Keresés

Részletes keresés

alfa4 Creative Commons License 2004.10.17 0 0 521
Persze Pentele! Nem emlékszel együtt x-tünk!
Előzmény: Törölt nick (520)
alfa4 Creative Commons License 2004.10.17 0 0 519

Penzele és vajon merre találtátok azokat a kitöltött szavazócédulákat?

 Netán a Széchenyi utca elején, vagy esetleg a Füzespatak utca Maros utca sarkán?!

 

Nem csodálkoznék rajta!

Előzmény: Törölt nick (518)
ellenző Creative Commons License 2004.10.17 0 0 515

Vérlázító!!!

 

Ellenörző bizottság kis iskola:  Beck Rózsi...................

 

Na ezt vártam jó pátyi szokás szerint, az ellenzőket elhajtani a seggnyalókat beültetni.(no comment)

inmodol Creative Commons License 2004.10.17 0 0 512

Kedves választok!

 

Bevallom, hogy nagyon veszélyes ez a raktár, amit építenénk!

 

Ezért nem építjük meg!

 

Sokat hazudtam, megkövetek mindenkit!

 

Bognár úrnak sem tudunk a telekért 60.000.000-ot fizetni!(bánatpénzt azért kap)

 

Szavazzanak: IGENNEL!

 

Szűrös Timi

Immodol Kft. Creative Commons License 2004.10.16 0 0 508

Tisztelt Mindenki!

 

Kampánycsend és Munkaszünet van.

 

Tudjuk, hogy nekünk van igazunk, a kampánycsend ideje alatt megjelent anyagokat, vádakat provokációnak tekintjük, ezért csak a szavazás lezárta után reagálunk.

 

Immodol Kft.

Gekay Creative Commons License 2004.10.16 0 0 506

 

 

Tisztelt Mindenki

 

Tegnap este 7 óra környékén a kampány csend beállta elött a falu főútján végig

"X Nem" feliratú A4 -es lapokat találtunk kifüggesztve végig a zsámbéki kanyar tetejétől, a fenyves csárdáig és az Iskola utcában a Polgármesteri Hivatalig bezárólag az összes villanyoszlopon. Ezeket sikeressen eltávolítottuk pár ismerösömmel az Immodol legnagyobb bánatára és amennyire csak tudtuk, helyetesítettük ezeket a föbb csomópontokon X IGEN ELLENZEM felíratúakkal a kampánycsend beálltáig. Sajnos ezekből is eltünt jópár feltételezésem szerint a "fizetett Immodolos járőrök" által! Az Immodol egész éjjel járőrözött és ügyeletet tartott 3-4 autóval a faluban, lehetséges, hogy ma este is fog!

 

 

Ennyit a nép befolyásolásáról.

 

Holnap jöjjön el Mindenki és tudja hova kell rakni az X -et!!!

 

 

 

X IGEN ELLENZEM

 

 

 

 

tökiutca Creative Commons License 2004.10.16 0 0 504

Egy tegnapi (péntek) MTI közlemény. A kampánycsend jegyében no comment:

 

Illés Zoltán (Fidesz) országgyűlési képviselő közleménye

Budapest, 2004. október 15., péntek (OS) - Az Országos Sajtószolgálat az alábbi közlemény kiadására kapott felkérést.

2004. október 17-én Pátyon helyi népszavazás lesz annak érdekében, hogy a lakosság eldönthesse, hogy megépüljön-e egy "alsó küszöbértékű veszélyes üzemnek" minősülő vegyi anyag raktár. A raktárbázis alapterülete 14.000 négyzetméter. A raktározási kapacitás 30 ezer tonna.

A pontos népszavazásra feltett kérdés így hangzik:

Ellenzi, hogy Pátyon a Sasfészek-tó mellett (veszélyes) háztartási és vegyi anyag raktár épüljön?

A mai napon reggel Pátyon egy szórólap jelent meg egy színes prospektus mellékleteként a beruházó IMMODOL Kft. részéről a postaládákban. A szórólapban az alábbiakat állították:

"Bemutattuk terveinket a környező települések képviselői és az Országgyűlés két bizottsága, a gazdasági, valamint a környezetvédelmi bizottság tagjai részére. Részükről is csak elismerő visszajelzés érkezett."

Mint az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának tagja, kijelentem, hogy a cég részéről semmilyen megkeresést ez idáig nem kaptam, és élek a gyanúperrel, hogy állításuk, mely szerint megkeresték az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottságának tagjait, nem állja ki az igazság próbáját.

Ugyanakkor határozottan állítom, hogy az Országgyűlés Környezetvédelmi Bizottsága Pátyon a Sasfészek-tó mellett (veszélyes) háztartási és vegyi anyag raktár építésének ügyét napirendre nem tűzte, ebben az ügyben határozatot nem hozott, de meggyőződéssel állítom, hogyha állást is foglalt volna, határozata valószínűleg elutasító lenne a raktár környezeti kockázatai miatt.

A magam részéről környezetvédelmi szempontból és a környezeti kockázatok csökkentése érdekében teljes mértékben elutasítom, hogy Pátyon vagy környékén ilyen (veszélyes) háztartási és vegyi anyag raktár épüljön.

Budapest, 2004. október 15.

 

dr. Illés Zoltán

Előzmény: Azsinka (503)
Azsinka Creative Commons License 2004.10.16 0 0 503
Pentele! Ez most kampánycsend sértés???!!! Kinek az oldalán áll? Nem a támogatóknak tett vele rosszat, hiszen a tegnapi levél az ellenzők szavahihetőségét vonta kétségbe!!! Újabbakat akar olvasni róluk???? Muszáj volt???
Előzmény: Törölt nick (502)
alfa4 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 501

Penzele2!

 

  NEM(X) maradok otthon! Ilyen ember mint Te, nekem NEM(X) dirigal!

 

Ott leszek es NEM(X)-el szavazok!

 

 

 

                                                        NEM(X)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (500)
alfa4 Creative Commons License 2004.10.16 0 0 499

Maxval tudom, hogy jo taktikus vagy, ezt tobb helyen mr bizonyitottad, de itt is kell!

 

El kell jonnie mindenkinek szavazni, igy a csaladodnak is!

Előzmény: Törölt nick (497)
karakii Creative Commons License 2004.10.15 0 0 495

Mindenkinek javaslom:

 

http://www.vitalitas.hu/index.php?ctype=5&did=3660&cid=15

 

2000. évi XXV. törvény a kémiai biztonságról, 3§ összevetése az Immodol felsorolásával.

Karaki

Előzmény: Immodol Kft. (484)
Gekay Creative Commons License 2004.10.15 0 0 494

 

Kedves MAXVAL

 

Ilyet még nem halottam senkitől, mint tőled: fejlődéspárti.

 

Mit jelent az, hogy te fejlődéspárti vagy? Igennel vagy nemmel fogsz szavazni?

 

Ha évi 4 millió forint neked a fejlődés, akkor az nagyon szegényes gondolat!!!

 

Várom válaszod.

 

 

Ápropó: most halottam fél füllel, hogy amit a Bognár + Szászék + a többi begyepesedett raktárpárti szajkóz (a pletykából adódóan), hogy ez a népszavazás több milliójába kerül a falunak: NEM IGAZ, SZEMENSZEDETT HAZUGSÁG!!!

 

 

ÖSSZESEN 800 EZER FORINTJÁBA FOG KERÜLNI EZ AZ EGÉSZ TÖRTÉNET A FALUNAK!!!

 

Ezt a pénzt kb. sec-perc alatt úgy is kiosztották volna maguknak prémiumnak az év végén!!! Drága dolog a karácsony!

Baj, hogy a köz céljait szolgálja ez a pénzt?

 

Amit Éri (képviselő, Bognár szintü mocsok) is mondott, beharsonázott, hogy nem lesz pénz az óvoda kifestésére, ez is egy hazugság, legutóljára erre a célra "nem találtak pénzt" a Kossuth utcában. Érdekes?

 

 

Előzmény: Törölt nick (488)
karakii Creative Commons License 2004.10.15 0 0 493

Kedvesd Azsinka!

Sajnálattal állapítottam meg, hogy milyen lazán kezeled a leírt vegyszereket.

Amihez értek:

"gázosító szerek... amivel a búzát, kukoricát kezelik"

Nos, a növényvédő szerek közül messze ezek a legveszélyesebbek. Pl. a többek között gabonafélék tároláskori kártevői ellen alkalmazott magnézium foszfid tartalmú szer, amelynek a kiszerelt változata igen mérgező. LD50 patkányon 8 mg/kg, ha elfogadjuk, hogy nincs nagy különbség emberen, akkor 560 mg 50%-os valószínűséggel megöl egy átlag 70 kg-os embert. Az alig több mint fél gramm!!

Ez ne volna veszélyes?! Az EÜ minisztérium szerint is "nagyon mérgező", ami a legmagasabb szint. Egyébként a kezeléséhez spec. képzett szakemberek kellenek.

Ammónium-tartalmú műtrágyák (pl. a pétisó volt): egyértelműen robbanásveszélyes. Kis adalék: Mo. exportja nitrégénműtrágyákból a '90-es évek elején megugrott Szerbiába. Kicsit érdemes elgondolkodni miért.

 

Érdemes átnézni a 2000. évi XXV. TÖRVÉNY-t, ami ezzel foglalkozik, illetve a részletezését:44/2000. EüM rendelet.

Alapos olvasás után, nem biztos hogy a raktár mellett érvelnél. pl. "ba" jelölés: nagyon mérgező anyagok

A bg-t, nem igazán értem, lesz vagy nem? Ezek ugyanis a rákkeltő anyagok!

 

Továbbra sem állítom, hogy a raktár felrobban, sokan meghalnak mérgezésben stb., csak annyit, hogy valós veszélyt jelenthet. És messze nem zöld...

Üdv:

Karaki

u.i.: Szakértelmem  megkérdőjelezése előtt javaslom a KertészetNövényvédelem topic-ot.

Előzmény: Azsinka (485)
ING Creative Commons License 2004.10.15 0 0 492

A magam részéről én is kampánycsendet híretek. Szerintem mindenkinek aki foglalkozott eddig a témával van kialakult álláspontja amit már nem valószínű, hogy meg fog változtatni.  

 

Egy dologra azonban felhívnám mindkét oldal figyelmét: A szavazás után minkét oldal képviselőinek egységesen kell támogatniuk a többség akaratát. (a szavazás eredményét).  

 

Ha a szavazás után a leszavazott kissebség továbbra is gáncsoskodik és próbálja megakadályozni, hogy a többség állta kijelölt úton haladjunk. Akkor valószínűleg, tényleg nem lesz elmozdulás. És akkor majd bőszen mondhatják, hogy „mi szólunk, az az út amit a többség választott az járhatatlan”, és lám ti nem hittetek a kissebségnek pedig így utólag láthatjátok hogy ők voltak az „okosabbak  és előrelátóbbak”. Pedig ha jól megvizsgáljuk a dolgot akkor kiderül, hogy sokkal valószínűbben célt ért volna a társaság ha a döntés után egységesen mindenki annak megvalósításán dolgozott volna.  

 

Ezért arra kérek minden pátyi lakost (ellenzőt és támogatót), hogy a népszavazás után - legyen annak bármilyen eredménye is - minden erejével támogassa annak kivitelezését. Ez ugyan úgy hozzátartozik a demokráciához mint maga a szavazás.

 

Én a magam részéről ellenzem a raktár megépülését, de ha szavazók többsége szeretné, hogy létesítmény megépüljön, akkor én magam is melléjük fogok állni. Minden erőmmel azon leszek, hogy egy a jogi szabályozásoknak minden szempontból megfelelő raktár jöhessen létre falunk határában, ami betartja ígéreteit és fejlődést, biztonságot ...stb. hoz mindannyiunk számára.  

 

 

Ui.: Remélem azért marad téma a ezek után is amit itt megvitathatunk. :-) 

Azsinka Creative Commons License 2004.10.15 0 0 491

Hát, összefüggésbe hozni az újságot újra a polgármesterrel... Hogy is mondjam? Ez valami mánia, amit napjainkban a pszichiátria nagyon ügyesen gyógyít, de legalábbis javíthat az állapoton...

 

Abból, hogy a kérdéseimre soha nem kaptam érdemleges választ, arra következtetek, valóban nem a raktár ellen lépnek fel az ellenzők, inkább a polgármester ellen. Azt is tudjuk miért, hiszen az elején már megtudhatta mindenki a postaládájába dobott levélke által. Kóródiékat megsértette a rokon, és ezt meg kell torolni. Ehhez a falut is felhasználják, hogy megmutassák neki, ki az erősebb!!! Ennyi, nem kell tovább ragozni. Az érveik állandóan változnak, aszerint, éppen, mit olvasnak a neten. Közben figyelmen kívül hagyják (vagyis annyira nem, hiszen akkor nem írnának továbbra is szép leveleket a lakosokhoz!), hogy nem mindenkinek van számítógépe, ill. azt, hogy az interneten nem kifejezetten a Budántúl és az Index tartozik a kedvencek közé sokaknak... Ellenséges erőként minősítik az itt jelen lévőket a falunak írt levelekben, holott csupán itt egy marék ember írja meg a véleményét! A fórum erről szól, nem harcokról, háborúkról...

 

Amiket írtam, az a saját véleményem volt mindig, tehát nem fizet érte senki, nem emelik a fizetésem a sértések száma szerint. Egyébként nem adok idegen emberek véleményére, csupán csak azért, mert nem egyezik a véleményünk. Itt egyenrangúak vagyunk, nem egyformák! Óriási a különbség! Nem kell, hogy egyezzen a véleményünk, és azt, hogy hogyan reagálja le valaki ezt a tényt, ki-ki a saját IQ-ja szerint reagálja le! Van egy téma, amihez mindenki vérmérséklete, tudása, hite, lelkiismerete szerint szól hozzá. Megteheti. Hogy ezt nem mindenki tudja feldolgozni, az ő baja! Szerencsére MAXVAL-ról, Lophasról, Alfa4-ről, rólam leperegnek a sértegetések (kivéve amikor nem!), mert ugyan nem vagyunk mindannyian raktárpártiak (ahogy ezt írták is páran, de az ellenzők nem fogták fel!), viszont nem osztjuk az ellenzők nézeteit mindenáron és feltétel nélkül. Azzal, hogy nem hajlandó valaki a másik oldalt meghallgatni, elolvasni, amit írt, magát minősíti. Az olvasó úgyis észreveszi, ki az, akit valóban érdekel a téma, és ki az, aki csak azért is támad!

 

Újra leírom: a minket ért vádak és a hozzászólásunkat követő heves érzelmek arról győztek meg, valóban hátsó szándékok vezetik az ellenzőket (tisztelet a kivételnek, de az egész tiltakozás elindítóira célzok most!). Ezért (is) megyek vasárnap szavazni, és a NEM mellé teszem az x-et. Mivel ma éjféltől úgy tudom, amolyan kampánycsend kezdődik, ezért nem is fárasztom tovább magam, nem írok többet. Nyugodtan lehet sértegetni és kifejteni személyiségem borzalmait, valamit felhozni minden negatív példát a fejlődésre, max. görcs áll az illető kezébe... Én már nem reagálok rá! Köszönöm, hogy itt lehettem, és üdvözlet ismeretlenül is MAXVAL-nak, Lophasnak, Alfa4-nek, Hillinek is, aki még anno kifejtette a véleményét, és mindenki másnak, akit kihagytam!

 

Szép napot a továbbiakban!

 

Ui.: Aztán tessék elmenni szavazni! Nem ám csak itt osztogatni az észt, a munkát meg másra hagyni! :-)

Előzmény: Törölt nick (487)
ellenző Creative Commons License 2004.10.14 0 0 490

 

Valószínűleg mindenki megkapta a maga kis boritékját a" GREEN " LOGISTICS PARK-tól:

Csak egy-két gondolat erejéig:

 

 

1. hazugság

 

Tájékoztató 4.oldal

 

(szó szerint)  A terület pontos besorolása :" Kereskedelmi,szolgáltató gazdasági terület." Itt található az "M1 Business Park", az egyik legjelentősebb logisztikai központ, 43000 m2 beépített raktár és iparterülettel.

(hozzáteszem : 3 pátyi alkalmazottal és 40 céggel)

 

"Levélke" ugyanabban a borítékban Dolmányos Timea aláírással:

 

(szó szerint)  5 éve van Pátyon ipari terület és még egyetlen vállalatnak sem sikerült ide telephelyet építeni.

 

EZ MIFELÉNK SZEMENSZEDETT!!!!!!

 

 

2. hazugság

 

(szó szerint) Egyetlen szakhatóság, vagy elismert környezetvédelmi szervezet sem emelt kifogást beruházásunk ellen.

 

 

-Levegő munkacsoport

-ZSMTE

-WWF

 

 

3.hazugság

 

Nem azokat kell felsorolni, hogy kik járultak hozzá a raktár építéshez, hanem azokat akik NEM!!!!

 

Mert ugye ilyen is van? (csak dr. Bognár András szerint 2 szakhatóság)

 

Én , mint ellenző kikérem magamnak , hogy kicsinyes hazugnak nevezzenek olyanok akik saját szavukat sem hiszik el!!!!!!!

 

 

lodommi Creative Commons License 2004.10.14 0 0 489
„Kedves” IMMODOL Kft.

 

Látja! Az itt Önök által leírtak miatt, kívánom tiszta szívből, hogy nagyon messze kerüljék el a Zsámbéki-medencét.

 

Ez az érvelésük legalább olyan cinikus, mint hogy GREEN- nek (zöldnek) nevezik a tervezett létesítményüket.

 

A mellébeszélésükből, csak annyi felejtettek el, hogy 30.000 tonna.

 

Ez itt a probléma.

 

De ha még most sem érti, akkor a kedvenc 1 literes hypó-ból 30 millió falakon.

A körömlakklemosó aceton 20 ml-es kiszerelésből 150 millió darab.

 

A viszont nem látásra.

 

Itt senkinek sem a logisztikai beruházással, van problémája, hanem azzal a sok szennyel amit itt akarnak tárolni és manipulálni.

Előzmény: Immodol Kft. (484)
Azsinka Creative Commons License 2004.10.14 0 0 485

Húúúúú! Ez ám a pofára esés!!! Valaki nagyon nagyot akart írni, és a szakember azonnal észreveszi, mekkora blődség! :-)))))))) Hogy én ilyenkor mennyire sajnálom, hogy nem látja a falu ezeket a mellényúlásokat! Ahogyan próbálkoznak nagyon hozzáértőnek adni magukat és csak ostobaságokra telik! Ezért szoktam én odaírni, honnan szedtem le valamit, és ezért járok utána, mielőtt leírnám a véleményem... Pont azt kérdeztem, honnan való a paragrafus, mire kiderül, két teljesen más dolog lett itt ügyesen egybemosva. Mert ugye, a lényeg, hogy minél hihetőbb legyen... Azt a mindenit! :-)))))

 

Különben azért léptem ide be, hogy megkérdezzem, ki találkozott az októberi Kurírral??? Azt olvasom benne, hogy októbertől minden postaládába eljuttatják. Úgy tudom, ez már meg is történt. Csak egy kis gond van: valakik a kézbesítők után járva begyűjtötték azokat. Vajon miért?

Előzmény: Immodol Kft. (484)
Immodol Kft. Creative Commons License 2004.10.14 0 0 484

 

Tisztelt lodommi!

 

A lodommi- index 2oo4.1o.12-re válasz

 

Az"alsó küszöbértékű veszélyes üzem" az "seveso"szabályozásra utal.

Az osztályozás pedig a kémiai biztonsági törvény végrehajtási rendeletére.

 

Ez két különböző terület márcsak azért is mert a "seveso" a katasztrófa védelmi hatósághoz, a

kémiai biztonság meg az ÁNTSZ-hez tartozik.

 

Egyébként a osztályozási rendszer arra szolgál, hogy egyrészt csak nyilvántartott és engedélyezett

termékek kerülhessenek forgalomba, másrészt a terméken legyen cimke és piktogramm(ez narancssárga színű

négyzet, benne a fekete jellel.)

Ilyen alapon a felsorolt jogszabályi idézetre a példák: 

aa)-kizárva a raktárból

ab)- ilyen anyagok az uszodatechnikai fertőtlenítők és  a fodrászipari segédanyagok, valamint a seb és fogorvosi

fertőtlenítők és a műtrágyák egy része.Ha van  otthon szőkítő akkor ilyen anyagot tárol. A pétisó szintén ilyen anyag, egyébként oxidálószer mert kiégeti a fűvet.

ac)-a körömlakklemosó, aceton, festékek, higítók, lakkok tartoznak ide. Ha szabályos rajta van a jelzés. Ja és az összes aeroszol. Bizos vaygok benne, hogy van ilyen otthon. Netán szabálytalanul szállítja anélkül hogy tudná.

ad)-a legismertebb az aktív szén, régi szer de azért jó. De a gázosító szerek is ede tartoznak mellyel a kukoricát, búzát kezelik. Azt gondolja valaki, hogy ezek a szerek mellyet a mezőgazdaság használ jelenleg nincs tárolva.

minden gabona tároló silóhoz viszik.

ae)-motorolajok, kenőolajok egy része stb.- valahonnan viszik ezt  most is a benzikutakhoz - szervizekbe-nagyáruházakba, de biztos vagyok benne otthon is van.

ba)-növényvédőszerek egy része, gyógyszerek egy része, ja és a metanol például.

bb)-növényvédőszereken és gyógyszereken túl pédául az iapri mosodák által használt perklóretilén például.

bc)-a növényvédőszereken és gyógyszereken túl a mosószerek, csavarlazítók, alapozók, rozsdamarók stb.

bd)-a hipó, az ecet(egyébként az ételecet is akár 1O akár 2O%-os vizes oldata - ecetesszencia) stb.

Van otthon ecet?

be)-tisztálkodószerek, mosogatószerek egy jelentős része.

bg)-villamos transzformátorok olaja, azbeszt alapú termékek stb.-ilyeneket nem tárolnak a raktárban mert ipari

tevékenységhez kötődik és olajos trafót nem lehet a CBA-ban venni legfeljebb az elektromos műveknél.

bh)-raktárból kizárva a radioaktív anyagok köre

bi)-raktárból kizárva a radioaktív anyagok köre

ca)-a nem mérgező növényvédőszerek stb.

 

 

Mi itt a probléma? Talán így már életközeli a dolog. A lényeg hogy az ÁNTSZ által engedélyezett és FJOK által

nyilvántartott kereskedelmi forgalomra jóváhagyott termékek lehetnek.Ezt szabályoza a hivatkozott rendelet.

 

Tisztelettel:

 

Immodol Kft.

alfa4 Creative Commons License 2004.10.14 0 0 482

Penzele2           alfa4

 

sokk                   sok

 

Te is nezz korul a hazad tajan!

 

 

 

 

az X nalam a NEM-hez kerul!

 

Tovabba nem kivanok onnel ezentul konzultalni semmirol!

 

Gyozzon a jozan esz oktober 17.-en!

 

En kampanycsendet hirdetek.

Előzmény: Törölt nick (481)
Gekay Creative Commons License 2004.10.13 0 0 478

 

Ide nem kellenek nagy képességek

csak X -elni kell tudni az IGEN - T.

 

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM IGEN ELLENZEM

 

EZT DIKTÁLJA A JÓZAN ÉSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alfa4 Creative Commons License 2004.10.13 0 0 476

Penzele2 maga olyan korlátolt, hogy az államhatárok is megirigyelhetnék! Az aki az utcát söpri, nem biztos, hogy hülye, tudatlan!

 

Ellentétben Önnel!

 

Ősi mondás! Nem szabad az ellenséget lebecsülni!

 

Ezt jól vésse abba a csökött agyába!

 

Nem Azsinkát kellene közéjük sorolni, hanem magát, mert ugyanolyan megszállott és szemellenzős mint Ők voltak!

 

 

Előzmény: Törölt nick (475)
Azsinka Creative Commons License 2004.10.13 0 0 474

Nem magára gondoltam éppenséggel, mivel egy hangyányit sem érdekel E.T. véleménye...

 

Viszont pont erről írtam eddig is! Azért mert én írom, már lényegtelen??? Ezért feltételezem: a falu lakosai csak eszköz egy (két?) ember kezében, hogy elérje azt, amit akar.

 

Nem penteléről van szó, hiszen ő csak egy szánalmas senki, aki elég gyerekes módon képes csak kifejezni magát. Ő biztosan nem a dipolámsok közül való... Nem Töki utca szintje...

Előzmény: Törölt nick (472)
Azsinka Creative Commons License 2004.10.13 0 0 471

Már engedtessék meg, hogy megjegyezzem: ez egy paragrafus (honnan is???), ami felsorol csoportokat, amikbe valószínűleg a majdan tárolt anyagokat kell besorolni. Ez olyan, mintha kikeresném, mit tárolhat a CBA vagy egy gyógyszertár, ne adja az ég: egy tsz, és ez alapján tiltakoznék! Jut eszembe, a tsz-ben is tárolnak műrtágyát. Az ellen nem tiltakozunk???? A vállalkozók levelében is olvasható: Auchan, Cora... Ezek valóban olyan cégek, amelyek veszélyes árukkal foglalkoznak??? Számunkra ismeretlen árukkal van tele a polcuk? Ugyan!

 

Hadd idézzek én is valahonnan. Kicsit tessék gondolkodni! Ne csak csípőből elutasítani, mert én írtam. Mi lenne, ha jönne egy olyan cég, ami mondjuk főleg irodai munkára szakosodott. Nem elleneznénk, mert ugye, környezetbarát, nem veszélyes anyagokat tárol.

 

"A színes tollakkal, ceruzákkal nagyon kellemes írni, dolgozni, de néha kellemetlen meglepetés érhet bennünket: több filcben illetve ceruzában található kadmium, a piros, sárga vagy narancssárga színû festékekben, a mûanyag tollborításban, illetve egyes lakkokban. A kadmium veszélyes nehézfém használatától több okból is tartózkodni kell. Használat után, amikor a tollakat kidobjuk, ezek többnyire égetõbe vagy lerakóba kerülnek, így a kadmium a levegõn vagy a talajon keresztül, az élelmiszerekkel, szennyezett levegõ belélegzésével valamint az ivóvízzel ismét visszajuthat hozzánk. Közvetlenül is magunkhoz vehetünk valamennyit, ha rágcsáljuk ezeket a ceruzákat, tollakat. A kadmium nem csak a talajban dúsul fel és raktározódik, hanem az emberi szervezetben is...

A ragasztók „jellegzetes” erõs szagát mindannyian ismerjük, az otthoni barkácsolás, javítás során szerzett tapasztalatokból...A ragasztó nagy részét a különbözõ segédanyagok alkotják, amelyek javítják a ragasztóképességet valamint a ragasztó szilárdságát, stabilitását, viszkozitását szabályozzák...A szerves oldószert tartalmazó ragasztók mintegy 70 %-ban oldószerbõl állnak. Az oldószerek között több veszélyes, nagyobb mennyiségben belélegezve fejfájást, könnyezést kiváltó, sõt rákkeltõ anyagot találunk: benzint, toluolt, xilol, metil-kloridot, 1,1,1,triklóretán, aceton..."

 

http://www.kovet.hu/tavoktatas/tartalom_irodaszer.htm

 

Aztán találtam cikket, amiben ezt olvastam:

 

"A leggyakrabban előfordult veszélyes anyag a háztartásokban használatos PB gázpalack valamint a lánghegesztéshez használatos acetilén és oxigénpalackok."

 

Ugyanitt az első 10 helyre sorolt veszélyes anyagok:

1. PB gáz

2. Oxigén

3. Benzin

4. Földgáz

5. Acetilén

6. Ammónia

7. Gázolaj

8. Autógumi

9. Sósav

10. Salétromsav

 

http://www.zmka.hu/tanszekek/vegyi/docs/fiatkut/veszagsz.htm

 

Ezekre is áll amit lodomminál olvasunk. Mégsem tudom elképzelni, hogy ennyire sokoldalú lenne a raktár! Ahogy olvasom lodommit, miért ne? Miért ne tárolna gázolajat és ammóniát egyszerre, a sósav mellett, a gázpalackok közvetlen szomszédságában??? Hiszen engedélye van rá! Ő írta, hogy ezeket mind tárolhatja a cég!

 

Hát azért, mert nem erről szól az egész!!! Tessék már felébredni! Mindent ki lehet forgatni, csak akarni kell. De miért tiltakozzak egy olyan raktár ellen, amilyen nem egy van a közelünkben??? Kérdezem már sokadszor, de választ valószínűleg most sem kapok, csak támadást, amiért gondolkozni és kérdezni merek!

 

Ahogy pentele írta, egy az egyben a polgármester ellen megy a harc, semmi köze a raktárhoz!!! A valódi okok sajnos csak a raktár leszavazása után látnak majd napvilágot. Én vettem a fáradtságot és válaszoltam a kérdésekre, de az enyémre a mai napig nem érkezett egy válasz sem. Egyszerűen az a cél, hogy mindenáron leszavaztassák itt egyesek a raktárat, mindegy, milyen áron. Ha nem sikerül az egyik indokkal, hát faragnak újat... Ha valakire nem hat az ingatlanok ára, jöhet a polgármester és a képviselők személye, ha ez sem, hát a veszélyes szón lovagolva keltjük tovább a pánikot. A szomorú az, hogy van, aki valóban komolyan aggódik, és sikerül félrevezetni, különböző szöveggel homályban tartani. Akik csak eszközök egyes emberek kezében, csak a szavazatuk lényeges... Ahogy a pátyiak elutasították a vasút lehetőségét, Ziegleréket és a többieket, el tudom képzelni, hogy a raktárra is ez a sors vár. Nem (csak) azért, mert veszélyes, egyszerűen valaki így döntött. Úgy alakította az eseményeket, hogy egyesek azt érezzék, az ő döntésük a raktár leszavazása... Aztán jön majd a következő befektető (ha jön!), és őt is elüldözi... Mi meg maradunk a sáros utakkal, a penészes ovival, a pusztuló iskolával. Az első (fenti) idézethez hozzáfűzném: zárjuk be az iskolát!!! Veszélyes egy hely!

Előzmény: lodommi (468)
ING Creative Commons License 2004.10.13 0 0 470

Talán van aki nem hallott róla és esetleg érdekli:
 
 
MEGHÍVÓ 

A Zsámbéki Medence Tájvédelmi Egyesület nevében tisztelettel meghívunk minden kedves érdeklődőt a   „Teremtsünk egészséges környezetet a gyermekeinknek”Gondolatok vegyianyag raktár ürügyén  címmel megrendezendő esténkre. 

Időpont:2004. október. 15 péntek 18 óra 

Helyszín:2071 Páty Kossuth u.77 Művelődésiház 

Meghívott szakértő vendégeink: A három legnagyobb hazai környezetvédő szervezet képviselői: 

TERMÉSZETVÉDŐK SZÖVETSÉGE 

LEVEGŐ MUNKACSOPORT 

WWF MAGYARORSZÁG 

valamint  KÖVI SZABOLCS fuvolaművész, zeneszerző, akinek élő zenei kiséretével vetítésre kerül egy csodálatos színes „természetfilm”, melynek segítségével bejárjuk az egész Földet, megcsodálhatjuk természeti szépségeit a tengerek mélyétől a sivatagon át a havas hegycsúcsokig.  Az estet kötetlen beszélgetés követi, melyben illatos teával, zsíros-kenyérrel vendégeljük meg a résztvevőket, illetve elfogyasztjuk az est résztvevői által hozott „finomságokat” (pogácsá, süteményt stb.) 

Nyuszika a rétről Creative Commons License 2004.10.13 0 0 469

 

Tiszteletem Minden Antiraktárosnak!

 

Minden józanul gondolkodó (nem rólad van szó Azsinka és Lophas) fórum látogatónak küldtem e-mailt arra a címre, amire, regisztrálta magát itt a fórumon. Remélem rendben átment és rendesen megjeleníthető mindenki számára.

 

Ha tudjátok küldjétek tovább!!!

 

Üdv:

 

Nyuszika

 

lodommi Creative Commons License 2004.10.12 0 0 468
Az IMMODOL szerint: "alsó küszöbértékű veszélyes üzem"

Amely a rendelet szerint:

3. § E törvény alkalmazása szempontjából veszélyesnek minősül az az anyag, illetve az a készítmény, amely az osztályozás során az alábbi veszélyességi csoportok bármelyikébe besorolható:

a) az anyagok és készítmények fizikai, fizikai-kémiai és kémiai tulajdonságai alapján, tűz- és robbanásveszélyesség szerint:

aa) robbanó anyagok és készítmények - az olyan folyékony, képlékeny, kocsonyás vagy szilárd anyagok és készítmények, amelyek a légköri oxigénnel vagy anélkül, gyors gázfejlődéssel járó hőtermelő reakcióra képesek, és amelyek adott kísérleti körülmények között, illetőleg nyomásra vagy hőre felrobbannak,

ab) oxidáló anyagok és készítmények - azok az anyagok és készítmények, amelyek más, elsősorban gyúlékony anyagokkal érintkezve erősen hőtermelő reakciót adnak,

ac) fokozottan tűzveszélyes anyagok és készítmények

- azok a folyékony anyagok és készítmények, amelyeknek lobbanás- és forráspontja rendkívül alacsony,

- azon gázok, amelyek a környezeti hőmérsékleten és nyomáson a levegővel érintkezve gyúlékonyak,

ad) tűzveszélyes anyagok és készítmények - azok az anyagok és készítmények, amelyek

- a levegőn, normális hőmérsékleten öngyulladásra képesek,

- szilárd halmazállapotban valamely gyújtóforrás rövid ideig tartó behatására könnyen meggyulladnak, majd a gyújtóforrás eltávolítása után tovább égnek vagy bomlanak,

- olyan folyékony anyagok és készítmények, amelyek nagyon alacsony lobbanásponttal rendelkeznek,

- vízzel vagy nedvességgel érintkezve könnyen gyulladó gázt fejlesztenek, veszélyes mennyiségben,

ae) kevésbé tűzveszélyes anyagok és készítmények

- olyan folyékony anyagok és készítmények, amelyek alacsony lobbanásponttal rendelkeznek;

b) az anyagok és készítmények mérgező (toxikológiai) tulajdonságai alapján, toxikológiai sajátosságok szerint:

ba) nagyon mérgezőek - azok az anyagok és készítmények, amelyek belégzésük, lenyelésük vagy a bőrön át történő felszívódásuk esetén igen kis mennyiségben - a közepes halálos dózis szájon át kisebb, mint 25 mg/testtömegkilogramm, bőrön át kisebb mint 50 mg/testtömegkilogramm - halált, heveny egészségkárosodást okoznak,

bb) mérgezőek - azok az anyagok és készítmények, amelyek belégzésük, lenyelésük vagy a bőrön át történő felszívódásuk esetén kis mennyiségben - a közepes halálos dózis szájon át 25-200 mg/testtömegkilogramm, bőrön át 50-400 mg/testtömegkilogramm - halált, heveny egészségkárosodást okoznak,

bc) ártalmasak - azok az anyagok és készítmények, amelyek a belégzésük, lenyelésük vagy a bőrön át történő felszívódásuk esetén halált, heveny egészségkárosodást okozhatnak, és nem sorolhatóak a ba)-bb) alpont szerinti veszélyességi osztályba,

bd) maró (korrozív) anyagok és készítmények - amelyek élő szövettel érintkezve azok elhalását okozzák,

be) irritáló vagy izgató anyagok és készítmények - olyan nem maró anyagok és készítmények, amelyek a bőrrel, szemmel vagy a nyálkahártyával való pillanatszerű, hosszan tartó vagy ismételt érintkezésük esetén gyulladást okoznak,

bf) túlérzékenységet okozó (allergizáló, szenzibilizáló) anyagok és készítmények - amelyek ismételt belégzésüket, illetőleg a bőrön vagy a nyálkahártyán történő ismételt felszívódásukat követően túlérzékenységet okoznak. A túlérzékenység gyulladásos (bőr, nyálkahártya, kötőhártya), fulladásos reakcióban (tüdő) vagy a keringés összeomlásának formájában jelenhet meg,

bg) karcinogén anyagok és készítmények - olyan anyagok és készítmények, amelyek belégzéssel, szájon át, a bőrön, a nyálkahártyán keresztül vagy egyéb úton a szervezetbe jutva daganatot okoznak, vagy előfordulásának gyakoriságát megnövelik,

bh) mutagén anyagok és készítmények - amelyek belégzéssel, szájon át, a bőrön, a nyálkahártyán keresztül vagy egyéb úton a szervezetbe jutva genetikai károsodást okoznak vagy megnövelik a genetikai károsodások gyakoriságát,

bi) reprodukciót és az utódok fejlődését károsító anyagok és készítmények - amelyek belégzéssel, szájon át, a bőrön, a nyálkahártyán keresztül vagy egyéb úton a szervezetbe jutva megzavarják, általában gátolják a reprodukciót, illetve az utódokban morfológiai, illetőleg funkciós károsodást okoznak;

c) az anyagok és készítmények környezetkárosító (ökotoxikológiai) tulajdonságai alapján, ökotoxikológiai sajátosságok szerint:

ca) környezetre veszélyes anyagok és készítmények - amelyek a környezetbe jutva a környezet egy vagy több elemét azonnal vagy meghatározott idő elteltével károsítják, illetve a környezet állapotát, természetes ökológiai egyensúlyát, biodiverzitását megváltoztatják.

Ezt mind tárolhatják, a bérlőik.

Ha nem tudnátok a raktárat a fent anyagok tárolására fogják bérbeadni igen sok bérlőnek.

 

 

Előzmény: alfa4 (465)
talpi2 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 466

alfa4: "Itt valami bődületes félrevezetés folyik! Nem vegyi anyag, hanem háztartási vegyianyag!!!!!!!!!!!!!!!!"

 

Na, azért ennél bevallottan is többről van szó! Csak el kell olvasni a prosit, mondjuk mindjárt a 3. bekezdést:

 

A létesítmény egy Logisztikai Központ, melyet a fogyasztói kereskedelemben

használt háztartási,- kozmetikai termékek, gyakran használt vegyszerek, illetve

az iparban használt vegyi anyagok logisztikai és raktározási feladatainak biztosítására

alkalmas technológiával látunk el.

 

 

Vagy az 5. oldalon:

"Tény, hogy a hazai ipar és kereskedelem igényli a szakszeru,

eloírásoknak megfelelo raktárbázisok létrehozását és muködtetését,

ahol különféle - a szakszerutlen kezelés esetén veszélyessé válható - anyagok biztonságos kezelése és tárolása biztosított."

 

Hol itt a félrevezetés?

Előzmény: alfa4 (465)
alfa4 Creative Commons License 2004.10.12 0 0 465

Tisztelt topiklakók!

 

Itt valami bődületes félrevezetés folyik!

 

Nem vegyi anyag, hanem háztartási vegyianyag!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: lodommi (464)
lodommi Creative Commons License 2004.10.12 0 0 464

 

Kedves Pátyiak!

 

Üdvözlet Törökbálintról!

 

Üdvözlet Törökbálintról.

 

 

 

Ki tudja, hogy ehhez képest 30.000 tonna vegyianyag mekkorát szól?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!