Keresés

Részletes keresés

blill Creative Commons License 2011.07.24 0 0 6028

Átküldtem pénteken a nickneved alatti indexes email címre a hangfájlokat, de most láttam, hogy nem ment át. Hová küldhetem akkor?

Előzmény: oldadore (6027)
oldadore Creative Commons License 2011.07.21 0 0 6027

most elképzeltem a közelharc jeleneteit…:D  hát, meglehetősen hősies tettsorozat volt.

miazhogy örülnék, ha eljuttatnád hozzám a győzelem eredményeit :)

Előzmény: blill (6026)
blill Creative Commons License 2011.07.21 0 0 6026

Nekem megvan, bár nem teljes verzió, az első pár perc lemaradt, és az egyik 20 perc nálam, a másik a férjem telójában...elküldöm, ha még így is szeretnéd.

 

(Bármennyire is szerettem volna nyugalomban leülni az interjú mellé, nem sikerült. A kölykök esti fürdetése elcsúszott, így bevittem a telefonomat magammal, hogy majd azon hallgatom közben kedvencünk imádott hangját, de a fürdőszoba túl árnyékolt, csak sistergés volt. Káromkodtam magamban párat, aztán rájöttem, hogy lehet rádió felvételt gyártani a telefonnal...ezért maradt le az első pár perc. Aztán 20 perc után megtelt a teló memóriája, így a másik telefonnal folytattam a rögzítést...és mire vége lett a műsornak a lányok is ágyban voltak.)

Előzmény: oldadore (6025)
oldadore Creative Commons License 2011.07.20 0 0 6025

nem sikerült gépközelben lennem 21 órakor :(  

hátha sikerült valakinek meghallgatni - netán fel is venni - a RadioQ-beszélgetést... s.o.s. 

Előzmény: oldadore (6022)
oldadore Creative Commons License 2011.07.19 0 0 6024

 Valami Amerikában Alex Brubeck

Előzmény: blill (6017)
oldadore Creative Commons License 2011.07.19 0 0 6023

Még mindig Emberbarát-nosztalgia: a második sor fal melletti helyéről lehetett (viszonylag) elegánsan megszerezni a levelet, ;D azonban én legtöbbször a negyedik sorban ültem. Hej, ha még egyszer… Egyébként a lapra SzT mindig egy Hamlet-idézetet írt angolul, ha ilyen szorgosan visszaolvasol, meg fogod találni a pontos szöveget is. :)

Előzmény: blill (6017)
oldadore Creative Commons License 2011.07.18 0 0 6022

Új időpontot kaptunk: :)

a RadioQ műsorában, 2011. július 20-án, szerdán 21:00 órakor

hallgathatjuk meg a „Játszótársak - Szervét Tibor és Tóth Ildikó” című február 13-i beszélgetés ismétlését.

Előzmény: blill (6021)
blill Creative Commons License 2011.07.17 0 0 6021

Akkor hiába vártam ma az interjút...sajnos...

Előzmény: oldadore (6019)
oldadore Creative Commons License 2011.07.17 0 0 6020

Graham Greene: A csendes amerikai

Előadja: Szervét Tibor

Játékidő: 7 óra 24 perc, formátum: mp3

belehallgatok (mp3)

 

„A színhely Vietnam az 1950-es évek első felében, még az amerikaiak vietnami háborúját megelőző első indokínai háború idején.

Graham Greene tudósítóként dolgozott Saigonban, így részleteiben is hiteles képet fest a nem mindennapi történet köré. Lehet-e „nem belekeveredni”? Lehet-e egy népnek kívülről „jót” tenni? Ezekhez hasonló, ma is kiáltóan fontos és aktuális kérdéseket vet fel a mindvégig izgalmas regény, melynek háborús, bűnügyi és szerelmi szálai szétválaszthatatlanul összefonódnak.

 

Szervét Tibor remekül árnyalt előadásában előtérbe kerülnek a főhős kifelé cinizmus mögé rejtett érzékeny lelki reakciói.”

oldadore Creative Commons License 2011.07.17 0 0 6019

Radio Q 99.5  read me

Előzmény: blill (6018)
blill Creative Commons License 2011.07.15 0 0 6018

Imádom az ilyen természetes, beállítatlan, lopott képeket...szívesen lennék én is mandarin SzT kezében. :)

 

Mindenképpen meghallgatom az interjút, köszi!

Előzmény: oldadore (6016)
blill Creative Commons License 2011.07.15 0 0 6017

Kedves oldadore és többiek!

 

Köszönöm a kedves fogadtatást...

 

Szabad perceimet napközben (amiből nem túl sok van a két kiscsajom mellett) kikapcsolódásként azzal töltöm, hogy olvasgatom a topikot a legelejétől. Nosztalgiázom. Mosolygok. Kb. az első 500 bejegyzésig jutottam.

 

A Valami Amerikát annyira elszántan akartam megnézni az elsők között, hogy a legelső első sorba kaptam csak jegyet. Aztán persze hátrébbról is megnéztem, és dvd-n is megvan, láttam már nem is tudom...számtalanszor. És az a piros köntös kék kötővel...hmmm...

 

Emberbarát: ellopott levél. A nézők megrökönyödve néztek rám - ők kifelé, én meg a díszlet szemeteshez igyekeztem. A pasim is szerintem hibbantnak gondolt, bár a "szervétmániámmal" együtt elvett feleségül, és szívesen elkísér megnézni SZT-t. Bár a Castel Felice-t harmadjára szerintem már kicsit unta, de miattam lelkes maradt. :)

 

 

 

Előzmény: oldadore (6010)
oldadore Creative Commons License 2011.07.14 0 0 6016

A RadioQ  július 17.én 15 órakor

ismétli a Stuber Andrea "Ahol hely van" című színházi műsorában,  

február 13-án elhangzott adást, amelyben a

vendég: Szervét Tibor, vendége: Tóth Ildikó volt.

Itt hallgatható meg:  

(nálam számítógépen tisztábban bejön a RadioQ hangja, mint az FM 99.5-ön)

 

http://www.facebook.com/radioq995

=  Radio Q 99.5 ONLINE ADÁS

oldadore Creative Commons License 2011.07.10 0 0 6015

    

 

Jelelj! címmel mozgalmat indított a jelnyelv megismertetésére a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetsége és az Árnyszínház. A 10 másodperces videoklipeken színészek, zenészek egy-egy jelet mutatnak be. Az elsők között elkészült Jelelj!-klipen

 

Szervét Tibor szuggesztív, ragyogó mosollyal bíztat: „Jó neked!”

oldadore Creative Commons License 2011.06.26 0 0 6014

     

 

  

 

Megnéztem újra ezt a kosztümös, látványos filmet, és hát akármit is mondanak a hivatásos fanyalgók, én végig örültem a fordulatoknak, szójátékoknak, a sok meglepetés-színésznek, szóval abbahagyhatatlanul vigyorogtam...

Előzmény: oldadore (6013)
oldadore Creative Commons License 2011.06.25 0 0 6013

    

A Magyar vándor című film látható: 

 

Film+ 2,  2011. június 26. vasárnap, 21:00h

oldadore Creative Commons License 2011.06.25 0 0 6012

:)

Előzmény: o.e (6011)
o.e Creative Commons License 2011.06.24 0 0 6011

Segítsük a Paci Doki Alapítvány Projektjét minél több szavazattal a Vodafone Főállású Angyal jelölésben !

 

Az alábbi linken adhatók le a szavazatok:

 

http://apps.facebook.com/foallasuangyal/project/vote?id=339&hash=ae88150a67de53cbcbe906c4c5f8c5fc&installed=1

 

 

 

 

oldadore Creative Commons License 2011.06.24 0 0 6010

Ezt a plakátot boszorka topiktársunk szerezte;) Miskolcon:D

Üdvözöllek, kedves blill,

végre idetaláltál, a legjobb helyen jársz, mert mi is pontosan így gondoljuk a rajongást. :)

(Én meg külön örülök, hogy jöttél, mert mostanában eléggé egyedül tartottam a frontot, mivel néhányan külföldre mentek, mások tanulnak és/vagy icipici gyerekeik vannak, a topiknyitó CC-nknek meg éppen holnapután lesz az esküvője :))

 

Ide a mi „céltopikunkba” bátran jöhetsz örömködni/véleményt nyilvánítani, beszámolni, megbeszélni, híreket hozni, miegyéb...

... mert mi is határozottan azon a véleményen vagyunk, amit még Miskolcon nyilatkozott róla Verebes István, a Cyrano rendezője:

 

„Úgy gondolom, ő az egyik olyan kvalitású, szakmai képzettségű, mi több személyiségű fiatalember, akinek megvan a reménye – hacsak nem történik valami baj, mert láttunk már komoly tehetségeket 'elmúlni' -, hogy nagy színész váljék belőle. S ha ebben én adjutáns lehetek, akkor ezt szívesen vállalom.

Manapság rengeteg kiváló komédiás van, de alig látok köztük olyanokat, akik naggyá lehetnek. Szervétnek erre megvan az esélye.” (Észak-Magyarország, 1995.01.07.)

                                                                                                                                      

„Szervét korosztályának számomra egyetlen olyan színésze, akiből nagy színész lehet. Nemcsak jó színész, ilyen sok van, hanem nagy színész.” (Magyar Nemzet, 1995.01.07. p.19.)

Előzmény: blill (6009)
blill Creative Commons License 2011.06.23 0 0 6009

Sziasztok!

 

Nagyon régóta követem - hol nagyobb, hol kisebb - figyelemmel a topikot (pontosabban talán a  Szilvia, a k. óta, ez volt az első előadás SzT-ral), és most ragadott el a hév, hogy írjak is. :) Remélem befogadtok... 

 

Egyszerűen csak IMÁDOM topikunk alanyát, mint színészt, és mint az egyik legszexibb férfit a világon (persze maximális tisztelet mellett és csakis a férjem után). :)

Megnéztem az előző hozzászólás képeit, és kibújt belőlem a rajongó tini (Egek, hogy lehet valaki ennyire sármos, és vonzó és jólöltözött ésésés...!!!). :) Pedig két kislány "komoly" 29 éves anyukája vagyok.

 

Még pár szó, így elsőre: szóval a már említett darab óta minden előadását láttam SZT-nak (kivéve a Beszélő fejek II.-t, valahogy kimaradt, sajnos). A kedvenceim Tőle talán a Tóték postása és az Anconai szerelmesek Tomao-ja a Ruttkai Színház csillagos ege alatt. Persze ezeken kívül az összes többi is. :) Legutóbb pedig a Pygmaliont láttam (hihetetlen felüdülést nyújtotta színészi játékában elmerülni, ha lehet ilyet mondani, mikor jó sok hosszú hónap után májusban kaptam egy kis kimenőt a picilányom mellől).

 

 

 

Bízom benne, hogy toleráljátok itt a néha túlzott rajongásomat, és jöhetek ide örömködni egy-egy darab/interjú/cikk/miegyéb után...

 

Előzmény: oldadore (6008)
oldadore Creative Commons License 2011.06.22 0 0 6008

  

 

A Magyar Képzőművészeti Egyetem Látványtervező Tanszékén

kiállított diplomamunkák rendhagyó bemutatóján, május végén 

Szervét Tibor – mint a társművészet ismert képviselője -

tárlatvezetést tartott az egyetem oktatóival együtt.

oldadore Creative Commons License 2011.06.21 0 0 6007

A „Tálentum - Szervét Tibor" című film látható lesz

a Duna Autonómia TV-n, 2011. június 27-én hétfőn 16:45 órakor.

   

 

Ez a film, amelyben őszintén mesél magáról, 2005-ben, abban az évben készült,

amikor az V. POSZT Szakmai Zsűrije az Év legjobb férfi főszereplője díjat Szervét Tibornak ítélte oda IV. Henrik alakításáért,

valamint az V. POSZT Közönség Zsűrijének a díját is a IV.Henrik előadás nyerte el. :)

Ugyancsak IV. Henriket jutalmazta a Fővárosi Önkormányzat Különdíja, a Színikritikusok díjátadásán.

 

Ráadásul 2005-ben történt meg az egyetlen alkalom, amikor a Radnóti díjak közül

Szervét Tibor a Legjobb színész díját is megkapta – az „állandósult”:) Közönségdíja mellett.

De szép idők is voltak…

oldadore Creative Commons License 2011.06.21 0 0 6006

  

Szerencsére SzT nem beteg, például a június 16-i Romantikus komédiában fergeteges energiával, fantaszikusat játszott(ak) Tóth Ildikóval, Csankó Zolival… :))

 

"A Thália nagyszínpadának nézőtere csak 80 %-os volt, ezért nem játsszák júliusban, a Sírpiknik is elmarad" - mondták, amikor a július 4-iki előadásra is szerettem volna jegyet venni.

Ez szerintem sem jó döntés, mert a 80 % egyáltalán nem kevés, és így most milyen sokan le fognak maradni a remélt nyári kuriózumról, vagy akár előadás előtt a spontán, szuper lehetőségről.

A Színház jobban bízhatna a nézőiben, ugyanis a nyári programok ilyen lazán működnek - de működnek! Mert több idejük van az embereknek, könnyebben mozdulnak, később kezdődik az előadás és a közlekedés jobb (mondta éppen valaki a pénztárnál), és nem utolsó sorban hiányziik a szííínhááz!

Előzmény: valakikukacfreemailponthu (6003)
oldadore Creative Commons License 2011.06.21 0 0 6005

  

 

Szia Alminar,

a Bp-i Kamara  Emberbarátját sajnos már nem lehet... :(

de küldök képet

 

(A Madách-ot ajánlanám, több szempontból is… ;))

Előzmény: alminar (6004)
alminar Creative Commons License 2011.06.21 0 0 6004

Én is megnéztem volna még újra...

Előzmény: ColinCrazy (5999)
valakikukacfreemailponthu Creative Commons License 2011.06.21 0 0 6003

A tegnapi email óta, amit a Thália jegyirodájából kaptam, no meg Oldadore hozzászólása óta elkezdtem aggódni. külföldön élek, és mostmár csak évente 1szer megyünk haz. ilyenkor ellátogatok persze színházba, ha tehetem. tavaly sikerült megnézni a Spamalotot, és már az idei július 4-i Romantikus komédiára is megvettem a jegyeket. Erre tegnap kapok egy email a színháztól, h elmaradnak a július 3-i és 4-i Romantikus komédia előadások.....:((( vajon mi a baj? remélem, Szervét Tibor nem beteg!!!!

Előzmény: oldadore (6002)
oldadore Creative Commons License 2011.06.16 0 0 6002

... és sajnos több kedvelt előadás lekerült már a műsorról, például a Radnótiban nagyon szerettem a Farkasok és bárányok összes szereplőjének a tökéletesre csiszolódott játékát, - és nem utolsó sorban a hűvösen magabiztos Berkutov gyilkos nyugalmát. :) Az utolsó előadás 2011. április 29-én volt.

Az Apacsokat május 11. óta nem játsszák a Színházban.

Nagyon fognak hiányozni a Tháliából a Beszélő fejek II. monodrámái, mint például Graham Whittaker élete szereplőinek szimultán, zseniálisan előadott története. 2011. május 22-én láthattuk utoljára.

 

Marad nekünk a Naftalin, a Pygmalion, valamint a Radnóti következő évadjának tervei, és a Madáchban a Spamalot és a leendő Furcsa pár.

Remélhetőleg a Tháliában a Romantikus komédia, és a Pinceszínházban a Libikóka nem kerül le a műsorról.

Előzmény: ColinCrazy (5999)
oldadore Creative Commons License 2011.06.16 0 0 6001

 ...pont ez az, a Budapesti Kamaraszínház nem jelezte az Emberbarát utolsó előadását, ami 2011. január 22-én volt - és én sem voltam ott. :((

A vendégkönyvük egy kérdésére, ami így szólt: „A nézők és a kritikusok véleménye szerint is az Emberbarát minden részletében remek előadás - volt, sajnos február-márciusban mégsincs műsoron.:( Vajon remélhető, hogy láthatjuk még őket?” szárazon közölték: „Az Emberbarát c. előadást levettük a repertoárunkról.”

(Nem is járok azóta oda.)

 

Az Emberbarát 200. előadása 2010. május 27-én volt, amikor egy nézőtől minden szereplő kapott egy szál rózsát és egy pici képet arról az ünnepi előadásról, amin Christopher Hampton író a színészekkel együtt meghajolva köszönte meg az előadást, a sikert. :)

Előzmény: ColinCrazy (5999)
ColinCrazy Creative Commons License 2011.06.12 0 0 6000

6000.! Éljen soká SzT! :))


Kedves Oldadore! Köszönöm a figyelmeztetést és a topic folyamatos életben tartását! Nélküled nem tartanánk itt.

 

Nemrég kezdődött az RTL Klubon az Édes november c. film, amiben SzT a remek Jason Isaacs magyar hangját adja. Ünnepeljünk ezzel a filmmel!

Előzmény: oldadore (5991)
ColinCrazy Creative Commons License 2011.06.12 0 0 5999

Micsoda? Az Emberbarát már tényleg nincs műsoron?! :((( Mióta?

Nyilván naiv vagyok, de azt gondoltam, az idők végezetéig műsoron marad... Legalább elbúcsúztathattam/tuk volna.

Előzmény: oldadore (5994)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!