Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.29 0 0 268
Első lépésként olvasd végig a topikot. Nekem már elmúlt :-)
Előzmény: rozsacsokor (267)
rozsacsokor Creative Commons License 2010.03.28 0 0 267
Üdv Mindenkinek!

Látom nagy itt a csend! Mindenki meggyógyult vagy nagyon beteg?

Szóval nagyon nagy gondom van! Olyan mértékben hatalmasodott el rajtam a fejfájás, amit már nem bírok elviselni. Minden szakirodalmat elolvastam, figyelek mindenre evés, ivás, torna, kevesebb stressz....stb, a hormonjaimat és a frontokat sajnos nem igazán tudom befojásolni. És semmi, most már éjszaka is támad a migrén, olyan mértékben, hogy már aludni sem merek.

Még nem próbáltam az akupunktúrát ill. a kineziológiát, ha valaki próbálta és hatásos
írjon vagy ha valamilyen más módszer tud ami használ.

Köszi és szép napot mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 266
Óhajod szt: mikorra kéred, és mit kell hozzá mondani? :-pppp))))
Előzmény: czeglediandi (264)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.16 0 0 264
Mindjárt tőled kapok migrént :DD
Előzmény: Törölt nick (263)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 263
Ó, azt még ki is hagytam, h van kis migrén meg nagy migrén, szal h mennyire intenzív, és akkor is migrén :-DDDDd
Előzmény: czeglediandi (262)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.07 0 0 262
A végén még egyet fogunk érteni valamiben :D
Előzmény: Törölt nick (261)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.04 0 0 261
A 73 órás meg már nem migrén, mi? :-))))
Ritkább, de előfordul hosszabb is. HA meg idejében elkapod, akkor rövid, de attól még egyértelműen migrén.
Előzmény: czeglediandi (260)
czeglediandi Creative Commons License 2009.12.04 0 0 260
72 óra az mondjuk már több napnak számít.
Közben megtaláltam, hogy hol láttam ezt a számot

http://www.videoklinika.hu/videok/jo_tanacsok_migreneseknek

1:40-nél kezd el beszélni az időtartamról.
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.01 0 0 259
Megbocsva, jól mondod.
Előzmény: Sánta Kutya (SK) (257)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.11.30 0 0 258
Előzmény: Bogyo&Aniko (238)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.11.30 0 0 257
Bizony. Akár lúdtalp is okozhat fejfájást! Ugyanis valahol van egy rossz tartás, egy rendellenesen terhelt izom, és ez szépen végighúzódik a testen. A fejfájások egy része pedig köztudottan izomeredetű, és ezen például gyógymasszázzsal is lehet segíteni. Van egy jelenség, amit a fájdalom ördögi körének hívnak: a fájós testrészt elkezdi kímélni a beteg, emiatt öntudatlanul megváltoztatja a tartását, amitől újabb izmok terhelődnek nem rendeltetésszerűen, más izmok pedig sorvadásnak indulhatnak, mert használaton kívül vannak, és máris kész az újabb fájdalom.
(Bocs a belekotyogásért, véletlenül kattintgattam ide a keresőből.)
Előzmény: Bogyo&Aniko (256)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.27 0 0 256
Nekem a háziorvosom csontkovács, és ő mondta. A csípőficam következtében az ember egyik lába rövidebb a másiknál, így a tartás a járás köben is deformált. Emiatt a test "ficamos" oldalán fájdalmak jelentkezhetnek. Megoldás: sarokemelő.
Én egy ideig tettem a cípőmbe sarokemelőt, ami kb 3 mm-t jelentett. Ugyan hatott egy picit, de kipróbálnék egy 1-2 centiset. Amúgy nekem ha fáj a fejem, akkor görcsben van szinte az egész felsőtestem...
Előzmény: czeglediandi (250)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 255
Szal nekem nem függött össze, de nagyon kellemes az a könnyű érzés a fejemben a csontkovács után.
És fejfájás/migrén esetén mindig is érdemes egy jó csontkovácsot felkeresni a lelki dolgok tistázása mellett.
Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 253
Nem született, doki csinálta kétévesen, huszonévesen egy ideig járni se nagyon tudtam, csak éppen Németországban éltem, és ott már voltak tgy-orvosok, pillanatok alatt rendbehoztak (csontkovács). Fejfájós sosem voltam, azzal legelőször egy tüdőgyusziban találkoztam húszévesen. Azóta is ált elég egyértelmű, h mi váltja ki, ha nagy ritkán előfordul: kialvatlanság, pesti közl bűz, szem túlerőltetése, egyes kaják. Egy viszonylag rövid időszak volt, amikor csúnya migrének voltak, de azt gyorsan gatyába is ráztam. Azt se tudom, mikor volt utoljára migrén v fejfájás, sok hónapja :-)))))
Előzmény: Bogyo&Aniko (249)
czeglediandi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 252
Nekem valahogy nem jön össze a kettő.
De ha van bármi infód, kíváncsi vagyok rá.
Előzmény: Törölt nick (251)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.23 0 0 251
Pedig nagyon is lehet.
Előzmény: czeglediandi (250)
czeglediandi Creative Commons License 2009.11.23 0 0 250
Nem hinném, hogy lenne összefüggés a csípőficam és a fejfájás között.
Előzmény: Bogyo&Aniko (249)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.20 0 0 249
Hogy szép lassan lefoglaljam a fórum teljes 1. oldalát :-)...

Van itt olyan fejfájós, aki csípőficammal született? Mert nekem volt, és lehet, hogy ez is közrejátszik a dologban, úgyhogy ilyen tartásjavító-terápiát érdemes lenne kipróbálni. Aki túl van ezen, és nem javult, léccccci írjon!

Amúgy meg a Spektrumon van az a műsor a különleges betegségekről, és abban mondta az akupunktúrás pali, hogy a jobb oldal a férfi-énünket képviseli, a bal-oldal meg a nőit. Szóval akinek mindig egyoldalú fejfájása van, meg mellé ugyanazon az oldalon egy rakat más betegség....
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.20 0 0 248
Héjjj Olgi Olgi Olgi!
Kerülj elő!!!!!!!!! Meséld már el részletesebben a történetedet, de legelőször azt, hogy most hogy vagy!!!
Előzmény: Olgi28 (202)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.20 0 0 247
Ez egyébként nem migrén. Lehet, hogy tenziós fejfájás... Vagy valami vérellátásos téma. Irány a doki. Bár február óta...
Előzmény: fcgjk (214)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.20 0 0 246
Jah, ezekre a módszerekre már én is gondoltam, + Bach-terápia, aromaterápia...stb De most komolyan! Miért kellene nekem így élnem, más meg tökmindegy mit csinál, mégsem fáj a feje... Szóval a fő okozó, egész biztos, hogy valami "gondolkodós" dolog lehet, ami csak-nem-dől-el a fejben

A tudatalatti elégedetlenségre gondoltál? Hát az biztos, hogy én egy elégedetlen-típus vagyok, de kérdés az, hogy hol a határ egy egészséges e. és egy beteges e. között. Mert ugye az embert a folyamatos vágyakozása és elégedetlensége viszi előre...

Valójában amúgy szerintem az "önharc" tehet mindenről. Amikor az ember meg akar felelni a társadalmi elvárásoknak, de közben önmagához nem tud hű lenni. Jön az agyalás, majd kiváltódnak a stresszhormonok, arra nyomunk egy kis csokit, aztán BUMM. Ott is van a jó öreg játszópajtásunk. A fejfájás.

Én sokszor vagyok így. Elsősorban munkahelyen. Be kell fognod, mert ők veszik a kajádat, meg ők fizetik a számláidat. ---> Ez már inkább talán túlreagálás, és túl-önérzetesség...Nem tudom, de érdekes.

Tessék hozzászólni :-))
Előzmény: Törölt nick (245)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 245
Mégis (lehet, h) indiszkrét leszek: mit?
Előzmény: Bogyo&Aniko (243)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.20 0 0 244
Közös? Azt szokták mondani, h fejben akarják megoldani a dolgot.
A csökkentőmódszerrel nagyrészt igazad van, mert a körülmények számítanak, a mérleg másik serpenyője meg, h hogyan reagálsz a körülményekre, ez utóbbiban segít a jóga, meditáció, kinez, homeó, Hellinger és hasonlók. Na jó, a csokitól lehet, h még most is lenne migrénem, de a kakót nem szeretem, akkor már inkább karobot rágcsálok, v fahéj v karobpor kis fahéjjal bolondítva :-)
Előzmény: Bogyo&Aniko (243)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.19 0 0 243
jahm, ez a tudatalatti elégedetlenség mond valamit...
Amúgy megnéznék egy olyan statisztikát, vagy teszteredményt, vagy valami kimutatást, hogy a migrénesekben mi a közös. ( hehe, persze a fejfájáson kívül)
Biztosan vannak ilyen tanulmányok, de valahogy én nem akadok rá a gúgliban...

Egyébként visszatérve az építkezésre, az jutott eszembe, hogy nagyon "egyszerűen" le lehetne redukálni a fejfájások számát természetesen. Ha minden nap jógáznék és meditálnék egy órát, nem hallanék nagyobb zajt magam körül, nem akarna rosszat az életembe soha senki, kialudhatnám magam napi 8 órában, nem stresszelnék a gázszámlán... és még sorolhatnám... :-)))))
hihihihi .....szóval irány a diliház, vagy puszi fejfájás...
Előzmény: Törölt nick (242)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 242
;-DDDDD)))))))))))))

Ha már pszichés ok: lehet tudatalatti elégedetlenség is , de most csak úgy mondom, nem célozgatok! .-)))))

A stressznél sem mindig egyértelmű, h pszichés az ok. Életemben annyi Sed-ot nem szedtem tán, mikor nálunk építkeztek, és reggeltől estig mentek a gépek, még szombaton is, ráadásul otthon dolgoztam (néha csak volna, főleg ahogy a hetek, hónapok teltek), és utána is időbe telt, mire a hangokra már nem voltam olyan érzékeny. Sőt. merem mondani neked, h ez a folyamatos zajterhelés rosszabb volt mint bmelyik idióta ember .-DDDD
Előzmény: Bogyo&Aniko (241)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.18 0 0 241
Jaj, neeee!4!!! Én pont az ellenkezőjére gondoltam, és épp ezért mondtam, hogy ebbe ne menjünk bele :-))))) Ciki téma... Még így is belepirulok...
Szóval.
A Sedativ-ot azért akarom kipróbálni, hogy hátha hat - mert akkor tuti, hogy pszichés az ok. Bár én már nem hiszek semmiben. Egyszerűen csak meg akarok szabadulni ettől a rohadt fejfájástól!!!
Jah, amúgy a parfüm-téma gondolom mindenkinek ismerős...tegnap megint beleszagoltam egy nagy adag fejfájásba...
Előzmény: Törölt nick (240)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 240
Mé? Szégyelled? Szégyellje magát a pasi, aki nem képes... :-))))
A nő meg néha rosszul választ, aztán v lép idejében v szenved.

A hormonok gyakice mindig jelen vannak, és mindig vmit csinálnak, de ettől még nem feltétlenül ez a migrén oka, hanem a kísérőjelensége az éppen zajló folyamatnak, amelynek része a migrén is.
Előzmény: Bogyo&Aniko (238)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 239
A Sedatif, az másra van, a Spigelon van kifejezetten migrénre, fejfájásra.
Előzmény: Bogyo&Aniko (237)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.18 0 0 238
Hááát, ebbe most inkább ne menjünk bele :-)

De ha megnézitek, mindegyik kiváltó- vagy fokozó oknak köze van a hormonokhoz.
Csoki - endorfin, stressz - adrenalin, fáradtság, depresszió...stb...
Előzmény: Törölt nick (236)
Bogyo&Aniko Creative Commons License 2009.11.18 0 0 237
Hát ez az, nekem a fő problémám az, hogy nem engedhetek meg magamnak még fél óra "gyengélkedést" sem...És erre nincs megoldás. Jó lenne egy olyan tabi vagy injekció, hogy pik-pak 15 perc alatt volt-nincs...
Nekem legjobban a 100% tiszta Paracetamol tabik jöttek be, de azok is csak akkor, ha időben bevettem, és félóránként egyet - DE akkor is legyengültem 1-2 órára. Ugyan már nem dolgozom az előző munkahelyemen, de ott 12-13 órán keresztül mentálisan 100%-ot kellett nyújtanom, így rohadtul nem tehettem meg, hogy pl.lefeküdjek aludni.
Igen, most mondhatja az ember, hogy akkor a stressztől van, de akkor másnak, aki ugyanilyen helyzetben van, annak miért nincs? És amúgy is, a stressz csak fokozója, nem kiváltója.
Mindenesetre most bepróbálom a homeopátiát. Első nekifutásra ha elkezd fájni, benyomok 2 tabi Sedatif PC-t, ha az nem jön be, akkor meg jöhet a Lycopodium.
Egyébként azt vettem észre, ha kiegyensúlyozott a bioritmusom (pl. minden nap ugyanakkor kelek-fekszek, ugyanakkor van munkastressz) és mellette mozgok (pl.aerobic), szinte egyáltalán nem fáj. Voltam pincér fél évig, azalatt 1x fájt a fejem...pedig volt stressz...
Előzmény: Törölt nick (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!