Keresés

Részletes keresés

Kövezett Creative Commons License 2018.09.25 0 0 4397

Próbálkoztam én is.

Előzmény: Pasteurperc (4387)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.25 0 0 4396

küldtem

Előzmény: Pasteurperc (4395)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.09.25 0 0 4395

Megjöttek. Ha még vki küld, terítek.

Előzmény: Parlagfu (4394)
Parlagfu Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4394

Küldtem én is még egyet.

Dude. Creative Commons License 2018.09.24 0 0 4393

+ 2

Előzmény: Pasteurperc (4387)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.09.08 0 0 4392

Megjött!

Előzmény: FASIRT (4391)
FASIRT Creative Commons License 2018.09.05 0 0 4391

De igen.

Előzmény: Pasteurperc (4390)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.09.04 0 0 4390

Sajna, még nem...

Előzmény: Parlagfu (4389)
Parlagfu Creative Commons License 2018.09.03 0 0 4389

Kűdött már más is?

Parlagfu Creative Commons License 2018.08.14 0 0 4388

Kűttem 1et.

Előzmény: Pasteurperc (4387)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.07.26 0 0 4387

taifa

 

pasteurperckukacgmailpontcom

Előzmény: Dude. (4386)
Dude. Creative Commons License 2018.07.26 0 0 4386

Ha senki többet, akkor berekesztem a versenyt.

 

3 pontom az 1-esé  mert nagyon adja magát

2 pontom a 9-esé   mert nagyon komoly

1 pontom a 2-esé   mert nagyon röhögtem

 

A végeredmény pedig:

 

1. Soros György Észak-Amerikát elözönlő migránshordái nemcsak a fehér angolszász protestáns kultúrát sodorták végveszélybe, de az őslakók civilizációira is súlyos csapásokat mértek. Ahogy egyik indián törzs a másik után került iszlám hatás alá, egyre több helyen hagytak fel a szeszes italok fogyasztásával — mivel amúgy ezeket tették felelőssé őseik balvégzetéért. Így lett az alkohol számukra tabulé, azaz tiltott ital. (Pasteurperc)

1 Pfu + 3 ges + 3 Dud összesen 7 pont

 

2. Miriam Tabulé Szelasszié (1974- ), etióp napközistanárnő és amatőr balett-táncos, youtube-sztár művészneve. Feltöltött videóját, amelyen Addisz-Abeba Josephin (sic!) Baker-ének nevezi magát, már négyen megtekintették. Eddig egyetlen komment érkezett: egy miklosgalla nicknevű hozzászóló annyit jegyzett meg: „Na, ezen még én is halálra röhögtem magam.” (Parlagfu)

1 ges + 1 Dud összesen 2 pont

 

3. tabulleh a kifőzde arab neve főleg Marrakesh-ben; napjaink gyorsétkezőinek elődje. A marokkói konyha autentikus ételeit manapság is ott érdemes keresni az ínyenckedni vágyóknak. (Dude.)

1 P/c összesen 1 pont

 

4.Tabulé (szingaléz) jótevő démon a ceyloni néphiedelemben. Petrezselyemszárral megérintve vegetáriánussá változtatja az embereket. (Dude.)

2 Pfu + 2 ges + 2 P/c összesen 6 pont

 

5. Egyes svájci bankok által kínált, földi hatóságok által nem firtatható speciális pénzbetéti konstrukció, amelyet többnyire diktátorok, illetve FIFA tisztségviselők szoktak igénybe venni.
(Parlagfu)

 

6. A sumér - magyar rokonságot bizonyító szavak egyike, jelentése tapló, taplóból készült rituális fejfedő. A Gilgames eposzban Ŭta-napistĭ (Utnapistim) így inti a Gilgamest kísérő hajóst: "Śŭtur eli śarrĭ tabulé", ami - a nyelvi rokonságot leplező szándékkal - "Fején viseljen új kötést" fordításban jelent meg, holott a tabulé valójában a fejtetőre helyezett taplókorong volt, ami, mint a túlvilági hatalomnak megadott tisztelet jele, később a zsidó kipa viselésben maradt fenn. (gestas)

3 Pfu összesen 3 pont

 

7. Tabulé és Figuré a tudományos publikációk istenei a görög mitológiában, Impaktosz főisten gyermekei. (Parlagfu )

3 P/c összesen 3 pont

 

8. tab, tabul ősi magyar szó, mára némi alakváltozáson ment át. Jelenkori formája: káb-, kábul. A sámán a szertartás kezdetén monoton kántálással ismételgette: tabul-é, azaz hogy hat-e már a hallucinogén. Mivel ilyen szerek használata a köznépnek nem volt megengedett, ehhez vezethető vissza a tabu szó keletkezése is. (Dude.)

 

9. tájny., francia eredetiben tabulet, azaz táblácska: kis (kb. 30 x 40 cm-es), fakeretbe foglalt fekete palatábla, amelyen az elemi iskolában a betűvetést tanulták a gyerekek. A kifejezés főleg az egykori Borsod vármegyében honosodott meg, mivel ott a népoktatást az edelényi kastélyt tulajdonló francia L'Hullier család kezdeményezésére és támogatásával kezdték el. (Pasteurperc)

2 Dud öszesen: 2 pont

 

 

A kört és a folytatás jogát Pasteurperc kedves játékostársunk nyerte, gratulálok! 

 

Ismét bebizonyosodott, hogy maroknyi lelkes ember is képes ütős kört kiállítani, de a pontozás izgalmasságához jobb volna nagyobb közönség.

A rend kedvéért pedig: a tabulé arab zöldséges bulgursaláta  sok petrezselyemzölddel:-)

Előzmény: Dude. (4382)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.07.22 0 0 4385

7 — 4 — 3

Előzmény: Dude. (4382)
gestas Creative Commons License 2018.07.22 0 0 4384

1. 4. 2.

Előzmény: Dude. (4382)
Parlagfu Creative Commons License 2018.07.22 0 0 4383

6. taplókorong :)

4. petrezselyemszár-varázslat :)

1. Soros :)

Előzmény: Dude. (4382)
Dude. Creative Commons License 2018.07.22 0 0 4382

Na, ezzel is megvolnánk, mégsincs ősz!

Most már az olvasók dolga, hogy eldöntsék, mi is az a tabulé. Ebben segítségünkre voltak : gestas, Parlagfu, Pasteurperc valamint szerénységem. Kérjük a pontokat. Bárki, aki erre jár, bátran nyilvánítson véleményt!

 

 


1. Soros György Észak-Amerikát elözönlő migránshordái nemcsak a fehér angolszász protestáns kultúrát sodorták végveszélybe, de az őslakók civilizációira is súlyos csapásokat mértek. Ahogy egyik indián törzs a másik után került iszlám hatás alá, egyre több helyen hagytak fel a szeszes italok fogyasztásával — mivel amúgy ezeket tették felelőssé őseik balvégzetéért. Így lett az alkohol számukra tabulé, azaz tiltott ital.

 

2. Miriam Tabulé Szelasszié (1974- ), etióp napközistanárnő és amatőr balett-táncos, youtube-sztár művészneve. Feltöltött videóját, amelyen Addisz-Abeba Josephin (sic!) Baker-ének nevezi magát, már négyen megtekintették. Eddig egyetlen komment érkezett: egy miklosgalla nicknevű hozzászóló annyit jegyzett meg: „Na, ezen még én is halálra röhögtem magam.”

 

3. tabulleh a kifőzde arab neve főleg Marrakesh-ben; napjaink gyorsétkezőinek elődje. A marokkói konyha autentikus ételeit manapság is ott érdemes keresni az ínyenckedni vágyóknak.

 

4.Tabulé (szingaléz) jótevő démon a ceyloni néphiedelemben. Petrezselyemszárral megérintve vegetáriánussá változtatja az embereket.

 

5. Egyes svájci bankok által kínált, földi hatóságok által nem firtatható speciális pénzbetéti konstrukció, amelyet többnyire diktátorok, illetve FIFA tisztségviselők szoktak igénybe venni.

 

6. A sumér - magyar rokonságot bizonyító szavak egyike, jelentése tapló, taplóból készült rituális fejfedő. A Gilgames eposzban Ŭta-napistĭ (Utnapistim) így inti a Gilgamest kísérő hajóst: "Śŭtur eli śarrĭ tabulé", ami - a nyelvi rokonságot leplező szándékkal - "Fején viseljen új kötést" fordításban jelent meg, holott a tabulé valójában a fejtetőre helyezett taplókorong volt, ami, mint a túlvilági hatalomnak megadott tisztelet jele, később a zsidó kipa viselésben maradt fenn.

 

7. Tabulé és Figuré a tudományos publikációk istenei a görög mitológiában, Impaktosz főisten gyermekei.

 

8. tab, tabul ősi magyar szó, mára némi alakváltozáson ment át. Jelenkori formája: káb-, kábul. A sámán a szertartás kezdetén monoton kántálással ismételgette: tabul-é, azaz hogy hat-e már a hallucinogén. Mivel ilyen szerek használata a köznépnek nem volt megengedett, ehhez vezethető vissza a tabu szó keletkezése is.


9. tájny., francia eredetiben tabulet, azaz táblácska: kis (kb. 30 x 40 cm-es), fakeretbe foglalt fekete palatábla, amelyen az elemi iskolában a betűvetést tanulták a gyerekek. A kifejezés főleg az egykori Borsod vármegyében honosodott meg, mivel ott a népoktatást az edelényi kastélyt tulajdonló francia L'Hullier család kezdeményezésére és támogatásával kezdték el.

 


                                                                ~ # ~

 

Dude. Creative Commons License 2018.07.21 0 0 4381

Utolsó csengetés!

Előzmény: Dude. (4380)
Dude. Creative Commons License 2018.07.15 0 0 4380

Egész pontosan mához egy hétre. Lehet ám a strandon is tabulékról agyalni - jöhetnek a jó kis napszúrásos ötletek !

Előzmény: Dude. (4379)
Dude. Creative Commons License 2018.07.08 0 0 4379

Nyáriasan:-) Kösz az életben tartást, még én is dobálok ezt-azt a fazékba, aztán hamarost tálalok .

Előzmény: Parlagfu (4377)
Parlagfu Creative Commons License 2018.07.01 0 0 4378

Ment egy megént.

Előzmény: Dude. (4376)
Parlagfu Creative Commons License 2018.06.21 0 0 4377

Tehátakkorittmostanhogyantovább? :-P

Dude. Creative Commons License 2018.06.11 0 0 4376

Poénokat kéretik a postaládámba:-)

Előzmény: Pasteurperc (4375)
Pasteurperc Creative Commons License 2018.05.28 0 0 4375

tabulé rázza...

 

Előzmény: Dude. (4374)
Dude. Creative Commons License 2018.05.27 0 0 4374

Kösz! Közben gestastól is érkezett, tehát öten vannak.

Előzmény: Parlagfu (4373)
Parlagfu Creative Commons License 2018.05.21 0 0 4373

Felhozom az elakadt topikot.

Dude. Creative Commons License 2018.04.10 0 0 4372

Nem, de P/c szép csendben megelőzött. Ihaj, máris négyesben vannak!

Előzmény: Parlagfu (4371)
Parlagfu Creative Commons License 2018.04.10 0 0 4371

Kűttem, remélem, még nem késtem el. :-P

Előzmény: Dude. (4370)
Dude. Creative Commons License 2018.03.15 0 0 4370

Hát szavaknak nem vagyok híján:-)

 

 Most mégis keresgélem egyrészt a köszönetéit, másrészt a meghatottságéit... és nem utolsósorban a következő feladványét.

Na, az legalább megvan: tabulé - ki/mi ez? Írásmóddal szabad variálni.

Agymenetek, indulás!

Küldjetek sok-sok pikkelyt beelagaal  címére a gmail.com-ba!

Előzmény: Dogfüggő (4369)
Dogfüggő Creative Commons License 2018.03.14 0 0 4369

Kedves Dude, köszönöm, ilyenkor erősen rá vagyok szorulva a vigasztaló szavakra.

 

Az én szavazatom: 1.,  5.,  8. 

 

 

Na és mostan minden kiderül:

 

1. (Hórinca Sándor): Dude                 5p

 

2. (jégbor):  Fasirt                            2p

 

3. (oláh kötény): P/c                         2p

 

4. (nincs is ilyen): Dude                     6p

 

5. (harangkötél):  Fasirt                     4p

 

6. (horty): Dude                                1p

 

7. (gorál tánc): P/c                            3p

 

8. (futrinka):  Parlagfü                       6p

 

9. (hórukk):  Dude                            1p

 

 

... ami azt jelenti, hogy Dude 13 ponttal tarolt, gratulálok neki is, meg mindenki másnak is, különös tekintettel

saját magamra, aki mindezt ilyen remekül összeszámoltam.

Szóval kedves Dude, nosza, kérdezz!

 

A hórinka egyébként faágra kötött lengőhinta.

 

Boldog vonulást: Df.

Előzmény: Dogfüggő (4364)
Dude. Creative Commons License 2018.03.14 0 0 4368

Oda se neki!

 

¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤

 

8.  hótziher

3. ezt választanám, ha az igazira kellene tippelni

5. mert megérdemli

Előzmény: Dogfüggő (4364)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!