Keresés

Részletes keresés

srudolf1 Creative Commons License 4 napja 0 1 153754

Le tudom írni másképpen is (szótárral), vagy lerajzolom, de idő kell hozzá. Ebből szűkébe vagyok.

Egész áldott nap dolgozom, most 4o embert irányítok (kőművesek, festők, burkolók, ácsok és asztalosok, erőss és gyengeáramosok, viz-gáz szerelők, néha fémkonfekciósok is), mert építkezési cégem van- az asztalosság csak egy ága a munkámnak. 

A mostani munkát nagyrészben én terveztem, de a részletek csak az én fejemben vannak, azaz 15 percenként valaki a munkatelepen kiváncsi a véleményemre. 

A munkák általában határidősek és a most pont az egyiknek a végén járunk, amikor nagyon oda kell figyelni a részletekre (pluszban most van a legdrágább anyagok beépítése is), hiszen ha a főnők nincs a helyén, akkor a munkások másképp dolgoznak és a hibalistákat nem szeretem. Én nem az a fajta fővállakozó vagyok, aki hetente kimegy a munkatelepre és lebassza az alvállakozókat, majd nem fizeti ki a őket a hibák miatt.

Úgyhogy csak fáradtan és este későn van időm fórumozni.  

Előzmény: generátoros (153684)
GPF Creative Commons License 4 napja 0 0 153753

Köszi! Nem jutottam még a problémával sehova. Talán egyszer...

Előzmény: kofic (153751)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 153752

Persze, de elvileg EU raktárból jön. Vagy lehet, hogy oda meg Kínából ? Basszus

Legközelebb nem sajnálok 1 EUR-t a nyomkövetésre

Előzmény: halaloszto (153750)
kofic Creative Commons License 4 napja 0 1 153751

GPF! 

Találtam egy megoldást arra a kérdésre amit lehet, hogy évekkel? ezelőtt vetettél fel. A vezetődet szeretted volna egy menetes száron mozgatni és állítgatni úgy, hogy adott esetben egy gyors mozdulattal oldható legyen ez a kapcsolat. 

Nem tudom mire jutottál vele, ezt is még lehet finomítani, hogy egy tekerés az mekkora emelkedést jelent stb . 

https://youtu.be/gmU9CJNdjw4?t=282

Mindenki!

De ha már a múlt szóba került, egy 2009-es megoldásom a maróm vezetőjére, hogy ne kelljen mindig a teljes burkolatot lecserélni a különböző marófejekhez. Nagyon utáltam ha a kés fölött lyuk volt, vagy a nyílás nagyobb volt a szükségesnél. Nem sűrűn nézek ilyesmi videókat az igaz, de még nem találkoztam ezzel a megoldással. 

Egy befordított felsőmarónál ez nem akkora probléma, de ott sem kellemes ha berántja az anyagot. 

Ebben az estben csak a belső betétet kell cserélgetni, előre legyártottam pár darabot és így mindig "új" vezetőm volt. 

halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 153750

Most van nekik az ujev.

Előzmény: feketefelhoo (153747)
mezcalito Creative Commons License 4 napja 0 0 153749

Szerintem teljesen jó hogy felvetettétek ezt a problémát/dolgot a kommunikációval kapcsolatban, az infósok könyvelők stb kicsit utánanézhetnének e szavaknak , Rudolf pedig elmagyarázthatná ezeket és gördülékenyebb lenne minden, mert az sem elvárható azért hogy egy szakszavat ami elég általános a szakmán belül mint pl mondjuk a rejbolás azt így írjam körül minden egyes hozzászólásban hogy :   ----   Tudod a rejbolás az amikor a finom csiszolt faport ragasztóval kb puha vaj állagúra kevered majd egy keskeny spaknival vagy spakniszerűséggel belekened a kikenendő lyukba mégpedig úgy hogy az aljára is jusson és a tetején is kipúposodjon ,azért mert a ragasztó száradásánál térfogatcsökkenés lesz és a rejbolás térfogata csökken, és azért használunk finom csiszolóport a ragasztóanyaggal mert a fapor a kitöltőanyag, aminek térfogata nem vagy nagyon keveset csökken, és azonos fafajból is van a csiszolópor mint a rejbolandó alapfelület hogy kb színazonos maradjon a kitöltött rés és ez már akár gond nélkül lakkozható pácolható.

Minden szakmának vagy az életnek is vannak ilyen kis szavai, pl már annyira nem kell minden egyes hozzászólásnál elmagyarázni azt sem senkinek hogy mi a copypaste pontos leírása és hogyan is kell azt véghezvinni ez elég fárasztó is lenne minden egyes posztolónak hogy ezt lépésről lépésre elmagyarázza, ez kétoldalú dolog a fejlődni kívánó egyénnek is egyénileg hozzá kell tenni vmit ahhoz hogy megértsen dolgokat.

Előzmény: Paco155 (153742)
ultima Creative Commons License 4 napja 0 0 153748

Tracking numberrel és biztosítással gyors. Simán mint a többi, pl. ebay.

Előzmény: feketefelhoo (153747)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 153747

Mi a tapasztalat a banggood-ról rendelt cuccok szállítását illetően ? Az én rendelésem január 20. óta úton van és még sehol semmi.

kofic Creative Commons License 4 napja 0 0 153746

Szerintem Ragacs és rferi 2 malomban őröltek. 

Ragacs és Te  Bedikére emlékezett, rferi meg h.monira akinek valóban agydaganata volt. Szerintem ebben az időben-2009- Pillanatragasztó meg nem volt itt jelen. 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=90651818&t=9104263

Előzmény: pacman123 (153737)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 153745

- Függőlegesen.

- Nincs külön cső, egy be és egy kimenete van.

- Nem.

- Nem. De szétszerelhető két egységre.

- Nem.

- Attól függ. Vannak olyan pneu eszközök amelyek olajozást igényelnek vannak amelyek olajozása tiltott. Vízpárát mindegyik kompresszor termel. Amire használni akarod annak megfelelően rakd össze a szettedet.

Előzmény: kukta5508 (153744)
kukta5508 Creative Commons License 4 napja 0 0 153744

Sziasztok!

Lidl-ben hétfőtől lesz ilyen karbantartási eszköz  .Ezt az olajozó miatt hogy kell felszerelni?(külön cső szükséges a tűzőgép-hez)

Vagy mindegyik levegős cucc mehet róla.

Az olajozót lelehet kapcsolni?

Ugyanazzal a csövezéssel lehet  utána festékszórót használni?

Bocsi a túl sok  kérdésért de nem értek hozzá.

Főleg szükséges-e egy nem olajos kompresszorhoz? 

Computerguru Creative Commons License 4 napja 0 0 153743

Mindkettőt használtam, az Incra sokkal jobb.

Jobb anyagból van. A Kreg egy kopogós műanyag, az Incra tömör alumínium. Incrát pontosabban lehet szintezni, a mágnesek szuperul tartják a betétet, szerszám nélkül ki lehet venni. A betét is fém egyébként, a Kregnél az is műanyag.

Maga az Incra rendszer pedig valami csoda, de már egy másik mese... :)

Előzmény: adam654321 (153662)
Paco155 Creative Commons License 4 napja 0 0 153742

Arról nincs is diskurzus.   Arról van, hogy az emberek azért kérdeznek mert szeretnének választ kapni, vagy azért mert érthető választ szeretnének kapni?

Előzmény: halaloszto (153735)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 4 napja 0 0 153741

Apám postás volt, Bécsig járt a postavonattal.Egyszer egy kollégája ( legalábbis így adta elő) eltévedt a városban vmikor a 70 s években és szinte már késte le a visszaindulást. Vele ez élőben megtörtént. Futott kiizzadva de nem tudta jó irányba-e és közben mondogatta a szembejövő burkusoknak németül,  magyar kérdő hangsúllyal hogy megyek a westbanhofra ...azok meg simán hülyének nézték ... 

Előzmény: feketefelhoo (153738)
Bari- Creative Commons License 4 napja 0 0 153740

Én a mall.hu-ról vettem, akkor nagyon le volt akciózva. A 80cm-esek amik a 45-öshöz jól valami 1490ft volt talán, a 140cm, ami mint később kiderült az 55-ös Divarhoz jó meg talán 2990, de már több mint 3 éve volt szerintem, így nem biztos hogy jól emlékszem az árakra. Egy biztos azóta sem láttam ennyire olcsón ilyen sínt hozzá. A 140-esből az utolsó darabot vettem meg ilyen áron.

Előzmény: pacman123 (153739)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 153739

" a nagyobb verzió az 55-ös, annak mások a sín méretei." - na ezt lehet mondtad is, csak kiment a fejemből.

Elég ritka gondolom, hogy valaki csak sínt adjon el - te is meg most Gyula is jól kifogta.

Előzmény: Bari- (153726)
feketefelhoo Creative Commons License 4 napja 0 0 153738

- Ne haragudjon, a vasútállomást keresem. 

- Nem haragszom, keresse! 

Előzmény: Mindenváró Ádám (153733)
pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 153737

Bedike? Mármint sokan nem akartak raklapozni, neki jó sok lehetett.

Emlékszem rá, olyan életerős nőnek tűnt aki sokmindenre rákényszerült egyedül. Azért remélem nincs baja .... régen nem jelentkezett.

Előzmény: rferi (153734)
wtman Creative Commons License 4 napja 0 0 153736

A szerszámon még gondolkodom, de a meghajtását egy ökör fogja végezni, ami lehet a nap végére akár hat is! :)

Előzmény: Tschaby (153728)
halaloszto Creative Commons License 4 napja 0 0 153735

az, hogy valaki a válaszában figyelembe veszi a kérdezőt magát, a kérdező előképzettségét, sajátosságait, egyrészt feltételezi hogy rendelkezik ilyen ismeretekkel a kérdezőről, másrészt egy komoly empatikus képesség. nem mindenki rendelkezik vele, de attól még lehet komoly szakember, és teljesen jó helye van itt.

Előzmény: Paco155 (153719)
rferi Creative Commons License 4 napja 0 0 153734

Az a nő valami agytumortól szenvedett, lehet már nem is él.....

Előzmény: Pillanatragasz (153721)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 4 napja 0 0 153733

Ja, örök kedvencem a turista szótár, amiben készen adnak tudakozódó kérdéseket a nyelvet nem ismerő turistának. 

-Meg tudná mondani hogyan jutok el a vasútállomásra? 

Jó, oké felteszi a kérdést ékes külföldi nyelven,  a pali elmondja szépen... és? semmi eredmény :-)  

Előzmény: Paco155 (153719)
Mr.Gabson Creative Commons License 4 napja 0 0 153732

de most sem tudom pontosan mit akar csinálni.

Én úgy gondoltam szerkezeti rajzokat is keres:

153464 hsz:

Nem tudtok linkelni egy méretekkel megtoltott keret tervet ajtóhoz, vagy írni erről pár sort?

Meg köszönte 153556 hsz-ben

Gábor

Előzmény: pacman123 (153718)
Gyula Timko Creative Commons License 4 napja 0 0 153731

Esetleg ha mégis eladnád szólj lehet vevő lennék az 1,4-esre :)

az enyém mellé kaptam egy hibás 55-öst is...pár alkatrészt megtartottam

Előzmény: Bari- (153726)
Gyula Timko Creative Commons License 4 napja 0 0 153730

Örök hálám! Le is csaptam rá!

Persze a 15ropisat megtaláltam már gondolkodtam is a vételen de ez hihetetlen ár.

Volt korábban egy ürge jófogáson aki árult egy plusz sínt a scheppach pl 55+sínje mellé.

12ig alkudtam le szállítással de végül eladta másnak gondolom 15ért (nekem is azzal indított...)

Előzmény: pacman123 (153725)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 153729

Én egyszer régebben megvettem a fűszerboltost.
Eddig pihent a dobozban. De amikor az állványokra vágtam a rétegelt fedelet, akkor előszedtem.

Hát sokkal szárazabb érzés. Ezentúl lapot csak ezzel vágok.

Igaz, hogy szélezésre vettem ... 

Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 153728

Nútmaró? Massive-ot vegyél az állítólag jó :)

Mekkora felsőmaróval vágsz neki? :)

Na jó befejeztem :)

Előzmény: wtman (153722)
Tschaby Creative Commons License 4 napja 0 0 153727

"De azt hogy állomány, továbbra sem fogom kiejteni a számon soha."

Úgy tudom nem tartasz disznókat. Akkor meg minek kellene kiejtened ? :))))

Előzmény: halaloszto (153717)
Bari- Creative Commons License 4 napja 0 0 153726

Azt tegyük még hozzá hogy a Divar ami nálad van 45-ös, azaz kb 45mm átvágását lehet vele megejteni, a nagyobb verzió az 55-ös, annak mások a sín méretei. Sajnos tapasztalatból tudom, mert annak idején mikor a 80-as síneket vettem a géphez, vettem a 140-esből is, de az nem jó a géphez, csak kis átalakítással. Egyelőre nem "bántottam" hátha kerül egyszer egy nagyobb Divar/Scheppach amihez jó lesz.

Ha van rá érdeklődés lefényképezem a különbséget, meg írok méreteket.

pacman123 Creative Commons License 4 napja 0 0 153725

Én is :) Még egyikkel se vágtam egy centit sem, sőt, soha semmilyen merülővel - ezért is lesz ez érdekes tapasztalat.

Nyilván használtan vetted a Scheppach-ot, nézd mit találtam neked:

https://www.jofogas.hu/budapest/Vezetosin_korfureszhez_Scheppach_76196902.htm

Csap le rá! Szerintem a merülőt "csak ezzel" érdemes használni, ahogy elnézem a videókat. A Divar-t Bari- tól kaptam kölcsön, ha jól emlékszem a plusz síneket ő is külön vette hozzá, jó olcsón. Igaz ez csak 800-as, de az is több mint a semmi. Az új 1,4-es meg ugye 15 ropi - azt gondolom megtaláltad.

Előzmény: Gyula Timko (153724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!