Keresés

Részletes keresés

Zolcsi67 Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5994

Sárga jelzés, akkor az a Kysel eleje lehet, nem?

Előzmény: juuli (5993)
juuli Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5993

Itt egy kedvenc, ez a Klastoriskoból Podlesok felé (zöld,sárga, piros) úton, valahol a sárga jelzésen fotóztuk, ha jól emlékszem, majd idén megpróbálom megint megtalálni :).

Nagyon jó lesz, ha láthatjuk a képeiteket :)

juuli Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5992

A rendes vízmennyiségröl én sem merek nyilatkozni, mert amikor mi arra jártunk, volt ilyen is, meg olyan is. Az eddigi tapasztalatunk az, hogy edzöcipö vizes lett, de egy magasszárú bakancs szintje fölé nem emelkedett a víz ott, ahol a patakmederben kellett menni. Nagyon csípem azokat a jeleket, amik egyértelmüen a patakba utasítottak egyes alkalmakkor, máskor pedig sehol sem volt a víz.

A lefektetett fatönkök más tészta, onnan már volt alkalmam csüdközépig becsobbantani a lábamat :(, aztán nem olyan kellemes a bakancsban.

Igen, az ember nem nagyon szívesen lát kisgyerekeket a szurdokban, pedig még a derékra kötött biztonsági köteles megoldással is találkoztunk már, de én nem merem az unokákat ideinvitálni (7 és 5 évesek). Igaz, nincs is kellö rutinjuk a kirándulásban, idén megyünk Szilvásváradra, valahol el kell kezdeni :). 

Volt már olyan, hogy a Velky Sokolban szinte teljesen egyedül voltunk, de a Sucha Bela és a Hernád környéke sosem volt néptelen. 

Örülök, hogy lányotok élvezte az utat, azt hiszem csak egy baj lehet ezzel, hogy nehéz ennél még jobb helyet találni :). Hiába, nekünk a lombos erdei szakadékok viszik el a pálmát gyaloglás ügyében :)

A magas hegyek egészen más világ, de olvastam, hogy Ti azt is szeretitek.

 

 

Előzmény: wdriver (5991)
wdriver Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5991

volt rendesen, gondolom ezeket az új kereszt hidakat is azért csinálták sok helyen.

aztán nem tudom mi a "rendes" vízmennyiség.

 

viszont látogató pfff. szombaton mentünk ugye rövidet este, vasárnap ahogy írtam, és azért nem volt sucha bela aznap mert féltünk a tömegtől. hétfőn indultunk neki, de így is egymást értük. 

mi lehetett ott hétvégén?

 

kép is van ezer persze, letöltögetem és a beszámolóhoz megy majd. bár lassan elmeséltem minden lényegest :-)))

 

na szóval isten ments hogy elriasszak bárkit is, nekem az járt a fejemben, hogy 4-5 éves forma kisgyerekekkel csinálták meg a Sucha Belát.

sőt volt egy német férfi aki 2 kicsivel ment, sztem 3-4 és 5-6 évesek lehettek. elején leelőztük őket mert volt olyan szakasz ahol egyenként vitte át őket a vízen.

na nem tudom a létrákhoz érve ez hogy ment, de előttünk kicsivel volt család akik megmászatták a kicsit is.

 

oké akinek biztonságban van a keze lába az oké, de én még nem vinném a gyerkőcöt akkor sem ha 6 éves.

hiába mászna a kezeim között, mit csinálnék amikor megcsúszik?

 

fémlétra nedvesen, keresztbe fák nedvesen, ezek mid neccesek sztem.

és még nem is annyira élmény nekik, lányunk 11 évesen jött végig, ő már értékelte a csodás környezetet és a páratlan látnivalókat. :-)

 

Előzmény: juuli (5990)
juuli Creative Commons License 2016.06.24 0 0 5990

Eleinte a podlesoki kempingben sátraztunk két kisfiunkkal (8-10 évesek lehettek akkor), ezt nagyon szerettem, kivéve amikor zuhogott az esö, aztán, mikor már lakást béreltünk Spisska Nova Ves környékén, de az utóbbi években Poprádon szállunk meg http://www.sabato.sk/en

Innen kb. 15 perces autózás Podlesokig. Ebben a panzióban úgy érezzük magunkat, minha jónéhányszáz évet visszaugrootunk volna az idöben, s módos városi polgárok lennénk :).

Szeretjük feltérképezni a poprádi cukrászdák kínálatát, de sajnos a mákos-meggyes rétest már nem nagyon készítik, így egyre nehezebb a férjem Poprádra visszacsalogatnom :).

Nagyon nehéz elképzelnem, hogy mi az, ami riasztó lehet a kislánynak, mert rendkívüli a küzdöszelleme :), de mégis nyomaszt, hogy esetleg szorongania kellene, mert nem jól ítéltem meg, hogy mit bír. Mindenesetre a Cinque Terre ösvényein sehol sem panaszkodott :)

Milyen sok víz van a kanyonokban?

 

 

Előzmény: wdriver (5989)
wdriver Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5989

Podlesokban a büfék között van a kölcsönző bázisuk, fioatal srácok jól beszélnek angolul,

és két angol rendszámos terepjáróval húzkodják ideoda a bringákat utánfutón, így Klastoriskohoz is fel.

Ott kérnek személyit, meg aláírsz egy papírt és mehetsz.

 

a tériszonyhoz annyit fűznék hozzá, hogy be kell melegíteni, tehát ne egyből a Sucha Belával kezdjetek, és nem is inkább a tálcás rész a meredek szerintem, hanem ott a létra ami különböző dőlésfokkal különböző magasságokba megy ugye, és most nem tudom hogy újak vagy nem, de tele van minden a víz felett lévő fahidakkal amin keresztben vannak lépésenként deszkák. ezek is emelkedhetnek vagy lejthetnek, vagy vízszintesen sok egymás után.

oké volt ez régen is, de most különösen sok van és látszik hogy vadi újak.

de hozzá lehet szokni. annyi hogy ne csússzon meg rajta az ember...

őszintén bennem volt némi para, feleségem és lányom meg élvezték a létrázást :-)

 

amit ajánlok még, Podlesok büféi közül az ORLA nevűt a sarkon. rendesek, kaját ami a képen van azt kapod, angolul perfektek, és osztogatnak 15% kedvezményes kuponokat is.

van TV is a teraszon ha meccsnézésre készülnétek ;-)

 

ja ami odavert, hogy Cingov parkolás 5 euro /nap, térkép 1:25000  6,50 Euro,

Podlesok 2 euro / nap parkolás és 4,50 az előbb említett térkép. :-O

 

Cingovban szállással persze ingyen volt a parkolás. ez a Stúdió Pohoda érdekes hely, kávézó nappal, aztán bezárnak du. 5-6 körül és utána nyugi van, csak tiéd a ház, vagyis a külön bejáratú stúdió.

Emeleti, tehát meleg kissé, de minden van, 3 főre kértek 30 eurót /éj.

kis főzősarok, hűtő, kiskádas mosdó, télre fűtés, közeli éttermek és jó kiindulópont.

sztem.

nekünk tetszett.

 

Előzmény: juuli (5988)
juuli Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5988

Aha, így már értem . Fejlödnek a szolgáltatások, bár lehet, hogy csak nem vettem észre eddig, hogy van kölcsönzö. Idén(töl) nekem is kell valami porckímélö :(

Előzmény: wdriver (5987)
wdriver Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5987

Klastorisko-nál lehetett bérelni bicajt Podlesokig.

és mivel nem akartuk a térdünket szétütni lefelé, vagyis nyerni nem is időt hanem inkább porcot a következő délutáni szakszra, ezért úgy döntöttünk legurulunk. amiben azért volt 1-2 kisebb emelkedő is.

5 eurót kértek egyébként/bicaj, amit lenn kellett kifizetni amikor leérkeztünk a kölcsönző bázisra :-) 

amúgy meg 2ért megy egy óra kölcsönzés és asszem 7 egy napra. szóval kinek éri meg ugye.

nekünk jót tett mert azért Podlesoktól még jópár km Cingov ahol a szállásunk volt.

és akkor már a kéken mentünk végig, így összejött az egész Hernád szakasz, a vége többször is. :-))

 

Előzmény: juuli (5986)
juuli Creative Commons License 2016.06.23 0 0 5986

Jaj de jó lesz, ha írsz.

Bicajjal???

Cingov-ból Kalstoriskoig sherpa vitte a bicajt? 

Előzmény: wdriver (5985)
wdriver Creative Commons License 2016.06.22 0 0 5985

most jöttünk meg 3 napos túrázásból.

bővebb beszámolót írok amint időm engedi.

első este bemelegítésnek Cingov -  Tomasovszki kilátó - Biely potok - Hernádi kéken Cingov

2. nap Cingov (Hernád) - Klastoriska roklina - Klastorisko - bicajjal le Podlesok - vissza Hernádon Cingov

3. nap Podlesok - Sucha bela - le a sárgán majd piroson Klastorisko felé és rá a kékre Maly Kisel - benne a kis sárga kör ami nem is olyan kicsi - aztán ugye fel Sucha Bela csúcs - le betonúton majd jelzés nélküli gyors ösvényen Podlesok.

 

izomláz hegyek :-)

 

oleandro Creative Commons License 2016.06.21 0 0 5984

itt azt írták, sok víz volt.

Amúgy tériszonyosnak nem a szurdokok az igazi kihívás (kivétel persze a Sólyom-völgy óriás létrája, hanem a Hernád

Előzmény: juuli (5983)
juuli Creative Commons License 2016.06.21 0 0 5983

Grazie signore :)

Az a baj, hogy nem szeretném elriasztani, valahogy úgy kellene megterveznem, hogy fokozatosan avatódjon be, be nehéz eldöntenem a sorrendet, mert sokminden a pillanatnyi állapotoktól is függ :( 

Csapadékos volt az idei tél-tavasz?

 

Előzmény: oleandro (5982)
oleandro Creative Commons License 2016.06.21 0 0 5982

térsizony nem akadály. Én csak tudom! Szóval No para! illetve Sí, Para:))

A Maly Kysel kis forgalmú és könnyű terep (igazából nyugodtan lehetne kétirányú) . Bár tilos,  körültekintéssel és óvatosan érdemes kockáztatni és lefelé menni rajta, mert  úgy illeszthető egy tartalmas túrába

Előzmény: juuli (5981)
juuli Creative Commons License 2016.06.21 0 0 5981

Júliusban, 3 év után, megint megyünk, mert már nagyon hiányzott a Paradicsom:). Most idösebb fiammal és tériszonnyal küszködö édes, aranyos menyemmel, aki miatt még körültekintöbben kell felépíteni az utvonalainkat.

Most itt olvasgatok, s nem értem ezt a Maly Kisel dolgot. Miért is menetiránnyal szemben?

Előzmény: oleandro (5980)
oleandro Creative Commons License 2016.05.31 0 0 5980

juhééééé!

/de az még tuti nem idén nyáron lesz/

Előzmény: kékegér (5979)
kékegér Creative Commons License 2016.05.31 0 0 5979

Nem olvastam vissza sok hozzászólást, ha volt már elnézést. Pár napja vettük számba, mi az amit még nem láttunk a Pariban. Hát tessék, itt van, amire rég vágytunk és biztos, hogy családunk egyik tagja se járta még be: http://www.magas-tatra.info/2016/05/ujra-latogathato-lesz-kysel-szurdok.html.

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.05.17 0 0 5978

Jó lenne, ha megújulna...

Előzmény: tcsusza (5977)
tcsusza Creative Commons License 2016.05.17 0 0 5977

Csingóban (Durkovec ATC) épül valami, a régebbi faházak alapjain valami új készülődik...

 

 

oleandro Creative Commons License 2016.05.05 0 0 5976

bejáratoknál, parkolóknál árulják (ill. kérhetik, h. mutasd meg, van-e már). De inkább csak főidényben, forgalmasabb napokon http://www.slovenskyraj.sk/texty/poplatky.html

Előzmény: Batkai Kalman (5975)
Batkai Kalman Creative Commons License 2016.05.05 0 0 5975

Azt szeretném megkérdezni hogy van valami belépő a szlovák paradicsomba . Minden része érdekelne köszönöm.

cingi Creative Commons License 2016.04.27 0 0 5974

Szia!

Nem kell semmi extra felszerelés, csak esőkabát meg jó (vízálló) túrabakancs. Esetleg erősebb szélre lehet számítani.

Előzmény: Fekete Zsófia (5973)
Fekete Zsófia Creative Commons License 2016.04.27 0 0 5973

Sziasztok!

Holnap megyunk podlesokba párommal.

A szállást már egy hete befoglaltuk, de most nagyon rossz időt mondanak..nem szeretnénk kihagyni.

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi az a túra a Szlovákiai paradicsomban,  amit ilyen időben is kivitelezni tudnánk mindenféle csàkány és extra felszerelés hiányában?

Nagyon szépen köszönöm előre is!

Zsófi

 

 

gabeesz Creative Commons License 2016.04.12 0 0 5972

Sziasztok!

 

Hétvégén tervezünk egy csoportos túrát a Podlesok - Suchá Belá - Klastorisko - Hernád - Podlesok körön. Van esetleg olyan dolog ami változott az elmúlt hónapokban? Illetve tudtok bármilyen lezárásról az említett szakaszokon? Volt mostanában valaki arra, sok a víz vagy maci?

Előre is köszi!

Üdv. Gabesz

wdriver Creative Commons License 2016.04.08 0 0 5971
köszi a beszámolót!
kszmm Creative Commons License 2016.03.27 0 1 5970

Sziasztok!

Ma sikerült bejárni a Sucha Belá-t.

Az időjárás kegyes volt hozzánk.

Ugyan felhős volt az idő, de nem esett.

Hó és jég csak nyomokban volt, nem akadályozta a haladást.

A víz sem volt túl nagy, száraz lábbal bejárható.

Felfelé kicsit kimelegedtünk, lefelé viszont a szélnek köszönhetően jól jött a meleg ruha.

Nagyon nagy élmény volt az egész családnak.

Mikor megérkeztünk a parkolóba, elég sok autó, és ember volt.

A túrán azért elég jól szétszóródott a tömeg, így legtöbbször látótávolságban nem volt rajtunk kívül senki, egyik létránál sem kellett sorba állni.

A túraútvonal nagyon jól van jelölve, a kereszteződéseknél tájékoztató táblákkal ellátva.

Szerintem ha valaki előzőleg megnézi online a turista térképet, és megjegyzi milyen jelzésen kell fel, illetve lejönni, akkor térkép nélkül is bejárható.

Szép túrát mindenkinek!

kszmm Creative Commons License 2016.03.25 0 0 5969

Sziasztok!

 

Vasárnapra tervezünk egy Sucha Bela túrát.

Volt valaki mostanában?

Milyen most arrafelé a terep, hó, jég?

tcsusza Creative Commons License 2016.03.24 0 0 5968

Küldtem egy letöltőlinket (jpg-s), de valóban kell egyet venni.

Előzmény: Törölt nick (5965)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 5967

Online itt van.

Előzmény: Törölt nick (5965)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 5966

Szerintem jobban jársz,ha Podlesok kempingben veszel egy igazit...

Előzmény: Törölt nick (5965)
Törölt nick Creative Commons License 2016.03.23 0 0 5965

SZiasztok !

 

Nincs valakinek meg PDF-ben vagy más formátumban a Szlovák Paradicsom térkép ?

 

 

Előre is köszi !

 

Tibi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!