Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33983

Jól írtad le, Budván sokan-sokan vannak, és minden kapható!

Előzmény: center_pivot (33973)
center_pivot Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33982

Igen-igen a szállás! Ezt valamiért kimaradt.  Le Marc Guest House! Nagyon ajánlom!!!!! Ez egy szinte új (talán 1-2 éves?) épület, konyha nincs a szobában, csak hűtő és vízforraló! A tulaj nagyon kedves segít bármiben! És a lényeg: kértük, hogy parkolóhelyet biztosítson és kaptunk is GARÁZSBAN!!! Ez szerintem Budván hatalmas dolog. Igaz, hogy csak három autónak van hely, tehát tényleg kérni kell a helyet. Nagyon örültünk neki. Kb. 10 perc séta a nagy lámpás kereszteződés Budván ahonnan lehet menni a sétány és az óváros felé.

A szállás mellett közvetlenül Aroma market, és pékség. Az utcában éttermek, kávézó, de ennek ellenére csendes volt éjjel! Szuper volt!!! Booking-on foglaltam!

Amaribp Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 33981

Értem én az egészet, van egy bejáratot apartman, van több éves tapasztalat, lementek, akcióztok, esztek isztok, ez fő szempont, nem tudom, mennyi cuccal mentek le, de akik  egy hétre mennek le, ne ez legyen a fő szempont, egy hetet ki lehet bírni, büfé ajánlatokkal, kis boltokkal. Olvasom , hogy halat ennének sokan, nocsak, és itthon ? :) De aki úgy gondolja, hogy kagyló, vagy tintahal, polip vagy egy-két tengeri különlegesség, ám tegye.

Előzmény: lajoska69 (33954)
termosz Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33980

nagy állat vagyok...

Előzmény: termosz (33975)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33979

Piac: https://goo.gl/maps/Z4bYkwnKawm
Halak (és egyebek): bent az épületen belüli részen

Előzmény: NAND708 (33972)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33978

Kotorban fixre csak a városi piacot tudom. Van ott vagy 3 árus is. Kora reggel érdemesebb menni - akkor még nagyobb a választék.

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33977

😀

🤘

Előzmény: termosz (33975)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 1 33976

A legbiztosabb ha a szallasra megerkezve a szallasadodnal kerdezel ra erre. Annyira nem átlagos dolog, hogy friss halat árulnak boltban, de pl az altalad irt hdl365 bari boltjaban van, a tivat mellettiben mostanaban nem voltam, hulyeseget nem akarok irni.

A szallasadodnak biztosan van kontaktja, aki hoz nektek friss halat reggelre.

termosz Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 33975

Nekem 1 burek nem elég , legalább 2 kell de néha az is kevés ! :DDDDD

szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33974

Nyomtam egy "+"-t!

:-)

...de visszaveszem :-) ha nem írod le, végül hol szálltatok meg, mennyibe került kettőtöknek?

center_pivot Creative Commons License 2017.08.02 -1 6 33973

Sziasztok!

Pár mondatban én is összefoglalnám, hogy milyen is volt a nyaralásunk Budván.

Tavaly is itt voltunk, akkor Horvátországon keresztül mentünk, (Győrből) de idén úgy gondoltunk Bosznián keresztül megyünk.

Bosznián keresztül nagyon-nagyon szép az út, olcsó az üzemanyag, de vannak hátrányai is. Sokszor mértek, sok fix mérő van telepítve és nem lehet olyan egyenletes tempóban menni, mint pl. ugye autópályán.  De nem bántunk meg, mert nagyon szép ország, csak időben több volt az út, mint tavaly. Mostárban megálltunk odafele nagyon szép volt, ajánlom mindenkinek.

Mostar után mi Dubrovnik felé indultunk el és a tengerparti úton mentünk a Montenegrói határ felé.

Montenegróba való belépés kb. másfél óra volt, pedig kedden mentünk. A többi határ gyorsan ment.

Az országba való belépéskor láttuk a tüzet, láttam is ahogy oltják helikopterről, de ebből Budván semmit nem lehetett sem látni, sem érezni!!

Budva szerintem tök jó hely, nagyon sok az ember az igaz, de nekünk tetszik.

Kedvencünk a Jaz Beach! Annak is már az a része, ahol nincsenek napernyők, ott alig van ember, kényelmesen el lehet férni, a víz fantasztikus! Nekünk ez az egymás szájában való strandolás nagyon nem jön be.  Még a Drobni Pijesak strandon voltunk csak ott is sokan voltak, de amúgy gyönyörű! Tavaly voltunk a Mogrenen (sokan vannak), voltunk a Slovenska beachen is, azt inkább hagyjuk, szerintem nem szép, de rengeteg ember van ott is.

Ploce, Trsteno beach-et tavaly szintén csak megnéztük, mert ott is tömeg volt.  De azok is szuper jól néztek ki!

Tavaly megnéztük Kotort és Sveti Stefant ezek mind szerintem „alap” tételek.

Idén felmentünk a Lovcen-re Cetinje felől. Nem volt olyan vészes a szerpentin, nagyon tetszett megérte felmenni.

Egyik nap pedig a Skadari tóhoz mentünk. Itt be lehetett fizetni motorcsónakos utakra.  (1 óra volt) Innen Ulcinjig lementünk, hogy megnézzük milyen a homokos strand. Nem tetszett megmondom őszintén. A Jaz Beach annyival szebb, a víz, a környezet minden! De mindegy legalább ezt is láttuk.

A többi nap strandolunk, mert szerencsére nagyon jó idő volt.

Hazafelé Trebinje felé indultunk el, a határon a Montenegróba belépő sor nagyon hosszú volt. (hétfő)

A kilépés gyorsan ment. Ja és a zöld kártyát kérték!!! Hazafelé Szarajevóban álltunk meg, ahol megnéztük a várost, ami nagyon szép és aludtunk is egyet. Másnap mentünk haza.

Az árak szerintem nem olyan vészesek, nem mondanám egyáltalán drága helynek. Persze lehet nagyon drágán is enni, de lehet olcsón is. Pl. egyszer a Restauran Lim-ben ettünk, ez a tripadvisor-i vélemények alapján a negyedik legjobb étterem itt 30 euró volt a vacsora. (két korsó sör, üdítő, tenger gyümölcsei spagetti, valamilyen töltött steak hús.) És a parton van ez az étterem. Nagyon finomat ettünk!  De hambi, pizza szelet, gyorskaják már 2-3 euró körül vannak. A pékségben 0,80 cent körül kezdődnek a péksütik, de hatalmasak és annyira finomak voltak!! A Burek 1,20 volt, Bar-ban 1 euró! De ez is akkora, hogy nem bírtam megenni! Összességében minden nagyon szuper volt, jól éreztük magunkat! 

Röviden ennyi, ha valami kérdés van, írjatok!! Jó nyaralást mindenkinek! 

NAND708 Creative Commons License 2017.08.02 -1 0 33972

Sziasztok, megpróbálok olyat kérdezni, ami még nem volt... :-)

Kotor környékén hol lehet előhűtött/tisztított halat venni? 

Budva és Kotor között van egy HDL 365, ott esetleg? Vagy minden nagyobb boltban van?

Bosanac Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33971

Szuper ez a http://cenoteka.rs/ - köszönjük :-)

Előzmény: www.bunjevac.hu (33968)
ferenczjudit Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33970

Kedves mindenki!

Épp látom, hogy a meteoalarm erdőtűz-veszélyt jelez Montenegróban. Mit tudtok erről? Mi szombaton indulnánk...

FRANKYE Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33969

Onnan gondoltam, hogy kotori árak - lehet rosszul- hogy az email címben szerepel Kotor

Előzmény: Bosanac (33956)
www.bunjevac.hu Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33968

Ahhoz képest, hogy saját gyártmányuk, persze hogy drága.

Vajdaságban olcsóbb.

Itt most Niksicko esetében nem PET-palackos verzió látható, de beszédesek az árak.

Előzmény: merkurusz (33951)
FRANKYE Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33967

Nekünk 6 eurót vontak le a horvát autópályára. Akkor átráztak, mindegy legközelebb kikerülöm. :) 

Előzmény: pa445 (33959)
lisy Creative Commons License 2017.08.02 0 1 33966
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 33965

Én egy egyszerű falusi gyerek vagyok, ezért sokszor nem értem és picit beleszédülök amikor olyanokat irsz:

"ha valaki nem haragszik magára és úgy költi a pénzét, hogy jól jöjjön ki..., akkor, jól lehet itt élni"...

"nem kell az első boltban az adott áron rárontani a hiányzó árúra"

Szeretem amikor egyértelműen fogalmazol:

1., "Az otthoni PIACI zöldség-gyümölcsárak is jóval kedvezőbbek az itteninek"

Értem! Tehát paradicsomot, paprikát, dinnyét, barackot vinni kell Magyarországról!

2., "húsáruk viszont, .... itt jobbak... "

Értem! Akkor hússal nem bajlódok!

Írom az árakat, hogy mielőbb elkészülhessen az adatbázis!

Előzmény: lajoska69 (33954)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33964

A boltokban van elteres. Sokszor ezt ugy oldkak meg, nem ugyanaz a gyarto termeket teszi be egyik vagy masik helyen, illetve finomhangolnak a lokáció szerint. 

...és szezonban, majdnem minden drágább picivel.

Előzmény: Bosanac (33956)
szervezkedő Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33963

Egy biztos! Fázni nem fogtok! Nagyon nem!

Jó utat!

:-)

Előzmény: Blaci78 (33960)
halacs Creative Commons License 2017.08.02 0 2 33962

Amikor először mentünk el Ulcinjba, busszal érkeztünk Herceg Noviból, és valahogy lekeveredtünk a Velika Plazára. Hűvös volt, fújt a szél, keverte a homokot, egy lelket sem láttunk azon az emberen kívül, aki épp egy hűtőszekrényt szuszakolt a kocsijába. Kísérteties látványt képzelj, mint a filmekben...

Aztán valahogy visszajutottunk az útra, taxi a belvárosba, hamar lett olcsó szállás a városi strand mellett, a kilátás pazar, az idő megjavult, és a kezdeti rossz érzések hamar elszálltak. Ulcinj nagyon más, mint Herceg Novi, de nagyon is szerethető, oda is bármikor szívesen megyünk, ha úgy adódik. :-) A tengerpart egészen elképesztő, rengeteg különböző strand, szebbnél szebbek.
Menjetek végig egyszer a Velika plazától a városi strandig. Csak pár kilométer, de gyönyörű út, igaz, elég elhagyatott, néhol nem is könnyű terep. De megéri a fáradságot. :-)

Előzmény: Beus199 (33939)
NilsHolgersson Creative Commons License 2017.08.02 0 0 33961

Bosznián keresztül.Trebinjéből Herceg Novi.

Előzmény: szeximaxi (33957)
Blaci78 Creative Commons License 2017.08.02 0 2 33960

Szia!Ulcinj fantasztikus ne hidj a fac.... hülyek ek gyakran olyanok mondanak vèlemènyt akik soha nem voltak ott!  Ma induluk MNEbe!😍

Előzmény: Beus199 (33939)
pa445 Creative Commons License 2017.08.01 0 1 33959

Mi most szombaton jöttünk haza és 16 óra alatt értünk Pestre reggel 10-es indulással elég kényelmesen :), (megálltunk Focaban enni egy jót, valamint Sarajevoban kávézni és kicsit vásárolni).

Stjepan Poljénél kb. 1,5 órát vártunk, hogy kiléphessünk MNE-ből, de számítottunk rá, úgyhogy a határ előtt kb. 1 km-re jobbra található út melletti forrásnál meg is töltöttük hideg vízzel az 5 literes kannánkat.

Sarajevoban kicsit ocsóbb a benzin ott 1,76 KM volt mind az INA mind a Gazprom kútnál, a bankom 156 Ft.ét váltotta a KM-et. A horvát autópálya kártyával fizetve csak 1382 Ft volt (33 HRK). Nem bántuk meg, hogy erre jöttünk.

Előzmény: FRANKYE (33953)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33958
szeximaxi Creative Commons License 2017.08.01 -3 1 33957

Szép estét!

Nyugat-Magyarországról indulva Herceg Noviba melyik útvonalat javasolják tapasztaltabb utazók?

Érdemes Horvátországon keresztül? Vagy Bosznián keresztül is lehet gyorsan hatékonyan haladni? 

Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33956

Nem tudom, hogy a linkelt árak kotoriak-e vagy sem, mindenesetre inkább azok lehetnek, mintsem hogy nem.
(És egyébként igen, tudtommal Kotor az egyik legdrágább hely CG-ban.)

És mivel vélhetően jellemzően átlagárakat ír az oldal, nyilván egy "városi" diszkontban meg lehet oldani ennél olcsóbban, a szokásos akciók esetén meg akár jóval olcsóbban is a bevásárlást. 

Csak hát mondjuk ezekhez az olcsóbb árakhoz kell az a diszkont is...

Bizonyára több ilyen is van - nem vagyok friss képben, de pl.

Voli:  http://volivasvoli.com/prodajna-mreza/maloprodaja/ 
Idea: http://www.idea.co.me/Katalozi

(Nem tudom, hogy ezek üzletei egyedi, vagy fix lánc-árakkal dolgoznak.)

Amúgy főleg a szolgáltatási (vendéglátás, szállás) árakra jellemző, hogy ahogy megyünk Albánia felé, átlagosan annál olcsóbb lesz minden.

PS: Kotor belvárosában a legolcsóbb kocsma az a helyi háborús veteránok klubja, ahol 1.75EUR volt egy 0,5l Niksicko Pivo - sőt még a fröccsöt is ismerték és mérték. :-) 

Előzmény: FRANKYE (33946)
Bosanac Creative Commons License 2017.08.01 0 0 33955
lajoska69 Creative Commons License 2017.08.01 -2 2 33954

"Bosanac33941" árajánlata reális....  Valóban ezek az árak itt.... ha hozzáteszem, hogy a magyarkanizsai és szabadkai piaci árak ennek töredéke, akkor tényleg érdemes, még a nyers húst is "cuccolni" otthonról, ahogy "lajoska" teszi....Soha nem rejtegettem a csomagtartóban semmit, hiszen egy nagy méretű autóhűtőbe minden elfér, ha valakit érdekel mi van benne megnézi... ez még az elmúlt 7 évben soha nem történt meg.... (tudom, ami megtörténhet, az egyszer meg is történik) 7:1-hez , vagy jövőre 8:1-hez nem rossz sansz.... Az otthoni PIACI zöldség-gyümölcsárak is jóval kedvezőbbek az itteninek (nem TESCO).... A húsáruk viszont, főleg egy akció során itt jobbak... ki kell figyelni és ki kell fogni.... A héten vettem borjú-bordát a "Lakovic-nál" hihetetlen áron 3,49-ért, előtte, egy másik boltban 4,49-ért.... báránybordát 3,39-ért... A sertés darált húst is vettem már 2,99-ért a Voliban, de jobbára 3,39 az átlagár.... A kenyér és pékárú is lehet jobb, főleg a minőség miatt.... Itt sokkal jobb minőségű még a nagyüzemi is mint otthon...., a kis pékségekről nem is beszélve.... Szóval, ha valaki nem haragszik magára és úgy költi a pénzét, hogy jól jöjjön ki..., akkor, jól lehet itt élni ez a pár hetet, vagy többet is.... Ha van egy otthonról hozott tartalék, akkor nem kell az első boltban az adott áron rárontani a hiányzó árúra, hanem, csak akkor vásárolni, amikor éppen akció van, és később felhasználni.... Otthon is így élek....., sohasem azért megyek boltba, mert elfogyott valami, hanem, ha van valami kedvező árú, ami nem kell azonnal, azt megveszem, vagy tartalékot képezek.... Egy többhetes "nyaralás" során is így élek.... Lehet egy hetet eltölteni "hedonban", de mennyivel jobb takarékosan több hetet itt lenni.... Míg ezen soraimat írom, készül a fügelekvár....  mai adag...., mert már az előző napokban is készült egy pár üveggel... Folyamatosan érik a füge, így csak az éppen aktuálist tudjuk kifőzni... Most még barna cukorral ért egy fél napot, majd ezután került a főzőlábasba... Az eddig elkészültek nagyon finomak! Gyertek Montenegróba fügelekvárt főzni, ez is belefér a nyaralásba, hiszen az esti borozás közben vígan rotyoghat a lekvár.... Remélem a vámoknál nem lesz gond a fügelekvár szállítmány "becsempészése"....

Előzmény: szervezkedő (33945)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!