Keresés

Részletes keresés

BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.16 0 0 894

Mi ez a szörnyes ház? most hallom először.

 

Köszönöm, jól hangzik az 5-leted.

 

Egész délelőtt a guglival szórakoztam, Mire beirkáltam az utvonaltervezőbe a helyeket belegabalyodtam. Nem mindig fogadta el fonetikusan hm borzasztó ez a nyelv.

 

Nagy nehezen végig mentem a gugli emberkével, a Te és Latya által javasolt kombót. Nem egy könnyű séta. 

 

Pár óra után már bele is kavarodtam mi hol van összekeverve a székesegyházakat. Nagy katyvasz van a fejemben.

 

Majd még kisilabizálom valahogy, hogy tömeggel hogyan tudnám megközeliteni a nagyobb és emelkedős távolságokat.

 

Sokat nem szeretnénk emelkedős terepen  mászkálni /páromnak 3 hete volt izomszakadása/:((

 

 

Előzmény: bozsori (890)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 893

Jól sejtetted bizony. Nagyok a távolságok. A fagyi gépi, nem gombócban mérik. Hatalmas adag. Tele van a belváros valutaváltókkal, mi ott váltottunk. A reptéren mindkét helyen egyből a biztonsági ellenőrzéshez  menjetek.

Előzmény: BorsónéVica (891)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.16 0 0 892

Igen a piacra gondoltam.

 

A második verzió jobban hangzik.:))

Előzmény: Latya (K.L.) (887)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.16 0 0 891

 Ezek szerint jól sejtettem az óriási távolságot. Kb. 30 évvel ezelőtt jártam Moszkvában, onnan gondoltam a hatalmas utak, terek,épületek.

 

Fagyizni fogunk az biztos /nem olcsó/ gondolom nem egy gombóc, vagy nem is tudom hogyan mérik ott?

 

Bankban érdemes váltani?

 

Ok, vigyázunk szakadt,ragasztott pénzt nem viszünk.

 

Reptéren /itthon-ott/ oda kell menni a pulthoz a besz.kártyával, vagy egyből mehetünk be?

Előzmény: Pötyi71 (886)
bozsori Creative Commons License 2013.07.16 0 0 890

A felsoroltakat meg lehet nézni egy nap alatt, de szerintem nem így kéne beosztani.

 

A Függetlenség terét mindenképpen hagyd ki belőle (ott önmagában el lehet lenni egy órát, majd egy kisebb kört tenni a "Szörnyes" házzal és a Nemzeti Bank épületével, illetve fel a hegyre a Szent Vlagyimir emlékműhöz és a Népek barátsága emlékműhöz)

 

Indulj el az Unyversitet metrómegállótól és ejtsd útba a Vlagyimir székesegyházat meg a Sevcsenkó egyetemet, aztán az Aranyakaputól haladj úgy, ahogy Latya mondta. Egy másik alkalommal meg a Teatralna metrómegállótól indulj a piac felé, majd végig a Hrescsatik úton.

Előzmény: BorsónéVica (885)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.16 0 0 889

Jaja. Szofia, SztMihály  (és a Sikló teteje) egy szint, ettől nagyon picit lentebb Aranykapu ( de ez tényleg nudli), A SZt. ANdrás, az lejjebb  a lejtő  felső harmadán, és a 0 szint  a Majdan és a Besszarabszka.( Illetve Kontraktova, és a a SIkló alja a Poshtova Pl.)

Előzmény: Pötyi71 (888)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 888

Inkább az Aranykaputól jöjjenek, mert felfelé rosszabb menni.

Aki Ukrajnában delfináriumot keres itt mindent megtalál: www.nemo.ua

Előzmény: Latya (K.L.) (887)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.16 0 0 887

Besszarabia tér ( Gondolom piac) -> (Kreshatyikt Metro)-Aranykapu->SZofia Székesegyház->SZt Mihály Székesegyház->Szent András templom- Itt lejtőn le és a Kontraktova plosagytól metróval vissza, vagy a lejtőn nem mész le ( bár egy sétát megér) picit fölfelé visszajőve a Szent Mihály székesegyház  mögött siklóval le.

 

Vagy Besszarabia -(Kreshatyikt Metro) ->Poshtova plosagyig Metro, Onnan SIkló fel,>Szent Mihály, SZofia, Szent ANdrás, lejtőn le Kontraktrova pl. ->Metro.

Előzmény: BorsónéVica (885)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 886

Az oroszt gyakoroljátok, mert nem egy " Activitys" nép. Olaszországban remekül lehet mutogatni, de itt nem igazán megy. Emlékeim szerint latin betűkkel nem sok minden van kiírva. Óriásiak a távolságok a megállók között. Az Aranykaputól a Kresatik  a hegyről lefelé kellemes sétával 15 perc volt. De mondom, anyukámmal voltam. Az ő tempója nem olyan, mint az enyiém. A Függetlenség terén érdemes elücsürögni. Csak úgy, semmit sem csinálva.  Egy teljes nap alatt fel lehet fűzni a tervezett látnivalókat, csak nagyon fárasztó. Olyan izomlázunk van, mintha maratont futottam volna.

A Lavrára és közvetlen környékére kell az egy nap. A háborús emlékművet sem szabad kihagyni. A panoráma, ami Kijevre néz, egyszerűen bámulatos.

Fagyit mindenképpen enni kell, isteni. Helytől függően 8.5 -9.5 UAH között van az ára.

Egy euróért 10.50 UAH-t kapsz, kezelési költség nincs. Ami nekem érdekes volt, hogy ragasztott, szakadt pénzt nem fogadnak el. Nekem a 10 eurósom ragasztott volt, valutaváltóban kaptam a Nyugatinál és nem vettem észre. Sehol nem váltották be Kijevben. A buszon az egyik kalauz nem vette el az utastól az 1 hrivnyást, mert szakadt volt.

Előzmény: BorsónéVica (885)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.16 0 0 885

:)) mi sem beszélünk, egy-két szó német,olasz,angol. Kézjelekkel, mimikával jól megleszünk, ja majd elfelejtem azért oroszul is. Hisz anno jól belénkverték, csak hát nem gyakoroltuk. Majd most.

 

De, jó az a piac mellett fogunk elmenni a szállás /Lukyanovsky/és a metro között. Ha addig nem találok jobbat.

 

Kérdezném: Gyalogosan 2 busz megálló között nagy távolságok vannak? térképen nézve soknak tűnik

 

                    Függetlenség teréről indulva milyen sorrendbe tudom láncra füzni /kevés gyaloglással, s nem akarok cikkázni/

                    a következőket: Szt.Mihály, Szt.András, Szt.Szófia, Arankapu, Bessarabia tér.

 

Egyáltalán ezek 1 nap bejárhatóak?

 

Egy napot hagynák a Lavrára.

 

Mi nem vagyunk egy nagy kapkodósak, inkább kényelmesek / igy már 50 után/

 

 

Előzmény: Pötyi71 (884)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 884

Vica.Biztosan tetszeni fog! Amit jó, ha figyelembe vesztek: nem nagyon beszélnek idegen nyelvet, igazi katona nép: nem beszélnek sokat, nem igazán keresik a kapcsolatot- vodkával gyorsabban megy:). Azonban, ha segítséget kérsz, többen körbeállnak és segítenek. Hihetetlen udvariasak és szabálykövetőek. A 63 éves anyukám a legnagyobb csúcsforgalomban is ült a tömegközlekedési eszközökön, mert mindenhol átadják a helyet. Ez teljesen természetes kint. Peremkerületben sok kutya lófrál szabadon, de nem bántanak.

Előzmény: BorsónéVica (881)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 883

Lukyanivsky piacon voltunk. De a legtöbb külvárosi metró mellett van valami piac. Itt megtudod nézni:http://www.gokiev.info/markets.php

A szállás fejenként két éjszakára volt ennyi. Az ágynemű keményített volt, törölközöt kaptunk, tisztaság és rend volt mindenhol. A bútor kicsit kopottas, de nekem ennyi pénzért jó volt.

Előzmény: Latya (K.L.) (882)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.16 0 0 882

Az a piac merre volt? Mi is gondolkodtunj rajta, de az nem fért bele az időbe.

A szállás 170UAH/fő/nap a 3 ágyas szobában, vagy egész ottartózkodás?

Előzmény: Pötyi71 (878)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.15 0 0 881

Érdekes lehetett a lépcsőház kialakitás.

Jó, hogy irtad mit jelent a rinok, pár órája sétálgattam a gugli emberkével, s ezt láttam kiirva valahol. Sejtettem a környékről, hogy piac, de igy már tudom is.

 

Tényleg érdekes látvány lehetett a "hentes üzlet".

 

Már alig várom, hogy menjünk.

 

Előzmény: Pötyi71 (878)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.15 0 0 880

Kijev és ?????????

A kijevi tél után itt az ukrán tavasz. Atom jó beszámoló tombat-tól.[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 879

Aki elfelejt a Lavrába magávak vinni kendőt, rengeteg helyen tud venni ott. Nem tudtam most sem betelni ezzel a hellyel. Biztosan tudom, hogy még vissza fogok menni. Hatan voltunk, öten most voltak először. A vélemény egyöntetű volt: ide vissza kell jönni!

Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 878

A szállásunk Hotel Vidubicsiben volt. Nem ajánlom azoknak, akik nem bírnak gyalogolni.:) A metró 2-re volt. Valami ipartelepen egy kis lakótelepi ház egyik lépcsőháza lett átalakítva. Az ára miatt választottam ezt. 170 UAH volt fejenként, egy háromágyas szobában. A környék elsőre félelmetesnek tűnt-magyarországi tapasztalatok miatt. :) Barátkoztak velünk, igaz vodka is volt náluk. A lakótelepen gyümölcsfák vannak, a helyiekkel együtt szedtük a sárgabarackot és a meggyet.

A metróval bármit le lehet érni, és mivel a tömegközlekedés olcsó és sokáig jár, minket nem zavart, hogy ennyire kint van. Valahogy itt jobban is lehet beszélgetni velük.

Voltam a Besszarabija piacon is. Megmondom őszintén, nem estem hasra. Viszont kimentem, egy külvárosi piacra-rinok ukránul a piac- ahol leesett az állam. Áfonya több fajta, paradicsom szintén több fajta, dinnye hegyek, barack:kerek, lapos. És életemben nem láttam még ilyen hentes pultot sem: egy terem: u alakban az asztalok, és az asztalokon a frissen bontott húsok. Semmi hűtőpult, vagy valami takarás rajta. A hentesek szinte csak asszonyok voltak,kendő a fejükön. És egy darab légy sem volt a teremben. Meg büdös sem. A húsokon lehett látni, hogy frissek voltak. Érdekes látvány.

A háborús hősök emlékművénél rengeteg ifjú pár. A Függetlenség terén szombaton buli volt, rengetegen voltak. Nagyon pezseg az élet most Kijevben.

Előzmény: BorsónéVica (877)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.15 0 0 877

Én már nagyon vártalak:))

Azért ird csak meg Te is azt a beszámolót.

Melyik részen volt a szállásod? Mivel közlekedtél /gondolom nem végig gyalog/.

 

Na, szóval irjál lécci minden infót, amugysem pörög ez a topik. 

Előzmény: Pötyi71 (875)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.15 0 0 876

Már 3.szállásfoglalásnál tartok, még jó, hogy ingyenesen lemondhatók.

Előzmény: csikkecske (874)
Pötyi71 Creative Commons License 2013.07.15 0 0 875

Megjöttem Kijevből, igaz másfél órás késéssel. Nem tudom még mi volt a Zuljanyn, de szinte minden délutáni gép késett. Csomagot nem mértek most sem, és a beszállókártyát elfogadták. Itt olyan élménybeszámoló született, aminek én nem tudok a nyomába sem érni. Egy valami biztos: Kijev csodálatos és fantasztikus hely. Nyáron sokkal barátságosabb, mint a zimankós márciusban volt. Bármi kérdésetek van, nyugodatn keressetek meg.

csikkecske Creative Commons License 2013.07.15 0 0 874

Mostanában ritkán jutok  gép elé, de igen, írtam külön. Evropeysky vagy hogy a csudába kell írni.

Előzmény: BorsónéVica (863)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.12 0 0 873

Köszönöm, Te vagy az én mentőövem. Mi is fogunk külön /is/ kötni. :))

Előzmény: Latya (K.L.) (872)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.11 0 0 872

Itt egy néhány napja megjelent cikk.

 

Attól függ mi van benne. Én külön váltottam

Előzmény: BorsónéVica (871)
BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.11 0 0 871

Bankkártyához tartozó biztositás Kijevben  érvényesülhet?

BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.10 0 0 870

Szuper beszámoló. Nekem nagyon sokat segitett, még segít  felkészülni:))

Előzmény: Latya (K.L.) (867)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.10 0 0 869

Igyekeztem mindenhez valami kicsi adalékot, történet összeszedni, képpel illusztrálni, hogy lehessen valamihez kötni, meg ne csak egy adat legyen.   Eddig sok dologról csak utólag tudtam meg, hogy mi.  Pl mentünk  X  ismert látványássog felé, közben láttunk ezt-azt, lefényképeztük de nem tudtuk , hogy mi az. Aztán utólag, itthon  pl. utcanézettel beazonosítva  "nyomoztan ki", hogy mi is volt az.   Jelen esetben  ez majdnem fordítva történt mert eléggé rákészültem.

Előzmény: bozsori (868)
bozsori Creative Commons License 2013.07.09 0 0 868

Jó kis beszámoló. Bár a legtöbb helyen voltam, nem tudtam olyan sok minent róluk, amiket leírtál, köszi szépen.

Előzmény: Latya (K.L.) (867)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.09 0 0 867

Elkészült az utolsó nap is. Útinapló infókkal,  séta javaslatokkal, sok fényképpel.  Bízom abban, hogy néhány hezitálónak segít átbillenni, és elutazik ebbe a még nem túl ismert és nem igazán népszerű túrista célpontba.

BorsónéVica Creative Commons License 2013.07.09 0 0 866

Köszönöm:))

Előzmény: Latya (K.L.) (865)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2013.07.08 0 0 865

Írtam vagy 6 levelet:) Az utolsó a mérvadó. Sztem jó helyen van.

Előzmény: BorsónéVica (864)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!