Keresés

Részletes keresés

Jezike Creative Commons License 2018.08.27 0 0 1950

Igen :) 

nóném1 Creative Commons License 2018.08.27 0 0 1949

Bocs, de azért kérdezed, mert neked is van? Nem kötöszködök, csak érdekelne...

Előzmény: Jezike (1948)
Jezike Creative Commons License 2018.08.25 0 0 1948

Van valakinek meg itt lyuk a retinajan? 

Leil Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1947

Köszönöm a bátorítást,már ez is reménykedésre ad okot 😊!

Előzmény: nóném1 (1943)
Ryan111 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1946

Én Systane Ultrát használok, elégedett vagyok vele, de talán az optive jobb volt azt is használom, de kb 1500ft a különbség annyival bőven nem jobb az optive.

Próbálj meg tartósítószer mentest, hátha az a baj. Mindenesetre nézd meg mi van az optive-be és olyat válassz ami más összetevőkből áll.

 

Előzmény: Jezike (1945)
Jezike Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1945

Próbáltam a klinikán kérdezni, de esküszöm lerazott a dr. No. Annyit mondott probaljak ki masikat. Es elkoszont:D. Patikaban is kérdeztem, ott adtak az Optivet  Azert kérdeztem  hátha járt valaki hasonlo cipőben  mert eléggé húzós az ára :s. És tényleg marja a szemem, mintha citromlevet csepegtetnel bele, marja, csípi  fel óráig forgolodok, szenvedek mire enyhül. A szemem verben forog es potyognek a konnyeim. 

nóném1 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1944

Amikor vetted nem kérdeztek vissza a patikában, hogy mire kell, milyen volt eddig stb...?

Kérdezz rá a klinikánál is, hogy mit ajánlanak. Elég sokfajta van... bár, hogy a szemcsepp kimarja a szemet az nem erős egy kicsit :))

Előzmény: Jezike (1942)
nóném1 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1943

Türelem, ha az "egyik ilyen a másik olyan" műtéted volt, akkor még az agynak is be kell állni, hogy tökéletesre hozza ki. A mellettünk levő irodában levő kolleganőnek 3 hónapig tartott, mire beállt a végleges látása. 2 hónapig panaszkodott, aztán egyszercsak abbahagyta, megkérdeztük, azt mondta mostmár oké. :)

Előzmény: Leil (1940)
Jezike Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1942

Nagyon remélem:) tudnátok szemcseppet ajánlani? Refresht használtam, de csíp. Vettem Optivet, szintén kimarta a szemem :(

Ryan111 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1941

Jezike a leírtak a alapján én jobban láttam egy hét után mint Te, nekem 2 hónap is kellett míg azt mondtam rá, hogy na ez jó lesz. Közben fórumozva kiderült hogy valakinek ez fél év is volt.

Ha doki azt mondta, hogy idő kell a javuláshoz akkor lehet télleg így van, én is türelmetlen voltam, de télleg idő kellett... Agy megszokja, szemszárazság, újra tudjon könnyet termelni szem, tobradex ha már nem kell az is segít az élességben.

Előzmény: Jezike (1934)
Leil Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1940

Szia!Olvasgatom a hozzászólásokat.......Ugyanaz a műtétem volt nekem is,mint Neked.Az egyik szememet közelre,másikat távolra csinálták meg két hete. Nagyon rossz......Változott valamit azóta  a látásod jó irányba?Nagyon szomorú vagyok!Köszi.

Előzmény: viki59 (1917)
Andriss1980 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1939

Tünde, nekem jók a tapsztalataim :).

Annyit érdemes tudni, hogy a jelenlegi legújabb lézer a visumax, ami itthon elérhető, erről már többször volt szó itt a fórumon. Lehet, hogy ezért is ajánlották.

 

Az is igaz, hogy ez is már több, mint egy éve van a margitszigeten.

A többi klinikán ennél idősebb, régebbi típusú berendezések működnek, de kérdezz rá bátran, hátha már vettek azóta újabbakat. Ez nem jelenti automatikusan azt, hogy a régebbi rosszabb, de azt se hagyd ki a számításból, hogy az ilyen technikai központú piacokon az újabb berendezések mindig többet tudnak, mint a régebbi verziók... Persze sok más szempont is fontos a műtéteknél, de azért a lézer mégiscsak az egyik főszereplő.

A wikipédián van róla szó, hogy ez a visumax olyan speciálisan érzékeny "műszer" amelyik a legkíméletesebbben bánik a szaruhártyával, azaz úgy készíti a lebenyt, hogy követi annak a domborultatát és alkalmazkodik a héjszerkezethez. VAgy valami ilyesmi: ) Ezáltal a visszatapadás minden eddiginél stabilabb lesz. Legalábbis én ezt szűrtem le azokból az infókból, amiket a műtétem előtt kaptam, olvastam.

 

Na itt az idézet, itt olvastam Nónémtől:

 

"A wikipédián olvastam még ezt is: 

Egyrészt a szaruhártya hagymahéj szerű szerkezetében a héj lemezeit tökéletesen követve végzi a vágást, tökéletesebben mint a hagyományos FEMTO vagy LASIK, vagy IntraLASIK. Ennek köszönhetően a szaruhártya mechanikailag stabilabb marad, kevesebb ideg átvágására kerül sor, így a szemszárazság is kevésbé jellemző.

Másrészt nem okoz átmenetileg sem szemnyomás emelkedést a kezelés alatt, kíméletesebb, így azoknak is elvégezhető, akiknek a vannak szemfenéki elváltozásai, mint pl. a nagyfokú rövidlátóknak általában. A készüléket a német Zeiss gyártja.

https://hu.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9zeres_szemm%C5%B1t%C3%A9t"

Előzmény: Törölt nick (1937)
Tapaszfy25 Creative Commons License 2018.08.24 0 0 1938
Előzmény: Törölt nick (1937)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1937

Sziasztok én is szem műtétre jelentkeztem. Nekem is a Vitumaxot ajálták kinek mi a véleménye ezzel az eljárással kapcsolatban. Üdvözlettel Tünde

Jezike Creative Commons License 2018.08.23 0 0 1936

Szia! 3 hét múlva lesz. Nagyon remélem igazad lesz! Sajnos most is körbe nézek a szobában es nem tiszta semmi:/ Megprobalkozom más mű könnyel mert ami most van csípi a szemem.(refresh) 

Andriss1980 Creative Commons License 2018.08.23 0 1 1935

Elhiszem, hogy most nagyon fel vagy zaklatva, de hidd el javulni fog a következő napokban, hetekben. Ilyenkor a szem, a szaruhártya, a lebeny, az idegek folyamatosan alakulnak, gyógyulnak. Az első hónapban áll be igazán a látás, nekem legalábbis ezt mondták. Mondjuk nekem gyorsabban lezajlott a regeneráció, de kisebb dioptriákról is indultam. Ne add fel, jó lesz ez, kis türelmet adj még a szemednek. Arra is készülj fel, hogy olyan is lesz, hogy egyik reggel tök jól látsz, aztán délutánra rosszabbul. Kitartás, szépen be fog állni. Tényleg sokan jártak itt az elmúlt években azzal, hogy rosszul indult a műtét utáni állapotuk, aztán szépen mindenki megnyugodott, mert lassan beállt a szemük. Veled is ez lesz, hidd el. Mikor lesz a következő kontrollod?

Előzmény: Jezike (1934)
Jezike Creative Commons License 2018.08.22 0 0 1934

Sziasztok .Nekem 1 hete volt Visumax szemmutetem. En rettenetesen banom az egeszet. Nagyon sok helyen olvastam hogy masnap már szinte tokeletesen latnak. En most se latok. Nekem - 5 szemem volt hatalmas cyl-el. Nem lehet ujra muteni. Egy meterig eles minden, utana homály. :(folyamatosan csak sirnek! Nem birok igy elni. Azt mondjak majd valtozik, de en ugy veszem eszre csak rosszabb.. Masnak is ennyire elviselhetetlen a latasa 1 het utan? Nem bírom  Lelkileg felemeszt az egesz. A bal szemem feneken lyuk is van. A jobb szememen vizenyo, de nem mondanak semmit. Kerdezni se hagynak mert leraznak. Eddig 1 rendes nagyon kedves dr novel talalkoztam. A többi meg ugy mozog bent a klinikan mint aki fenn hordja az orrat. OM-nel voltam. Szornyern erzem magam. Rengeteg penzt kiadtunk a szemeimre, raadasul 2 orara lakom pesttol.. A dr no akit megkerdeztem javulni fog e ez a dolog, betette azt a kepet amit alkalmassagin mutattak, hogy oruljek annak hogy ezt a multkor meg nem lattam. De konyorgom! Most se latom elesen! Homalyos, kodos, kettos latasom van..:'(

Tapaszfy25 Creative Commons License 2018.08.21 0 1 1933

A klinika választás olyan dolog,hogy kinek mi a szimpatikus , és ugyanannyi pénzért mit adnak. Nehezen én is rászántam magam műtétre. A Sasszem csak szept. közepére adott időpontot alkalmasságira.Ami közel 1 hónapos várakozást jelent. Ezzel szemben a Budai aug. 31-re adott. FEMTO-t szeretnék.Sasszem 2 szemre 490ezer , +ad 10ezeret napszemüvegre. Budai akciósan Diamond FEMTO 600 helyett 500 ezer + ad 30 ezeret napszemüvegre + 5ezret vonatra.

Mindenki nyilván  a saját portékáját dicséri. Én a Budait választom a lézerjük miatt.Precízebb mint a hagyományos , így gyorsabb a gyógyulás.Videó is van róla és nem ők csinálták. Ez győzött meg. semmi más.

 

Előzmény: nóném1 (1932)
nóném1 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 1932

Az említett blogról már volt szó, az a blog nem más, mint egy marketingblog.

Jól láthatóan a Budait reklámozzák rajta. 

Írod, hogy vannak benne összehasonlítások. Azt hiszem, ha én a helyükben lennék, minden összehasonlítást úgy csinálnék meg, hogy objektívnek, szakmainak tűnjön, de valahogy mindig pont én jöjjek ki belőle a legjobbnak. :))) És így is van, úgy látszik, mintha mindig ők jönnének ki a legjobbnak, pedig a piacon vannak kétszer, háromszor akkora klinikák is. A múltkor olvastam, hogy a Sasszem például százezer sikeres műtétnél jár. Azért az nem kis szám egy ekkora piacon, mint Magyarország.

Előzmény: SaraAnna (1927)
nóném1 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 1931

Szia, pontosan mire gondolsz, amikor a femto pluszról írsz? Pluszos dioptria, vagy hd, vagy...?

Előzmény: Leil (1930)
Leil Creative Commons License 2018.08.17 0 0 1930

Volt valakiknek femto plusz műtétje?

miledy Creative Commons License 2018.08.16 0 0 1929

Sziasztok!

Nekem 5 napja volt mütétem az Optimumban. Teljesen elégedett vagyok, csak ajánlani tudom mindenkinek. Dr. Palotás Csilla a szakma csúcsa! Keressétek és hallgassátok meg a szakvéleményét.

SaraAnna Creative Commons License 2018.08.16 0 0 1928

Sziasztok!

 

megvan a facebook csoport!

https://www.facebook.com/groups/186491561753013/about/

 

Használjuk szerintem!

 

 

SaraAnna Creative Commons License 2018.08.16 0 0 1927

Sziasztok!

 

Borzasztó olvasni ezt a jópár panaszt! A contoura kezeléstől engem óva intettek anno, mert nagyon furcsa módon csinlája meg a látásjavítást, nem is nagyon értettem pontosan. De amíg a többi klinika azért többé kevésbé ugyanazt a kezelést csinálja (femto, lasik, prk), addig a conturáról én nem nagyon hallottam máshonnan.

 

Jó hogy megosztjátok a tapasztalatotokat ezzel kapcsolatban, kíváncsi lennék, hogy van-e olyan akinek minden rendbne ment azzal a kezeléssel.

 

A másik, hogy találtam egy blogot, ami a többi kezelést szerintem jól összehasonlítja. persze szubjektív, de azért belinkelem, mert az árakat is összehasonlítja, meg 3 klnikán személyesen is volt. Ha jól látom facebookon is sokan kommentelik.

 

https://tisztanlatok.blog.hu

 

Amúgy lehet jó lenne egy facebook csoport a lézeres látásjavításokra - még nem találtam ilyet ami kifejezetten magyar - ott sokkal jobbban lehet keresni, válaszoni egymásnak, ilyesmi.

Ryan111 Creative Commons License 2018.08.12 -1 1 1926

Szia,

 

Nekem -1,75 és -1,5-ös szemeim voltak, de elvileg a szemtengelyferdülés miatt volt igazán rossz a látásom, monitorhoz is kellett a szemüveg.

Mindkét szemem műtötték, szó sem volt róla hogy csak az egyiket. Minden klinikán azt mondták, hogy olvasó szemüveg kellhet 40 év felett majd.

Kivéve a Visumax HD-nél, ami elvileg annyival tud többet mint a sima visumax, hogy olvasószemüveg később kell majd, ha tényleg 40 felett előjön ez a probléma.

Nekem közelre monitorhoz egyből jó lett a szemem élesen láttam, csak gyorsan fáradt a szemem, de 1-2 hét alatt megszokta. De ez eléggé egyén függő ahogy olvastam a fórumokat.

Előzmény: Katyus71 (1924)
Ryan111 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 1925

https://lezereslatasjavitas.blog.hu/2018/02/06/mit_jelent_a_150_-os_latas

Persze ahogy az én vizsgálatomkor is, nem neked kell előre vagy hátra állni, hanem monitoron egyre kisebbek lesznek a betűk.

 

Előzmény: semmiközöd (1923)
Katyus71 Creative Commons License 2018.08.12 0 0 1924

Sziasztok!

 

A műtét tényét már elhatároztam, és elvileg a helye is meg van. Arról kellene még döntenem, hogy csak a jobb vezérszemem korrigáltassam-e, vagy mindkettőt, ami olvasószemüveg használatot jelentene. A félszemű helyzetet most kontaktlencsével próbálom kialakítani. Tapasztalatom, hogy távolra és nagyon közelre általában jó, bár néha vannak homályos pillanatok, de van egy köztes távolság ahol problémáim vannak. Bal szemem -1,5, jobb szemem -1,25 dioptriás. Munkám egész nap számítógéphez kötött. Vannak tapasztalataitok, hogy mennyi időre van szüksége az agynak, hogy ezt új helyzetet feldolgozza?

 

Segítségetek előre is köszönöm! :)

semmiközöd Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 1923

Engem érdekelne némi régebbi műtét utáni jelenlegi helyzet.

 

Meg az is, hogy mégis mi a francot jelent a 200 %-os látás? Esküdni mernék rá, hogy nem létezik ilyen. Miért nem elég a reális 100?

Adrienn Csizik Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1922

Szia!

 

Szinten ugyan ezek a "tuneteim" :(

Ugyan az a szemeszet, de en meg "csak" az egy honapos kontroll elott allok...

Mindenki hulyenek nez a szivarvanyos latasom miatt, de ezek szerint ez nem egyedi...

En contoura-n voltam ami a femto-nal is jobb... aha persze... mihhez kepest :(

Nekem ugyan kicsi volt a dipotriam, de a fenyekkel elotte is gondom volt...

Mindezt elmondtam eloszor a budai szemeszeti kozpontban ott azt mondtak h a femto erre nem nyujt megoldast aztan ratalaltam erre az eljarasra es itt mar persze azt igertek h nem h jo hanem csucs szuper lesz... 

hat mit ne mondjak az akcios fel millio ft feletti kifizetett osszegert nem ezt vartam :(

 

igy kell leelnem az eletem? :(

 

El vagyok keseredve mert ha ez igy marad en nem tudom mit csinalok :(

nem hiszem h tonkre tehetnek eleteket buntetlenul :(

nagyon remelem es bizom abban h ez valtozni fog...

 

Adrienn

 

Előzmény: metzgerga (1789)
Adrienn Csizik Creative Commons License 2018.07.27 0 0 1921

Szia Ria!

Kedves Fórumozók!

 

2018.07.03-án volt Contoura Vision kezelésem mindkét szememen.

Azóta sajnos nagyon nem látok jól :(

A fények iszonyatosan zavarnak este, nagyon hamar elfárad a szemem és kellemetlen rossz az egész.

A műtét után bevérzett mindkét szemem.

A kontrollon csak annyit mondtak hogy ez normális majd elmúlik stb.

Többféle műkönnyet is vásároltam, sajnos tartósítószer allergiám van ezért macerásabb a dolog de van létezik és persze használom...

 

Érdeklődnék, hogy kinek mi a tapasztalata és hogy valóban így kell leélnem az életem a továbbiakban???

Azonnali éleslátást ígértek, helyette szenvedek :(

 

Hova lehet fordulni ilyen esetben?

 

Ria te hol voltál magán dokinál kivizsgáltatni?

 

Köszi a válaszokat!

Előzmény: riavalkyrie (1916)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!