Keresés

Részletes keresés

Klaudia 92 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 76720

Sziasztok! 

Új vagyok ezen az oldalon gondoltam hátha ti tudtok segiteni a problémámb van egy 2,5 éves yorkhsir terier kan kutyusom majdnem 6kg és lekéne valahogy fogyasztanom de nem tudom hogy kezdjek neki . Van ötlettek ?

Ő az én kiskutyám Rocky

Karesz63 Creative Commons License 2013.08.24 0 0 76719

Szerintem, nem fognak játszani, sőt kezdetben pozició villongások lesznek. Esetleg a kicsi ki tud csikarni a későbbiekben egy kis játékot, de nem az lesz a jellemző.

 

Előzmény: fuxvas (76718)
fuxvas Creative Commons License 2013.08.23 0 0 76718

Sziasztok!  5 éve él velünk egy aranyos yorki kan aki még fickós fiú. :-)

A nejem fejébe vette hogy legyen neki egy kislány párja, akivel majd eljátszanak.

Nekm vannak félelmeim, de megkérdeznélek benneteket , mi a véleményetek??

Köszönöm a hozzászólásokat.

 

vik.s Creative Commons License 2013.08.10 0 0 76717

Sziasztok!

Van egy kismama yorkim 2 kiskutyával. A második kiskutya születése után a méhlepény bent maradt. Megkapta az oxitocin injekciót, viszont ezután sem voltunk szemtanúja, hogy a méhlepényt megszülte volna. Kialakulhat-e méhgyulladás annak ellenére, hogy megkapta az injekciót? Valakinek hasonló tapasztalata?

A válaszokat előre is köszönöm!

simonjoe Creative Commons License 2013.08.03 0 0 76716

Fontos neked Csongrád megye? Nyáregyházán van két tündéri Strázsavári kislány. Szerintem megéri feljönni érte! :-) 

Előzmény: Takács Zsuzsa (76715)
Takács Zsuzsa Creative Commons License 2013.08.02 0 0 76715

Sziasztok!

Csongrád megyében keresek eladó yorki kislányt! Ha valaki tud kérem írjon!

simonjoe Creative Commons License 2013.08.02 0 0 76714

Sziasztok!

 

Van valakinek Strázsavári alomból kutyusa, olyan ami törzskönyves és tenyésszemlés???

Karesz63 Creative Commons License 2013.08.01 0 0 76713

Miért is?

Előzmény: Purple yorki (76712)
Purple yorki Creative Commons License 2013.08.01 0 0 76712

Ez azért így egyáltalán nem igaz.

 

Előzmény: Karesz63 (76710)
Anita Zsuzsi Creative Commons License 2013.07.31 0 0 76711

Sziasztok!

 

2kg-os Royan Canin Urinary S/O LP 18 száraztáp eladó. Pár szem hiányzik belőle, nem volt ínyünkre való és elég drága volt.

Árban megegyezünk!

Karesz63 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76710

A fogkő kialakulásal a táplálkozástól függ. Pl az egyik közel 10 éves kutyámnak még hófehérek a fogai, pedig nem mossa :) fogkőnek nyoma sincs, ezzel együtt a lehellete sem bűzös.

 

Előzmény: Anita Zsuzsi (76708)
Karesz63 Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76709
Előzmény: Anita Zsuzsi (76707)
Anita Zsuzsi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76708

Szia!

 

Sajnos egyik fogtisztító sem elég önmagában, az én kutyusomnak is már egész pici korában elkezdett barnulni, mindemellé használtunk Orozyme-ot, Virbac-ot fogmosásra, de egyikkel sem értünk el sikert. Már az altatás és leszedés határán voltunk, amikor rákérdeztem a kutyakozmetikusunknál, hogy nem tud-e valamit. Épp mesélt neki valaki a DENTISEPT-ről, elkezdtük használni (nem olcsó, de zseniális) és feltűnően sokat segített, mára már azt mondja a dokink, hogy gyönyörű szépek a fogai!!!

A másik kérdésedre nem tudok válaszolni :)

Szép napot és sok sikert!

Előzmény: Hummer72 (76694)
Anita Zsuzsi Creative Commons License 2013.07.30 0 0 76707

Köszönöm, hogy vettétek a fáradtságot és segítetek nekem, egyelőre tart a koplalás, én még pár szem száraztápot annak tartok :( ÉS TUDOM, hogy az én hibám, ezt nem tagadom, sajna Ő volt eddig a falkavezér, most próbálom átvenni én az irányítást (vele vagyok a nap 24 órájában), de azért nagyon nehéz egy 3kg-os szőrpamacsot fegyelmezni :) Valószínűleg igazatok van a nyers hússal kapcsolatban is, a linket is elolvastam (köszönöm), de én nagyon óckodom tőle, maradok a speckó száraztápnál..., én hülye inkább megveszem méreg drágán, remélem segíteni fog. Ugyanis ezek az oxalát kövek kiújulhatnak és ezeket egyedül nem lehet oldani, viszont ezt a csöpp állatot sem akarom fél évente műttetni. Nagyon nehéz... Sajnos most még elég kilátástalannak látom a dolgot. Van esetleg a környezetetetkben olyan, aki hasonlókban szenved? Ja, és a tápoknál is ahány orvos, annyi féle. Erről esetleg tanács? Royan Canin Urinary, Hill's u/d, Trovet... Állítólag egy kaliber.

 

Mégegyszer köszi!

 

 

Előzmény: Karesz63 (76704)
dagmar Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76706

Szia, teljesen egyet értek Karesz hozzászólásával. Itt egy link, javaslom elolvasni:

 

http://tuzvadasz.mindenkilapja.hu/html/19298961/render/kutyaink-taplalasa

 

De ha ezt nem mered vállalni, akkor bizony jó drágán kell a speckó diétás tápra váltani. Ezzel is teljesen tünetmentes lehet a kutyád. Az, hogy attól félsz hogy inkább koplal - ne haragúdj - kizárólag a Te hibád, a kutya azt eszik amit a falkavezér hagy, ill. ad neki. Hidd el a kutya nem hülye és nem fog éhen halni, ha van elötte kaja. Ha otthagyja elveszed előle és csak a következő etetéskor kapja vissza, persze szigorúan nem kap mást, más valaki nem eteti. Ezt max. 3 napig fogja eljátszani, utána enni fog. Fontos odafigyelni, hogy esetleg a koplalás miatt leesik a vércukor szintje és elájul, gyorssegély a Calo-oPet paszta vagy szölőcukros víz. Olyankor "keménykedj" az etetéssel, mikor 24 órában a felügyeled alatt van. 

Előzmény: Anita Zsuzsi (76703)
Karesz63 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76705

Ja, és nem válogat, csak tiltakozik a műkaja miatt. Heti egy-két koplalónap is csodákat tesz.

Előzmény: Anita Zsuzsi (76703)
Karesz63 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76704

Vannak bizonyos élelmi anyagok, pl. szója és egyéb gabona félék, mely más ételkombinációkkal együtt könnyen okozhatnak vesekövet, embereknél is.

Logikusan gondold végig, hogy a kutya húsevő. Ami azt jelenti, hogy a természetben, elejtett állatok, dögök, tojás stb az eledele. Néha füvet is eszik, de csak szigoru szabályok szerint.

Magyarul, ha emberi ízlés szerint főzöl rá, az biztosan előbb-utóbb problémát fog okozni náluk. Az embereknél is, de az egy másik történet. Fűszerek, krumpli, rizs, kenyér, tészta, tejtermékek, cukor és gyümölcsök csak eü problémát fognak okozni.

Soha egyetlen egy kutatási eredményt nem olvastam tápokról és konzervekről. Csak marketing szöveg van. Viszont a beltartalmuk alapján bizton állíthatom, hogy én a saját kutyáimmal nem fogom megetetni őket, max ha egy egy nyaralás alatt szorít a cipő. Ennyi tisztelet jár nekik.

Ha javulást akarsz látni, akkor kezd el nyers hússal, belsőséggel, és zsiradékkal, tojással táplálni. A disznó és vaddisznó kivételével mindent adhatsz neki nyersen. Csirke, kacsa, nyúl, bárány, marha stb. 

 

Nagyon hálás lesz. Három-négy hónap és nyoma sem marad a kutyabajoknak.

Előzmény: Anita Zsuzsi (76703)
Anita Zsuzsi Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76703

Sziasztok!

 

Nekem van egy 4 és fél éves ivartalanított kan yorkiem és pár hete kimutatta az ultrahang, hogy húgyköve van (véres vizelettel vittem kivizsgáltatni).  Hívtam egyből a dokimat és múlt héten el is távolította, majd kimutatták, hogy oxalát.. Volt már valakinek ilyen vagy hasonló? Megfelelő diétával ezt rendben lehet tartani és élhet teljes és hosszú életet? Vagy gyakori a visszaesés?

Illetve az lenne a másik kérdésem, hogy etetés ügyileg nagyon elkényeztettem, főztem rá mindig, viszont most a kőnek köszönhetően szigorúan csak száraztáp + max konzerv valószínűleg élete végéig és nagyon félek, hogy inkább koplal, mert rettentő válogatós lett nekem köszönhetően.

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

simonjoe Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76702

simonjoe Creative Commons License 2013.07.29 0 0 76701

..hát Ő lenne a kis csibész. :-) 

simonjoe Creative Commons License 2013.07.28 0 0 76700

Sziasztok!

 

Két évig bírtuk Yorki nélkül, az előző, első elvesztése nagyon megviselt bennünket. Sikerült egy Strázsavári gyártmányt beszerezni, egy igazi terrosrita fiú kutyust. Az előző egy standard méretű (Radvánszky) alomból származó volt, de Szotyi kutyám valszeg egy kicsit nagyobb lesz, három hónapos és már két kiló. Vajon mekkora lesz nagy korára? A másik kérdésem, tudtok valami módszert amivel ki tudom szedni a füléből a szőrt? Azt gondoldtam nála sem lesz gond mint az elsőnél, de ez most nem igazán megy. Egyszerűen nem engedi.  

Orvosmentes mosolygós vidám perceket Nektek!

 

Üdv: Joe

Karesz63 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 76699

Ugy latszik a doki, hianyzott arrol az orarol, amikor azt tanitottak, hogy a kutya husevo :)

 

Ilyen problema eseten koplaltatni kell egy-ket napig, az a legjobb csodaszer.

 

Speciel en nem nagyon vagyok tap hivo, ha van nalunk ilyesmi, akkor az csak azert mert a felesegem megveszi. Viszont a tapok osszetetelet negyon meg kell nezni!

En szeretettel vagyok a kutyaim irant ezert adok nekik nyers husit. csirket, marhat, halat.

Van, hogy ezt fozve is kapjak. Kacsazsir, libazsir, serteszsir is kerul a taljukba. nyers tojas is fontos Es belsosegeket.

Ami garantaltan meg fogja oket betegiteni: gabonafelek, es az ebbol keszult termekek (a teszta is az, cukros etelek, krumpli, tej stb.)

 

Neha kaphatnak fott zoldseget, ha megeszik. Az egeszseg garantalt.

Ha gond a tobbi kutya, akkor szocializalni kell, amig nem keso. Meg kell tanulnia kutyaul felreerthetetlenul kommunikalni, ha ez gond.

 

a setanal pedig fontos, hogy el is faradjon :)

Előzmény: Ingrid70 (76698)
Ingrid70 Creative Commons License 2013.07.25 0 0 76698

Szerintem egészségesek a körülményei.Csak azért evett rizst,hogy megfogja a hasmenést, amúgy nem eszi...nem is ízlik neki, a doki mondta,hogy azt adjak aznap. Royal tápot eszik kicsi kora óta. A többi kutyával hadilábon állunk,de javul a tendencia. :P

Minden nap sétálunk vele,nagyon szereti is.

Előzmény: Karesz63 (76697)
Karesz63 Creative Commons License 2013.07.24 0 0 76697

Ahhoz, hogy egeszseges kutyad legyen egeszseges korulmenyek kozott kell tartani. Sok seta, levego, es kutyanak valo etel. A rizs nem kutyaeledel, szerintem nem tesz jot nekik. A krumpli sem a tesztak sem es az edessegek sem. A hus,  legfokeppen a nyers hus, zsir, belsosegek azok amik az immunrendszeruket szinten tartjak. A mozgas nagyon fontos, talan a legfontosabb. Szukseguk van a napfenyre is. Az immunrendszer megerosodesehez kell mas kutyak tarsasaga is. Azert mert kicsi es cuki, azert o elsosorban egy kutya, kutya igenyekkel. En a kutyaimmal, csak a kotelezo oltas miatt jarunk dokihoz.

Előzmény: Ingrid70 (76696)
Ingrid70 Creative Commons License 2013.07.23 0 0 76696

Sziasztok! Ezen a fórumon új vagyok,szeretnék segítséget kérni. Van egy 14 hónapos yorki fiú kiskutyám/ extra mini/ és hirtelen tegnap belázasodott. Úgy reszketett szegény,mint a nyárfalevél. Rohantunk is vele este (23:00-kor) az orvoshoz. Kapott is 2 szurit,meg gyógyszert,amitől jobban is lett. Délelőtt még volt egy kis láza,de délutánra jobban lett,evett pici főtt rizst,később végre ivott is.

Csak az maradt számomra homály,hogy mitől volt ez. Benyelt valami vírust? Vagy megártott neki a meleg ? Elég sokat volt a teraszon, szüleimnél voltunk és ő nem  szokott sokat kint lenni. Volt már ilyen tapasztalatotok? Egy hónapja is volt egy kis ijedtség,akkor valami bélparazita okozott hányást,hasmenést,de gyorsan elmúlt,miután szurit és gyógyszert kapott. lehet ez is valami hasonló? Nem mondta ki igazán a doki,hogy mitől van a mostani. Csak azért kérdezlek titeket is,mert biztos van köztetetk tapasztalt gazdi bőven. Én még kezdő vagyok,Manó az első ilyen pici kutyusom, nagyon féltem.  Nem merem ezek után kiengedni a kertbe,parkba,ha ilyen könnyen benyel minden bacit.:/ Köszi előre is a tanácsokat!

Norani2 Creative Commons License 2013.07.22 0 0 76695

NEM KELL szülni ivartalanítás előtt! Az az állatorvos aki ezt mondja, megérdemelné, hogy elvegyék a diplomáját!

Előzmény: E-Muffin (76693)
Hummer72 Creative Commons License 2013.07.21 0 0 76694

Sziasztok!

Ti hogyan és mivel mossátok a fogakat?

Mi yorkink most lesz 1 éves és már kezdenek látszani a barnás fogkő kezdemények, pedig rendszeresen rág fogtisztítót, illetve amennyire tudjuk és sikerül szoktuk neki dörzsölni. De kimondottan fogmosás még nem sikerült.

Másik:

Mivel olajozzátok, illetve fésülitek ki a szőrt két fürdetés között? Erre van vmi extra szer?

A panzi nercolajos kifésülő annyira büdös, hogy nem tudja elviselni.

E-Muffin Creative Commons License 2013.07.19 0 0 76693

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni. Van egy kistermetű (nem yorkie) kutyusom és éppen most tüzel.

Mielőtt ivartalaníttatom szeretnék egy almot tőle.

Ha valakinek van fiú kutyája és bevállalna egy pároztatást nagyon örülnék neki. Most hétvégén vagy jövő hét elejé lenne a legjobb, ezért eléggé sürgős a dolog.

Nem kell, hogy fajtatiszta legyen, csak mindenképpen kisebb vagy ugyanakkora legyen, mint az enyém (kb. 5 kg).

Segítségeteket nagyon köszönöm.

Elérhetőségem: eszter@milemole.hu

 

norennia Creative Commons License 2013.07.19 0 0 76692

Köszönöm szépen a választ. 

Előzmény: NoaPepperoni (76691)
NoaPepperoni Creative Commons License 2013.07.15 0 0 76691

A miénk is bolondul a paprikáért. :-) Mi száraz tápnak szintén Royal Canint adtunk, kölyöknek valót, de mellette kapott ujjról nyalogatva kenőmájast, natúr mackósajtot, és főtt/sült csirkemellhúst pici darabokra szaggatva, néha kevés jó minőségű virslit. Most is ezek a fő ételei egy évesen. Sajnos semmilyen márkájú szaftos kutyakonzervhez nem hajalndó hozzányúlni kezdetektől fogva, pedig szinte mindet kipróbáltuk (szomszéd kutya jól járt...) :-).

Előzmény: norennia (76690)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!