Keresés

Részletes keresés

Udosz Creative Commons License 2001.12.25 0 0 131
ebben egyetértünk...
a szövegeket aki forditotta hmmm...
az eredeti viszont nagyon klassz...
Előzmény: Ctrl+Alt+Del Pierro (127)
salva Creative Commons License 2001.12.23 0 0 130
Ez a Nixon alkoholista. Amúgy király rész volt, ahogy lelőtte a gyereket, sssszz.
Látott valaki sonkásszendvicset?
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.23 0 0 129
Azért az jó volt amikor Roe doki a szanitéc leb...ta a tiszteket, nem is nagyon dumáltak vissza :)
M.S.B. Creative Commons License 2001.12.23 0 0 128
Ja... igaz.

Azért írtam, amit, mert általában nagyon büszkék szoktak lenni arra, hogy mi milyen élethű, és főleg reális. Az meg az én bajom, hogy tudok olyasmit, ami esetleg szemet szúr.
A lövegeket sasolom.
M.S.B.

Előzmény: Udosz (125)
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.23 0 0 127
De hogy az HBO-nak ez az Elit alakulat honlapja milyen egy logikátlan, semmitmondó, összecsapott kis vacak... Pedig anyag van benne, flash-kelődés, meg mittomén bőven, de semmit nem lehet belőle egyszerűen megtudni!
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.23 0 0 126
Ez a legutóbbi rész erősen magán viselte Tom Hanks kezenyomát, nem? Több személyes, melankolizáló jelenet.

Érdekes módon hivatali patkány barátunk továbbra sem lőtt egyet sem, csak iszogat, meg kinyilatkoztat. Remélem nekem is max ennyi lesz a dolgom egy háborúban... (Mondjuk alkalmatlan vagyok, hálistennek)

Udosz Creative Commons License 2001.12.23 0 0 125
szerintem a rohamlovegek nagyon jol sikerultek..
marmint ami az utanzast illeti...
es majd nezd meg a 7.reszben Foy varosanal a Pz-VIe-t(Tigrist).. na az total elethure sikerult....
Előzmény: M.S.B. (123)
WaseK Creative Commons License 2001.12.23 0 0 124
Szó mi szó én többször láttam a Ryan-t de nem emlékszem a jelenetre amit mondasz.

És hogy miért nem használnak eredeti darabot?
1.Túl drága(a másolat sokkal olcsóbban megvan)
2.Ha a múzeum helyreállit egy darabot ami szinte eredeti, szerintem nem adják ki a kezükből.
3.Az átlag tévénéző a tankokat se nagyon tudja megkülönböztetni, szerintem igy is kitettek magukért.

Előzmény: M.S.B. (123)
M.S.B. Creative Commons License 2001.12.22 0 0 123
Sziasztok!

Egy szó a realitásról. Emlékeztek a Ryanra, amikor a Tigris vezetőjét a kukucsnyíláson át lövik le géppityuval? No. Ott Kb. 10cm vastag páncélüveg van, direkte ezek ellen. Csak a miheztartás végett... Nem szeretem, hogy 150 millió $-ből nem telik csöpp igényességre. Győzzenek az amik, de ne így!
Ja, és ha az angolok a Bovingtonban, a tank múzeumban 150000 fontból megcsinálnak egy teljesen felújított Tigrist, akkor miért ócska utánzatokat látok? Hm?

M.S.B.

Udosz Creative Commons License 2001.12.22 0 0 122
azt hiszem erre gondoltal..
Stug40 Ausf G
Előzmény: Athos_VO101 (119)
Udosz Creative Commons License 2001.12.22 0 0 121
na szal STUG 40 Ausf G.
de en mintha a csata elejen lattam volna 1 Jagdpanthert is...
Előzmény: Athos_VO101 (119)
Udosz Creative Commons License 2001.12.22 0 0 120
Előzmény: Athos_VO101 (119)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 119
Az volt a furcsa számomra, hogy a löveg az alváz elején volt, mint a szovjeteknél. Videón megvan, de sajna nem tudom bedigizni.
Előzmény: Udosz (118)
Udosz Creative Commons License 2001.12.22 0 0 118
17.SS-Panzergrenadier-Division "Götz von Berlichgen" rohamlovegei voltak a csataban nemet reszrol.. ok tamogattak a 6.ejtoernyos ezredet...

valszinu Stug-40 aus F vagy aus G valtozat akart lenni.. persze igazit nem tudtak szerezni de aranylag jol megcsinaltak....

Előzmény: Athos_VO101 (117)
Athos_VO101 Creative Commons License 2001.12.22 0 0 117
A harmadik részben, közvetlenül a gázolásos jelenet után lehet látni egy tolató német rohamlöveget. Meg tudja valaki mondani milyen típus volt? Nekem nem sikerült rájönni. (sajnos képet nem tudok adni)
Udosz Creative Commons License 2001.12.21 0 0 116
mivel az amerikaiak tobb katonat es felszerelest adtak joggal "nem orultek" az angol parancsnoksagnak..
ami a vegeredmenyt ismerve nem is csoda...
Előzmény: kasztello (113)
salva Creative Commons License 2001.12.20 0 0 115
Ez a Lipton gyerek a vészmadár. Figyeltétek, hogy ha bejelenteni valója van akkor rögtön mennek a tűzvonalba?
kasztello Creative Commons License 2001.12.20 0 0 114
bocs, nem gondoltam, hogy ez elsz belőle :( :)
Előzmény: kasztello (113)
kasztello Creative Commons License 2001.12.20 0 0 113
ésazsemteccethogyazelejénkihangsúlyoztákhogyezmostegyangolprojectéslámlámavégéremegjólkiiskaptakbezzegmikorazamcsikagyaltakkivalamitutit,tutiranyertek.majdfigyuzzátok,ezígyislesz.
Udosz Creative Commons License 2001.12.19 0 0 112
Egy másik link...
a legjobb a 2.vh. témában már ami a 101-eseket érinti...
http://www.101airborneww2.com/
lao-ce Creative Commons License 2001.12.19 0 0 111
111!
yanike Creative Commons License 2001.12.19 0 0 110
WaseK!
1000 thanks!!! A link tökkééletes!!!!!
Igazán örülök, hogy nem szüntették meg a 101. -est!
Előzmény: WaseK (109)
WaseK Creative Commons License 2001.12.19 0 0 109
Na én is sasoltam a sorozatot.Szerintem jó darab:)

Amiért tulajdonképpen irtam ide, az azért van, hogy megcáfoljam a 101-es hadosztály megszünését.élnek és virulnak, szerintem az amerikaiak már nem szüntetnek meg egy ilyen nagy multú egységet.
101-es hadosztály honlapja

Remélem nem kúráltam el a linket.

Előzmény: yanike (107)
kasztello Creative Commons License 2001.12.17 0 0 108
na sziasztok, mi ez a döbbent csend? no comment? úgy láttam gyengül a produkció. egyedül voltam? vagy mindenki inkább dariuszt nézte?
yanike Creative Commons License 2001.12.17 0 0 107
Javítsatok ki ha nem jól tudom, ismereteim szerint a 101. hadosztály már nem létezik, ellenben a 82.Airbourne (AA) még a mai napig is létező alakulat. A 101.-essel mi történt?
Tankok:
A Sherman elég gyenge volt lövegileg, de az angolok szereltek rá egy király löveget, ebből lett a FireFly!! Egyébként a Sherman meg a Tiger, Panther nem volt egy kategória, utóbbiak jóval nehezebbek voltak.
Egyébként makettező szemmel is gyönyörűség nézni az újraélesztett haditechnikát. A Ryanben csudaszép volt a féllánctalpas!!! Itt is igen meggyőzőek voltak a harckocsik(Stug,JagdPanther, nomeg a Sherman).
KOMWarrior Creative Commons License 2001.12.12 0 0 106
A tankos jelenet: Ez volt az általam látott filmekből a legrealisztikusabb jelenet, amiben tankok is voltak! A bazooka lövedéke max a zománcot karcolta le a páncélosról, míg az alsó páncéllemezt szépen átlyukasztotta, és a gép nem azonnal robbant fel! A Shermi sem volt túl hatékony, ha jól emlékzem egy német páncélost nem lőttek ki vele, csak megfutamodtak, ami érthető, mert ekkora távolágból a fix torony óriási hátrány a németeknek, és esélyük se lett volna a győzelemre. egyébként már várom a nagymacskákat(Tigris, Párduc) remélem, hogy azok is ilyen igényesek lesznek.
Ctrl+Alt+Del Pierro Creative Commons License 2001.12.12 0 0 105
Én meg egy ponton már azt hittem, hogy a srác mesterlövésszé növi ki magát. Mert olyan arin leszedte a mukit. Meg az, hogy előtte kicsit úgy koncentrált. Azt hittem, hogy ő valami hasonló muki lesz, mint az imádkozós mesterlövész a Ryan közlegényből. Nekem a nagy trancsíros, meg bajonettes csihipuhinál egyébként is jobban bejönnek az ilyen finom mutatványok, amikor valaki messziről szed le valakit, és lövés után picivel lehet csak látni a becsapódást, meg az összecsukló embert. Számomra hátborzongatóbb, mint egy baszott nagy robbanás, amiből kiesnek kezek meg lábak.
Na szóval aztán a fickó sorsa nem lett sikersztori.
Előzmény: kasztello (104)
kasztello Creative Commons License 2001.12.12 0 0 104
ez a blithe történet nekem nem jött be. már az elején látszott, hogy ő a lúzer, nem is vitte sokra. bár kinéztem belőle egy tömegmészárlást az amik között. a másik gáz az volt, mikor a városba értek és mindenhova bedobtak egy kézigránátot. kivéve egy helyet, ahol az ellen helyett a békés polgári család vacogott...
egyébként rendben van a film, kezdem megérteni miért teszik mindig 10-re a kezdést.
k.
Sgt. Elias Creative Commons License 2001.12.12 0 0 103
A Hurtgen-es Háborús harsonák címen ment, (egyébként jártam az alakulatnál, a 28-as gyaloghadosztálynál, amelyik ott volt, Fort Indiantown Gap-ben állomásoznak, Pennsylvaniában, a keystone alakulatjelvény az ottani harcok óta vörös nekik, csak úgy emlegetik "the bloody bucket") nekem nagyon mérsékelten jött be, valahogy "nem olyan, mint az igazi" feelingem volt egyfolytában. Tudjátok, mint egy másodvonalas akciófilmnél, ahol a plot olyan, mint mondjuk a Szakasz, csak mégsem érzed igazinak.
A WWI-est nem tudom, volt egy, ahol egy brit tiszt szanatóriumban volt, de az nem igazán háborús film volt, azt hiszem. Amúgy jó nagyon a Most és mindörökké, (a regény, a filmet nem ismerem, de a könyv úgysem férhetett bele) kicsit az Őrület határán előzményének is vehető. Sok mindent segít megérteni.
Előzmény: Athos_VO101 (101)
yanike Creative Commons License 2001.12.12 0 0 102
Az Őrület Határán c.könyv még tavaly télen megjelent.(gyorsan be is szereztem)
Van a témában még egy könyv, amit kiadtak újra, Csatakiáltás címmel, ez szintén erről a hadszintérről szól, régen a MEGHALSZ TENGERÉSZ! cimmel adták ki.
Előzmény: Sgt. Elias (97)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!