Keresés

Részletes keresés

Rovart Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66509

Ezt szerintem így. ☺

Előzmény: WattieNo1 (66498)
Rovart Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66508

Egy,-ezidáig számomra ismeretlen,- Bocz György tégla Hosszúhetényből.

Rovart Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66507

Pécsett, közműépítéskor, a markoló elől mentett darab.

B-csabi Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66506

Mélykúton tudok 3 ast adni azt hiszem

Előzmény: arbclass (66494)
hb--tatus Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66505

:-))

Előzmény: Ká-Gyé (66504)
Ká-Gyé Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66504

Szia!

Szerintem, a válasz: TATUS, MEGAFON, KÖZGYŰLÉS!!!!!!!!!!!

Előzmény: Laci8211 (66496)
bádogos Csaba Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66503

Üdv!

Azzal egyetértek,hogy ne folytassuk,pont ezért nem is fűzök hozzá semmit! :)

Az általad leírtakkal viszont nem tudok egyetérteni, mert Én teljesen másképp látom.

Nem fogok belegabalyodni, mert nincs mibe; a történetből Te ezt szűrted le,Én meg mást.

További szép napot!

Előzmény: WattieNo1 (66492)
Izzó Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66502

Bocsánat, a képek lemaradtak.

Előzmény: Izzó (66501)
Izzó Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66501

Sziasztok!

Építkező vagyok, aki bontott téglás borospincét épít a ház alá.

A kivitelező által vett bontott téglák között van néhány pecsétes. Talán a százhalombattai téglagyár pecsétje? Ismeritek ezt esetleg?

Egyébként szívesen vennék szép magyar címereset, ha van valakinek eladó.

Üdv Mindenkinek!

atis68 Creative Commons License 2018.06.01 0 0 66500

Köszönöm.

Előzmény: WattieNo1 (66499)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66499

Üdv!

Dr P.I. - Dr. Petőcz István (Csilizradvány) én Fredytől kaptam anno.

Előzmény: atis68 (66497)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66498

Üdv Mindenkinek!

Ezeket Pozsonyeperjesen kaptam, de nem mindegyiknél tudom, hogy hogyan is kellene nézni.  :)

:)

atis68 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66497

Sziasztok!

Még Naszályon kaptam, de nem találom a jegyzeteimben, hogy kitől. Hátha ráismer az adományozója (vagy valaki más):

Laci8211 Creative Commons License 2018.05.31 0 1 66496

Sziasztok!

Ilyen téglajellel találkoztatok már? Esetleg van megfejtése?

Szegeden találták. (a szegedi Móra Ferenc Múzeum gyűjteményében fotóztam)

arbclass Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66495

Előzmény: arbclass (66494)
arbclass Creative Commons License 2018.05.31 0 0 66494

Igen, félreértettem, de inkább rosszul emlékeztem a válasz írásakor a négyes kapcsán. 

Ha jó a kettes vagy a hatos, passzol, együtt falazható a hármassal, akkor az jó hír, azt hittem, hogy a számok más más ívhez/átmérőhöz való jelzések...  nem értek hozzá igazán. 

Elképzelhető, hogy van jobb fórum is a kúttégla kereséshez, ha tudna valaki Szeged környékén akinek lehet, megköszönném az infót. Tehát nagyon köszönöm a BG-t de mostanában az említett helyszínek nekem messze vannak, még Baja felé sem lesz utam 20.-án... 

Vannak azért egyedi tégláim is, de időhiány miatt nem tudok belemerülni a témába most jobban. Majd talán később, pár év múlva.

Igen szép és nemes foglalatosságnak tartom, sok elődünk fáradságos de nagyon hasznos mesterségének állít(-unk) emléket!!! 

Ha a képen lévőkről tudni valami infót, megköszönöm, falba rakattam, hogy lássam mindig őket, remélem gyűjtői szemmel nem nagy szentségtörés...  

Köszönöm, majd be-be nézek ide azért máskor is! 

Előzmény: WattieNo1 (66493)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66493

Üdv!

Ezek szerint félreértettél valamit. :) Mondtam, hogy a 4-es téged nem érdekel. :)

Viszont nekem meg az nem világos, hogy ha lapjára akarod falazni akkor a kettes vagy a hatos miért nem jó? :)

A leendő tégládat Bertalan György gyártotta Tabon.

Átvenni pedig előzetes (privát) egyeztetés után tudod. Például Budapest és Siófok közt az M7 vonalán, vagy Bp és Győr közt az M1 vonalán bárhol. Esetleg aug. 20. utáni hétvégén Baján. :)

Szerintem egyébként a kúttégla-igényeddel rossz fórumot választottál, mert itt jellemzően gyűjtők vannak egydarabos "készlettel". Persze próba, szerencse! :)

Előzmény: arbclass (66491)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.30 0 1 66492

Üdv!

Miért van az, hogy a fórumon adott válaszodból kimaradnak olyan részletek amik a privát válaszodban benne vannak.

Fórum: "azt írta, nem tudja, és nem emlékezhet mindenkire.."

privát: "azt írta, nem tudja, ki a Monarchia Bte elnöke, nem emlékezhet mindenkire.."

Fórum: "arról nem esett szó köztünk, hogy van-e problémája a Monarchia BTE, vagy elnökével kapcsolatban."

Privát (telefon): "Volt köztük valami affér" vagy valami ilyesmi, mert hangfelvételt nem csináltam. Bár asszem ezt Csabi mondta.

Vannak bőven ellentmondások! Úgyhogy szerintem ne folytassuk, bár elég nyilvánvaló, hogy nem én fogok belegabalyodni.  :)

Hogy az egészből mit szűrtem le, mit gondolok, mi a meglátásom, azt még le sem írtam! Az majd ezután jön!  :)

Előzmény: bádogos Csaba (66490)
arbclass Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66491

harmadjára kezdem újra mert lefagy ha előnézet... 

Jó estét, köszönöm érdekel a BG, ki gyártotta és hol? Nekem is van egy nem tudom honnét került ide, de már falban van... Továbbá érdekelne BDK vagy csak BD és BLI vagy LIK jelű is! 

A hármasaimról is két kép, a négyes nem tudom azonos formájú és méretű-e, de szebb a számfészke, nekem lapjára kellene falazni, kár lenne érte, de ha van sok belőle és összepasszol, érdekelhet. 

Merre van az országban, ha megtudhatom?  

Előzmény: WattieNo1 (66489)
bádogos Csaba Creative Commons License 2018.05.30 0 0 66490

Üdv!

Nekem nem gond, hogy elmentetted privát üzeneteinket, szerintem nincs benne semmi extra. :)Az,hogy (lentebb olvasható véleményed alapján) ezt szűrted le belőle, így gondolod, a Te meglátásod; nem egyformák az ismereteink,nyilván más szemszögből nézed. Mint már írtam, Varga úrral nem volt ilyesmiről szó, mikor ismét napok múlva válaszolt, azt írta, nem tudja, és nem emlékezhet mindenkire.. Vele való beszélgetésem alapján,-azon kívül, amit Neked is írtam,hogy a bácsi elég "érdekes"- (mint a munkássága:) )Én nem igazán tudok más következtetést levonni,véleményt alkotni. Nem is szeretnék.Szívesen! Remélem lesz benne azért hasznos információ.

Előzmény: WattieNo1 (66487)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66489

Kedves !

Nem ezt keresed: .

Örülök hogy segíthettem! :)

(Ha érdekel, szívesen adok téglát a monogramoddal.)  :)

Előzmény: arbclass (66488)
arbclass Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66488

Tisztelt fórumozók, 

keresnék 3-as kúttéglát Szeged környékén, kb 40-50db-ot.  Van mintám, ha szükséges képet tudok feltölteni. Sejtésem szerint (de nem ismerem pontosan) a szám körben a közepén elég infó a "gyártmányról". Ha nem, kérem valaki igazítson el mit is keresek... 

Köszönöm a visszajelzést! BG

WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66487

Kedves hölgyem!

A "találgatás" alapját, vagyis privát levelezésünket elmentettem. Természetesem köztünk marad a tartalma, de a "nem emlékezhet mindenre,és mindenkire" azt támasztja alá, hogy amit írtam azt nem turbóztam fel. Következésképpen ügyet sem csináltam.

Az utolsó két mondattal teljesen egyetértek! :)

Ezúton még egyszer köszönöm (köszönjük), hogy felhívtad a figyelmet Varga úr kutatásaira.

Előzmény: bádogos Csaba (66486)
bádogos Csaba Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66486

Üdv mindenkinek!

A félreértések elkerülése érdekében!

Bár hosszas levelezéseink voltak Varga úrral, arról nem esett szó köztünk, hogy van-e problémája a Monarchia BTE, vagy elnökével kapcsolatban. (Később azt írta, nem emlékezhet mindenre,és mindenkire.) Éppen ezért találgatni, személyeskedni, ügyet csinálni ebből felesleges! Örüljünk annak,és foglalkozzunk azzal, hogy ESETLEG Varga úr kutatásai, könyvei alapján,amik interneten bárki számára elérhetőek, sikerül néhány téglajelre megfejtést találni! ( Bár hozzáteszem, van pár magyarázata, ami számomra azért elég "meredek". :))

Előzmény: WattieNo1 (66481)
WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66485

Üdv!

Igen, van benne több, számunkra is érdekes dolog. És meglepő, hogy téglajeltől független kutatással (egy-két esetben) olyan eredményre jutott ami passzol - vagy legalábbis közelít - a mi kutatásainkhoz. De ahogy beleolvastam az írásába, azt kell mondjam a jelek magyarázatának megértéséhez kevés elolvasni a kiadványt! :)

Ugyanis vannak olyan megfejtései amikről V.M. meg Celticus neve ugrott be elsőre. Szóval Varga úr is enyhén bogaras, csak ő más témakörben. :) 

Ha valaki belemélyedne "hieroglifikus birtokjeleink" címszóra ad ki találatokat a  kereső.

Előzmény: felvidek26 (66484)
felvidek26 Creative Commons License 2018.05.29 0 1 66484

Wattie!

Hát ezen most besza..tam.

Ott van a jelek között a Révay- féle szimbólum is és még sok másra is ráismertem, melyeket téglákon viszontláthatunk.

Előzmény: WattieNo1 (66481)
Rovart Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66483

Szaporcai Eklézsia. (Ormánság)

Rovart Creative Commons License 2018.05.29 0 0 66482

Wieselburg (hiányos) sor M.m.óvárról.

WattieNo1 Creative Commons License 2018.05.28 0 1 66481

Üdv Mindenkinek!

Hol is kezdjem?...

Bádogos Csabi felesége aktívan és lelkesen kutatja a rovásírást, a rovásjeleket. Ő hívta fel a figyelmemet a cikkemmel, konkrétan Eck graf zu Salm und Neuburg téglajelével kapcsolatban egy kiadványra, illetve megpróbálta felvenni a kapcsolatot a kiadvány szerzőjével Varga Gézával, aki többek közt a hieroglifikus birtokjelek szaktekintélye. (Legalábbis ez irányú munkássága alapján.)

Csabi feleségére viszont "rábaszták az ajtót" mikor Varga úrnak megemlítette az egyesületet, illetve elnökünk nevét.

Nem ismerem az előzményeket, de ha én építő jelleggel kritizálok (egyesületi tagot) akkor azt kapom, hogy "ne szarjak a saját fészkembe".

Még egyszer írom: nem tudom mi az oka, hogy elnök úr említése miért váltott ki ilyen reakciót Varga úrból, de ugye körbeszarni sem érdemes azt a bizonyos fészket, mert akkor nem lehet kijutni belőle!

Végül is Varga úr is rájött, hogy Csabi felesége nem tehet arról, hogy neki rossz "emlékei" vannak az egyesülettel kapcsolatban, úgyhogy utóbbi levélváltásukban már azt írta, hogy kérdezzünk nyugodtan, és ő megpróbál válaszolni, segíteni.

Varga Géza munkájából (Celticus stílusban) kimásoltam egy-két részletet. Azért nem bővebben, mert a jelek magyarázatának megértéséhez el kéne olvasni a kiadványt, illetve a szerző több kiadványát is!

Persze egyáltalán nem biztos, hogy van bármilyen összefüggés, de tény, hogy Eck, mint győri várkapitány, egy nyugati úr volt.

Ezen meg dobtam egy hátast:

(Tatus gyűjteményéből)

Van még mit kutatni! :)

Tordas Zoli Creative Commons License 2018.05.28 0 1 66480

Sziasztok.Pénteken kőrül néztem Acsán és meglátogattam Bádogos Csabit.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!