és életem végéig nem tudom meg, mi is volt a sztori vége, ami miatt meg nekiálltam nézni! most ne mondd, h ezt nem lehet megérteni! :)
a másik meg az, amikor a siker miatt elkezd "leértékelődni" az egész és méltatlan lesz
pl nip/tuck vagy prison break vagy heroes
jól indul, aztán egy idő után már csak megszokásból nézem, meg a megszeretett karakterek miatt, már asse tudom ki kivel van, miért küzdenek, mi merre hány méter, nem is érdekel, csak nézem...

a BSG ezért (is) jó, az nagyjából végig egyformán jó
a legvégén vizeződik csak fel picit, de akkor gyorsan be is fejezik szépen hamar, nem nyúlik és nem is kaszálják el
Előzmény: Aragorn83 (14727)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14727
Nekem ilyen a Spartacus bármelyik része. Firefly bármelyik része. LOST, BSG szinte bármelyik része. Nekem mindegyik többet ad mint egy film 2-3 órája. Mert már mindegyiket (kivéve a BSG) láttam többször. A Spartacus évadzárót eddig kb hatszor láttam. A teljes sorozatot, most hogy az HBO újraadja most nézem 4. alkalommal újra. Ezúttal szinkronosan, muszáj is lennék, egyébként is a hogyvolt miatt. :)

Az évek alatt a sorozat szereplői, ha jók a karakterek, az ember szívéhez nőnek, tőrődik velük, izgul értük, velük együtt nevet, sír stb. Ilyen fajta kötődés egy film esetében jóval kevésbé alakul ki. Hisz az csak nettó 2-2,5 óra szemben a sorozat több tucat órányi játékidejével. Egy filmet megnézel, ha jobb volt, belegondolsz, esetleg kicsit beszélgetsz róla. Ennyi!

Egy sorozat köré pedig kialakulnak a közösségek és azok tagjai élményeiket megosztva hétről-hétre beszélhetik ki, hogy mi is történt az adott részben, vagy épp, hogy ki mit szólt a rész végi cliffhez.

Szerintem ezért sokkal jobb egy sorozat bármely filmnél.

Igen vannak rossz(abb) sorozatok, mint az életben mindenből, túl kell lépni rajta és keresni másikat. Emiatt nem szabad, hogy rossz szájíze legyen az embernek. Még ha olyannyira is kötödik hozzá. Én valahogy így fogom fel a dolgokat. Lehet, hogy rosszul, de nekem még így semmivel nem volt ilyen problémám, mint neked.
Előzmény: mindenki senkije (14726)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14726
mondasz valamit, igen, az adott téma jobb kibontása valóban előny a sorozatoknál
viszont a filmeknek (általában) van végük, és nem a nézettség függvénye a dolog
engem pl kikészítenek az ilyenek, mint a FlashForward! komplett időpocsékolás volt nézni, úgyhogy most picit berágtam a sorozatokra!

és amúgy melyik sorozat az, amelynek egy adott része több, mint 2-3 órás szórakozás??? :)
oké, tudom, néha tudod nézni zsinórban (pl mint most a BSG-t nézed), de pl filmekből is befér akár napi három is! :)

ja, és ha egy film szar, akkor az csak 2-3 elpocsékolt óra volt
míg egy sorozat, ha kíváncsi vagy a végére, ennél kicsit nagyobb áldozatot kíván
pl a heroes uccsó évadát már vakarózva néztem
a prison breaket meg asszem már csak pörgetgettem, hétről hétre, 20 perc alatt "letudtam" a 40 perces epizódot és alig vártam már, h végetérjenek a "szenvedéseim" :)
mert az a baj, h én meg már nem bírom ki, és csakazértis tudni akarom a végét, szar filmekkel is 50 percig vagyok kb türelmes (de addig mindenképpen!), de utána pörgetem azokat is :)
Előzmény: Aragorn83 (14725)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14725
A filmekkel az a bajom, hogy csak két-három órás szórakoztatást nyújtanak... Nekem az kevés...
Előzmény: mindenki senkije (14724)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14724
aha, na mindegy, majd egyszer
most betáraztam egy tonna "igazi" filmet magamnak :)
Előzmény: Aragorn83 (14723)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14723
Ó ettől, nem kell félni. Ebből 99% hogy nem lesz több. 13 rész és slusszpassz.
Előzmény: mindenki senkije (14721)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14722
láttam, persze, nagyonnagy!
Előzmény: zsesszi (14720)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14721
nem persze, tényleg
csak pl a lost (meg a flashforward) után végképp teli a pohár nálam ezzel a stílussal!
elkezdik, megszeretem, aztán örülhetek ha egyáltalán lesz bármilyen vége és nem nyújtják, vagy kenszelezik erre, vagy arra
a lost befejezés is pl olyan lett, amilyen, de örülhetünk már csak a nettó létezésének is, hogy elkészült egyáltalán!
blah, soha többé egyet sem kezdek el! :(


:)
Előzmény: Aragorn83 (14719)
zsesszi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14720
láttad már a star warsos adidas reklámot?
Előzmény: mindenki senkije (14718)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14719
Akkor te ne nézd! Nem erőszak a disznótor, csak a disznónak... ;-)
Előzmény: mindenki senkije (14718)
mindenki senkije Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14718
zsákom tele van a sorozatokkal!
Előzmény: Aragorn83 (14715)
zsesszi Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14717
ahogy elolvastam, nekem is a kocka jutott az eszembe.
nna, az például nagyon tetszett!
Előzmény: jet set (14716)
jet set Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14716
Még nem.
Nem a Lost írói írták, így akár még válaszok is lehetnek. :-)
Az alap szitu hasonló, mint a Kockában.
Előzmény: Aragorn83 (14715)
Aragorn83 Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14715
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.08 0 0 14714
Az alteres Rousseau úgy nézett ki, mint Elizabeth Hurley fog 15 év múlva.
Előzmény: Adribaby7 (14707)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!