Keresés

Részletes keresés

z_a_p Creative Commons License 4 napja 0 0 341016
zöldkomcsi. Creative Commons License 4 napja 0 0 341015

Meglátjuk, erről beszéltünk tavaly is, de nem látom a nagy táblákat az üres telkeken, hogy milyen támogatással milyen autó töltő épül. 

Előzmény: Rangun (341006)
zöldkomcsi. Creative Commons License 4 napja 0 0 341014

igen, de az 10 év múlva ha fel fog épülni, tehát az átállás csak onnan 10 év múlva esedékes. Vagy azért nem olyan nagy gyár az se? 

Előzmény: Rangun (341009)
M.Zoli Creative Commons License 4 napja 0 0 341013

Nalam nem volt ilyen gond.

Előzmény: z_a_p (341012)
z_a_p Creative Commons License 4 napja 0 0 341012

Elokerult a fiokbol a regi grafitfolias masolo, alairas, keziszamla es kesz.

Ismeros sztori. Aztan par honap mulva hivtak a kartya cegtol hogy

-En foglaltam mittudomen hova repulo jaratot?

-Mondom nem.

-Kis potyoges, majd: a kartyajat ebben a pillanatban letiltottuk, a pot kartyat pedig meg a mai nap postazzuk a cimere.

Probaltam erdeklodni hogy "mi van"? De csak diszkereten annyit mondott hogy nagyobb adatlopas tortent, biztonsagi eloiras csak amit tesznek...

Előzmény: M.Zoli (341010)
_Berci Creative Commons License 4 napja -6 0 341011

A Rangun allandot köllene kicsit (felfele?) korrigalni, mert az idei ev menése eddig igy nez ki.

Megujulo termeles atlaga eddig 47,1%.

Januar 12 54,6%

Januar 13 69,1%

Januar 14 61,7%

Januar 15 55,2%

A napi bontas:

M.Zoli Creative Commons License 4 napja 0 0 341010

En is kaptam mar kezi szamlat, hotelban. Pont nem volt aram. A fizetes pedig hitelkartyaval. Elokerult a fiokbol a regi grafitfolias masolo, alairas, keziszamla es kesz.

Előzmény: advocatusdiaboli (341007)
Rangun Creative Commons License 4 napja -1 0 341009

A Tesla is azóta nyereséges, és épül a második autógyára Kínában.

Előzmény: zöldkomcsi. (341005)
Rangun Creative Commons License 4 napja -1 0 341008

Tudod ez csak azt jelenti, hogy Musk koncentrálja az erőforrásokat, a Naprendszer meghódításának az érdekében.

advocatusdiaboli Creative Commons License 4 napja -1 1 341007

Nézd, Németországban egy kisvállalkozó fog egy postitet (!!!), ráírja, hogy Rechnung, a nevét, a vevőt, a tételt és az összeget - és ez ott mehet egy könyvelésbe. Saját kezűleg ír egy másolatot, ami meg megy az övébe - és vevő/eladó nevén és az összegen túlmenően a kettőnek nem is kell teljesen egyeznie, nem, hogy formailag, de még tartalmilag sem tökéletesen (a tétel nevét pl: írhatja rövidítve, részletezés helyett egybe, stbb..). Ez ott legális és rendben van.

Nálunk amit lekezelően kézi számlának szokás titulálni - az egy olyan három lapos számlatömb, amit eleve nem tudok céges adószám - és saját magam magánszemélyként személyi iratok bemutatása nélkül megvenni sem, aminek a sorszámait már magára a számlatömbökről szóló számlára is felvezetnek, és utána be kell vezetnem ezeket nekem is a "szigorú számadású nyomtatványok" nyilvántartási füzetkéjébe (tehát ilyet is vezetnem kell), és utána nagyon szigorúan elő van írva, mit és hogyan kell a számlának tartalmaznia (kezdve olyan baromságokkal, hogy nem elég ráírni, hogy miről van szó, de ITJ/TEÁOR számoknak is ott KELL szerepelnie, csak tudnám, mi a faxomnak....).

Azt meg azért, már megbocsáss, de szerintem még te is képes vagy belátni, hogy jóval egyszerűbb pl: egy ipari szolgáltatási kiszállás után egy amúgy sem nagy összegű számlát ott rögtön megírni és átnyújtani a vásárlónak - mint utólag egy irodában megírni, majd a postára elbattyogni és feladni (és még olcsóbb is)... Erre mondtam azt, hogy van, amikor egyértelműen ez a HATÉKONYABB és célszerűbb megoldás, és bocsi, de innentől a lőtéri kutyát sem érdekli, hogy mások szerint elegánsabb az ezüsttálcán selyem kesztyűs inas által átnyújtott, céges vízjeles mártogatott krémpapírra gyártott öt oldalas melléklettel ellátott gépi számla - nem egy esetben egy ilyen számla és a megfelelő körítéssel célba juttatása többe volna, mint amiről szól az egész xirxar...

Amúgy végül is te magad is kibökted, hogy egyszerűen nem mozogsz (sem ott, sem itt) olyan közegben, ahol ez téma lenne - ahogy írtad, még ott kint sem vettél voltaképpen sosem igénybe ilyen kis céget/iparost/stb..-t, így persze, hogy nem kaptál kézi számlát. Hidd el, ettől még nem csak, hogy létezik, de még ott Németországban is megvannak azok a gazdasági szférák és tevékenységi körök-méretek, ahol általános. Persze, nem a végfelhasználókat illeti sokszor a dolog - én például, most így eltűnődve, nem is tudom, hogy magánszemélynek állítottam-e  ki egyáltalán egyetlen egy számlát is az elmúlt 20-25 évben, de szerintem nem, vagy maximum néhányat. Magánszemélyként az ember legtöbbször olyan helyen vásárol - ahol sok ügyfél tömeges kiszolgálására vannak berendezkedve (üzletek-áruházak-benzinkutak-stb...), és itt még jó, hogy gépi számlázás-nyilvántartás-számfejtés zajlik - hiszen ilyen esetekben egész egyszerűen ez a hatékonyabb...

Mérnökként meg egyezzünk ki abban, hogy a hatékonyság az én szememben valahol azt jelenti, hogy a lehető legkevesebb személyi és dologi energia-ráfordítással elvégezni a tevékenységet. Ebbe a képletben durván bele tud ugyanakkor rondítani az, hogy nem mindig a leghatékonyabb a legolcsóbb - viszont a végén a vásárlók ezt fogják igényelni, ergo jön az az állapot, hogy a pakisztáni munkaerő ugyan jóval kevésbé hatékonyabb, mint mondjuk a német, de mégis megérheti inkább velük dolgoztatni, mert lehet, hogy két-három laza paki melós kell egy fegyelmezett dajcse kiváltásához, de ha ketten-hárman is csak a felét-harmadát kapják az ő bérének - akkor ez célszerű lehet.

A gazdasági-pénzügyi döntéshozók számára meg ez a hatékonyság egyetlen mérőszáma - pénz I/O, semmi más, ők csak ezt látják-értik. Valahol persze jogosan, csak aztán a vége az a torz szemlélet, ami például a GDP-n keresztül akar mindent megérteni - azt is, amire ez alkalmatlan...

Előzmény: ZOH (341004)
Rangun Creative Commons License 4 napja 0 0 341006

Igaz, már 5 év múlva lesz.

zöldkomcsi. Creative Commons License 4 napja 0 0 341005

Ebből így nem lesz 10 év múlva tömeges átállás az önmagukat vezető elektromos autókra, rangunnak se lesz igaza, hogy hamarosan magán vállalatok bányákat nyitnak más égitesteken.

9% al a teslánál is csökkentették a létszámot.. 

https://index.hu/techtud/2019/01/14/kirugjak_a_spacex_dolgozoinak_tiz_szazalekat/

ZOH Creative Commons License 4 napja 0 2 341004

OFF, szamlazas, egy kis nemzetkozi kitekintes:

tegyuk fel, hogy veszel a cegednek valamit a barkacsboltban, mindegy mit, es emiatt "szamla kell rola"

Nemetorszagban ennek a szokasos modja alapbol az, hogy a penztargepbol kapott nyugtat beteszed az elszamolasodba es kesz

ha nagyon ragaszkodsz hozza, akkor elovesz a penztaros meg egy kis (sorszamozatlan) papirt, amin rajta van, hogy "szamla" meg a sajat adataik, ezt hozzatuzi a blokkhoz, es keszen vagytok, te otthon rairod a ceged nevet vagy rautod a stemplidet, es megint csak mindenki happy

az, hogy "Joska Pista Bt" az egyaltalan nem is jelenik meg a barkacsbolt konyveleseben, ami valahol logikus is, teljesne felesleges lenne neki a sokszazezer keszpenzes/kartyas vevoi kozul nehanyat egyenkent nyilvantartani 

Előzmény: ZOH (341003)
ZOH Creative Commons License 4 napja 0 0 341003

Azért ez durván övön alul volt... Ilyet sosem mondtam ugyanis - én azt állítom (most is), hogy van a tevékenységeknek egy olyan köre, jellege - ahol egész egyszerűen EZ AZ OPTIMÁLIS megoldás. Te szerintem ezt képtelen vagy megérteni - mert nincs semmi rálátásod ezekre a tevékenységekre

ne haragudj, nem ennek szantam! komolyan! beke, baratsag, szeretet

pont igy gondoltam, ahogy most bovebben kifejtve leirtad, hogy "nem lehet" levaltani a szamlatombot, mert "nem eri meg" --> amit en el is hiszek, te ismered a sajat cegedet, csak akkor miert beszelgetunk a kisvallalkozasok hatekonysagarol a nagyokkal osszevetve?!

(miközben még Németországban is valójában az ország legnagyobb foglalkoztatói bizony az ott is tömegesen kézi számlákat kiállító mikro-vállalkozások).

hat ez csak reszben igaz, Nemetorszagban -- a nagyobb fizetesi fegyelem, fejlettebb jogallam stb. okan -- teljesen elterjedt, hogy a szamlat utolag kuldik postan, termeszetesen geppel kiallitva, nyomtatva, a vevo pedig atutalassal kiegyenliti (es szinten termeszetesen nem tertivevenyesen, hanem sima mezitlabas postai kuldemenykent)

6,5 eve vagyunk itt es most hirtelen nem is nagyon tudok egyetlen esetet se felidezni, ahol kezi szamlat kaptunk volna (ebben benne van az is persze, hogy az egeszen kicsiktol meg semmilyen szamlat-nyugtat nem kapunk egyaltalan)

utolag postan szamlat ellenben egeszen meglepo helyekrol is kaptunk mar, orvosnal elvegeztetett "extra" laborvizsgalat utan peldaul

Vagy, ami még rosszabb: sznob vagy, és egyszerűen semmibe sem veszed a nem óriási cégeket, azok neked "nem menők" - ami azért alkalmazottként furcsa attitűd, de hagyjuk...

dehogy

ennek semmi koze a menoseghez, en peldaul a te kis nehany alkalmazottas cegedet is igen menonek tartom es kicsit azert irigy is vagyok ra valahol -- na de ettol meg ne altassuk magunkat azzal, hogy ez valami hatekony dolog a nagyok "felesleges" titkarnoivel meg strategiai megbeszeleseivel osszevetve, mert a sajat webshopomnal pont hogy tapasztaltam a folyamatos mikromenedzselest, apro-csepro baszakodasokat, teszem azt olvashatatlan kezi szamlat (...) koveto telefonalgatasokat, es hasonlokat

A valóságban arról van szó, hogy minden tevékenységnek van egy hatékonysági görbéje 

akkor miert is allitottad, hogy "a nagyvallalat nem hatekony, rugalmatlan", es miert tiltakozol az ellen, ha en ezt ketsegbe vonom?

de sokadjara is mondom, mernokok vagyunk bakk, egyezzunk meg valami meroszamban es nezzuk meg! mondhatok en is meroszamot, ha gondolod, de abbol nem az fog kijonni, amit te szeretnel ;-)

Előzmény: advocatusdiaboli (340990)
,m,1710 Creative Commons License 5 napja 0 0 341002

TRW Automotive, headquartered in Livonia, Michigan[1] is an American global supplier of automotive systems, modules, and components to automotive original equipment manufacturers (OEMs) and related aftermarkets.

egy info megint.

mais tanultunk valamit

Előzmény: shadowbull (340933)
,m,1710 Creative Commons License 5 napja 0 0 341001

TRW Automotive, headquartered in Livonia, Michigan[1] is an American global supplier of automotive systems, modules, and components to automotive original equipment manufacturers (OEMs) and related aftermarkets.

Mais tanultunk valamit.

,m,1710 Creative Commons License 5 napja 0 0 341000
Kisfiatal Creative Commons License 5 napja 0 0 340999

CIB Bank, van régebb óta egy befektetési számlám, meg pár éve nyitottam egy folyószámlát is. A folyószámlánál már az új címem adtam meg (azaz tartózkodási hely, de a régi címem az állandó), levelezési címnek. Na, a befektetési levelei továbbra is az állandóra mennek, a folyószámla meg a tartózkodásira :) 

Előzmény: zöldkomcsi. (340992)
,m,1710 Creative Commons License 5 napja 0 0 340998

most 45, 25körül 80millio tona lesz

kobab Creative Commons License 5 napja -1 1 340997

https://ec.europa.eu/hungary/news/20180529_seawaste_hu

Írd be a keresőbe pl. az elejét és akkor kiadja az egész pdf Közleményt:

Egyszer használatos műanyagok: A Bizottság üdvözli a tengeri hulladék csökkentésére vonatkozó új szabályokról szóló ambiciózus megállapodást Brüsszel, 2018. december 19. Európai Bizottság - Sajtóközlemény . Az Európai Parlament és az Európai Unió Tanácsa ideiglenes politikai megállapodásra jutott a Bizottság által a tengeri hulladéknak a forrásánál történő kezelésére vonatkozóan javasolt új, ambiciózus intézkedésekről, amelyek a tengerparton leggyakrabban előforduló 10 műanyag termékre, valamint az elhagyott halászeszközökre vonatkoznak. A mai megállapodás alapját a Bizottság által a világ első átfogó, műanyagokkal kapcsolatos stratégiája részeként májusban benyújtott, egyszer használatos műanyagokról szóló javaslat képezi, amelynek célja, hogy megvédje a polgárokat és a környezetet a műanyagszennyezéstől, miközben előmozdítja a növekedést és az innovációt. Az új szabályok hozzájárulnak azon szélesebb körű erőfeszítésekhez, amelyek célja, hogy Európa fenntarthatóbb, körforgásos gazdasággá váljon, ami a 2015 decemberében elfogadott, a körforgásos gazdaságra vonatkozó cselekvési tervben is tükröződik. E szabályok révén az európai vállalkozások és fogyasztók világszinten vezető szerepet fognak játszani a globális következményekkel járó problémák kezelésére szolgáló, a tengeri hulladék és az óceánok szennyezésének elkerülését célzó fenntartható alternatívák létrehozásában és alkalmazásában.

A lényeg az GPS hogy decemberben egy váratlan gyors egyezséggel lezárta a két EU intézmény a tárgyi sorozatot. Full demagógia amit írtál. 

A migráncsozás hasonló demagógia, páratlan eredményességgel zárta le az EU jelenlegi vezetése (élén Németországgal) az egyébként nagyon nehezen védhető déli határait. 

Előzmény: GPS (340977)
zöldkomcsi. Creative Commons License 5 napja 0 0 340996

...ja, de nehogy már egy platformra kerüljek az advokatusal! Ezzel érte el a szovjetúnió, hogy a gazdaságilag, pénzügyileg, technikailag nála vagy 5 ször erősebb usa-nak le kellett végül ülni és egyenrangú félként tárgyalni vele. mert olyan volt a rendszere, a kapitalista jellege, hogy arányaiban akkora erőket fordíthatott a tudományos felsőoktatásra ami Amerikában elképzelhetetlen lett volna, hogy azon a téren egy időre még fölénybe is került. Elnyomott kreativitást, egyéni kezdeményezést, viszont bármekkora erőt tudott összpontosítani egy kijelölt területre.

Az arany középút kis időre amúgy Amerikában, Losalamosban valósult meg, középen a szabadság a gondoldás kreativitás szabadsága és a despota elnyomás közt, ez volt a nagy áttörés, az atommag feltörése. kellett hozz a magyar láng ÉSZ, a német vas AKARAT és a hatalmas amerikai ERŐ. fontossági sorrend nincs, így ez a 3 törte fel az atommagot.

kobab Creative Commons License 5 napja 0 0 340995

https://hvg.hu/kkv/20180521_Paratlan_katasztrofa_volt_a_Lidl_amerikai_nyitasa

Nagyon jó véleményem van a Lidl hazai szolgáltatásáról, ehhez képest megdöbbentő amit az USA-ban műveltek. Versenykörülmények között azért elég vékony jég ám minden.

zöldkomcsi. Creative Commons License 5 napja 0 0 340994

Világos. De törvény írja elő, hogy irracionalitásokat kell produkáljon? A cég akárhány 1000 alkalmazottja a takarítónőtől vezérigazgatóig kell tudja, hogy ez pl ostobaság amit írtam. Nem is nagyon lényeges, belefért az időbe, a pár ív papír se nagy dolog. De akkor is érthetetlen.

Előzmény: advocatusdiaboli (340993)
advocatusdiaboli Creative Commons License 5 napja -1 0 340993

Ezzel együtt például a banki, biztosítói tevékenység is tipikus példa arra, ami igazán kicsiben nem űzhető hatékonyan. Vagy sehogy sem... A világ legkisebb bankjai-biztosítói sem kicsik, ráadásul itt a méret például alapvető bizalmi tényező is - egy országos nagybank összehasonlíthatatlanul kisebb eséllyel fog csődbe menni, mint egy családi kisbank...

Előzmény: zöldkomcsi. (340992)
zöldkomcsi. Creative Commons License 5 napja 0 0 340992

Találós kérdés: ennyire hüJe egy multi? Délelőtt be kellett menni a biztosítóhoz adat egyeztetést eszközölni egy céges szerződésen. azt se értettem annak mi az értelme. na de! mikor a cégkivonat adatait, amit amúgy ő töltött le ott helyben és nyomtatta ki papírra, székhely, adószám, főtevékenység stb... a hölgy elkezdte golyóstollal átmásolgatni egy nyomtatvány papírra????? csak azért nem ettem meg a sapkám mert nem volt. )-:

Előzmény: advocatusdiaboli (340990)
advocatusdiaboli Creative Commons License 5 napja -1 1 340991

Ez igaz, ugyanakkor ez állandó növekedési kényszert is jelent, ami viszont hosszú távon kezelhetetlen.

Az is jellemző ugyebár, hogy a nagy cégek hitelből növekednek (mivel hitelképesek, és ez a legegyszerűbb módszer - a részvénykibocsátás mellett) - ami viszont hosszú távon megint csak egy nagyon durva költségnövelő tényező.

De tényleg alapvető probléma lehet, hogy nagyon sok olyan nagyvállalat van ezek után, amelyik még egy stagnálóra forduló piaci környezetbe is azonnal belerokkan, mert folyamatos növekedés nélkül a maga előtt görgetett hitelállományt sem tudja kitermelni.

Én ezt nem látom valami nagy eredménynek önmagában...

Eleve van bennem ezzel az egésszel szemben valamiféle ellenérzés - nekem például sosem volt életcélom, hogy a cégem az égig nőjön, az sokkal inkább, hogy olyasmivel foglalkozzak, ami érdekel és leköt - és közben éljek rendesen meg belőle, keressek többet, mint amit költök. Ez megvan már nagyon régóta - hova nőjek akkor? De főleg minek? Lehetnék már nagyvállalkozó is régóta, és akkor folyamatosan menedzselési és személyi ügyekkel foglalkoznék - amiért meg elkezdtem az egészet anno - azzal meg már egyáltalán nem, semennyit...

Előzmény: zöldkomcsi. (340989)
advocatusdiaboli Creative Commons License 5 napja -2 3 340990

"te meg leragadtal ott, hogy a kezi szamlatombot nem lehet kivaltani..."

Azért ez durván övön alul volt... Ilyet sosem mondtam ugyanis - én azt állítom (most is), hogy van a tevékenységeknek egy olyan köre, jellege - ahol egész egyszerűen EZ AZ OPTIMÁLIS megoldás. Te szerintem ezt képtelen vagy megérteni - mert nincs semmi rálátásod ezekre a tevékenységekre (miközben még Németországban is valójában az ország legnagyobb foglalkoztatói bizony az ott is tömegesen kézi számlákat kiállító mikro-vállalkozások).

Vagy, ami még rosszabb: sznob vagy, és egyszerűen semmibe sem veszed a nem óriási cégeket, azok neked "nem menők" - ami azért alkalmazottként furcsa attitűd, de hagyjuk...

Folyamatosan kitérsz viszont a kérdésem elől, hogy szerinted miért is nincsenek pl: családi házakat építő multinacionális óriásvállalatok sehol a világon? Sőt, még ordas nagy bútorgyártó is csak igen kevés van, a jellemző a sok-sok kicsi, legfeljebb közepes üzem. Miért nincs szerinted autószervizelő multi, TESCO méretű, 800 beállásos hangár-műhellyel, háromezer szerelővel? Szerinted miért nincs? Ha a "nagy mindenképpen hatékonyabb" - ahogy azt te itt határozottan állítottad????

Elárulom a titkot: azért nem, mert sosem az... A valóságban arról van szó, hogy minden tevékenységnek van egy hatékonysági görbéje - és nagyon sok olyan tevékenység van, ahol ez a görbe egy aránylag kis, egyetlen egy, további alatta lévő vezetési hierarchiákat nem is igénylő vezető mellett is képes elérni az optimumát. Innentől fogva, ha elkezded a méretet felskálázni - akkor a hierarchiák további szintjeinek belépésével a hatékonyság folyamatosan romlik, a költség nő. No az ilyen tevékenységet végző cégek sosem nőnek nagyra, nem is nagyon tudnak - mert elveszítik a versenyképességüket. Te még gondolom nem láttál sosem ilyet - én meg ilyenek között mozgok. Képzeld el, ezért nincs 5 ezer fős építész iroda (ahogy fodrász-szalon) sem sehol a világon.

Megjegyzem, pont nekünk a szocializmusban bőven volt módunk megtanulni, mivel jár az, ha kisipari-egyéni tevékenységeket is görcsösen nagyvállalati, országos szövetkezeti hierarchiába vonnak össze kötelezően, és milyen qrva jó is az, hogy ezek után lehet várni 3 napot a vízszerelőre csőtörés után, mert ennyi idő, míg a totálisan fölöslegesen ráakasztott bürokrácián átfut bármi...

Ettől még vannak olyan tevékenységek, ahol a hatékonysági optimum csak nagy háttér, nagy szervezet mellett érhető el - és láss csodát: ezeket a területeket valóban nagyvállalatok uralják. Látszólag nagyon hatékonyak (értsd: sok pénzt tudnak termelni), de ez nagyon sokszor egyfelől pusztán abból fakad, hogy nem kevés tevékenység szinte természetes monopólium formájában kerül elvégzésre - másrészt az ő szintjükön egészen másképpen jelentkezik a verseny is. Sokkal több lehetőség van akár csak bújtatottan is kartellezésekre, informális háttéralkukra, bújtatott vagy direkt állami támogatásokra, elképesztő jelentőségű sajnos a korrupciós potenciál (gyakorlatilag az összes nagy-globális építőipari cég, de a fegyvergyártók is totális korrupciós kígyófészkek), de már az is nagyon sokat jelent, hogy ha van is vetélytárs, az pont ugyanolyan nagy moloch lehet csak, mint ők, ugyanazokkal a hierarchiákkal, ugyanazzal a menedzser-szocialista szemlélettel, ugyanúgy oktalanul hülyére fizetett (közben még egy egyéni vállalkozás személyi felelősségének töredékét sem vállaló) nagyképű-nagypofájú felsővezetéssel...

Előzmény: ZOH (340984)
zöldkomcsi. Creative Commons License 5 napja 0 0 340989

A kisebb vállalat tűri a stagnálást, a nagy nem vagy kevésbé, azok az állandó folyamatos növekedésből élnek meg.

Előzmény: ZOH (340970)
zöldkomcsi. Creative Commons License 5 napja 0 0 340988

Igen, viszont dolgozik azért ez a gleccser. Mert tavaly már csak 150 000 illegális belépést regisztráltak, abból 57 000 Spanyolországba, mert Maroccoval nyilván nem sikerült még úgy megállapodni mint valakivel a volt Líbia területén. De a Balkán lezáródott a török szerződéssel és egyébként is, az eu. pár hete utalt 120 millio eurot iraki és jordániai menekült táborok fenntartásához. Tehát kötögeti a szerződéseket, intézkedik a helyben kezeléséről a bajnak, fokozatosan felszámolja az ember kereskedőket. az utóbbi azért is problémás mert azok illegális hulladékot is szállítanak el Afrikába, nagyon sok pénz van benne.

Nagy bánata ez egyébként a keresztény magyar hazánk határát védő Hunyadi János reinkarnációknak, mert éve körül karambolozott Kecskemétnél egy új 7 es bmw, 9 menekült volt bele préselve, 1000 eurojával jó üzlet csinálni ezt. Gondolod, hogy csak 1 volt és az mindjárt karambolozott is?

Előzmény: GPS (340977)
bz248 Creative Commons License 5 napja 0 0 340987

Azonos tevekenysegi korben valszeg a nagyobb ceg hatekonyabb, de azert ez nem feltetlen jelenti azt, hogy a kanalas exkavatorhoz is o ert jobban (uzleti ertelemben) siman lehet, hogy az alvallalkozo hatekonyabb csak nem felskalazhato a modellje (mert ekkora a piac, helyhez kotott stb).

Előzmény: Auralianus (340980)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!