Keresés

Részletes keresés

Mollly Creative Commons License 2003.12.16 0 0 304
No igen, tarokkozó család, de megrögött huhisták. :((( Még az illusztráltra sem tudom rávenni őket, csak a Paskievics-et nyomjuk.
Előzmény: marczy__ (301)
Mollly Creative Commons License 2003.12.16 0 0 303
Hát, még mindig nem vagyok eligazítva, mármint a Horánszky Centert illetően. :( Most kapcsolok! Utolsó klubnap?? -án már senki sem tarokkozik széles nagy Desperados Pub-ban??
Előzmény: Dr.W.Gy. (299)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2003.12.16 0 0 302
Hát igen, azt hiszem a légkör okozza, emlékezz, az első győri verseny idején két nap alatt volt vagy 40 trófea, tehát nem személyfüggő. Persze ettől még hatalmasságosan nagy játékosok is vagyunk!
Holnap teszteljük az újoncunkat, akit tanítgatok, fejlődőképes csákó, Kentaurt már tud bukni :-)
Tarokkélet van már?
Előzmény: dream tharokker (300)
marczy__ Creative Commons License 2003.12.16 0 0 301
Akkor jöjjön el a család, legalább újabb tagokkal bővül a klub.

Radulovics nevét (szegény Boki tényleg olyan, mint egy egyszemélyes partizánhadosztály, szinte akkor lő gólt, amikor akar...) egyébként CIRILIZÁLTAN kéne igazából írni, csak hát itt sub Linuce ez gázos, de Winfos alatt sincs felrakva erre a gépre a ruszki billentyűzet, a szerb meg pláne nem. A fekete hölgyet meg Nodjialem Myarónak hívják, ha jól tévedek. De a franciáknál nem ritka a füstölt hús. Martinique-ben elég belőle, meg Guyanában. Tehát bőven van színes bőrű emberk, aki született francia, csak hát pl. martinique-i.

Linux alatt meg képtelen vagyok behozni a ty és cs közötti hangértékű szerb hang betűjelét.

Előzmény: Mollly (298)
dream tharokker Creative Commons License 2003.12.16 0 0 300
Be kell látnunk: Győrnek varázsereje van!
Nyomtuk mi is a Horánszkyban a hármas royal partikat (félóra volt egy 12 leosztásos...), az összetétel is jó volt: Görény és a Bromberg - és e g y e t l e n e g y trófea nem volt.
Gyuri! Mi a fene van Győrben?
Kisugárzás??? Royal-légköri-trófeafény???
Trofea-magneticus, ami vonzza a nagy kombinációkat?
Vagy egyszerűen ilyen jók vagytok...:(
??
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2003.12.16 0 0 299
A Horánszky center a főnök magánrezidenciája az elnöki tarokkstadionnal (ami egy zöld asztal). :-)

Mi is szoktunk kártyázni karácsonykor, mert mást nem lehet csinálni, 25-én általában tarokkozás, 26-án meg King parti(k).

Előzmény: Mollly (297)
Mollly Creative Commons License 2003.12.16 0 0 298
Jó, ne fogalmazzunk így ,akkor mondjuk azt, kiengedték a meccset a kezükből, azt hivén, hogy az már meg van nyerve, aztán persze, nem tudták újra fölvenni a tempót. Nagyon bírtam egyébként, hogy a magyar csapat húzó embere Bojana Radulovics (remélem, jól írtam), a franciáké meg egyértelműen egy fekete hölgy volt.
Marczy, én megértelek, de engem a családom darabokra szedne, ha 25-26-án közölném, hogy akkor én most családlátogatás helyett inkább tarokkozni megyek.
Előzmény: marczy__ (293)
Mollly Creative Commons License 2003.12.16 0 0 297
Merre van ez a Horánszky-Center?
Előzmény: dream tharokker (294)
Mollly Creative Commons License 2003.12.16 0 0 296
Nagyon szeretnék menni, de eléggé lerobbantam az utóbbi pár napban, és nem szeretnélek megfertőzni benneteket, bár ez az "utolsó klubnap" elég nagy motiváció. Ha 25-től szilveszterig nonstop tarokk megy, akkor 25-26-án kívül is jut elég játék nap.:))
Előzmény: dream tharokker (295)
dream tharokker Creative Commons License 2003.12.16 0 0 295
Legfrissebb:
VP gurul a körúton, hozza a jlapokat:
kupadöntőbe jutott A Malom!
(Malom - Őrmező volt, Betlehem kellett a tjutáshoz.)
Az egyik ágon tehát ÖMalom - a másikon holnap játsszák (ha igaz) a Shegy - Kispestet a döntőbe jutásért.
Gyertek holnap, az utsó psti klubnap lesz ebben az évben!!!
dream tharokker Creative Commons License 2003.12.15 0 0 294
Ki újonc, még nem tudná:
évtizedes hagyomány: karácsony (25-től is, Mollly!) és szilvi közt Horánszky Centerben nonstop zsuga!!!!!!!!!!!!!
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 293
Hogy elbízták magukat, azt azért így nem mondanám. Egyszerűen kapkodni kezdtek, számomra teljesen érthetetlen módon.

Egyébként meg valahogy nem kenyerem december 23-án KIBASZOTT nagy tömegben buszozni meg vonatozni, pláne nem 6-7-8 órákat Seggedínből Sábbászhelyre. Aztán szépen ott hagyok két-három (!) rongyot a Magyar Álomvasutak (úgy is mint Ungarische Scheißeisenbahnen AG) vagy a Faszi Folán kasszájában. Vajon megéri? Épp elég lesz Pestre menni, úgy csak maximum a felét hagyom ott. 25-én már más a helyzet, mert alig van olyan faszfej, mint én, aki képes a tarokk miatt Pöcstre fölbumlizni.

Mollly Creative Commons License 2003.12.15 0 0 292
Jó, jó, akkor neked nem esik ki. (Nekem igen) Nem az a baj, hogy a lányok nem jobbak a franciáknál, hanem az, hogy elbízták magukat a végén, és elengedték a meccset.
Előzmény: marczy__ (291)
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 291
A csigazabálóknak meg legyen meg a karácsonyuk, tombolják ki magukat, mert az olimpián meg ŐKET fogjuk agyonverni, ahogy most a dánokat meg az ukránokat.

Én még láttam azt a meccset, amikor a még juniorkorú Farkas Ági az Építők KC színeiben kihagyta a kulcsfontosságú hetest a büntetőpárbajban, a bajnoki döntőben. Azóta már nemcsak a magyar bajnokságot nyerte meg.

Remélem, a Görbe is túl fogja tenni magát ezen, és akkor az olimpián már akkor se fognak minket megállítani, ha kilenc játékos van a pályán az ellenféltől.

marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 290
Lófaszt esik ki, szarom le a karácsonyt...
Mondtam, hogy szeretném, ha előrehoznánk.

Három éven keresztül DECEMBER 25-én rohantam föl Pestre. TAROKKOZNI.
23-án vizsga, utána nem akarok 8 (Sábbászhely) + 4 (Pest) órát utazni, csak hármat, PESTIG.

Mollly Creative Commons License 2003.12.15 0 0 289
Én, csak szóljatok, hogy mikor, hol. A 25-26 kiesik, gondolom nálatok is, de utána bármikor.
Előzmény: marczy__ (282)
Mollly Creative Commons License 2003.12.15 0 0 288
Ennél azért lehetünk bizakodóbbak.
(Ha most nem kapott Mocsai szívrohamot, akkor semmitől.)
Előzmény: marczy__ (282)
Mollly Creative Commons License 2003.12.15 0 0 287
Ami a kézilabdát illeti: megérdemeltük a vereséget, mert elbíztuk magunkat, és a franciák megérdemelték a győzelmet (pedig rohadtul utálom őket:(), mert ők kitartottak. Foci: Fábry mondta erre, hogy a futball csarnokokat le kellene fedni, és plazát létesíteni bennük, vagy feltölteni őket vízzel, és odaereszteni a vízilabdásokat, akkor talán némi pénz vissza is jönne a beleinvesztáltból.
Előzmény: dream tharokker (280)
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 286
Amúgy fater volt Moszkvában, és speciel kézilabdaedző.
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 285
Szerintem érdemes, mert nem mostanában lesz még1x ilyen közel olimpia.
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2003.12.15 0 0 284
Pfű, azt még nem tudom, nincs kizárva, de most éppen nem vagyok hangulatban...majd tavasszal elgondolkozom rajta.
Előzmény: marczy__ (283)
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 283
Ja, Gyuri, Athénba mész?
marczy__ Creative Commons License 2003.12.15 0 0 282
Zolikám, Sydney-ben is ezt mondtad, amikor néhány esélyes bakizott, hogy "jó ha öt aranyat nyerünk ezen a qrva olimpián..." Azért a 8 csak összejött.

Más kérdés, hogy az én számolgatásomban benne volt két "alapember", akik, hááááát....
Az egyik a Csollány volt, a másik a Likerecz Gyöngyi. Ez utóbbiról annyit hoztak nyilvánosságra(!!!), hogy a csuklója ment szarrá.

Számold bele azt is, hogy Moszkva óta először KÉT kézicsapatunk megy az olimpiára. A fiúknál, ha mindenki felépül, meglepetést szimatolok (azért az arany túlzás lenne, de...). Ha a Sterbik Árpi nálunk játszana, azt a csapatot nem lehetne megverni!
Aztán ott a vízilabda, a csajok is relatíve könnyű csoportba kerültek, szerintem kijutnak.

Nos, kik mennének karácsonykor vagy utána tarni??? Nem volt véletlen, hogy 30-ára nem raktam vizsgát, pedig megtehettem volna!

Dr.W.Gy. Creative Commons License 2003.12.15 0 0 281
Borzalom volt. Még most sem hevertem ki, ma nem is megyek kártyázni, mert nincs kedvem. Elképesztő balkáni viszonyok a jegyekkel, helyekkel, aztán a rendőrök elvitték az autót (450 kuna bünti) pedig kint volt a mozgáskorlátozott igazolvány, az autópályán egy nyitott fizetőkapu, fél ötre értünk haza, és nem vagyok rózsás hangulatomban. Utoljára az elvesztett szkopjei BL-döntő után volt ilyen nyűgös hangulatom. Persze az élet megy tovább, de kell pár nap míg magamhoz térek ebből.
dream tharokker Creative Commons License 2003.12.15 0 0 280
...ahol pénz van (foci, kosár, bridzs, golf, autó stb.) ott sehol se vagyunk, ahol meg jók vagyunk, (öttusa, vívás...) senkit nem érdekel...
Mindenki baszkurálja a magyar focit (se eredmény, se néző) pedig ez már rég kőkemény üzlet:
pl. az Abramovics a Chelsea helyett a Vasasba szeretett volna bele, elég lett volna, ha megveszi a Realból a kidobandó Figót meg a Rault, az első edzésen (!!) kint lenne húszezer ember...
Micsoda csatársor lenne:
Figo, Hámori, Raul...
Ja, és megnyernénk a bajnokságot is, még a kurvaszar Ronaldinhot is leigazolva mennénk egy-két kört a BL-ben is... stb.
Lenne néző, lenne eredmény.
Ennyit, miért rossz a magyar foci.
Mert szegény, ilyen egyszerű.
Off.
dream tharokker Creative Commons License 2003.12.15 0 0 279
Folytatva az offot: szerintem minden idők legnagyobb égése lesz az athéni olimpia... Csak Kovács Katiban bízok, a többiek... hát...
marczy__ Creative Commons License 2003.12.14 0 0 278
picit off

Zoli utálja a kézilabdát, de szegény Wersényi Gyuri... Azért a tarokkasztalnál remélhetőleg vigasztalódik majd.
Hát remélhetőleg az olimpiát nem kúrjuk el Athénban. Harmadszorra csak össze kell jönnie. Gyuri, tervezitek az athéni utat?

Az olimpián várható aranyérmekről talán annyit, hogy a számolgatásnál "kajak-kenu: 4" után nálam most a csapatsportok következnek!

Nálunk kőkeményen szóba került az is, hogy mivel 23-án vizsgázom, a karácsonyt előrehozzuk, és a vizsga után Szegedről Pestre mennék --- TAROKKOZNI!

Mollly Creative Commons License 2003.12.10 0 0 277
Ne félj, amíg engem látsz.:) Jó játék ez a hármas royal, nagyon tetszik nekem, kár, hogy a fáradtságtól majdnem lefejeltem az asztalt, sikerült úgy feldoppingolni magam, hogy most meg nem tudok aludni. :((
Előzmény: marczy__ (276)
marczy__ Creative Commons License 2003.12.08 0 0 276
megint megmurdelt a topic?
Theking Creative Commons License 2003.12.04 0 0 275
Hárman játszák :).

Az osztó (támadó elfogó) kiosztja a lapokat, úgy mintha a balján ülne a védő indító, teljesen a royal szabályok szerint.

A védő megnézi mindkét lapot, meggyőződik, hogy van-e 3 tarokk.

A védő elfogó a saját lapjait zártan kezeli a parti végéig.

Csak a támadók licitálnak, csak ők érhetnek el pontot.
A támadóknak mindig 60, a védőnek pedig 80 a consija.
A licitálás befejezése után a védő a védő indító lapját kiteríti, abból is ő játszik. (t.k. a védő tölti be mindkét védő szerepét)

A leosztás lejátszása után a szerepek eggyel jobbra tolodnak. Igy 3 leosztásban mindenki 2-szer támad és egyszer védekezik.
Minden Trófea megjátszható!!!!

Jó játékot!

Előzmény: Mollly (274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!