Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.25 0 0 706
Szia,

azért a portya sem olyan sima, hogy csak úgy beleülsz aztán hadd szóljon!
Szerintem megérné elmenni valahova az alap fogásokat oktatótól megtanulni és aztán már lehet autodidakta képezni magadat.

Belekerül a portya is vagy 70-80 ezerbe (ráadásul nettó, ha jól emlékszem), nem mindegy, hogy tudsz-e vele menni.

Túra kajak az más, elég stabil, azzal azért elég nehéz borulni.
Előzmény: goldfish07 (701)
goldfish07 Creative Commons License 2010.04.23 0 0 705
Köszi a választ, majd még gondolkodom mi legyen.
Előzmény: szőrmók (704)
szőrmók Creative Commons License 2010.04.22 0 0 704
Dunán a 4,50-5.20 ig .Ugyan az nem Jó pl a PRábára vagy az Ipolyra Ott rövidebb kell.Pl a vadvizi slalomkajakok is rövidek és kormány nélküliek.Ugye ott letörhet akorm.lapát.Viszont a rövid kajak könnyen fordul. Ezeket viszont én annyira nem ismerem ,vadvizre nem járok. wihtewater.hu  esetleg ott kérdezd.
Előzmény: goldfish07 (703)
goldfish07 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 703
Köszi a gyors választ. Viszont akkor mi az ideális hossz szélesség adat? kb.
Előzőleg írtad hogy vadvízre bizonyos fokig nem rossz. Azért mert ott visz a víz?
Előzmény: szőrmók (702)
szőrmók Creative Commons License 2010.04.22 0 0 702
Ha csak egy helyben akarsz kajakozni akkor igen.A polo kajak nem jó csak polózni .Nincs kormánya és rövid .Ugy megy a vizen mint az a bizonyos ökörhugyozás. Kétségkivül fennmarad a vizen ,haladni is lehet vele de csak épp hogy. Neked egy un .portya kajak kell. Ez hosszban kb K1 versenykajaknyi de vagy 15 cm el szélesebb ,és csak kicsit lassabb annál.A + szélesség miatt viszont stabil. Kormányos .Vizesüveg ,papucs dzseki belefér. Én ezt ajánlanám.Most szombaton lesz kajaktesztnap ,ahova sok magyar gyártó és kereskedő elhozza a motyóját. Kenesén. Bővebb info : tengerikajakinfo .hu  vagy a tengeri kajak topicon kérdezz rá . Üdv : szőrmók ( nekem tengerim van egy 4.30m hosszu kormányos .Muszály volt ezt vennem mert 120 kilo vagyok és másba nem férek bele .Ez is egy szempont a kajakválasztásnál !)
Előzmény: goldfish07 (701)
goldfish07 Creative Commons License 2010.04.22 0 0 701
Hello. Tanulni tavon fogok, de a dunán is és tavon is lesz használva. Csomag az nem kell, napi 1-2 óra használatra gondolok. inkább kényelmes tempóban mint gyorsan. Az nem baj ha nem túl borulékony, de nem is sit on top. A polo kajakot lehet folyóvizen használni? Nekem az tűnik a legszimpatikusabbnak. Erről tudnál valamit írni? Köszi a segítséget. Üdv.
Előzmény: szőrmók (700)
szőrmók Creative Commons License 2010.04.22 0 0 700
Nagyon szivesen ,csak a következőt kellene tudni : Hol akarsz kajakozni ?Folyó tó tenger? akarsz -e cuccot vinni ? Gyorsan  vagy ráérősen, Esetleg külföldön vadvizen? A kajakpólót medencében csinálják ,de akajak bizonyos fokig jó vadvizre is. Mennyi időt akarsz a kajakban tölteni ? Mondjuk a napi 1 óra ,vagy egy párnapos hétvégi kajakozás .Ehhez mind-mind más kajak kell . És a lényeg ? mennyit szánsz rá ?Ezt mind kellene tudnom ,hogy tanácsot tudjak adni.
Előzmény: goldfish07 (699)
goldfish07 Creative Commons License 2010.04.21 0 0 699
Sziasztok.
Meg tudjátok mondani mi a különbség az egyes kajakfajták között?
Pl: túra, vadvízi, polo?
A stabilitásra, fordulékonyság, + egyéb jellemzőkre gondolok.
Teljesen kezdő vagyok. Most gondolkozok egy vásárláson.
Előre is köszi.
Monca Creative Commons License 2010.04.17 0 0 698
Köszi!
Előzmény: szőrmók (697)
szőrmók Creative Commons License 2010.04.16 0 0 697
Lehet kormány nélkül kajakozni,de kormánnyal sokkal könnyebb.Tegyél rá.
Előzmény: Monca (696)
Monca Creative Commons License 2010.04.15 0 0 696

Sziasztok Hozzáértők!

Ha jártok erre, valaki fel tudna világosítani, hogy egyszemélyes túrakajak esetében (gyakorlott hobbikajakozónak keressük) a kormánylapát mennyire szükséges tartozék? 

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol, én sajnos semennyire nem értek hozzá (ez gondolom a málé kérdésből is kiderült) és elég ellentmondásos infokat kapok, persze nekem azt mond egy eladó, amit akar.

slide73 Creative Commons License 2010.04.13 0 0 695
Sziasztok,

idén is lesz BM50, augusztus 28-29. Pár változtatással készültünk idén.

Egy helyszín a rajt és cél állomásnak ezzel s könnyítve szervezők és versenyzők dolgát
2 naposra hírdetett verseny ha szombaton esetleg fújna, mert az elmúlt két évben fújt :)
pénzdíj a leggyorsabb kajakosnak és az abszolút elsőnek, mely remélem minéll több profi versenyzőt csábít el hozzánk.
átevezés a Balatonon két különböző helyszínen: Révfülöp-Boglár, Szántód-Tihany, ebből gondolom már megvan az útvonal is ha a rajt és cél Udvariban lesz

Természetesen a jól bevált táv /50km/ marad és a fő díjakat és egyéb tárgynyereményeket továbbra is sorsolunk a beérkezett versenyzők közt. Marad a buli is, bár ennek jelentősége csökken ha vasárnap indulunk. Marad a csoportos kedvezmény is és nem emelkedtek a nevezési árak.

A rajt időpontja fél órával tolódik 9.30-ra, de minden egyéb információ lassan megtekinthető a verseny hivatalos weboldalán a seakayaking.hu oldalon.

Jó evezést,
üdv
tamas75 Creative Commons License 2010.04.10 0 0 694

Sziasztok !

 

Ajánlom figyelmetekbe az alábbi (témába vágó) cikket:

http://olimpiak.blog.hu/2010/04/10/mi_van_vele_birgit_fischer

NánD88 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 693
Még 1 kép
NánD88 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 692
NánD88 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 691
Képek a lapátokról!
NánD88 Creative Commons License 2010.04.04 0 0 690
2010-es kenu lapátok eladóak. 150-140 cm-esek! Toll hossz 50cm. Szélességeik 16 ill.17 cm. Áruk 13 000/ darab. Érdeklődni 0630/648-1775 vagy emailben--> panirnandi@gmail.com

Képek emailben!
ritkaaukcio Creative Commons License 2010.02.26 0 0 689
Figyelem!

Egy jótékonysági aukciót ajánlanék, a kajak kenu szerelmeseinek figyelmébe!
http://sites.google.com/site/ritkaszepsegek/aukcio-15-1
Lovasberény, szálljon ki! Creative Commons License 2010.01.23 0 0 688
lehet h engem érdekel.

mennyit lehet alkudni? hol tartod? megnézni lehetik-e? :)
Előzmény: Gabor26 (686)
Lovasberény, szálljon ki! Creative Commons License 2010.01.23 0 0 687
Sziasztok!

Nagyon jó állapotú eladó csepeli K-1-e nincs valakinek?
Gabor26 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 686

Sziasztok.

 

Eladó egy Pörnyeszi K1-es kajak.

 

a kajak méretei:


5,2 méter hosszú
beülő: 40 cm széles
80 kg -tól 115 kg-ig

 

Ár: 79.990 Ft

 

Érdeklődni: 06 1 788 40 94 (hétköznap 10:00 - 18:00 között)

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.24 0 0 685

Jó estét!

MK 1-es kajakomat eladnám vagy 3-4 személyes kenura elcserélném.

PePro Creative Commons License 2009.09.15 0 0 684
Sziasztok!

Meg tudja valaki mondani hol tudnék szerezni pc7-est (fa)?
Gyártanak-e még valahol, vagy esetleg használtat

Köszi
kotoc Creative Commons License 2009.08.25 0 0 683
Remélem, nem késő még. A P65 Nemo és a K1 kapcsolata leginkább a Trabant 601 Limousine és az F1 Ferrari viszonyára hasonlít. Ha az a cél, hogy keringhessen körülötted valaki, mint a cápa, akkor rendben. Ha bármelyikőtök kísérni szeretné a másikat, felejtsd el.
Előzmény: LeMoLeMo (571)
Omega12 Creative Commons License 2009.08.20 0 0 682

Minden edző tanítvány kapcsolat egyszer a holtpontra kerül, Kati is így volt Fábiánnéval. Váltania kellett Csipes adott új motivációt Katinak. Ettől Kati néni nem lesz semmivel sem rosszabb, mint előtte volt, csak  33 évesen az ember lehet már más bánásmódot és más edzést igényel, mint huszonéves korában. 

 

zsuzsa Creative Commons License 2009.08.19 0 0 681

Most ezen a világbajnokságon letett az asztalra egy marék aranyérmet .... lassan másfél éve, hogy Fábiánné nem edzi ezt a négy versenyzőt. Illetve az sokkal érdekesebb a történetben, hogyha más edző is kap lehetőséget, forrást, támogatást, akkor ő is képes sikerekre. Ahogy pl Simon is az volt, csak hála Fábiánnénak a briteket edzi.

Előzmény: oimuka (680)
oimuka Creative Commons License 2009.08.19 0 0 680
Na szoval,hat az idezett cikk nalam kiverte a biztositekot.Valoban nem szep a sardobalas,CSipessel egyaltalan nem ertek egyet.O kapott egy "gyemantot" Kovacs KAti szemelyeben,talan picit csiszolgatta,de a gyement meg sem az o erdeme,hanem a KAti nenie.VAgy mar mindenki elfelejtette a 2006-os szegedi vilagbajnoksagot?Akkor Kati neni iranyitasaval a lanyok az osszes noi szamot megnyertek(szam szerint 9 arany),ilyen addig sosem fordult elo es batorkodom megjegyezni,hogy belathato idon belul nem is fog.KAti neni egy maximalista volt...hogy milyen modszerekkel erte el,az szerintem mellekes.Ha azt mondom,hogy Nadia Comaneci,a vilagon mindenkinek a roman tornaszcsillag jut eszebe,aki tokeletes tornagyakorlataival elkapraztatta vilagot.ES senki sem veti az edzoje(Karolyi BEla) szemere ,hogy milyen spartai modszerekkel teremtette meg a roman tornasziskolat,ami azota is ott van a vilag elvonalaban.UGyancsak Darnyi Tamas hallatan sem Szechy TAmas vasszigora jut eszunkbe,hanem azok a csodalatos olimpiak,ahol o indult,ott garantalt volt az aranyerem.
NO, de zarojel bezarva.Mai napig emlekszem KAti neni konnyekkel kuzdo arcara,miutan a sikeres szegedi vilagtbajnoksag utan,valamelyik interjuban emlitette,hogy van egy titkos alma,vagyis a pekingi olimpian mindharom noi szamot megnyerni.HA o maradt volna a lanyok edzoje,sikerul is neki.Emlekszem,mennyi kritikat kapott,hogy az atheni olimpian,miert Natasa indul egyesben,es nem KAti.MEgnyerte NAtasa?MEg.KAti megnyerte Pekingben?NEm.KInek volt igaza,KAti neninek.Ilyen egyszeru.
Egyelore azt tudom mondani,hogy amikor Csipes Ferenc is annyit letesz az asztalra,mint Kati neni,talan megszolalhat,addig nem.
Feyd-Rautha Creative Commons License 2009.08.19 0 0 679

Valahogy nem szeretem a sárdobálást, bármelyik félről legyen is szó. Az, meg, hogy Csipes mit gondol Fábiénné módszereiről egy dolog, de mikor az öreg boszorkány emberei hozták számolatlanul az aranyakat, akkor valahogy nem volt annyira borzasztó felkészítési technikája.

Előzmény: zsuzsa (678)
zsuzsa Creative Commons License 2009.08.19 0 0 678

Remélem Fábiánné nem olvassa az indexet, máskülöben infarktust fog kapni ettől a cikktől.....

 

http://sportgeza.hu/sport/2009/08/18/emberkent_kezelem_kovacsot_es_a_tobbieket/

 

Azt senki nem vitathatja, hogy szembe a többi magyar verseyzővel Csipes emberei birták az utolsó 50 métert is, de egyébként elég csúnyákat mond Fábiánnéról meg a módszereiről.

zsuzsa Creative Commons License 2009.08.18 0 0 677
Én csak kölyök meg serdülő versenyeken néztem eddig váltót és őszintén bevallom nem láttam át .... csodáltam, hogy a versenybirók átlátták, igaz folyton üvöltöztek, hogy te menj hátrébb te meg gyere előrébb. Ott egy kört kellett menni, 2 iráynba inditva és amikor a máisk vonalába ér, akkor az elindult, nem kellett hátbaverniük egymát. Viszont sose tudtam ki hol is tart, legfeljebb a végén tudtam, hogy na ő az első ( már az aki elsőnek abbahagyta az evezést ) amit valószinüleg az én nehéz felfogásom magyaráz.... úgyhogy részemről  maradok a sikvizi sprint és marathon számoknál meg a szlalomnál, azt még én is fel tudom fogni :-)
Előzmény: oimuka (674)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!