Keresés

Részletes keresés

Rolf242 Creative Commons License 2009.05.22 0 0 21360
ez a nagyongusztustalan hulladék voda nagyon kihúzta a gyufát
4 nappal a számlazárás előtt elértem a 6GB-ot, és azonnal lassítottak
( a világ végén használom, ahol nincs más elérés, és egy 5 métere USB kábel végén lóg a modem, akkor van -100dBm jelszint... )
1: ha nem megy, akkor NE hírdessenek interent szabadon csomagot ( 7 hónapja van meg, amint lejár az egy év, azonnal váltok, és soha többet voda )
2: takarodjanak, egyoldalúan változtatják az ASZF-et, ami minimum tisztességtelen üzleti magatartás.

Én perre fogok menni velük, most lett elegem ebből a szarházi brigádból.

Internet szabadon....persze...
abszurdisztánban mindent lehet, de csak nekik...gusztustalan!!!!!!!!!!!
bzsoli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 21359
Tesztelések.

Most fejeztem be, kiváncsi voltam az adatforgalomra.

Teszt1.
Asztali PC, ADSL, speedtest által mért sebesség 4,2 Mbit/s.
Egy órán keresztül neteztem, játszottam és egy másik böngészőben youtube-ról zenéket hallgattam, amikor véget ért valamelyik, azonnal új.
Eredmény: 5,8 MB fel és 233 MB le. Szumma: 239MB

Teszt2.
Asztali PC, ADSL, speedtest által mért sebesség 4,1 Mbit/s.
Egy órán keresztül net + youtube + torrent. Persze a böngészés be volt lassulva mint állat....
Eredmény: 109 MB fel és 553 MB le. Szumma: 662 MB

Ezek után még jobban nem értem az előzőekben leírt vodás dolgokat....

Előzmény: bzsoli (21358)
bzsoli Creative Commons License 2009.05.18 0 0 21358
VODAFONE 5GB MobilNet

Sziasztok.

Voda 5 GB internetem van, és kijött egy 83800 Ft-os számla adatforgalmi túllépés miatt. A számla időszaka: 2009.04.06-2009.05.06

Nagy nehezen hozzájutottam a részletes számlához, amiből kiderül hogy ennek nagy része, közel 44000 Ft egy nap (ápr.30) termése.
A részletes számlán - nem tudom látott-e már valaki ilyet mobilelőfizetéshez - rajta van a kapcsolódás időpontja, az adott kapcsolódás adatforgalma, valamint a fizetendő összeg. Na most 04.30-án nekem 7 db 880 710 kb -os kapcsolódás van, darabja 4305 Ft-ért. Van még két ilyen, az egyik 04. 12-én, és 2 db 05.02-án.

Kérdéseim:

Valaki küzdött-e már meg hasonló problémával, kapott-e valaki ekkora plusz adatforgalmi számlát?

Technikailag reálisnak tartjátok-e hogy ekkora adatforgalom (880 710 Kb) legyen egy 1-1,3 Mb/sec letöltési sebességű kapcsolaton 75-90 perc alatt ? (Ugyanis ekkora kapcsolódási időket regisztráltak az adott adatforgalomhoz)

Szerintetek vagyok-e olyan ügyes hogy hellyel-közzel egymásután 10 alkalommal is megcsináljam a 880 710 Kb forgalmat pontosan ?


Várom a véleményeket, észrevételeket !

U.i: most éppen tesztelek, az eredményt nemsokára jelzem itt.
Poohy Creative Commons License 2009.05.17 0 0 21357
A voda új "akció"-ja:
a korlátlan net 5/10 gigás limitje 5/6-ra módosult.

éljenek a vodások ! (kenyéren és vizen, no meg sz*rjanak sünt)
araffai Creative Commons License 2009.05.07 0 0 21356
Nálam a T-mobile-os Stick játszotta ezt. Állítsd visssza az oprendszeredet az első telepítés előtti állapotra. ezzel minden változást visszaállítasz, és telepítsd újra az eszközt. Nálam is csak ez segített.
Előzmény: losik (21355)
losik Creative Commons License 2009.04.29 0 0 21355

Sziasztok!

 

Tudna valaki segíteni! E220-as modemem van, és új gépem amire feltelpítettem a VMCL-t az elején semmi gond nem volt vele, aztán igazából nem tudom mi történt, lehet hogy állítgattam valamit, de most már amikor indítom nem lehet rákattintani a csatlakozásra. A menü rész működik, de nem lehet csatlakozni. Többször próbáltam az újratelepítést, de ugyanaz. Mi lehet a gond? előre is köszönöm!

Poohy Creative Commons License 2009.04.17 0 0 21354
na mégegyszer, mert kiszedte a backslasht a drága:

//Program Files/Vodafone/Vodafone Mobile Connect/Opco/21670 Hungary/21670.XML
Előzmény: vwaircult (21346)
Poohy Creative Commons License 2009.04.17 0 0 21353
Program FilesVodafoneVodafone Mobile ConnectOpco21670 Hungary21670.XML

keresd meg az <ApnSettings> részt

én itt állítottam át
Előzmény: vwaircult (21346)
Meister Creative Commons License 2009.04.16 0 0 21352
Ok, csak én 2 évig szoptam annó a Vodafone GPRS csomagjának használatával, és akármit el tudnék mondani az akkori ügyfélszolgálatról, de hogy pozitív dolgot nem, az biztos.
Előzmény: Gyap (21351)
Gyap Creative Commons License 2009.04.16 0 0 21351
Igen!

Ha emlékeim nem csalnak 1270...vonalasról is hívható..
Meister Creative Commons License 2009.04.15 0 0 21350
A vodafone ügyfélszolgálatról beszélsz?!
Előzmény: Gyap (21349)
Gyap Creative Commons License 2009.04.15 0 0 21349
Akkor marad az ügyfélszolgálat!!!

Hívd fel őket nekem eddig bármi gondom volt mindig segítettek... Mondhatni egyetlen pozitív dolog az egész történetben!!
Előzmény: vwaircult (21346)
vwaircult Creative Commons License 2009.04.15 0 0 21348
na pont ez a problemam,hogy ebben a verzioban ilyen nincs...
Előzmény: Gecmarek Dodó (21347)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.04.14 0 0 21347
VMC-beállítások-APN-egyéni beállítások-standardnet.vodafone.net-ok. Örül:-)
Előzmény: vwaircult (21346)
vwaircult Creative Commons License 2009.04.12 0 0 21346
Udv,
Gyors segitseg kene.
Vodafone Molbile Connect Lite
Version: 9.3.2.10072
Huawei

Nem talalom az apn beallitasokat es tudtommal ott kene beallitanom,hogy jobbak legyenek a kepek.
Segitsetek

koszi
Zabás Creative Commons License 2009.04.11 0 0 21345
Abban tudnátok segíteni, hogy mi lehet nálam a gond!
VMC 870-es modemem van a laptopban, ma valamiért elkezdett olyat csinálni, hogy a kék fény ég folyamatosan, de az oldalakat mégsem tölti be, adatforgalmam=0. Csak úgy javul meg, ha kihúzom a gépből és újraindítom a kapcsolatot. Már sok mindent kipróbáltam, de semmi. Az az érdekes, hogy a kapcsolat nem szakad meg, és ha manuálisan meg szakítom, hiába csatlakoztatom újra, akkor sem lesz jó, csak az segít rajta ha kihúzom a géppből és úgy indul újra az egész.

Olyan is ritkán előfordul, ha nem jó indítom újra, hogy hibát jelez, vagy, hogy már használatban van (ami nem igaz). Most sajnos fejből nem tudom, hogy pontosan mit is szokott írni. Nagyon idegesít, hogy csak percekig tudom használni!
Tündi2003 Creative Commons License 2009.04.11 0 0 21344
Ja, most nézem, 1GB 3000-ért? Ne már...
Előzmény: Meister (21343)
Meister Creative Commons License 2009.04.10 0 0 21343
Feltehetően az új helyen ennél olcsóbban van megbízhatóbb internet. :-)
Előzmény: Tündi2003 (21342)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.04.10 0 0 21342
Költözés miatt miért akarod eladni? Épp az benne a lényeg, hogy akárhol használható, nem vagy egy meghatározott lakás meghatározott madzagjához kötve. :)
Előzmény: crea1 (21341)
crea1 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 21341

Sziasztok!

 

 

MOBIL INTERNET ELADÓ!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

SÜRGŐSEN eladnám a Vodafone-nál 2008. 09. 24.-n kötött szerződésemet költözés miatt.

 

Adatai:

 

Internet 1G

Modem: USB Huawei E220 (laptophoz ideális, mert akkora mint egy pendrive) 

Havi díja: bruttó 3.000 Ft

Hűség idő: 2 év, de ebből már 6 hónap letelt :)

 

AJÁNDÉK: Pendrive

 

Minden tartozéka megvan.

 

Akit érdekel, írjon a creatomi@tvn.hu email címre.

 

Köszönöm!

czzs Creative Commons License 2009.04.09 0 0 21340
Amivel szerintem a problémát igazán okozza, az a két éves hűségnyilatkozat. Én ettől tartottam a leginkább, nagyon nem akartam ilyet, de úgy gondolkoztam, hogy a 40 ezres modem (vagy egy még drágább telefon) áll szemben összesen 24*5000 = 120.000 Ft havidíjjal. Mérlegeltem, és azt mondtam, ha nagyon megszívom (pl. csak GPRS lesz stabilan használható), akkor se bukok nagyot, viszont a mobilitás biztosítva lesz. Innentől kezdve számomra minden hónap ajándék, amíg nem kell vezetékes netet fizetnem. Közben lassan lejár a hűségnyilatkozatom, így én nyugodt vagyok (sőt valószínűleg azután sem fogom lemondani, ha továbbra is 5000-ért adják).
Előzmény: Gyap (21339)
Gyap Creative Commons License 2009.04.09 0 0 21339

Hát nehéz köztetek igazságot tenni, ezt a szerepet jómagam nem is vállalnám fel...

 

Viszont..

 

Az internetes oldalak és adatok tárháza az utóbbi időben egyre bővül!

Manapság nem egy olyan oldalllal találkozik a kedves felhasználó ahol videó tartalom van az oldalon beágyazva és minden akarata ellenére a lejátszás automatikusan elindul... Viszi a forgalmat szépen főleg ha az ember többször is visszamegy az oldalra vagy éppeg ott ragad... 

 

Ez csak az egyik példa... De ma már sok olyan videó anyag és szolgáltató található akiknél érdekesebbnél érdekesebb videók találhatók. / Pédaként kamera vásárlás előtt állok, és a kameráról több videó anyagot is megnéztem.. /

 

Amivel példálózni szeretnék, annak lényege az egy normál felhasználó is könnyedén elérheti a csomagjának határait a rendelkezésére álló időszak alatt!

 

De nézzük a másik oldalt, s ez a saját példám..

 

Lehet rám majd mondani kis naív.. vagy bármit..

A történet akkor kezdődött mikor megvettem a csomagot és aláírtam az egy évet... Szó nem volt korlátozásról a kedves eladótól kétszer is rákérdeztem ügye a kisbetűs részben sincs semmi.. mert nem szeretnék pofára esni, nekem valóban szükségem van a korlátozás nélküli hordozható netre. Közölte nincs.. a többit tudjuk hipp-hopp szerződés módosítás és batyu..

 

De miért is volt szükség a korlátlanságra. Indítottam egy hazánkban új dolgot, élőben sportközvetítés az interneten keresztül.. nekem nem is a letöltésre, hanem az adatok feltöltésére volt nagy szükségem, és bizony a két dolog összeadódik, így tulajdonképpen sanszom sem volt, hogy megússzam a korlátozást... Nem örülök neki, de nincs más választásom tudomásul veszem és tehetetlen vagyok mert egy jogállamban nincs képviselet ami a szolgáltató vélt vagy valós hibáitól megvéd!

 

Valahol egy cikkben olvastam, és egyetértek írójával, az ADSL-hez képest a hordozható net gyerekcipőben jár, s bizzunk benne gyermekbetegségeit hamar kifogja nőni, és ezt csak a fejlesztéseknek köszönhetjük már!! Meg kell mondjam én nagyon várom ezt a napot....

 

Üdv: Gyapi

czzs Creative Commons License 2009.04.09 0 0 21338
amikor megvettem a 3napig 3mbittel hasított, ezért nem vittem vissza ezt a sz*art.
amióta bekorlátoztak egyszer sem láttam 1-1,5 mbit felett forgalmazni a cuccot.

Amikor megvettem, nekem egy hétig szinte csak GPRS volt a modem, de ordítozás, reklamálás helyett gondolkoztam, utánakerestem a neten, vettem egy 5 méteres USB kábelt, azóta a lakás bármely részén tökéletesen működik.

amikor vettem a vodafos cuccot az ígérték, hogy annyit töltök le amennyit akarok,
kivéve fájlcserélő programok használata.

Nekem is, mégis tudtam, hogy ezentúl nem fogok dvd-ket letölteni, nem is tettem. Tudtam, hogy ez a technológia nem ugyanaz, mint a vezetékes. Számomra ma is korlátlan, mert tudom, hogy akármit csinálok, nem kell többet fizetnem. Ma már újra töltöttem le két CD-nyi anyagot, mert számlazárás előtt beruháztam egy sms-be, megnéztem a forgalmamat, és volt még 2 GB-m az 5-ből.

ja, irtóra megéri ám 5000ért, de nekem már 6000ért a 0,15mbps sebességű internet, amikor más internet szolgáltatók, 4mbitet hirdetnek 4000ért és az idő többségében tudják is produkálni ezt a sebességet.
Csak nem mobiltechnológiával, így a lakásodból nehezen mozdulsz ki vele. Persze ha neked a legjobb autó is szar, mert nem tud repülni mint egy helikopter...


ha a vodafos nem ért hozzá vagy nincs pénze fejleszteni, akkor miért csinálja ?
miért hirdeti ?

Fejleszteni csak fokozatosan lehet, és csak úgy, ha a már működő (rész)technológia működik, el tudja adni, és bevétele származik belőle.

Egyszóval ne is haragudj meg, de én másnak ismertelek meg a fórumról, és nem ennyire korlátoltnak.
Elnézést, ha túllőttem a célon, csak az ellenvéleményemet szerettem volna megfogalmazni. Nem szeretem az értelmetlen hőzöngéseket. Fel lehet volna fogni úgy is, hogy "tudhattam volna", meg úgy is, hogy "az a hülye a szolgáltató az oka mindennek".
Ez egy fejlődő technológia, mindannyian kísérleti nyulak vagyunk, annak minden hátrányával. Nekem szerencsém van, mert bár tervezem, de másfél után is egyszerűen nincs okom beköttetni a kábelnetet. Azt is megértem, hogy aki komoly adatforgalommal járó munkára szerette volna ezt használni, az nagyon megjárta. Ő pereljen nyugodtan, valószínűleg jól alá tudja támasztani, miben akadályozza ez. De amit leírtál az nekem nem volt meggyőző, abból csak a felháborodás volt kiolvasható.
Előzmény: HOH0 (21337)
HOH0 Creative Commons License 2009.04.09 0 0 21337
>A magam részéről pedig elgondolkoztam azon, hogy milyen balfasz lehetek,

örülök neki, hogy magad mondtad ki.

ezért tart itt ez a birka nép, mert neki minden jó, az is jó neki, hogy hülyének nézzék, az is jó neki, hogy bűnözők ülnek a miniszteri székekben.
mindenre csak bólogatnak és megszavazzák.

kár, hogy nem érted miről van szó és csak azt hajtogatog, hogy milyen jó a meleg posványban fetrengeni, vagy a matrix egyik tojásában fekve kiszolgálni a világot uraló 0,1% embercsoportot.

szóval, hogy értsd miről beszélek:

amikor vettem a vodafos cuccot az ígérték, hogy annyit töltök le amennyit akarok,
kivéve fájlcserélő programok használata.

én így vettem meg, egyetlen fájlcserélő programot sem használtam, mégis bekorlátoztak 1 hónappal később egyoldalúan megváltoztatták amit ígértek és bármit csinálok bekorlátoznak 5G felett.

ez pontosan a fogyasztó megtévesztése és becsapása.
De neked ezt hiába írom mert neked az 1kb/sec is megfelelő a matrixodban.

amikor megvettem a 3napig 3mbittel hasított, ezért nem vittem vissza ezt a sz*art.
amióta bekorlátoztak egyszer sem láttam 1-1,5 mbit felett forgalmazni a cuccot.

nem beszélve arról, hogy indítok egy web kérést és egy csomó idő mire egyáltalán érkezik válasz rá, este 9-10 óra küröl gyakran gprs sebességgel megy a cucc.

már 20 levélváltson is túl vagyok a vodafossal, felajánlottam nekik, hogy vegyék vissza ezt a sz*art, de ők kérik a 33e ftos díjukat......

> fogalmad sincs arról, hogy hogyan lehet egy korlátos hálózatot biztonságosan üzemeltetni, és egyúttal fejleszteni is

micsoda demagóg duma vazze.
ha a vodafos nem ért hozzá vagy nincs pénze fejleszteni, akkor miért csinálja ?
miért hirdeti ?
be lehet ám nyugodtan ismerni, hogy bocsi, nem bírja rendszerünk és spúrok vagyunk pénzt költeni rá és akinek ez a gyenge szolgáltatás nem megfelelő attól visszavesszük költségek nélkül az előfizetést, persze az első 3 napban is azt produkálja amit a későbbiekeben fog adni és ne rángassa a 3 mbites mézes madzagot !

persze ehelyett már másodszor szivatják meg az embereket.

>egyszerűen csak használni tudom havi 5000-ért a szolgáltatást

ja, irtóra megéri ám 5000ért, de nekem már 6000ért a 0,15mbps sebességű internet, amikor más internet szolgáltatók, 4mbitet hirdetnek 4000ért és az idő többségében tudják is produkálni ezt a sebességet.

mielőtt a letöltéssel jönnél, hogy neked elég a havi 10-100 mb is, és én vagyok a hibás mert miért akarok annyit forgalmazni....,
azért mert Te csak levelezel, és ez téged kielégít meg, hogy nincs mire használnod az internetet, az nem jelenti, hogy más ne tudná használatba venni a világhálót.

Egyszóval ne is haragudj meg, de én másnak ismertelek meg a fórumról, és nem enniyre korlátoltnak.

bocs a sokszor személyeskedésért, de így reggel erősen felébresztett az írásod, bár most így vissza gondolva Te kezdtél személyeskedni engem.

Előzmény: czzs (21336)
czzs Creative Commons License 2009.04.08 0 0 21336
Két dolgot olvasok ki a hozzászólásodból:
- bele tartozol abba abba a csoportba, akiknek valami perverz kielégülést okoz a V. fikázása,
- fogalmad sincs arról, hogy hogyan lehet egy korlátos hálózatot biztonságosan üzemeltetni, és egyúttal fejleszteni is.
A bíróságon jó szórakozást kívánok, valószínűleg ott is elég örömöt fogsz szerezni magadnak. Bízom benne, hogy nem fizetsz rá túlságosan.

A magam részéről pedig elgondolkoztam azon, hogy milyen balfasz lehetek, amikor én egyszerűen csak használni tudom havi 5000-ért a szolgáltatást. Semmi hőzöngés, semmi bíróság. Képes vagyok minden hónapban befizetni az árát, és képes vagyok megelégedéssel használni. Sajnos nekem ilyen unalmas az életem.
Előzmény: HOH0 (21335)
HOH0 Creative Commons License 2009.04.08 0 0 21335
ne csügggedj a vodafos az ilyen sz*r, nálam is ilyen.
ja és ha esik az eső akkor irány a gprs.

nekem lassan lekapcsolják mert csak 1500 ft/hó árat fizetek érte már december óta és már túl vagyok az 5000 ft-os határon.

de már hétfőn lejárt a határidő de még most is erről a szutyokról megy a nyet, megy ameddig megy azt kész.

ha lekapcsolják semmit sem fizetek,
velem megemlegeti ez a m*o*c*s*k*o*s vodafos bagázs.

lassan időszerű, hogy küldjék a felszólítást, én meg rá az ellentmondást, aztán jön a bíróság max. 2 tárgyalás/év, stb...

majd időnként referálok hol tart az ügy...

de azért csak azon derülök jókat, hogy budapesten teszteli a vodafos a 60 megabites adatátvitelt, csak azt nem tudom minek, amikor úgyis bekorlátoz 0,15mbps-re...

szemét becsapós banda ez a vodafos.
Előzmény: Bogyi007 (21327)
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2009.03.25 0 0 21334
Pin kód? Az meg minek egy modemnek? Csak nem hagyod el... Töröld a kódot és soha többé nem kell.
Előzmény: Tündi2003 (21333)
Tündi2003 Creative Commons License 2009.03.25 0 0 21333
Volt már valakinél olyan, hogy a pinkódot nem fogadta el a Vodafone Connect Lite szoftver? Nálam most volt. Harmadszori próbálkozás, azaz beírás után kérte a PUK kódot. Röpke 20 perc alatt elő is bányásztam az irattáramból a kis kártyát, amin ez rajta van, lekapartam, beütöttem, és akkor jött a meglepi. Kért egy új pinkódot, illetve annak megerősítését. Félórát töprengtem, hogy a kis kártyán lévő újabb (pin2) kódot kell-e vajon ide beírni, vagy egy általam kitalált tök újat? Nos, ez utóbbi nyert, de nem vagyok biztos benne, hogy jól döntöttem. Lehet, hogy a pin2-őt kellett volna megadni? Habár most már mindegy...

Miért nem fogadta el vajon az eredeti pint?
Garficicus Creative Commons License 2009.03.21 0 0 21332
És te hogy vagy?
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.11 0 0 21331
Töröld le a windowst.
Előzmény: Tündi2003 (21329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!