Keresés

Részletes keresés

Gluckly Creative Commons License 2009.03.29 0 0 37464

Úúúristen, ez oltárian jó kép O.O

Végre rájöttek, hogy kulcsszereplő, és betették jól megérdemelt helyére: a középpontba :D

nagyon-nagyon jó kép

 

>^-^<

Előzmény: Graver (37460)
szornya Creative Commons License 2009.03.27 0 0 37463
Kicsit furcsa arcot öltött magára.:) De igen ő megérdemli a, hogy a középpontban legyen!:D
Előzmény: Graver (37460)
Graver Creative Commons License 2009.03.27 0 0 37462

Ugye, hogy ugye? :)))

Előzmény: Exmemoriam (37461)
Exmemoriam Creative Commons License 2009.03.27 0 0 37461
Na ez nagyon jó kép!!!
Végre Ő van a középpontban! :-)))
Előzmény: Graver (37460)
Graver Creative Commons License 2009.03.27 0 0 37460


 

 

Totyizselé Creative Commons License 2009.03.22 0 0 37459

én is meg fogom nézni moziban, az biztos. (feltéve, hogy végre hajlandók lesznek műsorra tűzni)

ennyi kritika után már kiváncsi vagyok, hogy milyen lett. valószínűleg tök hülye vagyok, de még reménykedem benne, hogy nem teljesen élvezhetetlen.

Előzmény: Korali (37456)
*Fleur* Creative Commons License 2009.03.22 0 0 37458
Megnézni én is meg fogom... na de nem moziban :P
Előzmény: Korali (37456)
szornya Creative Commons License 2009.03.22 0 0 37457
Csak, ha érdekelne:
Felhasználónév: Rebeca Piton
Történet címe: Nem lehet legyőzni a vágyat...
:P
Korali Creative Commons License 2009.03.22 0 0 37456
Igen, és én is sokat köszönhetek a HP-univerzumnak, sok új ismerőst, barátot, és azt, hogy megint tollat ragadtam, a banyák ösztönzése nélkül vlsz. nem teszem meg jóideig!
És igen, a 6 és majdana 7 filmet is meg fogom nézni Fleur, akármilyen gagyi lesz, mert már hozzátartozik, max. csak a Profot figyelem majd :))
anélkül nem lenne teljes.
Szornya hajrá! :))
ismerjük még ősidőkből a merengőt, megtalálsz néhányunkat rajta!
szornya Creative Commons License 2009.03.22 0 0 37455
Én is írtam valamit a Mesterrel kapcsolatban.:P Már föl is raktam ide: www.fanfic.hu/merengo Ez egy nagyon jó oldal csak úgy roskadozik a Maestro-ról szóló történetekkel.:P
Korali Creative Commons License 2009.03.21 0 0 37454
DDDD
hát ilyen aztán errefelé nem fordult elő, igaz banyekok? :)))
a kígyó különben is a Mardekár-címerállata!
Előzmény: NevemTeve (37443)
Korali Creative Commons License 2009.03.21 0 0 37453
Jé Lafan banya, hát szióóó :)))
És minden banyának!

már aszittem újból a néant D
Hát igen, a 7-es nagy koppanás volt, és az a szirupos vég O brr
az egyetlen jó talán a Lily-s románc volt, de az is, ugye milyen véget ért :(
Nekem az 5 és 6 tecc, és a HP univerzumot nagy kár lett volna nem megismerni.
No megyek is, mert a házimanó elment, és vasalnom kell, hátha végre hosszú hetek után, végre előkaphatom a varázspennám :)
Lafan, hogy megy az írás? érdekel!
Előzmény: lafan (37451)
szornya Creative Commons License 2009.03.21 0 0 37452
Lafan-nak sok mindenben igaza van.:)
Egyébként én is a Maestro és Alan miatt nézem a filmeket.:D
lafan Creative Commons License 2009.03.19 0 0 37451
Látom, belekeveredtünk a hetes elemezgetésébe. :)

Nekem csalódás volt a könyv, annyi szinten, hogy abba bele se fogok, hogy felsoroljam.
A végefelé ráadásul kicsit el is veszítettem a fonalat (már elsőre), mert angolul olvasni éjjel ötkor..., na szóval addigra agyilag zokni voltam. Másnap meg csalódott(és k*rv*ra álmos, XD), hogy ennyi volt? Erre fel a nagy felhajtás?

Mindegy, JKR legalább egy nagy ajándékot adott nekünk: magát a világot, amiben szabadon ereszhetjük a fantáziánkat.

Ami meg a filmet illeti: engem tulképp nem érdekel, hogy mennyire sikeredett sziruposra, azoknál a részeknél majd alszom egy rövid sort a moziban, úgyis jó sötét lesz. Megnézem, igen, de csak azért mert ott lesz Alan (hahh), és egy bizonyos fokú hűséget(?) is érzek az egész HP-vel kapcsolatban, ami beültet majd a filmre.
Eztet úgy értem, hogy nekem sokat adott a HP jelenség, új barátokat, ismerősöket, találkozókat, fanfictiont, írást és olvasást. Szegényebb lenne enélkül az életem, na.

Amúgy meg sziasztok, banyekok, régen jártam erre, tudom. *integet*

MissKinney, érezd jól magad köztünk. :) Soha nem késő belefogni a Mester imádatába! :))
szornya Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37450
A második rész után már nem volt túl jó és a negyediktől(szerintem) eléggé leesett a szint, csak a Maestro miatt nézem. Még több harci jelenet? Nem elég, hogy felbontják az időrendet, a szereplők jellemet, külsejét muszály még ezt is?! A legfontosabb jeleneteket szokták kihagyni!(szerintem)
*Fleur* Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37449
Na, a masszív rajongók javarésze is lemondott már erről a filmről, amikor tavaly eltolták a bemutatót- részemről magaívben letojás van, még a moziban nézésén is erősen gondolkodom. Pedig én szerettem ezeket a filmeket a maguk esetlen bájával.
Már nem szeretem.
Le vannak ejtve ezek.
Előzmény: NevemTeve (37447)
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37448
> Egy dolognak viszont mindenki örült, hogy a könyvhöz képest a filmbe belekerült egy extra harcjelenet a Halálfalókkal.

Én még ennek se tudok örülni... az eddigi filmeket is felesleges akciójelenetekkel verték szét, gondolom azon nézők kedvéért, akikről eleve nem is feltételezték, hogy képesek lennének követni a cselekmény finom részleteit, hát legalább élvezzék az izgalmat...
Előzmény: NevemTeve (37447)
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37447
Előzmény: Graver (37445)
Graver Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37446

Bocsi, nem tudom, miért maradt le a link vége. Megpróbálom még egyszer. Ha most se sikerül, elnézést. (Ahhoz képest, hogy elég nagy az Index fórum, hát technikailag nincs a top>http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2009/03/12/a_rajongok_szerint_tul_romantikus_az_uj_harry_potter_film/

 

Graver Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37445

Ezt olvastátok különben?

http://velvet.hu/blogok/gumicukor/2009/03/12/a_rajongok_szerint_tul_romantikus_az_uj_harry_potter_film/

Graver Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37444

Még jó, hogy mondod... :)))

 

Amúgy köszi mindenkinek a felvilágosítást, most már dereng valami, de szerintem akkor is túlbonyolította ezt a sztorit Rowling.

Előzmény: NevemTeve (37443)
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37443
Off:
Ügyelni kell arra is, hogy amikor Tom Denem kígyójáról beszélünk, az ne úgy jöjjön ki, mintha valami kétértelmű célzás lenne...
szornya Creative Commons License 2009.03.16 0 0 37442
Jaj, tényleg!:D Még Dumbledor(bllle) is említi a Mesternek egyszer, hogy vigyázzon a kígyóval.:) Köszönöm szépen Totyizselé!:)
Totyizselé Creative Commons License 2009.03.15 0 0 37441

Nagini

Előzmény: szornya (37440)
szornya Creative Commons License 2009.03.15 0 0 37440
Mi az gyerekek(mondá a legfiatalabb a többinek) beállt az élet? Elég butyuta lehet, most néztem meg két év után újra a cápamesét.:D Harry az egyik élő horcrux. Ki a másik? Voldi?
NevemTeve Creative Commons License 2009.03.14 0 0 37439
> Én a könyv olvasása folyamán többször összeszámoltam a horcruxokat, de hol 6-ot találtam, hol meg 7-et. :)

Szerintem amikor hatot találsz, akkor egyet figyelmen kívül hagysz, mert hét van: két élőlény és öt tárgy.
Előzmény: Graver (37437)
szornya Creative Commons License 2009.03.13 0 0 37438
Az történt, hogy eredetileg Draco Malfoy kapta volna a pálcát, mert az ő sorsa lett volna megölni Dumbledort, de ezt a Mester megakadályozta. Ezért Voldemort megölte őt. Mivel Harry elvette Malfoytól a kúriában a pálcáját, ezért most ő lett a Pálcák ura jogos tulajdonosa, így a pálca nem akarta megölni saját gazdáját. Végül is megjavította a sajátját és, ha ő békével hal a pálcát ővező balsors megszűnik.
Segítettem?
Graver Creative Commons License 2009.03.13 0 0 37437
Én a könyv olvasása  folyamán többször összeszámoltam a horcruxokat, de hol 6-ot találtam, hol meg 7-et. :)
A halál ereklyéit a Pálcák Ura és a gyűrű miatt kellett kitalálnia Rowlingnak, ezek nélkül sehogy nem jött volna össze az, ami a végén történt Harryvel. De sajnos nagyon erőltetett megoldás lett, és a pálca sorsa annyira zavaros lett, hogy bár már újraolvastam azóta a könyvet, de még mindig nem értem.
Előzmény: szornya (37436)
szornya Creative Commons License 2009.03.13 0 0 37436
<b>SPOILER</b>:
Egyet értek az előző hozzászólással. Én a mai napig nem tudom, hogy hány horcrux volt. A halál ereklyéi pedig végkép sok volt. Nem tartottam őket annyira fontosnak, szerintem nélkülük is végig lehetett volna vinni a történetet. A Mester halála engem is megrendített ugyanebből a szempontból. Ily nagyszerű varázslót ilyen egyszerű módszerrel megölni? Nevetséges....
Graver Creative Commons License 2009.03.13 0 0 37435

Nekem az első négy könyv tetszett leginkább, onnantól sokat gyengült a színvonal. Ennek ellenéra a további kötetek is szórakoztatóak voltak és kíváncsian vártam, mit hoz ki a dologból Rowling. A befejező kötet azonban egyszerűen csapnivalóra sikerült.
Spoiler
Könnyebb arról írni, hogy mi nem tetszett a 7. kötetben. Túlbonyolított történet, annyi varázstárggyal, hogy több volt mint elég. Nem elég a sok horcrux (állandóan számolgattam, hogy most hogy is van, hány is van tulajdonképpen?), de jöttek még a Halál Ereklyéi is, csak úgy kapkodtam a fejemet. Túlságosan elhúzta a bújkálós részt, az unalomig, és hát a pálcák körüli zűrzavar is nagyon bosszantó volt.

Ahogy Pitonnal elbánt, azt pedig sose bocsátom meg. (Mint ahogy azt sem, ahogy szinte indokolatlanul "végzett ki" egy csomó szereplőt, sokszor csak "hallunk"róla, hogy x vagy y meghalt).
Piton egy magasan képzett varázsló a történet szerint, aki még arra is képes, hogy éveken át "hülyére vegye" Voldemortot. Ezek után Voldi szinte nevetséges módon végez vele, Piton pedig semmiféle ellenállást nem tanusít! Ez hihetetlen. Egyedül az szolgált némi elégtétellel, hogy végül mégiscsak bemutatta, Piton mit, miért tett, s némi rálátást engedett az emlékein keresztül arra, milyen ember is volt ő.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!