Keresés

Részletes keresés

ketti Creative Commons License 2011.07.07 0 0 776

a másik szálláshely-opciónk Cassis lenne, majd jövőre kiderül.

most még annyiban variálunk, hogy a távolabbi kirándulócélpontok eléggé messze vannak (Pont du Gard, Orange stb), így lehet, hogy 1-2 éjszakát beljebb töltenénk Provence szívében

Előzmény: tavasz21 (775)
tavasz21 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 775

Le Lavandou jó szállásnak. Tetszik nekem. Sekély, homokos tengerpart van. Nagyon klassz.

Előzmény: ketti (774)
ketti Creative Commons License 2011.07.05 0 0 774

Igazából nem szeretjük a nagyvárosokat. Marseilles a párom kérésére marad ki a programból (de azért lehet, hogy betévedünk egy kis körülnézésre). Annyi szép hely van a környéken, hogy úgysem lesz időnk mindenre, és akkor már biztos, hogy Marseillest áldozzuk be elsőként.

Előzmény: tavasz21 (773)
tavasz21 Creative Commons License 2011.07.04 0 0 773

Szép, de Marseilles-t ne hagyd ki belőle. Nagyon szép.

Előzmény: ketti (772)
ketti Creative Commons License 2011.07.04 0 0 772

Szia!

Mi is kb 10-11 napot tervezünk eltölteni Provence-ban, de idén már lecsúsztunk róla, így jövőre marad. Ilyen terveink vannak, hátha segít (napokra lebontva):

- Cassis + Calanques (Marseille mellett)

- Hyeres + hajóval a Hyeres szigetek

- Bormes Les Mimosas + Cavaliere

- St Tropez + Grimaud

- Verdun-St Croix (Buaduen+ Moistiers)

- Orange + Pont du Gard

- Avignon + Arles

- Gordes + Roussillon+Bonnieaux+Apt (kisvárosok, színes kanyon, levendulamezők)

Szállást Le lavandouban tervezzük.

Hát ennyi van tervbe véve (már 2 éve tervezgetjük). Eddig mindig úgy jött volna ki a szabadságunk, hogy augusztus elején lett volna rá időnk, akkor meg nem megyünk a nagy tömeg miatt. Talán jövőre júni végére össze tudjuk hozni.

 

Előzmény: szonoczkymisi (766)
mennék Creative Commons License 2011.06.30 0 0 771

Csatlakozom! Moustiers fantasztikus. A templomhoz fel kell menni. Jó kis séta, szép régi templom + gyönyörű kilátás.

Ebben a városban nagyon finom pizzát ettünk, a fagyizó sajnos nem volt nyitva.

 

Előzmény: bandika (770)
bandika Creative Commons License 2011.06.30 0 0 770

Szia, mi tavaly nyáron Cagnes s/ Merből kirándultunk egy egynaposat a kanyonba. Gyönyörű, megéri. A kanyon végén van egy tó, ott lehet csónakot, vízibiciklit bérelni, mi ezt tettük. Ha tehetitek, ne hagyjátok ki Moustiérest, fantasztikus fekvésű falu a kanyon végén, ha szeretsz esetleg fotózni, késő délutáni fényben pazar képeket lehet készíteni.

Előzmény: andic1 (767)
mennék Creative Commons License 2011.06.27 0 0 769

http://www.provenceweb.fr/f/groupes/verdon/lac3.htm

 

Itt biztos találsz valami jót. Ez a tó Provence közepén van és gyönyörű!

 

Jó utat!

Előzmény: szonoczkymisi (766)
tavasz21 Creative Commons License 2011.06.26 0 0 768

Számtalan a lehetőségek száma ahova érdemes menni ott. Ezért nem fog Neked senki válaszolni erre.

Mindenki mást keres látnivalónak és mindenkinek más a pénztárcája, hogy szállás ügyben tanácsot adjon az ember.

Előzmény: szonoczkymisi (766)
andic1 Creative Commons License 2011.06.25 0 0 767

Sziasztok!

 

Július 9-16. között Nizza mellett Villefranche-sur-Mer-ben tölrünk egy hetet. Ezzel kapcsolatban lenne két kérdésem:

- Egyik napra kirándulást tervezünk a Verdon-kanyonhoz. Egy nap alatt bejárható a kanyon? Szeretnénk valahol egy rövid (néhány óra), de tartalmas túrát is beiktatni, hogy ne csak autóból lássuk. Van erre valami javaslatotok?

- A nemzeti ünnep, július 14. is beleesik a nyaralásba. Gondolom, hogy aznap nem érdemes autóval elindulni, mert nagyon sokan lesznek. Mit érdemes akkor csinálni? Menjünk be Nizzába, ott biztos lesz valami ünnepi program?

 

Előre is köszi a segítséget!

szonoczkymisi Creative Commons License 2011.04.29 0 0 766

Sziasztok!

Párommal nászútra Provance környékére szeretnénk menni szeptember közepén 7-10 napra.

Még nem tervezgettünk semmit , az biztos hogy autóval szeretnénk menni, és a csendesebb részeket fogjuk választani, bár belefér egy kis nyüzsgés is :)

Szertnék némi tanácsot, uti tippet kérni tőletek,hova, merre érdemesilyenkor menni hol foglaljunk szállást....

 

Előre is köszönöm:

Misi!

 

tavasz21 Creative Commons License 2011.03.27 0 0 765

lehet fürdeni ekkor

Előzmény: Törölt nick (763)
Zizi Leclerque Creative Commons License 2011.03.27 0 0 764

IGEN;)

Előzmény: Törölt nick (763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.03.13 0 0 763

SZIASZTOK!

 

Júni 25-júli 3-ig veszek részt Cannes környékén egy szervezett úton. Érdeklődnék, hogy ilyenkor már van esély strandolni, vagy teljesen reménytelen, mert hideg a tenger?

FONTOS!!!

Köszi

karillababa Creative Commons License 2011.02.24 0 0 762

Elnezest a kesoi valaszert, nekem Szeptemberben is jo, ha az elso feleben mennenk akkor ketten, ha kesobb, akkor  valoszinuleg egyedul mennek. Ha jol ertettem az utat Franciaorszagig mindenki kulon oldja meg vagy ez meg fuggoben van?

Előzmény: Polanski76 (761)
Polanski76 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 761

Oké, akár mehet a hosszabb idő is.. viszont közbejövő dolgok miatt most valószínűbbnek néz ki a szeptember. Az is jó lenne? Akkor lehetne menni hosszabb időre is, a lényeg az, hogy 5északa/6 nap kerül akkor 30.250 Ft-ba (ezt innen néztem ki: http://www.jeka.hu/franciaorszag.html) és minden további éj 6.050 Ft-ba kóstál. Én is maradnék inkább 7-8 éjszakára.

Hány ember jönne még részetekről?

Előzmény: karillababa (760)
karillababa Creative Commons License 2011.02.07 0 0 760

Sziasztok,

 

Engem erdekelne a kirandulas, de jo lenne hosszabb idore menni. 40 eves termeszetszereto no vagyok, Kolozsvaron elek, kozepszinten beszelek franciaul.

 

 

Előzmény: Polanski76 (759)
Polanski76 Creative Commons License 2011.01.23 0 0 759

Előre láthatólag jún. 3- jún. 8-ig (péntek-szerda) tervezünk egy sok résztvevős utat a francia Nagy Kanyonhoz, de ez az időpont meglehetősen rugalmas.
A szisztéma meglehetősen egyedi, így néz ki:
6 nap, azaz 5 éj, szállás a Tarn folyó menti középkori faluban lévő házban. Ifjúsági szállás jellegű dologra kell gondolni, jellemzően emeletes ágyakkal, ha jól tudom általában 4-8 fős szobákkal, de vannak egészen osztálykirándulás szerű, nagyon sok ágyas szobák is.
Ezzel azt hiszem rögtön ki is zártam az 5*-os hotelekben gondolkodó, urizáló közönséget.
A szállás mellé jár napi 3x étkezéshez szükséges alapanyag, amit nekünk kell megcsinálni, szervírozni, elfogyasztani, majd pediglen elmosogatni. A 6. napon pedig az egész házat kitakarítani, azaz úgy otthagyni, ahogyan azt átvettük.
Ezzel valószínűleg ismét újabb rétegeket sikerült kizárnom.
Ez egy jól bevált, működő rendszer, amitől olcsó tud lenni a két legfontosabb dolog: a szállás és az étel. Az étel egyébként bőséges, mi mindennapra más és más, de főleg nagyon jó minőségű kaját tudtunk csinálni magunknak. (még jégkrém is volt..)
Minden reggel jön egy helyi arc, hoz friss tejet, tojást, meg kenyeret, meg utántölti a hűtőt, ha valamiből nagyon elfogyna (nyilván azért ezt nem szabad csúnyán kihasználni..) belőle lehet egyébként kiszedni a környékbéli infókat is.
Ár: 30.650 Ft eddig (tehát a szállás és az étel)
Keresünk még kb. 15 embert, aki csatlakozna.. egyébként abszolút nem kell együtt mozognia a csapatnak, mindenki mehet amerre lát, csak az étkezéseknél célszerű egyben lenni.
Utazás: mindenki megoldja maga (ez már nyilván nincs benne ebben az árban..)
A táv 1.700 km, amit mi a következőképpen oldunk meg: személyautó, diesel gép 4 fővel kb. 27.000 ft/fő-re jön ki oda-vissza ap díjakkal egyetemben. Benzines autóval nyilván kicsivel drágább.
Mi egyébként vicces, természetjáró harmincasok vagyunk, akiknek nem igazán fontos, hogy baldahinos ágyikós, teraszos, tengerre nézős legyen a szállás (mivel úgyis viszonylag keveset tartózkodunk ott..) csak az számít, hogy tiszta legyen.
Link, rövid leírás itt:
http://jeka.hu/franciaorszag.html
Képek itt: ( Foto’s-ra kattints)
http://jeka.be/nl/ons-aanbod/zomer/p...rges-du-tarn-3
Akit érdekel, ír..

tavasz21 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 758

Hát én autóval mentem mindenhova arrafelé. Marseillesben a panelos külvárosokba ne menj be véletlenül se, azok veszélyesek. Cassis tényleg szép, menj ott hajókirándulásra, nagyon klassz. Bármilyen provenci városkába mész nagyon klassz.

Előzmény: lerone90 (756)
lerone90 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 757

illetve még keresek még egy honlapot buszmenetrendekkel... mint az sncf csak nem vasút...

lerone90 Creative Commons License 2011.01.13 0 0 756

ideje felfrissiteni kicsit a topicot :)

februárban megyek néhány napra egy barátomat meglátogatni marseillbe-be.

mit ajánlanátok a környéken? cassisról hallottam meg a verdon kanyokról jókat. mennyire bonyolult megközeliteni ezeket a helyeket marseilleből?

minden ötlet érdekel!!!

köszi!!

Viki

kardio1 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 755
Igy igaz, akartam màr Mallorcàra menni, de aztàn nem lett belôle semmi. Egyéni szàllàsfoglalàson gondolkoztam, azt jobban szeretem mint az utazàsi irodàkon keresztül szàllodàkba menni. Egyébként itt is azért van annyi angol, Délnyugat-Franciaorszàgban, mert az ingatlan sokkal olcsòbb, mint Angliàban. Tavasszal Vendée-ben voltunk, az orszàg nyugati részén, nem messze az atlanti parttòl, ahol a hàzigazdàk szintén angolok voltak. Ök azt mondtàk, hogw az otthoni kisebbfajta sorhàz és a hozzàvalò kicsi kert àràbòl vették a jelenlegi, 9 vendég elszàllàsolàsàra alkalmas (ezen felul persze ôk is itt laknak) nagy hàzat akkora birtokkal, hogy a felét eladva is jòkora terület maradt. Jelenleg a zöldségeskertje akkora, mint az angliai egész telek. Azért nem semmi: a tulaj egy mûszaki rajzolò volt, ült egy irodàban, egy szép napon megunta, és idekölt¨ztek Franciaorszàgba csalàdostul. Most gazdàlkodnak, meg szobakiadàssal foglalkoznak.
Előzmény: tavasz21 (754)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.03 0 0 754

Köszi

De akartál menni valamikor.

Szinte német gyarmat, igen. Aztán az angolok is elözönlötték. Én Can Picafortba megyek, északi rész, sekély, homokos part. Biciklisták helye, viheted a gyerekeid oda. Németek lakta hotel, angol szöveg alig van róla, első 3 hotelként épült ott azon a részen. Településenként változó melyik helyen melyik náció nyugdíjasai laknak ott. Jobban élnek mint Angliában vagy Németországban.

Előzmény: kardio1 (753)
kardio1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 753

Jó nyaralást Mallorcán. Nem voltam még ott, de képek alapján gyönyörű lehet. Csak az a rengeteg turista. Hírek szerint a sziget egyik fele német, a másik angol turistákkal van tele. Te melyik részére mész? :)

Oléron egyébként Charente-Maritime megyében van. Bordeaux megyéje Gironde, közvetlenül tőle északra van Ch-M. Elég felkapott hely országon belül, úgy tudom. Van nyíltvízi tengerpartja a délnyugati oldalán, a másik oldal nyugodtabb, mivel Ré szigete felé néz. Oléronon nemcsak strandolni lehet, vannak kis falvak, világítótorony, osztrigatelepek, sólepárlók, erdők. A házzal együtt 3 bicikli használati lehetősége is adott, legalábbis, amit kivettünk. Képek majd lesznek aug. végén. 

Előzmény: tavasz21 (752)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 752

Hát gőzöm sincs hol ez a sziget. Ez elég ok arra, hogy közkinccsé tegyed a tapasztalataid a nyaralásról. Biztos sok újat tudsz majd mondani, ellentétben velem, mert most Mallorcára megyek, a tömegturizmus egyik fellegvárába. De ha Obama család is odamegy nyaralni, akkor csak érdemes lesz nekem is.

Előzmény: kardio1 (751)
kardio1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 751
Nwaralàsi beszàmolòt is adhatok, ha Île d'Oléron még belefér a Dél-Franciaorszàg fogalomba :) Persze csak, ha visszajöttem. Majd keresek képeket a környékbeli làtnivalòkròl, a közvetlen környék tele van középkorban, tervezetten létrehozott vàrosokkal (az is ilyen, ahol lakom), kicsit messzebb Périgueux, az ôskori barlangok kedvelôinek Les Eyzies, Pech Merle, vagy a sziklàra épült középkori Rocamadour, kicsit arrébb Figeac, vagy Périgueux felé Sarlat mind csodàs, az atlanti partròl nem is beszélve. Képek hamarosan lesznek.
Előzmény: tavasz21 (750)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 750

Értem. Akkor nem szóltam semmit. Azt hittem kapunk egy kis nyaralási beszámolót.

Jól teszed, hogy ott laksz. Szép hely lehet. Meg nyugis.

Sok angol vesz magának házat Franciaországban, mert olcsóbb.

Előzmény: kardio1 (749)
kardio1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 749
Majd keresek képeket, ha lesz egy kis idôm. Egyébként  "most jàrtam errefelé", mert itt lakom :)) Errefelé nagyon sok az angol és a holland. Ha külföldi valaki, az elsô reakciò, hogy angol :)
Előzmény: tavasz21 (748)
tavasz21 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 748
Messze van, az a baj. Én régóta szeretném látni azt a vidéket. Tegyél be képeket ha most jártál ott.
Előzmény: kardio1 (747)
kardio1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 747
Ugyan nem Délkelet-, hanem Délnyugat-Franciaorszàg, de melegen ajànlom Carcassone vàràt, tovàbbà Lot, Lot-et-Garonne és Dordogne megyéket. tele vannak szebbnél szebb helyekkel. Magyarok alig jàrnak errefelé.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!