Keresés

Részletes keresés

Thas Creative Commons License 2002.12.18 0 0 193
Azért az hozzátartozik az igazsághoz, hogy ilyen szolgáltatást netcaféból használni már önmagában is baromság szvsz, pláne hogy most már ott van a wap is.

Üdv.: Thas

Előzmény: moga (192)
moga Creative Commons License 2002.12.18 0 0 192
Felhozom egy kicsit ....

Index hir:

Biztonsági rés az OTP Direktben
Személyes adatok maradhatnak a számítógépen

Kiss Bori (Moon)
2002. december 17., kedd 10:01

Az OTP Direkt internetes banki szolgáltatás egyik felhasználója hívta fel figyelmünket arra, hogy illetéktelen kezekbe kerülhetnek a szolgáltatást netkávézókban vagy más publikus helyen használó ügyfelek személyes adatai, illetve számlainformációi. A rendszer ugyanis a bejelentkezéshez használt számítógép ideiglenes fájlokat tároló könyvtárában eltárolja az ügyféltranzakciók adatait, melyekhez később bárki hozzáférhet.

Küldje el ezt a cikket barátjának, ismerősének!
Nyomtatható verzió atámogatásával

Az OTP Házibank szolgáltatásának új, html-alapú változata egyelőre csak a WAP-hozzáféréssel is rendelkező ügyfelek számára elérhető, hamarosan azonban valamennyi interneten bankoló ügyfélnek ezt a rendszert kell használnia a régi változat helyett. Az új házibank szoftver az ideiglenes fájlokat tároló Temporary Internet Files könyvtárba menti a felhasználó tranzakcióinak adatait. Szerepel itt a lekérdezések és átutalások számlaszáma, a banki egyenleg, a felhasználó neve és hitelkerete, és az elutalt összegek nagysága és címzettjei. Ezekhez az adatokhoz bárki hozzáférhet, aki az ügyfél távozása után leül a számítógéphez. Amennyiben az ügyfél otthoni vagy munkahelyi számítógépe nem jelszóval védett, akkor az ezeken tárolt banki adatokhoz is hozzáférhet bárki, aki leül a gép elé.

Fontos a törlés

Az OTP szerint "a HTML technológia használata miatt tárolódnak el az oldalak a Temporary Internet File könyvtárban függetlenül, hogy az OTP Bank vagy más HTML alapú banki internetes szolgáltatásról vagy nem banki internetes oldalról van-e szó". A cég sajtóosztályától kapott tájékoztatás szerint "az ideiglenes oldalak törlése a nem banki oldalak esetében is fontos, főleg abban az esetben, ha az ügyfél nem saját gépén veszi igénybe a szolgáltatást. A törlés szükségességére felhívjuk az ügyfelek figyelmét".

Nem tudnak róla

A bank álláspontjának némileg ellentmond, hogy az általunk megkérdezett felhasználók egyike sem értesült még arról, hogy szükséges lenne az ideiglenes fájlokat törölnie. A szolgáltatáshoz nem kaptak külön felhasználói kézikönyvet, amelyben szerepelhetne a figyelmeztetés, és a bank internetes oldalain sem sikerült erre az információra rátalálni, bár lehet, hogy elkerülte a figyelmünket.

Nem becsukni, kilépni

Az új rendszer felhasználói számára fontos az is, hogy a szolgáltatásból minden esetben a Kilépés gomb megnyomásával lépjenek ki, és ne a böngésző bezárásával. Abban az esetben ugyanis, ha nem kérnek tranzakciónkénti azonosítást, a böngésző bezárása után a böngészőt újra kinyitva, az URL-t kiegészítve továbbra is hozzá lehet férni a számlához. A bank álláspontja szerint "Az alkalmazásból minden esetben a Kilépés választásával kell elhagyni a szolgáltatást. Ha ez nem így történik a Bank védelmi intézkedésként 5 perc "inaktív" állapot után kilépteti a bejelentkezett azonosítót".

Az OTP szerint "a tranzakciónkénti azonosítást alapértelmezettként jelenítjük meg a bejelentkezéskor, ugyanakkor meghagyva azt a lehetőséget, hogy amennyiben az ügyfél biztonságosnak ítéli meg a környezetét a kényelmesebb egyszeri bejelentkezést válassza".

A kukát is üríteni kell

A bank szerint nem biztonságos környezetből, tehát idegen gépről, internetkávézóból bejelentkezve fontos bekapcsolni a tranzakciónkénti azonosítást, majd a banki műveletek befejezése után a Kilépés gombra kattintva kilépni. Ezek után az OTP útmutatása szerint az ügyfélnek meg kell keresnie azokat a fájlokat a Temporary Internet Files könyvtárban, melyek a személyes adatait tartalmazzák, és törölnie kell azokat. Ilyenkor Windows operációs rendszereken célszerű a kukát is üríteni, máskülönben onnét visszanyerhetőek a kérdéses adatok.

moga

nyman Creative Commons License 2002.11.11 0 0 191
"mert ma egész nap nem jött be az oldal nekem, pedig lenne intéznivalóm"
Telebank szerzodesed nincs?
:o)
Előzmény: John Quentin (188)
JóNás Creative Commons License 2002.11.08 0 0 190
wget www.otpbank.hu
--23:52:51-- http://www.otpbank.hu/
=> `index.html'
Connecting to www.otpbank.hu:80... connected!
HTTP request sent, awaiting response...
23:52:55 ERROR -1: No data received.

0-24 órás rendelkezésreállás...
Előzmény: John Zero (189)
John Zero Creative Commons License 2002.11.07 0 0 189
John:
Igen, tényleg siralmas, hogy még az OTP "a csúcs", a rendszerével :-(

Amúgy nekem ment napközben.

Előzmény: John Quentin (188)
John Quentin Creative Commons License 2002.11.07 0 0 188
szia. a kedvemért klikkelnél egyet az otp honlapjára, meg házibankra, hogy neked megy-e?
tiszta ideg vagyok, mert ma egész nap nem jött be az oldal nekem, pedig lenne intéznivalóm... kösz
Előzmény: andresz (187)
andresz Creative Commons License 2002.11.07 0 0 187
Nem tudom, hogy próbáltatok-e már más mobilbankot, de nekem elég negatív tapasztalataim vannak más bankok díjaival, hozzáférési lehetőségeikkel, stb.
Azóta használom az OTP mobilbankot, amióta hozzáférhető és elégedett vagyok vele.
Tavaly céget alapítottam. Előtte végigjártam az összes nagy bankot telebank ügyben. Az eredmény elkeserítő volt.

Kérem azokat akik szidják a telebankot nevezzenek meg egy alternatívát helyette. (természetesen használhatót, jobbat)

John Quentin Creative Commons License 2002.11.07 0 0 186
csak direkt nekem nem elérhető az www.otpbank.hu, vagy más is szív?
nyman Creative Commons License 2002.06.11 0 0 185
mostanaban kinek mi a tapasztalata? Az utobbi idoben nem vot vele gondom
RKata Creative Commons License 2001.12.22 0 0 184
Az OTP honlapján:

"Az OTP Bank nyerte "Az év internetes bankja Magyarországon 2001" pályázatot, melyet az Index Rt., a Nemzetközi Bankárképző Központ és a Hewlett-Packard Magyarország Kft. hirdetett meg."

Előzmény: Kistel (183)
Kistel Creative Commons License 2001.12.10 0 0 183
Egyetértek! Olyan kérdés miért nem volt, hogy 'Ön elégedett-e a szolgáltatással?' Mert ez így kaki, ha a felhasználók véleményét is kérdezték volna, nem sok esélye lett volna az OTP-nek...

Ezek szerint amikor a zsűri nézte, kínosan ügyeltek rá, hogy minden működjön...

nyman Creative Commons License 2001.12.09 0 0 182
http://index.hu/bank/evbankja/
RKata Creative Commons License 2001.12.07 0 0 181
Hogy van bőr a képükön! (Tegnap egész nap nem lehetett őket elérni a neten.) Az ügyfelek nem szavazhatnak?

http://index.hu/bank/otp/

John Zero Creative Commons License 2001.11.27 0 0 180
Én is ugyanezt tapasztalom :-(
Előzmény: Kistel (179)
Kistel Creative Commons License 2001.11.26 0 0 179
Több hete igencsak hektikusan működik: egyfolytában 'a kommunikáció megszakadt blabla' üzentek jönnek.
Előzmény: Pappo (178)
Pappo Creative Commons License 2001.11.26 0 0 178
nem tudja valaki,hogy van-e valami gond manapsag az otp h@zibankkal?
nem mukodik normalisan mar vagy masfel hete
szamlatortenetet nezve nem kapok talalatokat, csak egy ures eredmenyablakot
unisoft Creative Commons License 2001.08.28 0 0 177
Kedves Mindenki!
Ez a téma az OTP-ről vagy a Házibankról szól?
corinfar Creative Commons License 2001.08.27 0 0 176
Cégtől, tűzfalon keresztül szabad használni a Házib@nkot? Lehetni lehet nálunk, csak szabad-e???
Előzmény: DrDexter (94)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.07.21 0 0 175
Ja, ezt én is borítékolom, hogy az internethasználók legalább 7,5 egyéb bankot is ismernek.
De azért én még kutakodnék más célcsoportban is.
Az is mondhat valamit, hogy egy tulajdonnév átmegy köznévbe. Pista bácsi meg Mari néni még mindig nem bankba megy, hanem ótépébe.
Előzmény: Killer Machine (173)
cucu Creative Commons License 2001.07.20 0 0 174
Helo.
Nem rég volt vásárlási hitelem az OTP nél. A folyószámlámról vonták a részletet.
Írtam nekik panaszos levelet, mert hiába tettem a számlámra pénzt pénteken, az hétfőn még nem volt rajta valamiért, így mindig hátralékba kerültem.
Na, a lényeg az, hogy a válaszlevél miatt 500 Ft-al megterhelték a számlámat. Jó, mi? A pofátlanság csimbarasszója, amit az OTP művel az ügyfeleivel.
Javaslom, hogy soha ne menjetek bele abba, hogy a folyószámlátokról vonjanak bármit is!
cucu
Killer Machine Creative Commons License 2001.07.20 0 0 173
Raiffeisen /volt UNICBANK/
CIB
IEB
K&H
ABN AMRO
CITI
Takarékszövetkezet ! :)
.
.
.
Összesen kb 45 bank van ma ebben a kis országban. Hát nem csodálatos ? :) Már csak lé kéne amit odahordhatunk !
Előzmény: Gyedmaroz (172)
Gyedmaroz Creative Commons License 2001.07.20 0 0 172
Csak eljátszanék egy gondolattal: ha egy közvéleménykutatás keretében megkérdeznénk az embereket, hogy van- e az ótépén kívűl más bank is, milyen eredményt kapnánk? S ha esetleg a válaszokat súlyoznánk iskolai végzettség, szociális helyzet stb. szerint?
Előzmény: Pitrinkó (168)
Kistel Creative Commons License 2001.07.16 0 0 171
kiv. Citibank, ahol minden belföldi utalás ingyen van

Most. Gondolod, hogy később is így lesz?

De a szolgáltatók eléggé vegyesen vezetnek bankszámlát, átnézve az utalásaimat a tulnyomó többség NEM OTP.

Ebben igazad van!

Előzmény: Pitrinkó (170)
Pitrinkó Creative Commons License 2001.07.16 0 0 170
Hát ha te magánembereknek utalsz leginkább, akkor igazad is lehet (kiv. Citibank, ahol minden belföldi utalás ingyen van). De a szolgáltatók eléggé vegyesen vezetnek bankszámlát, átnézve az utalásaimat a tulnyomó többség NEM OTP.
Előzmény: Kistel (169)
Kistel Creative Commons License 2001.07.16 0 0 169
A legtöbb ebernek OTP számlája van. Ha bankot váltok, akkor minden OTP-s utalás (ami tehát várhatóan a túlnyomó többség!) drágább lenne, hiszen bankon kívüliek. Tehát a drágább szolgáltatást is meg fogom fizetni. Ergo, lehet emelni. Voilá.

Persze, ez az okfejtés nem érvényes azokra, akik csak megkapják a fizetésüket és másnap felveszik kpban, nem akarnak csekket fizetni, akarnak viszont sorbanállni a postán, stb.

Előzmény: Pitrinkó (168)
Pitrinkó Creative Commons License 2001.07.16 0 0 168
gusztustalan, erőfölénnyel visszaélő banda.
mitől lenne erőfölénye??? van épp elég bank még, semmi se kötelez hogy az OTPt válaszd, szvsz nincs olyan szolgáltatása ami törvényileg csak ő adhat.
Előzmény: Kistel (167)
Kistel Creative Commons License 2001.07.16 0 0 167
A legújabb móka (illetve én csak most vettem észre): házibankos, bankon belüli átutalás után is van már jutalék! Zseniális! Gusztustalan, erőfölénnyel visszaélő banda... OTP Direkt... haha, hogyan csaljunk még ki egy kis pénzt a számlatulajdonosokból...

Kicsit kezd már telelenni a törpöm velük.

- először jött a zárlati díj. "csak" 100Ft havonta, de semmit sem nyújtanak érte.

- később ez egyre feljebb mászott, most éppen 175Ft. A bevezetés óta csak ebből kb. 8milliárd forint tiszta nyereségük van, tessék utánaszámolni!!

- nemrég megjelentek az "időszakos költségek" is. Tudja valaki mi ez? Jó, azt én is tudom hogy így lehet még többet elcsalni az ügyfelektől, de mégis?

- a webkártyának az volt az egyik előnye (és emlékeim szernt ez eléggé ki lett hangsúlyozva), hogy házibankkal úgyis ingyen lehet feltölteni, pont akkor amikor kell. Nos, ez megszűnt. (Nem ismerős valakinek a Matáv ISDN 2 éves szerződés "mindenkinek" csomaggal fíling?) A kondíciók változásáról már semmilyen értelmes formában nem adnak tájékoztatást. A fiókba ne menj be, azért van a net, ott viszont egy üres oldal (!) van a "házibank hirdetmény" rész alatt. De az legalább május 2-tól érvényes. Wow.

Az a baj hogy mindezt megtehetik és meg is teszik. Undorító.

Gyedmaroz Creative Commons License 2001.07.10 0 0 166
Én egy rendszerújratelepítés után balfaszságból proxyn keresztül próbáltam. Szívtam vagy egy órát, mire észrevettem.
Előzmény: doncike (164)
Urby Creative Commons License 2001.07.10 0 0 165
Milyen jó, hogy találtam ezt a kis topicot! Éppen most zárt ki a házibank, annak ellenére, hogy biztosan mindent jól adtam meg. A telefonos ügyfélszolgálat--hölgy meg ahelyett, hogy elnézést kért volna, megpróbált meggyőzni, hogy én csináltam valamit rosszul. Én meg mehetek be az OTP-be.
Kössz, OTP!
Urby
doncike Creative Commons License 2001.05.04 0 0 164
Megint nem megy.

Egyébként mindíg a "Connection with the server was reset ..." hibaüzenet jön vissza, tehát a szerver maga él, pingelni is tudom.

Okosok, szerintetek ez mitol lehet?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!