Keresés

Részletes keresés

maya40.1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1732

A szemével még mindig gondom van, de már nem bírja a papír a további radírozás-javítgatást. Persze megint beválasztottam a képet is, amiről dolgoztam, mert ott a fél arca árnyékban van.

 

Előzmény: maya40.1 (1731)
maya40.1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1731
Előzmény: divaoni01 (1730)
divaoni01 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1730

Persze.

Előzmény: maya40.1 (1729)
maya40.1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1729

Idén nem lesz, ezt épp tegnap olvastam.

 

Azért örülök, hogy nem csak én vagyok vele így :D

 

Rajzoltam egy új Sansát, megnézed? :)

Előzmény: divaoni01 (1728)
divaoni01 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1728

Érdekes, bár picit összezavar, mert így hiába próbálom fejben tartani hol is tartunk míg hajlandó végre folytatni az öreg az eredeti fonalat. 

Előzmény: maya40.1 (1727)
maya40.1 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 1727

Igen az. Egy a számtalan hasonló közül, de ez még jó is. Van ami direkt idegesített, mert elpakolták a szereplőket a valóságos történelembe és többnyire a viktoriánus korba. Nem a kedvencem az a korszak, tiszta élvezet volt végre olyasmit olvasni, ami nem valós időben játszódik vagy valós történelmi korban.

 

Ez ragaszkodik az eredeti történethez többnyire csak Sansa és Jaime sztoriján csavart egyet az író.

 

Mindenhol kerestem azt a történetet is, amit fordítóval tudtam csak olvasni, az Gerion Lannister Casterly hegyi életének egy napja. Nagyon sajnálom, hogy nem találtam meg. Valaki nem olvasta véletlenül? Tyrion van még benne kisgyerekként

Előzmény: OZ Wheels (1726)
OZ Wheels Creative Commons License 2014.03.26 0 0 1726

Ez mi a rák? egy fikció?

Előzmény: maya40.1 (1725)
maya40.1 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 1725

Né mit találtam:

 

Casterly-hegy úrnője

maya40.1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 1724

Ehez mit szóltok? :D

 

OZ Wheels Creative Commons License 2014.02.13 0 0 1723

Megkérdezték Hodortól, hogy mi volt a kedvenc aranyköpése, hehehe :-)

Előzmény: sundayRozsika (1722)
sundayRozsika Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1722

https://www.youtube.com/watch?v=BVSI4JHBK7Y

.. kis izekitö a következö evadbol...

sundayRozsika Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1721

      Ö is nezi a sorozatot:)

               Robert Downey jr.  

maya40.1 Creative Commons License 2014.01.30 0 0 1720

Igazából azon röhögtem, hogy ennek a képsornak már nem is tudom, hanyadik feldolgozása ez itt, de valahogy mindig az jön ki belőle, hogy a Mások eltévesztették a helyet, csatornát, évadot stb: 

Előzmény: divaoni01 (1719)
divaoni01 Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1719

:)

 

Különben a Fox és a The Walking Dead ugye kedden érkezik kis hazánkba.

 

Persze azért a mások maradjanak csak a kaptafánál.

Előzmény: maya40.1 (1718)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1718

Alternatív befejezés :D

 

maya40.1 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 1717

Egy kis poénkodás: 

 

 

Szerintem a mém gyárosok már alig várták, hogy Tolkien-témában előkerüljön egy sárkány. Pláne, hogy még hegye is van!

 

És már van folytatása is:

 

maya40.1 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 1716

Anno olvastam, hogy őket lepte meg legjobban a siker az első évad végén. 

Rengeteget írnak mindenhol az évadok látványvilága közti nyilvánvaló különbségekről, amiknek az oka a pénzügyi háttér. Szerintem is van valami komplott a háttérben, Martin pont mert ismeri a filmes berkeket, nem tenné kockára a reputációját azzal, hogy merő szeszélyből eltolja a most épp világverő sikerét azzal, hogy lemarad a filmekhez képest, vagy nem fejezi be. Szerintem van annyira büszke, hogy nem szeretné, ha "segédmunkások" varrnák el a szálakat helyette.

Legalábbis én ebben reménykedem, bármi lesz is a vége

Előzmény: Bela_Vak (1715)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1715

Egyreszt Martin emlekeim szerint forgatokonyviroi multtal is rendelkezik, es latott mar producereket kozelrol.

Masreszt pont a sorozat es a konyv tortenetenek szetbontasa lehetove teszi, hogy ha a HBO nagyon ugral, akkor a szoke kovbojok fognak a tv verzioban a vegen ellovagolni a naplementeben es kis ozgidak Disney dalokat enekelni, mikozben a konyvben meg a Masok is megolik egymast valami cselvetesben, es meg halal sem marad a vilagban, nem hogy elet.

 

Egyebkent pont a filmhez negereket sokkal egyszerubben tudna mozgatni, mint a regenyhez, nem kenne ennyire leterhelnie.

 

Viszont abban biztos vagyok, hogy az HBO valami komoly biztositekot azert kigondolt maganak, mikor nekivagott a masodik evadba (varatlan siker volt, lehet, hogy az elsonel meg legyintettek), es vagy negerek hada varja 10 alternativ befejezessel a dolgot, vagy Martin mar az osszes szereplo sorsat nagyjabol  leskiccelte, es boritekban atadta.

Előzmény: divaoni01 (1712)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1714

Es amekkora kope, a nyolc konyvben sem fejezi be a Tuz es Jeg dalat. :)

Előzmény: maya40.1 (1713)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1713

Mindenesetre egyelőre jobban félek attól, hogy idő előtt történik vele valami és ha valaki másnak kell majd befejezni....annak aztán már igazán meg lenne kötve a keze. 

 

 

Szerintem az ő egészségéért aggódnak mostanság a legtöbben :D

El se hiszed, hányan latolgatják, hogy vajon meddig él még és lesz-e elég ideje befejezni, amit elkezdett.

 

Lehet, hogy tiszta kitolásból százhúsz évig fog élni és még nyolc könyvet fog írni :D

Amekkora kópé, kitelik tőle

 

 

Előzmény: divaoni01 (1712)
divaoni01 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1712

"Eddig sehol, semelyikben, de ne hagyd figyelmn kívül, hogy azokat még a filmek előtt írta meg. Senki nem szólt bele olyan direktben a munkájába, ahogy mostanában."

 

Hát, nem tudom. Valahogy érzem annyira vagánynak és karakánnak az öreget, hogy még ezek után se hagyja magát befolyásolni senkitől és semmitől. Bár nem tudom pontosan mekkora nyomást is kell ilyenkor elbírnia.

 

Mindenesetre egyelőre jobban félek attól, hogy idő előtt történik vele valami és ha valaki másnak kell majd befejezni....annak aztán már igazán meg lenne kötve a keze. 

 

 

Előzmény: maya40.1 (1710)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1711

Elég furán hatna számomra, ha teszem azt egyik változatban a tüzes Danerys egyesít, egy Jon nevű jéghideg mással. 

 

Hát ez igaz. 

Most így nem is tudom, hogy lehetne ezt feloldani, mármint, annyira elment már mindenfelé az eredeti történet alapkonfliktusaitól, hogy egy ilyen összejövünk páran az igazság nevében és rendbetesszük Westerost - hát az inkább Tolkien lenne, mint Martin

 

Egyáltalán nem lehetetlen, hogy a végén a nagy semmire fut ki. A regényekhez ez illene. ...."és a többi néma csend"

De hogy ezt filmben hogy hoznák ki... nagyon tökösnek kellene lenni hozzá.

Előzmény: divaoni01 (1709)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.17 0 0 1710

Vagy egy se. Kitelik tőle. Valahol itt régebben valaki már idézte is a "hű de vicces" megnyilvánulásást a sírok fütyülő téli szélről

 

Különben mintha már beszéltünk volna erről itt régebben, de hol is vannak konkrét példák az egyes regényekben, amiben bizonyosan tetten érhető a változó szemlélete a reakciók hatására ?

 

Eddig sehol, semelyikben, de ne hagyd figyelmn kívül, hogy azokat még a filmek előtt írta meg. Senki nem szólt bele olyan direktben a munkájába, ahogy mostanában. 

Ahogy lentebb írtam, én a neten látható reakciókról beszéltem és azok mind a filmben látottakróül szóltak.

Még egy vicces gifet is látttam a RW-s reagálásokról, ahol mindenki sikítva, hőbörög és a hátsó sorban egy pasi vigyorog csak. Mellé van írva, hogy "Ő olvasta a regényt"

Vadul kampányolnak és fenyegetőznek (Nem nézzük a sorozatot, nem veszzük a könyvet, ha kinyírják ezt vagy azt a karaktert, stb.) 

Martin ugyan nagyon felmagasztalt író lett, (bár ezel a szakma nem nagyon ért egyet és eléggé levágják a kritikusok itt-ott) de annyira nem öntörvényű alkotóművész, hogy teljesen figyelmen merjen hagyni minden időközben befutó véleményt, pláne ha az a zsebére megy. A HBO detto, bár lényegesen nívósabb csatorna a többinél, de kétlem, hogy bevállalna egy nagy nézettség zuhaánst, csak mert a szerzőnek esze ágában sincs odafigyelni a nézők véleményére.

 

De ez tényleg csak azért van itt bennem, és azért írtam le, mert naponta szembesülök pl. a Facebookon a rajongói oldalak látogatóinak elég durva kinyilatkoztatásaival, és ugyanitt a romantikus hangú csodavárásokkal is. 

Előzmény: divaoni01 (1709)
divaoni01 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1709

Mondjuk teljesen szubjektív, de a magam részéről nem vagyok nagy híve az alternatív befejezéseknek. Akkor inkább hagyja nyitva a dolgot és intézze el magában az olvasó vagy a néző.

 

Elég furán hatna számomra, ha teszem azt egyik változatban a tüzes Danerys egyesít, egy Jon nevű jéghideg mással. 

 

Egy másikban meg mondjuk a mágikus Arya, tesóival a vark Bran-el és politikus Sansa-val.

 

És akkor írhattam volna még ezer másik alternatívát, de ahogy a felföldi mondaná : 

 

Csak egy maradhat !

Előzmény: Bela_Vak (1706)
divaoni01 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1708

Különben mintha már beszéltünk volna erről itt régebben, de hol is vannak konkrét példák az egyes regényekben, amiben bizonyosan tetten érhető a változó szemlélete a reakciók hatására ?

Előzmény: maya40.1 (1707)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1707

Igazán, ha belegondolsz, nem lenne új, hogy a film teljesen más, mint a könyv. Én ilyeneken nőttem fel és a "klasszikus" irodalmat is rendre úgy filmesítették meg, hogy néhol teljesen kicsavrták a sztorit. 

(Istenkém, hányan szívták meg, mikor a Kőszívű ember fiai filmes verziójából írták meg a témazáró nagydogát :D)

 

Alapból neked is Bélának a vaknak is igaza van kicsit. Egyfelől jó lenne ha összeülnének és csapatban oldanák meg a dolgot, Martin papa megírja a könyveket a HBO meg megcsinálja a kicsit más, de nem annyira eltérő sorozatot.

 

Másrészt ha lenne egy alternatív befejezés - akár csak könyvben (Sőt) azzal csak mi járnánk jól, mert lenne még egy kis extra deszert is hőseink atyját ismerve, jó sok meglepivel és hektoliternyi málnaszörppel nyakon öntve

 

Amitő én igazán félek, az az, hogy a RW miatti világmérető tömeghiszti esetleg elbátortalanítja az öreget, egynémely megnyilvánulásából azt vettem le, hogy komolyan meghökkentette a Robb király halála miatti közutálat. Hihetetlen infantilis reakciók voltak és nagyon nem lenne jó, ha a további fordulatok azért lennének egyre gyérebbek, mert nem vállal be még egy ilyet.

Előzmény: divaoni01 (1705)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1706

Szerintem semmi baj nem lenne vele, ha ket befejezes lenne.

Volt mar ra pelda, hogy konyv iroja filmben kozremukodve tobb dolgot atirt, Martin miert ne lebegtethetne akar a veget is? Nyilvan engem is erdekel a vege, de szerintem ugy van vele a legtobb olvaso, hogy a konyvet egyebkent is elolvasna. Martinnak meg egyebkent is maniaja, hogy meglepje az olvasot.

Egy kettos befejezes igen jo meglepi lenne. :)

 

Megjegyzem, hogy az HBO is azert lapot huzott 20-ra, mikor egy befejezetlen sorozat megfilmesitesehez kezdett neki..

Előzmény: divaoni01 (1705)
divaoni01 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1705

Jó, de ebben az esetben a sorozat max előételnek, étvágygerjesztőnek lesz jó és majd a könyv lesz a főfogás, amiért tulajdonképpen elmentünk az étterembe.

 

Persze a helyzet alapból is a fentihez hasonlóan áll. Viszont amennyiben még a sorozat kifutása előtt be tudná fejezni a könyveit, utána amaz adhatna némi többletet, nemcsak a képi világ megjelenítésével, hanem az esetleges eltérő fordulatokkal kapcsolatosan is. Ellenkező esetben ez már jóval kevésbé lenne releváns szempont.

 

Tehát elemi érdeke minden szereplőnek ezeket a dolgokat valahogy rentábilis módon is összehangolnia.

 

Szóval üljen le, írjon az öreg és ne is nagyon csináljon semmi mást. :) Csak szülje meg ezt a két könyvet minél előbb, mert neki is, az HBO-nak is és nekünk is így lesz a legjobb.  

Előzmény: maya40.1 (1704)
maya40.1 Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1704

Nem rég olvastam, hogy Martin maga mondta egy interjúban, hogy két verziót akar befejezésnek, csak már nem emlékszem, hogy a filmhez, vagy a könyvekhez. Gondolom a Red Wedding miatti tömeghiszti elgondolkodtatta, csak hogy a gondolkodásból hogy jön ki az nála minimum kétesélyes :D

 

Figyelem a megnyilvánulásait és úgy tűnik egyre idegesebb ő is, nyilván nem gondolta végig igazán, hogy mi lesz, ha a filmsorozat sikert arat és nem volt felkészülve, hogy a HBO nem fogja majd neki elnézni, hogy önfejűsködik és nem dolgozoik a kezük alá rendesen.

 

Tehát marad, amit írtatok, vagy ő befejezi be de piszok gyorsan a könyveket, vagy a HBO egyszerűen kiveszi a kezéből és másokkal íratja meg, mert náluk a profit a lényeg és amennyit eddig már belefeccöltek, tuti nem hagyják elvarratlanul a sztorit. 

És ha már ezt megteszik, arról is gondoskodnak majd, hogy ha Martin másképp akarta befejezni, azt nem tolhassa rögtön a képünkbe, legfeljebb, ha már lecseng az utsó rész utáni hangulat,  majd évek múlva, de nála ez amúgy is alap. Szóval szerintem a könyvektől függetlenül is befejezik a sorozatot, pont elég mozgásteret hagytak maguknak a regények és forgatókönyvek közt, hogy simán megtehessék

Előzmény: Tóthika (1696)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.01.16 0 0 1703

Ha nem akarja lecserélni a színészeket, kénytelen lesz a fiatalság jelentős részét kiirtani. ;)

 

Ha csak ugy nem.. , hogy egy regi viccet idezzek.

Előzmény: Tóthika (1701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!