Keresés

Részletes keresés

györgyi.ke Creative Commons License 2018.08.08 0 0 35830

Köszönöm szépen a választ, de én ezen az oldalon csak nemrég nézelődök, nem könnyen igazodok még el. Az "itt volt most is" az merre található?

Előzmény: szervezkedő (35825)
Szushii Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35829

Sziasztok! Utazott már valaki úgy Montenegróba, hogy részben vonattal és az autót autószállító szerelvénnyel hozták? Tapasztalatok? Meilyik szakaszon és mennyiért lehet így lejutni?

Köszi :-)

Brányik.Lilla Creative Commons License 2018.08.08 0 1 35828

Szia,

Szarajevótól melyik irányba mentetek tovább? Konkrétan a Foca - Scepan Polje szakasz érdekelne, ami köztudottan siralmas. Csak nem azt csinálták meg??

Előzmény: begat (35827)
begat Creative Commons License 2018.08.07 0 3 35827

Vasárnap reggel 7- kor indultunk. Tamási - Udvar (10 perc az átkelés), 7- es út Diakováron keresztül, majd Sikirevci településen kb. 2 km- en útépítés, de végig jól lehetett haladni. Sl. Samac határon rengetegen voltak, a horvát kiléptetőig 1 óra araszolás, bosnyák belépő 2 perc,a forgalmit és a zöldkártyát kérték. Szarajevoig gyenge forgalom, jól haladtunk viszont mindenhol sok rendőr figyelt. Hétfő délelőtt indultunk tovább, Brodtól a határig egész jó az út (két éve még nem volt, most már végig aszfaltos). Az átkelés igen lassúra sikerült, két óra volt a déli napsütésben. Igencsak ingerült lett a csapat, mivel csak messziről nézték meg a papírokat. Ezért kár volt ennyit várnunk. Virpazarig jó lendülettel lehetett haladni, a tengerparti úton viszont iszonyú forgalom volt egészen Ulcinjig.

Előzmény: gg31 (35736)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -4 2 35826

Hozzáállás?!?!

Az ésszerű döntés az lenne, ha hagynád a csudába az egészet, hiszen sokkal kényelmesebb lenne normális autóval utazni és kényelmes ágyban aludni, de ezt tudom feleyleges boncolgatni. Van ehy sajátos hangulata a lakóautós/lakókocsis nyaralásnak. Azt te is tudod itt nem annnyira van kultúrája az egésznek. A hegyekben biztos nem szól senki rátok és egy étterem parkolójában útközben megpihenhettek.  Szeptemberben simán megállnék bárhol a parton.

Néhai Fityók olvtárs szívének legkedvesebb helye a kumbori Nirvana kemping nagyon hangulatos hely.

Nem tudom wc és a tusolás kérdését hogy tudjátok megszervezni, de Jazz vagy Buljarica strandja mellett a parkolóban is el lehet "csövezni" 1-2estét.

Szerintem ha a sutomorei sójázó mellett leparkoltok, onnan sem zavarnak el szeptemberben, feltéve hogy nem pakoltok ki 75m2 területet elfoglalva az autó mellett.

Canjban tavaly egész nyáron parkolt egy kék Ford Transit német rendszámmal, ami ugyanott parkol idén is- majd figyelem meddig látom ott!

Nem túl impozáns hely, de Barban a vasútállomás mellett vagy a zöldség piacnál is van jócskán hely.

A Velika Plaza adja magát, ott csak arra figyeljetek, könnyen el lehet akadni a homokban.

Itt ott találtok kempinget is, de nem egy olasz vagy horvát kategóriára kell számítani.

Előzmény: nohab (35823)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -4 0 35825

Bármelyik jó, nem nagy a távolság. Buszmenetrend linkje itt volt most is. Innentől kezdve rajtad a döntés.

Előzmény: györgyi.ke (35817)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.07 -3 0 35824

Helyzet?

Változás?

Kell aggódnunk?

Előzmény: Kedy99 (35745)
nohab Creative Commons License 2018.08.07 0 1 35823

sziasztok,

a hagyományokkal szakítva arra gondoltam, hogy idén kora ősszel lakóautóval járjuk be Montenegrót.

Van esetleg valakinek ilyennel tapasztalata? Nyilván nem csak kempingben lennénk, hiszen éppen az lenne a lényeg, hogy alkalmanként valahol csak úgy megálljunk, megháljunk, de ötletem sincs, hogy ehhez mi ott a hozzáállás.

Hálás lennék minden tapasztalatért!

kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.08.07 0 2 35822

Hibàtlan leíràs,így nehéz lett volna eltéveszteni,köszönet érte

Előzmény: Tasziló bácsi (35819)
kicsiati Creative Commons License 2018.08.07 0 4 35821

Pár szösszenet a nyaralásunkról.

Tivatban voltunk. Szerencsére nem a lenti városban, hanem a dombon fent. A lenti részről sokszor hallatszódott még hajnal 4-kor is tűzijáték.

Sokszor ettünk étteremben, ami teljesen az itthoni árban van. Aholt ettünk, mindenhol beszéltek angolul.

Amiben változhatna a helyiek hozzá állása, az a szemetelés, és a vezetési kultúra.  Sok szemetet, és ápolatlan telkeket láttunk. Az út szélén magasan nő a gaz, kukát elvétve találni. A vezetésük erőszakos, és fellengzős. Ha egy kanyarban szembe jön veled egy helyi, akkor előre dudál, aztán megáll, és nem megy sehová. Old meg a helyzetet.

Mindenki azt mondta, hogy a helyiek mosolygósak, barátságosak. Mi átlagosnak tapasztaltuk. Volt aki nagyon kedves volt, volt aki nem annyira.

Sajnos kikaptunk egy defektet. Elmentünk egy gumishoz. Nem lehetett javítani, így venni kellett két új gumit előre. Bár, kicsit drágább volt a gumi mint itthon, de délutánra már ott voltak a gumik, és a szerelésért egy fillért nem kértek, pedig le-fel cserélgettük velük a gumikat.

A Tivati részen az öböl, nagyon meleg. Van több lassan mélyülő strand, ami sokszor 27-28 fokos volt. Fürödtünk a nyílt tengeren is, az már hidegebb volt, de szerintem az is volt 25-26 fokos.

Még itthon befizettünk az Adria Tors-nál egy egész napos hajó útra. Ezt nagyon ajánlom mindenkinek. 24 EUR volt fejenként. 12 év alatt -5 EUR.  Reggel 10-kor indultunk. Kb 40-45-en voltunk a hajón, csak magyarok, magyar idegen vezetéssel. Fel lehetett menni a hajó tetejére, ahol lehetett napozni, utazni. Végig utaztuk a Kotori öbölben, ki a nyílt tengerre, egy strandhoz. Ott át szálltunk egy laposabb hajóba ami ki vitt minket a kék barlangba, ahol lehetett fürdeni egy kicsit. Kb 10-15 percet voltunk ott, mert sok hajó akart bejönni.

Utána vissza vittek minket a strandra, aminek kristály tiszta volt a vize. Délután 4-kor indultunk vissza, és 6 előtt kötöttünk ki.

Ha még bármi eszembe jutna, majd megírom.

Tasziló bácsi Creative Commons License 2018.08.06 0 3 35820

Tasziló bácsi Creative Commons License 2018.08.06 0 3 35819

Autóval Bar felé elhagyod Sutomorét, lesz egy élesebb balkanyar egy erdős részen ( Ratac) , majd meglátod újra tengert.

Azonnal érdemes leparkolni, mert később nehéz lesz ( akár az erdős részen is találsz helyet). Innen már látod a "Zapa beach" nevű strandot, ezután következik a Vörös strand kb. 100 métert gyalogolva (Crvena plaza).

Sajnos tavaly augusztusban a tömeg miatt használhatatlan volt. Viszont a Zapa elég színvonalas főleg, ha van 6 euród a napágy szettre. Onnan át lehet sétálni a Vörös Strandra.

A Google térkép jelöli mind a kettőt.

Előzmény: kék/fehér#15 (35818)
kék/fehér#15 Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35818

Sziasztok!

Sutomore/Bar vàrosànàl àllítòlag van egy vörös homokos kis szakasz "red beach".

Esetleg valaki tud közelebbit mondani,hogy merre talàlom ezt meg?

györgyi.ke Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35817

Sziasztok! Kezdő és nyuszi utazóként kérdezem: Repülővel érkezünk Podgoricába szeptember 18-án, délben. Autóbusszal, taxival, vagy bérelt autóval érdemes elindulni Budvába, ahol a szállást foglaltuk? A visszaút repülővel 22-én reggel 8 órakor lesz. Hogy érhetünk oda időben az induláshoz? 

kicsiati Creative Commons License 2018.08.06 0 2 35816

Szerintem Kotor felől nem járnak fel buszok. Én nem találkoztam egyel sem, de amilyen az út a felújítás miatt, szinte biztosra veszem, hogy most a buszok Cetinje felöl mennek fel a Lovcenre.

Előzmény: szervezkedő (35808)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.08.06 0 1 35815

Köszönöm. 

Előzmény: kirgizke (35812)
Cufter Creative Commons License 2018.08.05 0 1 35814

Koszi

ezt en is megtalaltam, de ez tenyleg egy mukodo oldal? Olyan lehuzos benyomast kelt. 

https://busticket4.me/EN/1121-1357-132-0-0/0-1/Podgorica-Skopje/31-08-2018/

Előzmény: portugéza (35789)
stories of old Creative Commons License 2018.08.05 -1 2 35813

erről valaki valamit tud ???

rablás

kirgizke Creative Commons License 2018.08.05 -1 2 35812

Nem, sajnos nincs, de egy csomó iroda standja van a városközpontban és a kikötőben, bőven lehet válogatni.

Előzmény: Apcsi1 (35811)
Apcsi1 Creative Commons License 2018.08.05 0 2 35811

Részvétem a negatív dolgok miatt. :-(   Mi szeptember elején megyünk, és mi is feltétlen szeretnénk kajakozni a tóban. Nincs meg egy szimpatikus kajakkölcsönző címe?

Előzmény: kirgizke (35806)
házfal Creative Commons License 2018.08.05 0 2 35810

Tivat és Mostar között melyik a szélesebb, jobb minőségű útvonal? A Stolacot - Trebije, vagy a Nevesinje - Gacko - Trebinje irány? Vagy esetleg egy harmadik? :) Köszönöm

newman2018 Creative Commons License 2018.08.05 0 3 35809

Tavaly voltam az idén nem voltam. Tavaly voltak buszok, értelemszerűen az idei viszonyokról nem tudok nyilatkozni. 

A "buszok is járnak arra" egy szempontból érdekes: Széles jó minőségű út van arra mindenki menjen fel Kotorból. Ami nem igaz.

Előzmény: szervezkedő (35808)
szervezkedő Creative Commons License 2018.08.05 -3 0 35808

Te voltál már fenn vagy csak mások hozzászólásait szűrve írod amit írsz? Most akkor nem járnak buszok a Lovcenre addig amíg nincs kész az út?

Előzmény: newman2018 (35807)
newman2018 Creative Commons License 2018.08.05 0 2 35807

Én a korábbi tapasztalatról írtam. Jártak buszok valóban csak ha találkoztál velük akkor tolathattál jó sokat. (jogosan hisz nem a busz fog tolatni) 

Pár év múlva rendben lesz szerintem az az út.

Előzmény: kicsiati (35802)
kirgizke Creative Commons License 2018.08.05 0 5 35806

A montenegrói nyaralást a Shkodrai-tó mentette meg. Virpazarban volt a szállásunk az Apartment Vukasevic-ben. Virpazar egy kis ékszerdoboz a tó partján, ez estéket kellemes jazz zene hangja tölti be, nyugalom van és béke. Az apartman a kis központi parkra néz, gyönyörűen, ízlésesen  berendezett, mindennel felszerelt, perfekt konyharésszel. A tulajdonosok nagyon kedvesek, érkezés napján mondtuk a tulaj lányának, hogy a gyerek miatt strandolni szeretnénk, de nincs kocsink. Másnapra az anyukája kitalálta, hogy reggel elvisz minket kocsival a tóparton található éttermükhöz, ahol majd strandolhatunk. Ez minden várakozásunkat felülmúlta: ahogy reggel 10-kor megérkeztünk a kis eldugott öbölbe, egy olyan mesebeli parton találtuk magunkat, hogy csak ámultunk és bámultunk. Szép kilátás nyílt a Grmozur váracskára. Ez a Pješačac nevű bár/étterem volt. Rajtunk kívül még órákig senki már nem volt a strandon, az első csoport dél körül érkezett.

A víz kristálytiszta és meleg, tele apróbb-nagyobb halakkal, amik körülöttünk úszkáltak. Az étteremben meleg konyha nincs, de olajban marinált fűszeres halat és sajtot, olívát, salátát lehetett ebédelni. A tulajdonos a gyereknek külön sütött sültkrumplit és bundáskenyeret! :-)

Délután a következő csoportjuk hajójával visszamehettünk Virpazarba, így a tavi hajókázás is ki volt pipálva. A gyerek még a hajót is kormányozhatta. A hajókázást egyébként még estére terveztük, de emiatt és mivel az eső is esni kezdett, eltekintettünk tőle. Egyik este dinnyét, másikon süteményt kaptunk a háziaktól. Indulás napján pedig  már reggel negyed 6-kor felkelt a hölgy is, hogy biztosan meglegyen az előző nap általa lebeszélt taxink a reptérre, és elbúcsúzhasson tőlünk. A tulajdonosokról csakis szuperlatívuszokban tudunk beszélni, ők mentették meg a montenegrói nyaralásunkat, amiért ezer hála és köszönet.

Legközelebb kajakot bérelnénk,és azzal fedeznénk fel az öblöket és ezt a csodás tavat.

kirgizke Creative Commons License 2018.08.05 -1 3 35805

Podgoricába érve szintén fél óra volt az átszállásra, nem is bántuk, mert 37 fok volt árnyékban. Az ulcinji járat 15:15-kor indult, a podgoricai útépítés és a tengerparti tömegnyomor miatt bő fél órás késéssel, holtfáradtan érkeztünk Ulcinjba. A szállásadó megírta, hogy kb. 4-5 EUR lesz a fuvar az apartmanunkhoz, de a taxis persze bepróbálkozott 6-tal. A szállásunk az Apartments Aga volt. Hatalmas csalódás. 9-es értékelésű a Bookingon, szerintünk talán 6-os. Amikor beléptünk, fellélegeztünk, hogy milyen szép minden. Aztán a párom (aki 70 kg, tehát nem egy Góliát), leült a kanapéra, ami szó szerint felrobbant alatta. A matracot tartó lemezek szanaszét repültek. Mikor kiröhögtük magunkat, láttuk, hogy szinte az összes lemez úgy van összeszigszalagozva - ragasztgatva. A hűtő ajtajából azon nyomban kiesett a rács, amikor az első üdítüt beraktam volna. A bojler kapcsolóját egyszer mertük felnyomni, mert akkora villámlást csapott, hogy már annak is örültünk, hogy akkor nem vágott agyon az áram. A mellette levő kapcsoló is már szigszalagozva volt. A konyharészben volt egy db. használhatatlanná vakart aljú, rákkeltő teflonserpenyő, egy db. kicsi fazék, és egy db. öreganyám éjjelijéhez hasonlító bili. Utóbbit neveztük ki tea/levesfőzőnek. A TV is használhatatlan volt, mert a kábelcsatlakozót már nem lehetett visszadugni bele. Mondjuk ez volt a legkevésbé érdekes, ennél jóval bosszantóbb volt, hogy a wifi egyáltalán nem működött, még a repülőnk menetrendjét sem tudtuk chekkolni. WC papír nem volt bekészítve érkezéskor, másnap reggel külön kuncsorogni kellett érte.

Ulcinjban a városi strandon tömegnyomor, kosz, főleg délutánra. A pitontól a makákóig, mindenféle szerencsétlen állatot hurcoltak a napozók között, a nyomukban egy Pókember ugrált. Sajnos a gyerek miatt a lassan mélyülő víz szempont volt. Utolsó nap kipróbáltuk a Limani 1-et, sokkal tisztább a víz, nyugisabb a hely, de ott túl nagyok voltak a hullámok, és gyorsan is mélyült.

Magában Ulcinjban gyalogosan közlekedni élvezhetetlen, mivel alig van járda, folyton az autók elől kell ugrálni, nagyon idegesítő. Tudom, hogy a Velika Plaza sokkal jobb lett volna, de a 40 fokban nem volt erőnk buszt keresgetni,és egy egész napot amúgy sem bírtunk volna a strandon. Nekem is és a gyereknek is napkiütéseink lettek, ha véletlenül valahol nem kentük be magunkat az 50-es naptejjel.

Alig vártuk, hogy véget érjen a tengerparton töltött 2,5 nap. A szállásadó persze előre beszedte a 3 éjszaka árát, így nem sok esélyünk lett volna korábban lelépni (hogy a pénzünk ne bánja), pedig erősen gondolkodtunk rajta. A szállásadó hölgy a maga személyében kedves volt, de ez nem elég ellensúlyozni az apartman alapvető hibáit és a hiányosságokat, valamint hogy az ember ne érezze magát átverve. Más vendégekkel beszélgetve, ők is pont ezt élték meg.

Amikor eljöttünk, persze bájolgott a nő, szó szerint kimondva,  hogy akkor majd írjak róla egy jó értékelést a Bookingon...na persze, meglesz.

Folyt köv.

kirgizke Creative Commons License 2018.08.05 -1 2 35804

Sziasztok!

Én is összefoglalnám montenegrói tapasztalatainkat, elsősorban Portugéza olvtársnak szánva, aki a tanácsaival korábban a legtöbbet segített.

Szarajevóból utaztunk tömegközlekedéssel (kisbusz) Niksicig, itt fél óránk volt a Zabljakba induló busz indulásáig. Zabljakba kb. 1,5 órás utazás után, egy roppant kanyargós úton érkeztünk meg. Gyakorlatilag az egész napunk ráment erre az útra. Zabljakban egy taxis 2,2 EUR-ért elvitt a szállásunkra (Apartment Andjela, Pitomine-ben). Utóbbi egy kis házikó volt, kb. 10-15 perces sétára a központtól. A házikóban tulajdonképpen minden volt, amire szükségünk volt, de minden kicsit szedett-vedett, koncepció nélküli, és a tisztaság sem volt egészen perfekt. A Bookingon 8,9-es értékelése van....szerintünk inkább 7-et ér. Mivel a szállásunk min. 3 km-re volt a Crno Jezerótól, így ez napi szinten +6 km-t jelentett oda-vissza.

A Durmitorban 3 napunk volt, az első körbesétáltuk a Crno Jezerot, a  séta végén egy zivatar bevert minket a tóparti 4 csillagos étterembe, ahol ettünk egy-egy ragulevest (nagy íze nem volt, a pároméban tartalom sem, csak lé), ittunk egy-egy kávét (még cukrot sem adtak hozzá, nemhogy bármi mást). Második nap a Crno Jezerótól a Savin Kukra menő felvonó állomásáig túráztunk el (részben esőben), ez szép és nem nehéz útvonal volt. A felvonóhoz érve már láttuk, hogy viharfelhők gyülekeznek, de még fel lehetett menni, így bepróbáltuk. A gyerek nagyon élvezte. A legfelső állomáshoz érve még ragyogóan sütött a nap, gyönyörű virágokban gyönyörködhettünk, de amint gyalogosan felértünk a csúcsra, hirtelen ránk csúszott az esőfelhő, úgy szakadni kezdett, hogy pár méterre lehetett csak látni, az ösvényt is alig, a felvonó házikójához is "alig" találtunk vissza, pedig kb. 15 percnyire volt a csúcstól. Bugyiig áztunk,mire odaértünk. A gyerek meg is ijedt rendesen. A házban már összegyűltünk vagy 20-an. Jól jött a konvektor melege, odaültették mellé a reszkető, síró 8 évest, és mindenki vigasztalta, még sütit is kapott. Én málnát vettem neki, egy két decis pohárnyi 2 EUR volt.... Mikor újra indították a leállított felvonót, elindultunk lefelé. Végig azon paráztam, hogy nehogy megállítsák út közben, de persze hogy bejött: egyszer csak megállt  a szerkezet. Ott ültünk vizesen a hidegben, a gyerek az apjával, én egyedül a mögöttük levő ülésen, közben újra esni kezdett, itt-ott villámlott is. Pár perc múlva szerencsére beindították, de mire leértünk, ismét bőrig áztunk. Lent gyorsan utánafutottunk a felső állomáson megismert csapatnak, és megkértük őket, hogy vigyenek el a kisbuszukkal minket is Zabljakba. Szerencsére rendesek voltak, és elvittek a buszpályaudvarig, ahonnan zuhogó esőben meneteltünk el a központi szupermarketig,majd onnan haza.

Harmadik nap végre megúsztuk eső nélkül. A Crno Jezerotól megpróbáltunk a Katun Lokvicéhez felmászni, de beletört a bicskánk, csak egy némi kilátást nyújtó sziklaszirtig jutottunk, aztán visszafordultunk, és végül a Zminje Jezeroig túráztunk, majd vissza.

Másnap a 8:50-es busszal szerettünk volna Podgoricába utazni. Rossz ötlet volt, hiába keltünk korán és vágtattunk le  időben a buszhoz, arra végül nem fértünk fel, mert a hátizsákunk túl nagy volt, nem akart beférni a csomagtartóba, és amíg azon legóztunk, hogy valahová beférjen, az eredetileg sorban álló utasközönség szépen felment a buszra, ami meg is telt, hogy még álló hely sem maradt. A párom ezen a ponton nagyon kiakadt, kiszedtük a hátit, a szomszéd zöldségesnél kértünk kartont és tollat,  írtunk két táblát, és fél kilenckor nekiálltunk stoppolni. 2,5 órán át álltunk az út mellett, senki nem állt meg. (Máshol is stoppoltunk már, ha minden kötél szakadt, és mindenhol felvett 10-15 percen belül vki.) 11-kor meguntuk a próbálkozást, visszamentünk a buszpályaudvarra, és vártuk a 12:15-ös podgoricai járatot. Egy lengyel párocska is stoppolt velünk egy időben, csak a másik irányba, őket se vette fel senki,ők is feladták röviddel utánunk. Ezen a ponton azt mondtuk, hogy soha többet Balkán, és különösen az "M" betűvel kezdődő országokba nem jövünk többet. (Macedóniához pár éve már volt szerencsénk.)

Folyt. köv.

scarabaeus Creative Commons License 2018.08.04 0 3 35803

Hehe, a Win10 záróképernyője most egy montenegrói képet választott, kilátás a Đurđevića Tara-hídról:

kicsiati Creative Commons License 2018.08.04 0 1 35802

Korábban lehet, hogy jártak arra buszok, most biztosan nem. Ott most nem férnek el a buszok. Higgyed el, most voltunk ott, és kocsival nem mentünk fel teljesen, inkább vissza fordultunk, pedig csak egy Opel Astránk van, nem egy 30 millás autónk.

Nem is találkoztunk egy busszal sem.

Szerintem most a buszok Cetinje felől mennek fel.

Előzmény: newman2018 (35800)
newman2018 Creative Commons License 2018.08.04 -3 0 35801

Okos az a félkegyelmű aki mínuszolt. :) 

Inkább írná le milyen a közlekedés ott ha járt arra. 

Előzmény: FRANKYE (35794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!