Keresés

Részletes keresés

Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2498

Ok,most ertelmeztem,hogy " megkertek", nem volt kotelezo.

Persze igy is horror.

 

 

Megvan,HIIINTA!

Ausztriabol,Norvegiaba automosonak,ahoz nem kell sok tudas,es milliomos lehetsz!

Előzmény: Ballószögi (2497)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2497

Hihetetlen!

Olajat,fekbetetet,szuroket,vezszijat nem kellett lecsereltetni visszavitel elott??

 

Elarulom,atvagtak.A takaritas a kolcsonzesi dij RESZE, azt NEM Az ugyfel koltsege kulon!

 

Plusz koltseg kiarolag az uzemanyag,teli tankkal ki,telivel vissza....v ures tank ki,uressel vissza.( sokan ezt nem szeretik,mert altalaba nem kockaztatjak hogy kifogy visszavitel elott,igy " ra" tankolnak)

 

Előzmény: Apaszive (2496)
Apaszive Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2496

Ha télvíz idején (október) bérelsz egy autót és megkér a kölcsönzős emberke, hogy aránylag tisztán vidd vissza.... akkor, van annyi lelkiismeretesség, tisztesség, öntudat, emberség benned, hogy valóban úgy add le, ahogy kérték tőled. Engem így neveltek és olyan társadalomban élek, ahol így működnek a dolgok. Tudom, a világ keletibb részén a "leszarom" stílus a menő...

Megjegyzem, mikor vittem vissza (hétfői nap, este hét óra) az iroda zárva volt a Tromso-i reptéren, sehol senki ... az iroda ajtaján egy levélbedobó nyílás, kis papírkával, hogy "dobd be a sluszkulcsot .., kössz!"

Előzmény: Ballószögi (2494)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2495

Megmondom: tanulj szakmat,ne betanitott,segedmunkat csinalj!

Rakjal falat,tetot,szerelj vizvezeteket,gaz,klimat,autot,fessel,hegessz.

Ne kint,itthon tanulj,kb 1evet padba,1-2 ev gyakorlat.

 

3-ev alatt BARMIT meg tudsz tanulni,amit kint tudsz kamatoztatni.

Par hetes gyorstalpalok nem jok,kiveve ha atlag feletti a kezugyesseged!

pl a gyonyoruen,hibamentesen tudsz hegeszteni- nem kell ketismeretlenes egyenleteket megoldani-meg a nyelvet sem kell nagyon tudni,es mindenhol kb havi 1,2 millio + bonus.

Hajra,iratkozz be!

 

Előzmény: Ausztriai csöves (2493)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2494

Ne haragudj,jo hulye vagy,majd 8000 ft egy sima mosasert,pffff

Ez Uk- ba 2 £ max,az ugye 800ft,ennyi lenne Bp is.

 

Aranyszamok a lenyeg! ...hiaba kicsit tobb a fizetes Norvegiaba,de sokkal tobb az alapveto meglhetesi,es a szolgaltatas Koltsegeik is!!. .es akkor ehez,bonuszkent a norveg nyelv,a szeles/hideg/esos ido,eszakon a nap is el- el tunik par honapra.

 

 

Előzmény: Apaszive (2491)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2493

Melós bérből hogyan lehet élni azt írjátok már le végre!

Előzmény: Apaszive (2491)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.18 0 0 2492

Még onnan is kirúgtak :)

Előzmény: Ballószögi (2490)
Apaszive Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2491

Norvégiában 12 ezer NOK a segély összege ( Tromso, 2014 októberi információ alapján).  Ebből sem sok maradhat hónap végére egy ottani munkanélkülinek. Csak a lakhatás 6-7-8 ezer vagy még több ...

Kocsit mosattam (mert vissza kellett vinnem a bérelt járgányt) egy benzinkúton lévő automata mosó 5 perces komplett mosásáért fizettem 200 NOK azaz 20 GBP!!!

Előzmény: Ausztriai csöves (2489)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2490

Meki meloval mi lett?

Előzmény: Ausztriai csöves (2489)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2489

Én jelenleg 0 eurót takarítok meg :) A 600 eurós segélyből. Na jó, 50 marad hó végére. :)

Előzmény: Ballószögi (2487)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2488

Pedig nyugodtan elhiheti :)

Előzmény: Ballószögi (2487)
Ballószögi Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2487

Hinta,el ne hidd ezt a 10 millio / ev felrerakast:)

En Angliaba- kozel 2000£ nettoval- havi 400 e ft max tudtam felrerakni,heti kb 60h val...Svajc sokkal rosszabb mint U.K..

Előzmény: Ausztriai csöves (2476)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2486

Őszintén. Sokkal jobb életszínvonalam lenne melósként Norvégiában mint Ausztriában? Mert midnenhol azt olvasom a neten hogy a norvég melós kb mindennap étterembe tud enni. Ez igaz lehet tényleg?

Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2485

Norvégiában mennyire könnyű elhelyezkedni sima melósként? Tehát mosgatóként pl. Jellemző a fekete munka is?

ggg333 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2484

Nem Norvegiabol de Skandinaviabol irva (de igazandibol mindegy is). Szoval en a helyedben a 3-as pontbol inditanek, de kozben vagy akar mar hamarabb is pecazgatnek, probalkoznek (kuldozgetnek CV-t, kovetnem az allasportalokat, borzeket). Hisz sosincs rad irva mikor vagy "kesz", lehet mar most is "kesz vagy" valaki szamara. Az IT oriasi nagy palya, biztosan van konkurencia, de akkor is az egesz vilagon jatszol vele. Es az ismertetett  feltetelekkel igenis kellene jatszon nem csak Norvegia, hanem Svajc meg nagyon sok mas joleti allam. Söt ha Svajc fekvesere, gazdasagara  gondolok akkor talan egy csoppet talan Norvegia elott van. De azt hiszem ez mar inkabb szemelyes preferencia kerdese.

Előzmény: Toma2067 (2474)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.17 0 0 2483

Ha az olajiparra akarsz gyurni, akkor indulaskent tudom ajanlani becsben az omv-t, ott allitolag most nagy csapatepites megy IT vonalon.

Előzmény: Toma2067 (2482)
Toma2067 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2482

Köszi, jó ötlet, eszembe sem jutott, pedig máshol is hallottam már Svájcról, hogy ott főleg a bankszektorban lehet elhelyezkedni IT-sként. Utánanézek majd, hogy Norvégiában van-e ilyen kiemelkedő terület, aztán igyekszem majd olyan irányba haladni még itthon a diploma után :)

Előzmény: Order of Hermes (2480)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2481

Aztán jöhet a CH álom! Mennyi pénzt csaptál eddig félre? 50 ezer frankot?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2480

Persze, ez egyertelmu. Egy MorganStanley pl szerintem mindenhol jo referencia. Illetve iparagi sajatossagok is jatszanak. Pl Svajcban az ITs pozik 90 szazaleka a bankszektorhoz kotodik, es altalaban elvarjak a bankos hatteret. Norvegiat nem tudom, de gondolom ott az olajipar meg az energetika lehet valami hasonlo.

 

Ami fontos, hogy ezek viszonylag kis orszagok, keves allassal, es ezekre nagyon nagy a verseny, szoval specifikusan keszulni kell. Nezd meg, hogy hova akarsz menni, es probald meg ugy felepiteni magad, hogy belepasszolj a nagy kepbe :)

Előzmény: Toma2067 (2478)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2479

Ausztriába nehogy gyere! Hermes mindjárt elmondja ezt is :)) Hacsak nem vágysz csóróságra a szocializmus hazájában:))

Toma2067 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2478

Szia, köszönöm a választ. Nagyjából megerősítettél abban, hogy az általam 3-as pontként megjelölt út a legésszerűbb.
A "miért pont Norvégia?" kérdésre nem tudok egyértelmű választ adni. Mindig is vonzott (na jó, kamu, csak néhány éve) Skandinávia. Imádom a tájat, az éghajlatot, a természetközeliségüket, a kicsit hűvös természetű embereket stb. Az hogy mellé erős gazdaságuk és jó fizetésük van, már csak a hab a tortán, a pont az I-n, stb :)
Svájc is hasonló paraméterekkel bír, bevallom benne is van a pakliban, már csak azért is, mert ott él egy rokonom, aki talán tudna némi segítséget nyújtani az induláskor, főleg a hivatalokkal kapcsolatos információi is frissek, mivel ő is csak másfél éve van ott kb. (de már cirka 10 éve külföldön él, csak eddig Ausztriába és Tirolban volt).

Visszatérve a tapasztalatra: szerinted érdemesebb akkor egy ismertebb multinál dolgozni, amit esetleg kint is ismernek? Nagyobb eséllyel veszik figyelembe releváns tapasztalatként?

Előzmény: Order of Hermes (2475)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2477

Ha kiderülne hogy mondjuk x országban 2szer annyit tudsz félrerakni ugyanezzel a munkával holnap már ott élnél ugye? 

Előzmény: Order of Hermes (2475)
Ausztriai csöves Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2476

"En mondjuk Svajcbol tudok kiindulni (Norvegia hasonlo lehet) - itt olyan 10 milliot per ev siman felrerak az ember. Ha van feleseged, aki szinten dolgozik, akkor meg tenyleg a csillagos eg..."

 

Ember :D Lehet nem mindenkinek ez a fő szempont...tudod nem mindenkit a szar pénz hajt csak...bár azt elképzelni se tudja szerintem egy olyan ember akit csak az érdekel hogy még többet és még többet gyűjtsön.

 

Egyébként Zürichben mikor tudsz ingatlant venni ha a csillagos ég a határ és kurvajól keresel amúgyis, mint írtad?

Order of Hermes Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2475

De miert pont Norvegia? Ha a nyelvi hatteredet is berakod a kalapba, akkor sokkal inkabb nemet nyelvterulet - itt van pl Svajc, itt meg tobbet is lehet keresni.

 

Egyebkent ha azert akarsz kimenni, hogy penzt gyujts, es majd utana visszagyere, akkor eloszor szerintem Magyarorszagon szedj fel nemi tapasztalatot. Kulfoldon palyakezdokent nagyon nehez... gondolj bele, mennyivel vagy elorebb mint egy helybeli palyakezdo? Nagyjabol semmivel, sot neki valoszinuleg ott van a sokkal elorebb jegyzett egyetem a hata mogott, illetve az ott gyujtott kapcsolatok. A masik meg az, hogy palyakezdokent kulfoldon se lehet nagyon ficankolni...

 

Szoval en azt mondanam, hogy keress magadnak valami jo ceget otthon, aminek jol cseng a neve mashol is. (MorganStanley, EPAM stb.) huzz le ott par evet, kozben fejleszd a nyelvtudast, utana meg mar ki lehet menni akarhova horribilis penzeket keresni.

 

En mondjuk Svajcbol tudok kiindulni (Norvegia hasonlo lehet) - itt olyan 10 milliot per ev siman felrerak az ember. Ha van feleseged, aki szinten dolgozik, akkor meg tenyleg a csillagos eg...

Előzmény: Toma2067 (2474)
Toma2067 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 2474

Üdvözletem!

 

Olvasgattam az utolsó jó pár hozzászólást a fórumon és úgy gondoltam itt az ideje, hogy írjak is.

Magamról annyit, hogy a műegyetemen vagyok végzős mérnök informatikus hallgató, mellette heti 24 órában (tehát heti 3 napon) szoftverfejlesztőként dolgozom gyakornokként. Ha minden jól megy, idén nyáron kapom a kezembe az alapdiplomámat. Nyelvtudás tekintetében: angol felső, német alap, de szükség esetén egy intenzív kurzussal könnyen középfokká fejleszthetem szerintem, mivel valaha ment annyira, csak az utóbbi 4 évben nem használtam és elfelejtődött nagyrészt. Nagyjából ennyi az, ami fix, a továbbiakra több forgatókönyvem is van:

1) Diploma után dolgozom tovább részmunkaidőben és mellette elvégzem a mesterképzést is az egyetemen.

2) Diploma után teljes állásban dolgozom tovább, maradok itthon, elvégre szoftverfejlesztőként Magyarországon is könnyű állást találni, átlag feletti fizetéssel.

3) Először 1-es vagy 2-es pont, gyűjtök pár év tapasztalatot, majd úgy vágok neki egy külföldi (norvég) munka keresésének.

4) Diploma után egyből norvég munkát keresek és amilyen gyorsan csak tudok, megyek el innen.

 

Az 1-es ponttal az a bajom, hogy enyhén tele van már a zsákom az egyetemmel. Nem a tanulással van a baj, hanem az egésszel, a rendszertelen alvástól a sok fölösleges stresszen át a rengeteg elpazarolt időig mindennel. Semmi értelmét nem látom már a tanulásnak, de a mester papír azért jó lenne. Bevallom ez a pont vont a legkevésbé.

A 2-es ponttal az a baj, hogy bár itthon is átlag felett keres egy programozó, de íg is sok éven át kellene nélkülöznöm, hogy saját lakásom és autóm legyen, amire valószínűleg így is hitelt kellene felvenni, és ezt nem szeretném.

A 3-as pont hangzik a legésszerűbbnek: lenne néhány év tapasztalatom, lenne némi megtakarított pénzem, amivel neki tudok vágni, és addig még nyelvet tanulni is tudnék talán egy picit itthon.

A 4-es pont ott hibádzik, hogy nem tudom mennyire kapnék munkát norvégul nem tudó, kvázi tapasztalatlan friss diplomásként. 

 

És akkor itt jönnének a kérdések:

Szerintetek melyik pontot lenne érdemes megcélozni? Az első kettő igazából olyan, hogy azok után még bármikor jöhet a 3-as vagy a 4-es, a kérdés leginkább az, hogy maradjak-e itthon pár évet, vagy próbáljak meg egyből nekivágni? Azért fontos kérdés ez, mert nem tervezek örökké maradni, szeretnék félretenni, aztán hazajönni, hogy a félretett pénzből lakást, autót, stb vegyek és itt éldegéljek tovább. És nem feltétlenül szeretnék külföldön házasodni illetve gyereket nevelni, így jó lenne minél előbb kimenni, amíg nem köt gúzsba család meg ilyesmi :)
Elfogadják-e Norvégiában a magyar diplomát? Megteszi-e nekik egy alapdiploma, vagy elvárják a mestert? Mennyire van kereslet Norvégiában szoftverfejlesztőkre? És külföldiekre? És pályakezdőkre? Elfogadják-e a magyar referenciákat? Mennyire követelik meg a norvég nyelvtudást? Van-e esély itthonról fejlesztői állást találni, vagy neki kell vágni és helyben kilincselni? Mekkora összeggel érdemes nekivágni a kiköltözésnek? Mennire nehéz megtanulni norvégul erős angol és gyenge német alappal? Érdemes-e energiát, időt és pénzt invesztálni már itthon a nyelv tanulásába? Mely régiókban lehet nagyobb eséllyel fejlesztői állást találni? (Nagyobb városokra tippelek :) ) Ja és a legfontosabb, kb. mennyit lehet keresni fiatal szoftverfejlesztőként? Érdemes-e egyáltalán pénzgyűjtési szándékkal kimenni, vagy arányaiban annyival drágább a megélhetés, hogy nem igazán lehet félretenni?

 

Egyelőre ennyi, köszönöm előre is, ha valaki válaszokkal, saját tapasztalattal vagy egyébbel tud szolgálni. Ha eszembe jut még valami, írok.

ciprusc Creative Commons License 2015.02.20 0 0 2473

Mélyreható beszélgetéseket miért nem priviben folytatjátok?

Ballószögi Creative Commons License 2015.02.13 0 0 2472

Jelenleg 3 ceg hirdet Norvegiaba autoiparba allast,2 magyar es 1 roman,de ott is magyarul.

 

Ismeros kollega felhivta oket,elkldte az Oneletrajzat.

A ket magyar ceg interjuztatta is skypon.

 

A beszelgetes vegen kiderult: nem keres egy norveg ceg sem,de talonba  rakjak a jelentkezest,es majd szolnak...

 

Tehat nem valosak a legtobb allas hirdetesek,csak probalnak a Recruiter toborzok begyujteni embereket,akiket MAJD ki tudnak kozvetiteni,HA MAJD epp keres a norveg partner!

 

Gombhoz a kabatot!

Ezzel az a baj,legtobbunk csaladeltarto,nem tud senki hosszu honapokig varni,hogy bessen egy valos hirdetes,addig elni kell valamibol...ugyan ez a fajta toborzas nem csalas,de mindenesetre ATVAGAS, hisz nem valos hirdetesek!

navarin Creative Commons License 2015.02.12 0 0 2471

#justhungarianthings...

Előzmény: Mazsi1972 (2468)
Order of Hermes Creative Commons License 2015.02.08 0 0 2470

Hát ahhoz ki kellene jönnöd először Svájcba..... de erősen kétlem, hogy ki tudnád deríteni, hogy kell ide kijönni :) bár ha megversz valakit az utazási irodában, talán...

Előzmény: Mazsi1972 (2468)
Knarvik Creative Commons License 2015.02.08 0 0 2469

Karate órákat is tartasz? Ezzel a mentalitással inkább maradj otthon.

Előzmény: Mazsi1972 (2468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!