Keresés

Részletes keresés

Petovari Creative Commons License 2018.04.06 -1 1 32614

Aluminium oldaltaskak

1.5mm

500x260x380mm

50l

hegesztet sarkok

Porfestek fenyezes

DZolkó Creative Commons License 2018.04.06 0 0 32613

Hali!

Van 1db eladó SW Motech bukócsövem SD02 Varára (bár lehet a többire is jó). Homokfújva, szinterezve finom szemcsés matt feketére Givi stílusban, úgy néz ki, mintha új lenne. 25e.-Ft.

Vassd Creative Commons License 2018.04.06 0 0 32612

Sziasztok, valakinek nincs véletlenül SD01-re MRA Vario Screen plexije eladó?

Hege71 Creative Commons License 2018.04.06 0 0 32611

Szia Csalak!

Mennyibe került az egész futómű tuning? Én is gondolkodom rajta, hogy megcsináltatom.

Előzmény: Csalak (32602)
droford Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32610

Kérném az elérhetőségét. Köszi.

Előzmény: Csalak (32609)
Csalak Creative Commons License 2018.04.05 -2 0 32609

Szia, 

Zsifi mint oszlopos tagna az ittteni forumnak és a varaderok mindentudójától vettem. 

Ha kell adok elérhetőséget. 

Nagyon készséges és ha kell be is tudja építeni neked. 

Előzmény: droford (32607)
droford Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32608
droford Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32607

Szia!

Én is tervezem a beszerzését beépítését, Te honnan vásároltad?

sales67 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32606

Ez lemaradt!

sales67 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32605

Zsifi mester egy korábbi bejegyzését találtam a témában.(köszi Zsifi)

A héten nekem is cserélődött a fogaskerék 15-ösre. Tapasztalat még nagyon kevés, (a motorral is;)) nagyon sokat csal a kilóméteróra kb 10-12 km/h GPS szerint. Viszont alacsony fordulaton nincs rángatózás, lánc csapkodás és ugrik mint a nyúl! :))

Fókavara Creative Commons License 2018.04.05 0 0 32604

Múlt hét csütörtökön Budaörs környékén jártam. Felhivtam Zsifit, tudna segiteni gumi ügyben. Nem volt neki, de mondta ha vannegy fél órán megkérdezi. Megszerezte, nagyon köszönöm ismételten a rugalmásságod☺.

Ma fel raktam a gumikat.

Thx Zsifi.

janoszeged Creative Commons License 2018.04.05 0 1 32603

Előny: 2 személlyel, dobozokkal felugrik a hegyre!

Hátrány: a Km óra 7%-ot siet. Gyakorlatilag nem tudod mennyit fogyaszt /ha ez érdekel egyáltalán/

Csalak Creative Commons License 2018.04.03 0 1 32602

A Zsifi segédletével (tőle vettem mindent és köszönöm a szakmai tanácsokat is :-))) vettem Hyperpro progresszív rugós szettet (első és hátsó rugókat). A hátsó rugóstagot meg a Katona futómű szerviz Dömsödön felújította és a rugót meg kicserélte. Nagyon korrektek voltak én csak ajánlani tudom Őket (pofik :-))

Na és most kezdődik  lényeg: Ma végre volt lehetőségem kipróbálni az én drágámat és a motor egyenes futása, útegyenetlenség felvétele és kanyarodó képessége újra íródott. A bedöntések során tapasztalható bizonytalanság (és nem csak bennem :-)))) kisimult.  Ez az egyik leghasznosabb tuning ami motorba tehető. Imádom és imádom. Sokat olvastam utána és dicsérték rendesen, de ezt saját bőrön tapasztalni igazán magával ragadó élmény volt. 

Akinek van azt tudja miről beszélek akinek meg nincs annak kívánom ha teheti vegyen mert megéri. 

Amin még gondolkozom az az első fogaskerék egy foggal kisebbre cserélése!! A rángatások alacsony fordulaton kisimulnának.

Valakinek van ezzel kapcsolatosan élménye vagy véleménye? Szívesen venném ha leírnátok.

Köszönöm

DZolkó Creative Commons License 2018.03.25 0 0 32601

Erre a pirosra kell rádugni a fehéret. Végül is nem találsz másik ilyet, csak ebbe megy bele. Ez a csatlakozó az ülés alatt van, az akksi és a tank között, a vastag kábelkötegből ágazik ki.

Még jó, hogy megnéztem, mert a kábelek szigetelése megsérült, szerencsém volt, hogy nem értek össze..  

Előzmény: DZolkó (32599)
DZolkó Creative Commons License 2018.03.25 0 1 32600

Előzmény: DZolkó (32598)
DZolkó Creative Commons License 2018.03.25 0 1 32599

Előzmény: DZolkó (32598)
DZolkó Creative Commons License 2018.03.24 0 0 32598

Szia!

Nekem is van, én szereltem be, ha nem felejtem el holnap lefotózom hová kell dugni a 2 kábelt, egyszerű az egész. Fel kell tanítani a motorra, amihez jó ha van középső állványod, mert minden sebesség fokozatban bizonyos fordulatszám-tartományban kell tartani, ami közúton érdekes lenne.. ha csak hátsóvilla emelőd van, az is jó lehet, de érdemes kikötni a motort hozzá, mert ha leugrik róla a motor, miközben 4-ben pörgeted 5000 fordulaton lehet kibírod röhögés nélkül. 

Ha meg áll a motor akkor kiveszed üresbe azt jelzi, onnan meg 1-be rakod, ezt nem kell túlgondolni. 

Ha villog az "F" rajta indításkor, az azt jelenti, hogy nem fog beindulni, mert valami gáz van, pl. a főtengely jeladó rossz ponton állt meg és odébb kell forgatni (sebességbe tenni, meglökni a motort majd ráengedni a kuplungot -célszerű közben rajta ülni). Volt olyan is, hogy villogó F-nél is beindult, de olyankor nem mutatta a fokozatot csak villogott. 

Korábban ment róla a szájkarate, hogy kell-e ez egyáltalán a motorra, de szerintem hasznos. 

Előzmény: Bence Hajnal (32591)
Buchokid Creative Commons License 2018.03.23 0 0 32597

....szóval elment a gépsárkány!! :D
Beszélnünk kell majd! :D

Előzmény: Geri62 (32595)
Hadvezér Creative Commons License 2018.03.23 0 0 32596

Itt be is szerelik:  www.prop-tech.hu/hu/teljesitmeny-fojtas/fokozatkijelzok/ 

Előzmény: Bence Hajnal (32594)
Geri62 Creative Commons License 2018.03.23 0 3 32595

Itt vettem: http://www.agomotors.hu/webshop/product.php?id_product=687
Lefotózni nem tudom, mert most adtam el a gépet.
Az akkumulátor mellett van egy piros, vagy bordó "sapka" van ráhúzva. 
Mivel a Varaderon nincs sebesség fokozat jeladó, így tanítani kell a kijelzőt. A fordulatszám és a sebesség alapján számolja ki, hogy melyik fokozatban van a váltó. Ezért nem tudja, ha áll a motor, hogy melyik fokozatban van.

Előzmény: Bence Hajnal (32594)
Bence Hajnal Creative Commons License 2018.03.22 0 0 32594

Köszi a választ. Pontosítok, sebességfokozat visszajelző. Milyen típust szereltél bele? Esetleg le tudnád nekem fényképezni az ülés alatt merre keressem?

A leírás és videók szerint, folyamatosan jelzi melyik sebességben vagy. Nyilván ha üresben azt is, ill. ha egy helyben állsz akkor is.

Köszi a segítséget, Üdv, Bence

Előzmény: Geri62 (32592)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 0 0 32593

Előzmény: A_Kupec (32589)
Geri62 Creative Commons License 2018.03.22 0 1 32592

Szia !
Valóban az ülés alatt van. Egy vakdugóval van lezárva.
A sebességkijelzésnek sok értelmét nem látom, (én is beszereltem), mert csak menet közben mutatja a fokozatot. Álló helyzetben "-" jelez.

Előzmény: Bence Hajnal (32591)
Bence Hajnal Creative Commons License 2018.03.22 0 0 32591

ui.: Az is segítség lenne, ha valaki kötött már be sebességvisszajelzőt. Az ECU ajzatra kellene bekötnöm, ami fogalmam sincs merre található. Állítólag az ülés alatt, de én nem találtam. Sem az ajzatot, sem magát az ECU-t.

Üdv, Bence

Előzmény: Bence Hajnal (32590)
Bence Hajnal Creative Commons License 2018.03.22 0 0 32590

Sziasztok,

Tavaly vettem egy XL1000V SD03 Varát. Sajnos normális manuált azóta sem találtam, csak a karbis régebbi modellhez.

Tudja valaki esetleg, honnan tudnám letölteni?

Köszönöm előre is.

Üdv, Bence

A_Kupec Creative Commons License 2018.03.22 -1 3 32589

Nem kéne pálinkával indítanod a napot.... :DDD

Előzmény: Törölt nick (32587)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 -1 0 32588

Ha jól látom a topik teleszemetelése attól függ hogy mások jelen esetben te azt a témát érdemesnek tartod-e a nyilvános kérdésre?! Ezt a gányolás szót szeretem én is. Szoktam is használni, de nagyon oda kell figyelni mire mondom, ugyanis minden gyári cucc IS gépműhelyben készül. Nem a villaszöget módosítja az ember egy új kiflivel ez esetben, hanem egy másik nagyobb teljesítményű motor felnijét teszi bele, ami ráadásul egy távtartó cserével kompatibilis. Az ültető háromszög meg pontosan azért van hogy te is és én is azzal a motorral mehessünk, ami tetszik. Hiszem hogy sem én, sem te nem motorozunk olyan professzionálisan, de talán senki itt a fórumon, hogy egy ültető háromszög által elrontott gyári futómű geometriát menet közben úgy élünk meg hogy ez élvezhetetlen és ne adj isten amiatt még el is esünk. Neked is és nekem is leér a lábunk hisz ha nem érne le nem tudnánk használni. Más kérdés az hogy kényelmes telitalpas a piros lámpád, vagy nem. Köszönöm a hozzászólást, megépítettem már pár motort, ma is futnak gazdájuknál és nagy örömük van benne. Mielőtt rárabolna pár csendes okos csak mondom hogy amiket építettem azokat nem én találtam ki, hanem már sok helyen működő alakításokról méreteztem. Lehet hogy ez rossz hír valakiknek de senki nem halt meg nem esett el sem geometria sem egyéb miatt, a rendőr nem lőtte agyon mert szélesebb volt a gumi és le is vizsgázott de ez már más kérdés. Azt veszem észre cinizmust és minden rosszindulatot félretéve tőletek, tisztelet a kivételnek, hogy az ilyen alakítós még ha az kicsi is többen megijednek. Ezt a jelenséget valójában nem értem. Mikor mind e közben mások hozzám hasonlóan nem szarnak be egy beszélgetéstől.

Előzmény: Törölt nick (32587)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 0 0 32587

Legyen igazad, de:

- a "barkácsszakkör" magánügy, ezzel kár tele szemetelni  topikot.

- az ültető háromszög elrontja a gyári futómű geometriát: ha nem ér le a lábad, akkor ez egyszerűen nem a Te motorod. (Egyébként az enyém sem....) Szóval ez meg egyszerűen gányolás.

...

Előzmény: Törölt nick (32586)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.22 -3 0 32586

Pedig nem ördöglakat a dolog. Adott egy gyári vara és ezer apró lehetőség, amit a világ varásai már millióan ki is próbáltak, sőt használnak is. Ezek a lehetőségek azért vannak hogy a legjobban testre, személyre és szemre tud alakítani a varád. Ez más motoroknál (autóknál) is így van, bármely típusról beszélhetünk. Az ültető háromszögtől, a hátsó sárvédőn keresztül a tempomat és ilyen olyan fűtésig, ülés zselén át a nem gyári doboz és kipufogóig. Aki ezt nem tudja,, vagy nem veszi tudomásul és ennek láttán elcsuklik a hangja, az bizony vegyen menses naptárat! Akinek meg ez a nyilvánvaló dolog csak akkor kristályosodik ki mikor valaki elmagyarázza arra szoktam mondani hogy ingyen van oktatva!

Előzmény: kiss_atti (32585)
kiss_atti Creative Commons License 2018.03.22 -1 4 32585

Rég láttom olyat,

hogy valaki tényleg nem érti, amit írnak neki, ellenben rendületlenül fújja a mondókáját.

Mondom, érdeklődéssel figyellek.

:-)))

Előzmény: Törölt nick (32584)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!